İnternet Platformları Resmen RTÜK Denetiminde!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
digital-sansur.jpg

RTÜK'ün uzun süredir tartışmalara konu olan kararı resmen yürürlükte!

Netflix, BluTV, PuhuTV ve FOXPlay gibi dijital platformların denetlenmesine imkan tanıyan, RTÜK'ün bu hafta içinde yaptığı toplantıda oy çokluğuyla kabul edilen 'Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmelik' Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alarak yürürlüğe girdi.

Bu yönetmeliğe göre yayınlarını internet üzerinde sunmak isteyen medya hizmet sağlayıcılarının RTÜK’ten yayın lisansı alması gerekiyor.

Ayrıca yayın hizmetlerini abone veya kullanıcılara ücret karşılığında ve koşullu erişim yoluyla sunan medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar yıllık net satışlarının binde 5’ini RTÜK’e ödemekle yükümlü oldu.
İnternet ortamından yayın lisansı on yıl süreyle verilecek.

Yönetmelik, RTÜK’ün internetteki her türlü yayını denetleyip cezalandırmasına olanak tanırken internet ortamında düzenli olarak yapılan her türlü yayın, dizi-film, televizyonlardaki dizilerin internet üzerinde yapılan yayını, bireysel TV ağı girişimleri ve yurttaş haberciliği de denetim kapsamında yer alıyor.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İşte bu yüzden bu ülkede apolitik olmak ihanettir, aptallıktır. İşte bu yüzden bu ülkede devletten soğumamak bir lükstür. Devlet benim yaşam tarzıma, ne yiyip ne içtiğime, kimle yaşayıp ne izlediğime karıştığı sürece devletlik misyonunu yerine getiremez, kendisine de zarar verir. 2003 yılına lanet olsun! Ama ben bunlara kızmıyorum, bütün suç bunları buralara getirten halktadır.

Allah bin türlü belanızı versin. Siyasal islama bin lanetler olsun. Darmadağın olun. Rezil rüsva olun. Yüzlerce yıl unutulmayacak bir ibrete örnek olun. Tez vakitte defolup giderler inşallah memlekettten bu kangrenler. Genç nesil çoğunluğu oluşturuyor, Mart’tan sonra 18 yaşına girenleri bile seçmen listesine eklemeye çekindiniz, görün bakalım 2023 seçimlerde alt tarafı “ Netflix, YouTube” deyip geçtiğiniz platformlar sayesinde nasıl bir şoka uğrayacaksınız.

Eğer Netflix’e ciddi ciddi sansür gelir yahut Türkiye’den çekilmeye maruz bırakırlarsa nefretim hiç ama hiç olmadığı kadar artacaktır ancak aynı zamanda böyle basit gözüken özgürlüğe tecavüz hamleleri onların sonunu hazırlayacaktır sandıkta. Türk köleliğe gelemez. Ahlak anlayışınız batsın! Orta Doğu ahlakınız batsın! Orta Doğunun ahlakındansa Batının ahlaksızlığını bin kere tercih ederiz sizi gördükten sonra artık...

Son düzenleme:

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
digital-sansur.jpg

RTÜK'ün uzun süredir tartışmalara konu olan kararı resmen yürürlükte!

Netflix, BluTV, PuhuTV ve FOXPlay gibi dijital platformların denetlenmesine imkan tanıyan, RTÜK'ün bu hafta içinde yaptığı toplantıda oy çokluğuyla kabul edilen 'Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmelik' Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alarak yürürlüğe girdi.

Bu yönetmeliğe göre yayınlarını internet üzerinde sunmak isteyen medya hizmet sağlayıcılarının RTÜK’ten yayın lisansı alması gerekiyor.

Ayrıca yayın hizmetlerini abone veya kullanıcılara ücret karşılığında ve koşullu erişim yoluyla sunan medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar yıllık net satışlarının binde 5’ini RTÜK’e ödemekle yükümlü oldu.
İnternet ortamından yayın lisansı on yıl süreyle verilecek.

Yönetmelik, RTÜK’ün internetteki her türlü yayını denetleyip cezalandırmasına olanak tanırken internet ortamında düzenli olarak yapılan her türlü yayın, dizi-film, televizyonlardaki dizilerin internet üzerinde yapılan yayını, bireysel TV ağı girişimleri ve yurttaş haberciliği de denetim kapsamında yer alıyor.
Heriey
Rezil ettiler bunun da içine edecekler . ! .

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Fazla bir sansür uygulanmaz bence ya, tepkiden çekinilir diye düşünüyorum. İnternetin farkı olduğunu RTÜK de biliyordur, ben öyle fazla bir şey olacağını sanmıyorum. Ya da umuyorum. :(

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Çok kötü bir durum. Şimdiden sigara çiçek ile kapatılacakmış, Şarap yerine başka bir kelime denecekmiş, iyice çığrından çıktılar artık. :(

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Torrent kullanın, sizin de kafanız rahat etsin.

Torrent dizi konusunda uğraştırıcı bir iş, bütün sezonu toplu olarak indireceksin de, altyazı bulacaksın da... Tamam çok da zor değil ama Netflix daha pratik, uzat ayağını aç arpanı bütün sezon ellerinin altında, bölüm bittğinde öteki bölüme geçmene bile gerek kalmıyor on beş saniye sonra kendisi otomatik geçiyor... İnsan tembelliğe meyilli bir hayvandır neticede, öyle olmasa evlerde rahat rahat yaşamak için çalışmak yerine sokaklarda it kulübelerinde rahatsız bir şekilde yaşayıp giderdik yiyip içip.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Torrent kullanın, sizin de kafanız rahat etsin.

