İngiltere Premier Lig - Genel Yorum & Sohbet Konusu

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Dünya devlerinde tutunmak da büyük bir olay, herkes tutunamaz. Çağlar tutunur belki ama bence Leicester City'de kalmaya devam etmeli. En azından bir sezon daha kalmalı. Tutunamadıktan sonra alacağın kupaların bir önemi de yok ki ayrıca. Arda'yı düşünelim, büyük takıma gitti, Atletico Madrid'te olduğu kadar başarılı olamadı. Tutunamadı, düştükçe düştü. Bence dediğim gibi, en azından bir sezon daha kalmalı. İyice tecrübe kazanmalı.
Arda'yı düşünmek istemiyorum. Aklıma mafya, adamcılık, silah, rehin alma, tehdit, racon gibi kelimeler geliyor. :D

Çağlar'ı güncel psikolojisi ve yeteneğiyle bu kelimelerin yanında hayal ettim... Bayağı komik oldu.

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Arda'yı düşünmek istemiyorum. Aklıma mafya, adamcılık, silah, rehin alma, tehdit, racon gibi kelimeler geliyor. :D

Çağlar'ı güncel psikolojisi ve yeteneğiyle bu kelimelerin yanında hayal ettim... Bayağı komik oldu.
Arda'yı bu duruma getiren şeylerden birisi de, aynı zamanda özel sebepler, ayrı konu tabii ki. :D

Kupalar da önemli ama her şey bence kupa da değil. Aynı takımda yıllar geçirip, o takımda yıllar sonra bile hatırlanabilecek bir isim olmak, bence bu da önemli bir şey. Jamie Vardy, Leicester City için böyle bir isim olacak örnek vermek gerkeirse. Takımıyla birlikte lige çıktı, ligde farkını ortaya koydu ve takımın şampiyon olduğu sezon önde gelen isimlerden birisiydi. Bence bu detaylar çok değerli. Bu takımda yıllarca bile oynayabilir, hiç de sorun olmaz. Büyük takımda işler kötüye gittiği zaman anında harcıyorlar, işte o sorun. Üst düzey bir şekilde oynamaya, en azından birkaç sezon bu kulüpte devam etmeli bence.

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Ekli dosyayı görüntüle 106041

Ekli dosyayı görüntüle 106040

Ozan Kabak'ı yeni sezonda Leicester City formasıyla görme ihtimalimiz çok yüksek. Ozan Kabak, Çağlar Söyüncü'nün partneri olabilir.

@Sherlock, @DarkLegenD, @Tols, @MEnes, @MasacRE, @12.Adam, @bazinga, @HeisenBerg, @Maskeli Fedai, @mesmeso, @xdragxx, @emreemreu, @S.G.A.T., @Polat Şaşmaz, @batuhankaralar, @Bully, @Turkuazz, @The_Erinch, @eskici, @Dosi, @BARON男爵 ve diğer Premier Lig takipçileri.
ozan o takımda iyi oynar

• Beğendim

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Arda'yı bu duruma getiren şeylerden birisi de, aynı zamanda özel sebepler, ayrı konu tabii ki. :D

Kupalar da önemli ama her şey bence kupa da değil. Aynı takımda yıllar geçirip, o takımda yıllar sonra bile hatırlanabilecek bir isim olmak, bence bu da önemli bir şey. Jamie Vardy, Leicester City için böyle bir isim olacak örnek vermek gerkeirse. Takımıyla birlikte lige çıktı, ligde farkını ortaya koydu ve takımın şampiyon olduğu sezon önde gelen isimlerden birisiydi. Bence bu detaylar çok değerli. Bu takımda yıllarca bile oynayabilir, hiç de sorun olmaz. Büyük takımda işler kötüye gittiği zaman anında harcıyorlar, işte o sorun. Üst düzey bir şekilde oynamaya, en azından birkaç sezon bu kulüpte devam etmeli bence.
Bence her şey kupa veya resmi başarıdan ibaret (ballon dor, gol krallığı vb). 1 tane bile taraftarı olmayan takımı 4 yıl boyunca şampiyonluğa oynatan ama şampiyonluk yaşayamayan adam ile dalga geçiliyor mesela burada. (bu adam racon kesip bam gümcü top oynatsa el üstünde tutulurdu, ayrı konu. :D ) Şu an bakıldığı zaman 10 yıl sonraki Çağlar'ın gg en iyi, en başarılı Türk futbolcu olma ihtimali çok yüksek. Böyle bir potansiyel boşa gitmemeli. LC'de kaldığı sürece herhangi bir kupayı kazanma ihtimali çok düşük (FA Cup 10 yılda bir olur, Community Shield'ı Manchester City süpriz olmadığı sürece kazanır bence, umarım yanılırım)

