Star Ömer - Dizi Yorumları

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,891
Puanı
360
Evet evet.
------

Günun Reyting konusuna.
Kusuruma bakma görmüştüm ama yazmayı unutmuşum. Dizide bir karakter var tam ismi neydi bilmiyorum işte açık kadınlar bizim aile kültürümüzü bozuyor tarzında konuşmalar yaptı. Ömer de erkek de gözüne sahip çıkmayı bilmeli dedi. Gündemden kastım bu şekilde ki konular. Daha dizide çok kültürsel atlayamadığımız sınıfları iğneleyen çok sahne var.

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,348
Puanı
1,060
Estağfurullah.Camiden çıktıktan sonraki sahneyi söylüyorsun, şimdi dank etti. Tahir , Ömer 'in abisi.

Reactions: Gizmen

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,179
Puanı
1,060
Gece bölümü izledim ilk bölüme göre daha iyiydi Ömer Gamze iyice yakınlaştılar ama Raşit hoca istemiyor bu işin sonu ne olacak merak ediyorum Ömer Abisi Tahirin konuşması iyiydi Ömerin cevabı süperdi üzüldüğüm karakter Nisa
5 çocukla kaldı ortada kocası bırakıp gitti ama bir türlü kabul etmiyor bakalım ne yapacak 5 çocukla bu arada kızınada ayrı bir üzüldüm ya

Reactions: Mehmet Can and STAR

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,026
Puanı
610
Bu akşam fragman verilecektir. Hatta 10 dk sonra verilebilir.

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Gamze orjinalinde 2 defa kocasını kaybetmiş dul. Zenginlikle de alakası yoktu.

@DarkLegenD emzirme sahnesi. Kesin kaçırmaz Murat Soner. Sadece elbisesini kenardan indirdiği görünüyor ama 18 yaş altı biri için bu kadarı bile fazla. Orjinalinde annesi evden gelince böyle böyle oldu diye anlatıyor sadece. Hiç bir şeyi göstermiyorlar.

Ekşi Sözlükte Shtisel hk. Güzel bir tespit:

ilk 2 sezonu 9.5/10

netflix'in el atıp;
daya dramı,
daya bağırış çağrışı,
daya sözümona 'vurucu' sahneleri,
daya amerikan basitliğini diye diye içine ettiği

3. sezonu 6.5/10
İlk 2 sezon yerel izleyici için çekilip, netflix'te tam da pandemi zamanı tüm dünyada yayınlanıp sevilince 5 sene sonra 3. Sezon çekiliyor.

Bizdeki 1. Sezon baştan orjinalinin 3. Sezonu gibi.

Son düzenleme:

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,026
Puanı
610
Ben de orjinali izlemedim ama uyarlama için illa ki ekleme oyuncular olmuştur. Bence hikaye açıldıkça daha güzel olacak. Bence Gamzenin eski kocası gelme durumu olursa 2. Sezonda olur.

Reactions: Mehmet Can

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
Uyarlarken yapılan farklılıkların hepsine bir açıklama buluyorum da, Gamze'nin ailesinin Nisa'nın ev sahipleri olması. Buna bir açıklama bulamıyorum.Hatırladığım iki ailenin aynı semtte yaşamak haricinde önceden bir bağı yoktu.

Dizinin kasvetinin çoğu buradan kaynaklanıyor. Normalde Gamze'nin ailesinin adeta konuk oyuncu statüsünde sahnelenmesi lazım. Anne ve babası harici kişiler görünmüyor pek.

@kimmeryali_conan gamzenin oğlu ve annesi haricinde olan tüm çevresi bizimkilerin eklediği şeyler.

Bütün sonuçlar bana shtisel'in ilk sezon finalinin aksine Ömer'in 'finalinin' mutlu sonla biteceğini söylüyor. Aksi halde Gökçe Bahadır'ın yerine 2. Sezon başka birinin gelmesini seyircinin kabulleneceğini düşünmüyorum. İlla kıyaslanacaktır. Yaş farkını yeni kabullendiler, oyuncuların uyumu sayesinde. Bir de partner değişmesini kabullenmezler.

Son düzenleme:

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
DİZİ sence 7-8 reytingi kısa sürede görür mü?

Reactions: Mehmet Can

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
Bence en fazla bu dizi 6.50 alır.

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
DİZİ sence 7-8 reytingi kısa sürede görür mü?
Potansiyeli var. Rakiplerine de bağlı. Yılbaşı başlaması da iyi oldu. Sezon başında olsa o hengamede harcanabilirdi..

@STAR birkaç bölüm sonra görebiliriz kocasını, sahnedeki silah mutlaka patlar sözü gereği. Diziyi uzatmak için güzel yöntem.

@kimmeryali_conan Gamze'nin eniştesini oynayan oyuncu Ömer'in abisi olsa (mahkum dizisindeki karakterinin müzisyen geçmişine atıfla, shtiselde ise karakter müzisyen olmak istemiş ama aile baskısıyla olamamış), Ömer'in abisini oynayan oyuncu da orjinaline göre 1-2 bölüm sonra görebileceğimiz başka bir karakter olsa tam olurmuş. Onun haricinde karakterler genelde iyi seçilmiş.

Gamze'nin ailesi diziye farklı bir tat katmış, şimdilik iyi ama uzun vadede tüm bu farklılıklar birleşip diziyi orjinalinden çok farklı yere götürürse de hoş olmaz bence. Dozunu ayarlamaları önemli.

Bir yanım dizi bizden de kıvamında birşeyler katarak aslına da uygun şekilde 3 sezon devam etsin istiyor ama diğer yanım orjinalin sezon finalinin aksine sezon sonunda mutlu sonla fazla da uzatıp bozmadan bitsin istiyor. 2. Sezon Gökçe Bahadır'ı aratmayacak en fazla 30 - 35 yaşında (20'li yaşlar olsa daha iyi) oyuncu pek aklıma gelmiyor.

Son düzenleme:
Reactions: Angelica