mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Amca Cumali Koçovalı için bir teorim var. Kendisi muhtemelen Cengiz Erdenet'in düşmanı olan Halil İbrahim. Kendisi ona karşı koz olarak da Yamaç'ı tutuyor zaten. Hatta Kulkan'da Halil İbrahim'in elinde olabilir. Bu haftaki bölümde Kahraman'ı Halil İbrahim'im adamları öldürmedi ve selamı var dediler. İlerideki bölümlerde Meliha'nın tekrar dönmesini bekliyorum. Gitmeden önce Emmi'ye bir sır vermişti. Muhtemelen bu sır Yamaç'ın Halil İbrahim'in olduğuydu.

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Amca Cumali Koçovalı için bir teorim var. Kendisi muhtemelen Cengiz Erdenet'in düşmanı olan Halil İbrahim. Kendisi ona karşı koz olarak da Yamaç'ı tutuyor zaten. Hatta Kulkan'da Halil İbrahim'in elinde olabilir. Bu haftaki bölümde Kahraman'ı Halil İbrahim'im adamları öldürmedi ve selamı var dediler. İlerideki bölümlerde Meliha'nın tekrar dönmesini bekliyorum. Gitmeden önce Emmi'ye bir sır vermişti. Muhtemelen bu sır Yamaç'ın Halil İbrahim'in olduğuydu.
Bu çok bariz ama ya. Uzun süredir bunu kurguluyor gibi senarist. Dikkatli izleyiciler sezon başında bunu söyledi zaten. (ben de buna dahilim... :A ) Cengiz'in hareketleri, Yamaç'a karşı tavrı ve anlayışı, aynı şekilde Nedim'in Çukur'a sızdırılması ve geçmişte Kahraman'ı öldürmemesi, daha önceki bölümlerde de Çukur'a yönelik olumsuz herhangi bir hareketinin olmaması... Dışardan bir el olarak Çukur'u bir şekilde korudu gibi duruyor Halil İbrahim (Amca Cumali). Evet çok bariz gözümüze sokuyor senarist ama hikayenin kurgusu iyi olduğu için ve flashbacklerle büyük ihtimal etkili bir biçimde bağlanacağı için bir şey diyemiyorum pek. Ben Yücel'deki gibi ters köşe ve beklenmedik bir senaryo isterim o kısımda ama buna da hayır demem tabi.

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,169
Puanı
1,060
Dizinin bu sezonu güzel işleniyor, beğeniyorum ben. Gizem unsurunu baya iyi kullanıyorlar. En çok merak ettiğim konu Yamaç’la alakalı olan sır tabii. Meliha, Cumali Koçovalı (İdris’in kardeşi olan), Emmi ve Cengiz Erdenet arasında dönen mesele.

Aliço, Yamaç’a “ben senin abin olurum” gibi cümleler kuruyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bu yüzden Nehir olma ihtimali pek yok gibi. Kahraman, Cumali veya Selim ile alakalı bir sahne sonrası izleriz muhtemelen o sahneyi.
@MEnes Emmi ile Cengiz arasındaki mesele nedir?

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
@MEnes Emmi ile Cengiz arasındaki mesele nedir?
Emmi ile Cengiz arasında bir mesele yok. Adaşımın orada dediği şey Emmi'nin geçen sezon hapisteyken Meliha'nın ona söylediği ve Emmi'nin de Aliço'ya bunu mektupta yazarak verdiği sır. O sırrın da Cengiz ve Amca Cumali yani tahmini olarak Halil İbrahim'le bağlantısının olması.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,169
Puanı
1,060
Emmi ile Cengiz arasında bir mesele yok. Adaşımın orada dediği şey Emmi'nin geçen sezon hapisteyken Meliha'nın ona söylediği ve Emmi'nin de Aliço'ya bunu mektupta yazarak verdiği sır. O sırrın da Cengiz ve Amca Cumali yani tahmini olarak Halil İbrahim'le bağlantısının olması.
Sır ne olabilir?Tahminin var mı?

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Sır ne olabilir?Tahminin var mı?
Sırın Yamaç'la ilgili oluğu çok belliydi zaten. İlk açıklandığında Emmi'nin verdiği tepkiden bunu anlayabiliyorduk. Tahmin aslında ilk akla gelen şey. Yamaç'ın İdris'in oğlu olmama ihtimali. Bu sezon Amca Cumali senaryosunu da gördükten sonra, Cengiz Halil İbrahim olaylarını gördükten sonra Yamaç'ın Amca Cumali'nin oğlu olduğu tahmini üzerinde durmak gerekiyor. Böyle çıkar mı göreceğiz.