Bu yıl da transfer yapmayacaksa UEFA'yı kazansın o zaman. Başka türlü tatmin olmam çünkü ben. :D

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Çağlar'ın menajeri iki hafta önce Real Madrid ile görüşüyordu. Oradan bir gelişme olmadı sanırım.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Premier Lig turu yapalım mı?

Premier Lig'in dikkat çeken transferleri sizlerle:

Manchester City?

Ekli dosyayı görüntüle 106010

Ekli dosyayı görüntüle 106011

Şaşırdınız mı? Premier Lig'in son şampiyonu Manchester City şu ana kadar hiç abartılı transfer bedeliyle bir transfer yapmadı.

Ekli dosyayı görüntüle 106012

Ekli dosyayı görüntüle 106013

Liverpool zararda görünüyor. Liverpool'dan mutlaka yeni hamleler de gelecektir.

Ekli dosyayı görüntüle 106014

Ekli dosyayı görüntüle 106015

Son Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Chelsea'de de herhangi bir gelişme yok.

Ekli dosyayı görüntüle 106016

Ekli dosyayı görüntüle 106017

Manchester United'ın flaş hamlesi Jadon Sancho...

Ekli dosyayı görüntüle 106018

Ekli dosyayı görüntüle 106019

Tottenham'ın zaten en büyük hamlesi Nuno ile anlaşmak oldu, şimdilik herhangi bir flaş transferi yok. İç transferde Heung-min Son ile sözleşme uzatılması da flaş gelişmelerdendi.

Ekli dosyayı görüntüle 106020

Ekli dosyayı görüntüle 106021

Leicester City ligin en fazla bonservis harcayan takımlarından oldu şimdiden.

Ekli dosyayı görüntüle 106022

Ekli dosyayı görüntüle 106023

Arsenal'in genç iki oyuncu transferi dışında herhangi bir hamlesi şimdilik yok.

Ekli dosyayı görüntüle 106024

Ekli dosyayı görüntüle 106025

Geçen sezon Everton'ın hocası Ancelotto idi. Everton, Ancelotti ile iddailı transferlere imza atmıştı. Ancelotti şimdi Real Madrid'e gitti; Benitez ise Liverpool'a 11 yıl sonra geri döndü, bu kez ezeli rakibin hocası oldu.

Şimdilik Premier Lig'deki bazı takımlarda durumlar böyle.

@Sherlock, @DarkLegenD, @Tolstoyevski, @MEnes, @MasacRE, @12.Adam, @bazinga, @HeisenBerg, @Maskeli Fedai, @mesmeso, @xdragxx, @emreemreu, @S.G.A.T., @Polat Şaşmaz, @Veteran, @Bully, @Turkuazz, @The_Erinch, @eskici, @Dosi ve diğer Premier Lig takipçileri.
Sancho dışında bomba bir transfer olmadı şu ana kadar. Liverpool'da da defanstaki problem için takviye iyi oldu ama Wijnaldum'u PSG kaptı o kötü oldu işte :A
------

Ozan Kabak'ı yeni sezonda Leicester City formasıyla görme ihtimalimiz çok yüksek. Ozan Kabak, Çağlar Söyüncü'nün partneri olabilir.

