2020 İller Birbirini Yiyor :) **Yedirmeyin İlinizi** FİNAL ZAMANI

İller Birbirini Yiyor :) DEV FİNAL (OYLAMA 3 GÜNDÜR)

• Kullanılan toplam oy
    42
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,200
Puanı
1,060

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ekli dosyayı görüntüle 87035
Ekli dosyayı görüntüle 87036
İzmir, kırk yüzyıllık bir ata yurdudur. İzmir, bu kadar derin bir tarihe sahip olmakla beraber coğrafî durumu sebebiyle ekonomik ve siyasî çok büyük bir öneme sahiptir. İşte bunun içindir ki, Türkiye’yi mahvetmek isteyen düşmanların, her şeyden evvel gözleri bu tarihî, bu önemli beldeye döner. Nitekim düşmanlarımız en evvel burasını işgal etmişler, ondan sonra daha doğuya ilerlemişlerdir. İzmir’in işgali, bütün milletin kalbinde derin bir yara oluşturmuştur. Herkes İzmir için feryat ediyordu. İzmir, halkın elemlerini, feryatlarını, kararlılık ve imanını ifade etmek için bir parola olmuştu. Çeşitli görüş noktalarından çok değerli olan İzmir, elbette düşmanların elinde bırakılamazdı ve nitekim bırakılmadı. 1923 (Atatürk’ün S.D.II, s.84)

Ben, bütün İzmir’i ve bütün İzmirlileri severim. Güzel İzmir’in temiz kalpli insanlarının da beni sevdiklerinden eminim. Yalnız bir tesadüf, beni Karşıyaka’ya daha fazla bağlamıştır. Karşıyakalılar, annem sizin bağrınızda, sizin topraklarınızda yatıyor. Karşıyakalılar, İzmir’i gördüğüm gün evvelâ Karşıyaka’yı ve orada da sizin Türk topraklarınızda yatan annemin mezarını gördüm! 1925 (Atatürk’ün S.D.II, s.227)

Bütün cihan işitsin ki efendiler, artık İzmir hiçbir kirli ayağın üzerine basamayacağı kutsal bir topraktır! 1925 (Atatürk’ün S.D.II, s.227)​
İdeolojik olaya döndüğü için etkinlikteki bütün hevesim kursağimda kaldı malasef :(

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,200
Puanı
1,060
İdeolojik olaya döndüğü için etkinlikteki bütün hevesim kursağimda kaldı malasef :(
Üzüldüm..
Hiç olaya okadar derinnn bakmadım; derin bakmak da istemiyorum.

İdeolajik falan hiç o konularda yüzmem..

Hevesin neden kursağında kaldı aslında çokda anlamadım.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İdeolojik olması mümkün değil çünkü zaten iki şehir de kardeş şehirler eğer olayı ideolojik değerlendirmeye kalkarsak ama kesinlikle hiç gerek yok. Şehirlerin kültürüne, güzelliğine ve doğasına oy veriliyor. Ben herkesten çok İstanbul aşığıyım, buna rağmen İzmir'e ankette oy verdim çünkü meselenin ideolojik ya da bir şehir savaşları olmasından çok dostluk müsakabası tadında geçmesini istedim. Umarım kazanan İstanbul olur ama kim kazanırsa kazansın ikisi de hepsi de aynı toprağın ve dilin ürünleri...

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Abicim İstanbul'u da aynı """ideoloji""" yönetiyor şuan ne alaka. :A

Bence mantıksız bir yorum oldu, ülkemizin kurucusunun sözünün paylaşmak ideolojik bir şey değil.. Neden İzmir dedim, çünkü bla bla.. bu tercihin nedeni gayet tabii paylaşılabilir.

Örneğin çöp, koku olayı da ona kalırsa İzmir'e karşı ideolojik bir karşı tavırdır. Önceki sayfalarda köpürtülmüş o olay.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,200
Puanı
1,060
İstanbul, bizim tarihimizin ve uygarlığımızın bir özetidir. 1923 (Atatürk’ün T.T.B.IV, s.492)

Dört beş yüzyıllık millî çalışmamızın verimi bu güzide şehrimizde toplanmıştır. Millî yeteneğimizin devamlı ve güzel birer belirtisi olan bunca anıtlar ve kuruluşlar hep oradadır. 1923 (Atatürk’ün T.T.B.IV, s.506)

İstanbul, millî mücadelemizin devamı müddetince millî ve vatanî aşkımızın kutsî ve yüksek bir mihrabı olmuştur. Bundan sonra da hiçbir olay, hiçbir kuvvet, ruhumuzu bu kutsal mihraptan çeviremeyecektir. 1923 (Atatürk’ün T.T.B.IV, s.506)

Bunlarıda paylaşırım...
Bu ülkenin kurucusunun tarihe geçmiş iki güzide şehrimiz için söylediği bu anlamlı sözler...
Lütfen @Forumdash İdeolajik olarak düşünerek asıl şuan yaptığın yorumla sen benim hevesimi kırdın bilmeni isterim.

İki şehirde;bırak iki şehri 81 şehirde bu vatan için önemli..

O nedenle @mrt-06 dan belirttiği gibi İzmire gönül vermemenin nedenleri zaman zaman @Tolstoyevski ile şarkılarla atışarak gösteriyorum; zaman zamanda bu şekilde göstermek istedim.

Hangisi kazanırsada tebrik ediyorum şimdiden.

İkiside çok kıymetli iki şehir.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İstanbul'un kazanacak olması şaşırtmadı. İstanbul, İzmir ve Ankara'nın olmadığı bir etkinlik olacaktı aslında. :D

• Beğendim
Reactions: Dosi

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,200
Puanı
1,060
İstanbul'un kazanacak olması şaşırtmadı. İstanbul, İzmir ve Ankara'nın olmadığı bir etkinlik olacaktı aslında. :D
Kimseyide Büyükşehirlere verin diye zorlamadık ki yahuuuuu ... Yanarımmm Yanarımmm İzmireee yanarım :T

• Üzücü
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Kimseyide Büyükşehirlere verin diye zorlamadık ki yahuuuuu ... Yanarımmm Yanarımmm İzmireee yanarım :T
Zorlanmadı kimse de, İstanbul'un ağırlığı çok büyük. Hadi o olmadı, İzmir ve Ankara'nın da ağırlığı çok büyük. Haliyle oylar bu üç ile gidecek. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...