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,169
Puanı
1,060
Sırın Yamaç'la ilgili oluğu çok belliydi zaten. İlk açıklandığında Emmi'nin verdiği tepkiden bunu anlayabiliyorduk. Tahmin aslında ilk akla gelen şey. Yamaç'ın İdris'in oğlu olmama ihtimali. Bu sezon Amca Cumali senaryosunu da gördükten sonra, Cengiz Halil İbrahim olaylarını gördükten sonra Yamaç'ın Amca Cumali'nin oğlu olduğu tahmini üzerinde durmak gerekiyor. Böyle çıkar mı göreceğiz.
Yamaç,Cumali'nin oğluysa annesi kim?

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Yamaç,Cumali'nin oğluysa annesi kim?
Yani orada bir bilinmezlik var diyebiliriz. Çünkü Amca Cumali ile ilgili ilk sezonda öldüğünü biliyorduk o da mezarlardan. Belki bazı kısımlarda ufak tefek diyaloglar vardı ama onu hatırlayamıyoruz. Bu sezon ise İdris bahsi açıldığında direk konuyu kapatıyor dendi flashbacklerde. Yani Amca Cumali Yamaç'ın babasıysa annesi kim sorusuna cevap büyük bir bilinmez... Sultan'la mı arasında bir şey oldu diyecek olursak, belki o yüzden İdris bahsini bile açtırmıyor ama bunlar ancak tahmin olabilir.

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,169
Puanı
1,060
Yani orada bir bilinmezlik var diyebiliriz. Çünkü Amca Cumali ile ilgili ilk sezonda öldüğünü biliyorduk o da mezarlardan. Belki bazı kısımlarda ufak tefek diyaloglar vardı ama onu hatırlayamıyoruz. Bu sezon ise İdris bahsi açıldığında direk konuyu kapatıyor dendi flashbacklerde. Yani Amca Cumali Yamaç'ın babasıysa annesi kim sorusuna cevap büyük bir bilinmez... Sultan'la mı arasında bir şey oldu diyecek olursak, belki o yüzden İdris bahsini bile açtırmıyor ama bunlar ancak tahmin olabilir.
Peki sultan daha çocukken neden vartolu yu sokağa attı?

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Peki sultan daha çocukken neden vartolu yu sokağa attı?
İdris'in ihanetine bir gönderme diyebiliriz. Şuan hata yaptığını düşünüyordur bence. İdris'in suçunu masum bir çocuktan çıkardı sonuçta. Vartolu'yu affetmesinin ardında belki de bu vardır. Tabi dizi bunu işledi mi işlemedi mi tam hatırlamıyorum şimdi eski bir mevzu bu.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
  • Beğendim
Reactions: Polat Şaşmaz

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Gül detayını ben geçen bir yerde görmüştüm. Bu arkadaşta aynısını anlatmış.
Büyük ihtimalle Cumali ile Yamaç şu an İdris-Cumali'nin geçmişte yaşadıklarını yaşıyor.

Meliha konusunda da ilginç olaylar yaşanabilir. Rüya sahnesinde Melihanın mezarı önünde bir detay var ama yakalayamadım.

• Beğendim
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Büyük ihtimalle Cumali ile Yamaç şu an İdris-Cumali'nin geçmişte yaşadıklarını yaşıyor.

Meliha konusunda da ilginç olaylar yaşanabilir. Rüya sahnesinde Melihanın mezarı önünde bir detay var ama yakalayamadım.
Yılbaşı bölümünde amca çıkar ortaya muhtemelen. Yamaç'a da oğlu olduğunu açıklar. Kısa bir süre Çukur'u ele geçirmek için onu ikna etmeye çalışır. En sonunda Yamaç onu öldürür ve benim babam sen değilsin der. :D

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,169
Puanı
1,060
Cengiz Erdenet’e büyük bir rest çeken Yamaç’ın bir sonraki hamlesi heyecanla beklenecek. Cengiz ve Çağatay Yamaç’ı yıldırmak için ellerinden geleni yaparken Yamaç’ın önceden kurduğu bir planla işler bekledikleri gibi gitmeyecek. Çağatay, Yamaç cephesinde kaybederken Cumali’ye karşı mücadelesinde elindeki büyük kozları kullanarak Çukur’a büyük bir tehdit savuracak. Yamaç’ın eve dönüşüyle duygusal anlar yaşanırken, içlerinden birinin sonunun giderek yaklaştığını kimse fark etmeyecek.
@MEnes hangi karakter veda edecek?