@Sherlock, @DarkLegenD, @Tols, @MEnes, @MasacRE, @12.Adam, @bazinga, @HeisenBerg, @Maskeli Fedai, @mesmeso, @xdragxx, @emreemreu, @S.G.A.T., @Polat Şaşmaz, @batuhankaralar, @Bully, @Turkuazz, @The_Erinch, @eskici, @Dosi, @BARON男爵 ve diğer Premier Lig takipçileri.
Ozan için Leicester iyi olur ama Çağlar daha üst düzey bir takıma gitmeli artık bence :D

• Beğendim
Reactions: Araf and DarkLegenD

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bence her şey kupa veya resmi başarıdan ibaret (ballon dor, gol krallığı vb). 1 tane bile taraftarı olmayan takımı 4 yıl boyunca şampiyonluğa oynatan ama şampiyonluk yaşayamayan adam ile dalga geçiliyor mesela burada. (bu adam racon kesip bam gümcü top oynatsa el üstünde tutulurdu, ayrı konu. :D ) Şu an bakıldığı zaman 10 yıl sonraki Çağlar'ın gg en iyi, en başarılı Türk futbolcu olma ihtimali çok yüksek. Böyle bir potansiyel boşa gitmemeli. LC'de kaldığı sürece herhangi bir kupayı kazanma ihtimali çok düşük (FA Cup 10 yılda bir olur, Community Shield'ı Manchester City süpriz olmadığı sürece kazanır bence, umarım yanılırım)

Bu yıl da transfer yapmayacaksa UEFA'yı kazansın o zaman. Başka türlü tatmin olmam çünkü ben. :D
Büyük takımda kalacaksa da, Premier Lig'de kalmalı bence. Oraya uyum da sağladı sonuç olarak. Manchester City olabilir ama çok para vereceklerini düşünmüyorum, sanki paradan kısmaya başladılar gibi. En fazla Manchester United para verebilir ama o takımın da Ferguson'dan sonra ne hale geldiği ortada. Çağlar zaten çok yüksek bonservis bedeliyle gider giderse. :D

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1627245291183.png

Manchester United'ta Ole Gunnar Solskjaer ile olan sözleşme, 3+1 yıllığına uzatıldı. 28 Mart 2019'dan beri (19 Aralık'tan 28 Mart'a geçici antrenör) takımın başında olan Ole Gunnar Solskjaer'ın Manchester United istatistikleri:

1627245273153.png

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
  • Beğendim
Reactions: MasacRE and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bu beyefendi Unitedi şampiyon yapamaz,kötü bir td değil ama şampiyonluk için de yeterli değil bence.
Bence de yeterli değil ama Alex Ferguson'u da unutmamak lazım. 8 Kasım 1986'da geldi ama şampiyon olması, 1992-93 sezonunu buldu. Ferguson'un da öğrencisi Solskjær. Ferguson'la kıyaslamak için söylemiyorum tabii, kolay kolay başarılı olunmuyor. Ferguson'un başarısı ise, kendi çabasıyla takım kurma çabası. Bırakıp gittiği Manchester United kendi çabasından uzak, yüksek bonservis bedeliyle oyuncu alan bir takım. Sonra gelenler de başarılı olamayacağı için kendi içlerinden birini denemeye devam etmeleri daha iyi. Yeni biri gelseydi eğer, yine sil baştan bir düzen olacak. En azından düzen söz konusu olur böyle, belli bir düzen olur, düzen oturtulmaya çalışılır. Klopp'u da unutmamak lazım, şampiyon olması uzun sürede oldu. Premier Lig gibi bir ligde şampiyon olmak, başarı sağlamak çok uzun zaman alabiliyor. Bir anda başarı beklemiyor bu yüzden kulüpler, en azından birkaç sezon sabretmeye çalışıyorlar. Biliyorlar ki yeni hoca gelse, düzeni oturtmaya çalışacak derken, yine her şey sil baştan olacak. Guardiola diye de bir gerçek var, o da ayrı bir konu.