Ayrıca yasağı sorgulamak yerine alternatiflerine yöneldiğimiz için zaten başımıza çıktılar iyice. Senin örneğin, kürtaj ve ertesi gün hapı yasaksa onun yerine kondom kullanın keyfinize bakın demekle aynı. Böyle geçiştirmek meseleyi örtmez sadece erteler. Bugün kürtajı yasaklayan yarın hapı, kondomu da yasaklar. Yani bugün Netflixe el atan yarın torrente de el atabilir. Kaldı ki bildiğim kadarıyla Almanya bunu yapıyor, torrentten indirenlere ceza geliyor. Harıl harıl dört bir yandan para arayan bir devlet şu anda söz konusu olduğu için akıllarına gelse bizimkiler hiç affetmez zaten.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Torrent dizi konusunda uğraştırıcı bir iş, bütün sezonu toplu olarak indireceksin de, altyazı bulacaksın da... Tamam çok da zor değil ama Netflix daha pratik, uzat ayağını aç arpanı bütün sezon ellerinin altında, bölüm bittğinde öteki bölüme geçmene bile gerek kalmıyor on beş saniye sonra kendisi otomatik geçiyor... İnsan tembelliğe meyilli bir hayvandır neticede, öyle olmasa evlerde rahat rahat yaşamak için çalışmak yerine sokaklarda it kulübelerinde rahatsız bir şekilde yaşayıp giderdik yiyip içip.
Torrent ile uğraşmak seni yoruyorsa hemen şimdi kafana bir kurşun sıkabilirsin. Temiz iş.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Torrent ile uğraşmak seni yoruyorsa hemen şimdi kafana bir kurşun sıkabilirsin. Temiz iş.
Gidip silah alacaksın da, kurşun koyacaksın da içine, daha bunun bir dünya parası var uğraş dur kim uğraşacak tüm o bürokrasiyle...

Bilgisayar rahmetli olalı yıllar oldu ve yeni bir bilgisayar almadım gerek olmadığı için, haliyle torrenti android üzerinden halletmek imkansız değil ancak uğraştıcı bir iş Netflix’e göre, hele tek tıkla altyazı dilini değiştirmek çok daha uğraştırıcı.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Gidip silah alacaksın da, kurşun koyacaksın da içine, daha bunun bir dünya parası var uğraş dur kim uğraşacak tüm o bürokrasiyle...

Bilgisayar rahmetli olalı yıllar oldu ve yeni bir bilgisayar almadım gerek olmadığı için, haliyle torrenti android üzerinden halletmek imkansız değil ancak uğraştıcı bir iş Netflix’e göre, hele tek tıkla altyazı dilini değiştirmek çok daha uğraştırıcı.
Torrent olayının nesi uğraştıcı? Ciddi ciddi soruyorum. Hani 10. sınıf oyuncuların bir araya gelip çektiği amatör dizinin mi torrentini bulmak uğraştırıyor seni? Gerçekten anlamadım.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Torrent olayının nesi uğraştıcı? Ciddi ciddi soruyorum. Hani 10. sınıf oyuncuların bir araya gelip çektiği amatör dizinin mi torrentini bulmak uğraştırıyor seni? Gerçekten anlamadım.

Reklam sekmesi açılmadığı ve takılma olmadığı içim Online dizi izlemekten daha pratik ancak Netflix’ten daha uğraştırıcı, konu bu kadar basit. 5 tane dizi izliyorsan Netflix’te cam gibi görüntü kalitesiyle, ne zaman hangi bölümde kaçıncı saniyede kaldığınla filan hiç uğraşmıyorsun mesela. Açıyorsun TV’yi izliyorsun. Ancak torrentte doğal olarak hangi bölümde kaçıncı dakikada kaldığını hafızanda tutacaksın, her bölümü tek tek TV’ye yansıttıktan sonra altyazıyı ayarlayacaksın vb.vb

Dediğim gibi dizi-film gibi zevk konularında insanlar tembelliğe meyilli, kaçıncı bölümde kaçıncı dakikada kaldığını hafızada tutmak uğraştıcı geliyor sonuçta kaç tane dizi var. Bilgisayar kullanımında yine bir nebze anlaşılır ama diğer yollarda Netflix daha pratik.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Reklam sekmesi açılmadığı ve takılma olmadığı içim Online dizi izlemekten daha pratik ancak Netflix’ten daha uğraştırıcı, konu bu kadar basit. 5 tane dizi izliyorsan Netflix’te cam gibi görüntü kalitesiyle, ne zaman hangi bölümde kaçıncı saniyede kaldığınla filan hiç uğraşmıyorsun mesela. Açıyorsun TV’yi izliyorsun. Ancak torrentte doğal olarak hangi bölümde kaçıncı dakikada kaldığını hafızanda tutacaksın, her bölümü tek tek TV’ye yansıttıktan sonra altyazıyı ayarlayacaksın vb.vb

Dediğim gibi dizi-film gibi zevk konularında insanlar tembelliğe meyilli, kaçıncı bölümde kaçıncı dakikada kaldığını hafızada tutmak uğraştıcı geliyor sonuçta kaç tane dizi var. Bilgisayar kullanımında yine bir nebze anlaşılır ama diğer yollarda Netflix daha pratik.
Büyük geçmiş olsun. Benim böyle sorunlarım yok. Hayatımın en pratik, en kolay işi torrent dizi izlemek.

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Büyük geçmiş olsun. Benim böyle sorunlarım yok. Hayatımın en pratik, en kolay işi torrent dizi izlemek.

Öyleyse gelin sansürleyelim Netflix’i, blu’yu, nasılsa @DarkLegenD ’in öyle bir sorunu yok, sansür mansür problemi değil. ?