İsveç'te İsminiz Ne Kadar Yaygın ve Yabancı Dilde İsminiz Ne?

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
Bizim de İsveç'te yaşayan akrabalarımız var ama inan hangi şehirdeler bilmiyorum. :A Hatta yine aynı taraftan Hamburg'da yaşayan akrabalar var, evet karnım aç ve nerden bilmiyorum ama konuyu dönere getirdim. @kerem le ikiniz benim için bol bol yiyin, çünkü Türkiye'de yoğurt soslu döner bulamıyorum. Belki İstanbul'da vardır araştıracağım. :A
Benide acıktırdın şimdi :T: alacağın olsun.
Ben Türkiye'nin tavuk döner ekmek arasını daha çok seviyorum :F
Bence de Türkiye'nin yarım ekmek döneri gibisi yok. Tadı hala damağımda. Da orada da zaziki var beni bildiğim? (b)

Biz burada döner almaya çekinir hale geldik, malum. :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Bence de Türkiye'nin yarım ekmek döneri gibisi yok. Tadı hala damağımda. Da orada da zaziki var beni bildiğim? (b)

Biz burada döner almaya çekinir hale geldik, malum. :A
Benim dediğim bu tarz :A Alacağın olsun @MayısKralı çok fena acıktım :( suyla geçiştirip uyuyayım açlıktan bayılmadan :T: :
unnamed.png

• Güldürdün
Reactions: kerem

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
459 tane Faruk ismi var burada 15 tanesi kadın ama ikinci isim olarak geçmekte,yani hitap ismi olarak değil veeeeeee
ortalama yaş 41,1 :A yani burada bile yaşlısın :F @xemrexxx
Ahahha okudum okudum bi daha okudum bunu yazarken bile okuyorum ama hiç bişey anlamadım:F Forumda mı 459 tane var?

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Ahahha okudum okudum bi daha okudum bunu yazarken bile okuyorum ama hiç bişey anlamadım:F Forumda mı 459 tane var?
Yahu başlıkta neresini yazmışım?İsveç'te tabiki :A
Konuda ismini belirtenlerin buradaki isim sayısı veya burada yazılış şeklini falan yazıyorum işte :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
Neden çekinir hale geldiniz. :A
Virüs malum. Zaten kapalı diye biliyorum oralar. :A

Benim dediğim bu tarz :A Alacağın olsun @MayısKralı çok fena acıktım :( suyla geçiştirip uyuyayım açlıktan bayılmadan :T: :
Ben bu döneri Türkiye'de hiç görmedim. Benim bildiğim yarım somun ekmeğin arası yapılıyor hep. :A

@MayısKralı Türkiye'de o soslar yok mu? (b)

• İlginç

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Ahmed ve ya Ahmad olarak geçiyor ismim. :A Bizim ülkede ise Əhməd. :D
Zaten arap ve müslüman tüm topluluklarda var, İsveç de büyük müslüman nüfusu ile seçiliyor. En maksimum benim ismim çıkar gibi. :A @Dosi

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Ahmed ve ya Ahmad olarak geçiyor ismim. :A Bizim ülkede ise Əhməd. :D
Zaten arap ve müslüman tüm topluluklarda var, İsveç de büyük müslüman nüfusu ile seçiliyor. En maksimum benim ismim çıkar gibi. :A @Dosi
Evet senin ismi aratınca ufak çaplı bir şok geçirdim :A
Ahmed olarak 16.113 erkek ismi var (yarısı hitap edilen isim) ve
5850 kadın ismi ama bunların sadece 13 tanesi hitap olarak kullandıkları isim, yani iki isimli kişiler olunuyor.

Ahmet olarakta 1045 isim mevcut.
Ortalama yaş ise Ahmed 27, Ahmet ise 41 :A

• Harika
Reactions: Ahmed

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Ne istiyorsun benden. :A
Direkt “Enes” yazmak yerine seni etiketledim adaşım, bir taşla iki kuş. :A
Ben konunun içeriğini değiştireyim. 'İsveç'te sizin isminizde kaç erkek ve kadın ismi mevcut ve ortalama yaş kaç' diye yazayım. Şaşırmayın, kadın isimlerde ilginç şekilde çıkıyor :A Misal İsa isveçlilerde olan bir isim ama kadın ismi. İsmail ise özellikle Somalilerde kadın ismi olarakta geçebiliyor :A @MEnes @MasacRE @Tolstoyevski @Araf

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Emre ve Yunus Emre isimleri mevcut ama ben Emre ismine baktım ve toplam 680 tane Emre ismi var İsveç'te ve ortalama yaşı 16.8 yani, yeni nesildekilere bu isim daha çok verilmeye başlamış😊 @xemrexxx seni de etiketliyekim :A kadın ismini göstermedi 10 rakamından fazla olursa belirtiliyor :A

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Evet senin ismi aratınca ufak çaplı bir şok geçirdim :A
Ahmed olarak 16.113 erkek ismi var (yarısı hitap edilen isim) ve
5850 kadın ismi ama bunların sadece 13 tanesi hitap olarak kullandıkları isim, yani iki isimli kişiler olunuyor.

Ahmet olarakta 1045 isim mevcut.
Ortalama yaş ise Ahmed 27, Ahmet ise 41 :A
Queen heryerde kendini belli ediyor. :A

• Güldürdün

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Eee yani, buradan nereye varmak istiyorsun. :A Ha tamam yine benim kopyam olduğunu söylüyorsun, anladım... :A
Ben konunun içeriğini değiştireyim. 'İsveç'te sizin isminizde kaç erkek ve kadın ismi mevcut ve ortalama yaş kaç' diye yazayım. Şaşırmayın, kadın isimlerde ilginç şekilde çıkıyor :A Misal İsa isveçlilerde olan bir isim ama kadın ismi. İsmail ise özellikle Somalilerde kadın ismi olarakta geçebiliyor :A @MEnes @MasacRE @Tolstoyevski @Araf
Zaten konuyu ilkte çözemedim, ne anlattığını falan. :A Ama şimdi okuyunca çözdüm diyebilirim. :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Ne istiyorsun benden. :A
Denes ve İrenes isimleride size yakın isimeler burda mevcut olan.

Gelelim Enes ismine: 700 tane Enes ismi var ve 630 tanesi hitap edilen isim yani 70 tanesinin ikinci ismi Enes ama kullanılmıyor :A
Yaş ortalamanız 26.4 ve geçen seneye göre düşüş var sebebide genç nesile bu isim verilmekte :A
Dur ss atalımda bunlari uydurmadığımı kanıtlayayim :F
20200407_133933.png

20200407_133913.png

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and MEnes

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Eee yani, buradan nereye varmak istiyorsun. :A Ha tamam yine benim kopyam olduğunu söylüyorsun, anladım... :A

Zaten konuyu ilkte çözemedim, ne anlattığını falan. :A Ama şimdi okuyunca çözdüm diyebilirim. :A
Konunun amacı farklıydı ama bir anda başka yere kaydı olay :F

• Güldürdün
Reactions: MEnes