• Beğendim
Reactions: baron

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,183
Puanı
1,060
Bence de yeterli değil ama Alex Ferguson'u da unutmamak lazım. 8 Kasım 1986'da geldi ama şampiyon olması, 1992-93 sezonunu buldu. Ferguson'un da öğrencisi Solskjær. Ferguson'la kıyaslamak için söylemiyorum tabii, kolay kolay başarılı olunmuyor. Ferguson'un başarısı ise, kendi çabasıyla takım kurma çabası. Bırakıp gittiği Manchester United kendi çabasından uzak, yüksek bonservis bedeliyle oyuncu alan bir takım. Sonra gelenler de başarılı olamayacağı için kendi içlerinden birini denemeye devam etmeleri daha iyi. Yeni biri gelseydi eğer, yine sil baştan bir düzen olacak. En azından düzen söz konusu olur böyle, belli bir düzen olur, düzen oturtulmaya çalışılır. Klopp'u da unutmamak lazım, şampiyon olması uzun sürede oldu. Premier Lig gibi bir ligde şampiyon olmak, başarı sağlamak çok uzun zaman alabiliyor. Bir anda başarı beklemiyor bu yüzden kulüpler, en azından birkaç sezon sabretmeye çalışıyorlar. Biliyorlar ki yeni hoca gelse, düzeni oturtmaya çalışacak derken, yine her şey sil baştan olacak. Guardiola diye de bir gerçek var, o da ayrı bir konu.
@MEnes o kele tapıyor . :A

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
Ekli dosyayı görüntüle 106133

Manchester United'ta Ole Gunnar Solskjaer ile olan sözleşme, 3+1 yıllığına uzatıldı. 28 Mart 2019'dan beri (19 Aralık'tan 28 Mart'a geçici antrenör) takımın başında olan Ole Gunnar Solskjaer'ın Manchester United istatistikleri:

Ekli dosyayı görüntüle 106132

Yine cukkalayacak paraları.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061

Çağlar-Merih yerine, Çağlar-Ozan ikilisi daha güvenilir, kaliteli. İnşallah kendini gösterir de ilk 11`de devamlı şekilde oynar.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Çağlar-Merih yerine, Çağlar-Ozan ikilisi daha güvenilir, kaliteli. İnşallah kendini gösterir de ilk 11`de devamlı şekilde oynar.
Bonus olarak Merih'i de alsalar güzel olur da, o kadar çok para harcayabileceklerini sanmıyorum. :D

Çağlar ile Ozan iyidir. Ozan zaten gelişmeye müsait, genç bir oyuncu. Merih de Premier Lig'e gelse iyi olur. Juventus'la olacak iş değil, Premier Lig'de orta seviyeli bir takıma gelip kendisini geliştirebilir.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
Bonus olarak Merih'i de alsalar güzel olur da, o kadar çok para harcayabileceklerini sanmıyorum. :D

Çağlar ile Ozan iyidir. Ozan zaten gelişmeye müsait, genç bir oyuncu. Merih de Premier Lig'e gelse iyi olur. Juventus'la olacak iş değil, Premier Lig'de orta seviyeli bir takıma gelip kendisini geliştirebilir.
Ben Merih`in Juve, Leicester kalitelerinde takımlar arasında gidip gelecek seviyede bir stoper olduğunu düşünmüyorum. Bence de daha zayıf bir Avrupa kulübünde 2 sene oynamalı. Zaten yaşı da buna müsait. :D

• Beğendim

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Liverpool performansı elbette tam anlamıyla ölçü değil ancak Ozan'ın, EPL'de pek yapabileceğini düşünmüyorum en azından kariyerinin şu aşamasında. Çağlar da artık kendisini bir üst seviyeye atmalı ve daha üst düzey bir takıma gitmeli. Real Madrid iddiaları keşke doğru çıksa, hem Ramos hem de Varane'ın takımdan ayrıldığı bir denklemde orası çok uygun olur gibi geliyor Çağlar için. Tabii bana kalsa kendisini EPL'de izlemeye devam edelim isterim ancak Big 6'in stoperlerine bakıldığında bu çok zor artık...

• Beğendim
  • Sinir Bozucu
Reactions: DarkLegenD and Araf