Kanal D Çalıkuşu - Dizi Yorumları

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
yeni fragmanda şahane.. umarım yükseliş kazanır artık..

yakup09

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,651
Puanı
1,049
Çok çok başarılı.. Fahriye gerek oyunculuğu gerekse sesiyle göz dolduruyor ekranda. Gerçekten başarılı olmuş. :)

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Evim Sensin'de de çok güzel yorumlamıştı "Sen Yarim İdun"u. Fahriye güzel ve başarılı bir oyuncu, ama genel olarak rol alacağı dizilerde çok yanlış seçimler yapıyor. Çalıkuşu aslında güzel bir seçim ama senaryosu her nedense çok yavaş ilerliyor ve bakışma sahneleri çok çok fazla, ara sıra izliyorum ama çok sıkıcı bir dizi gerçekten. Müziklerinin de çok başarılı olduğunu söyleyemem ama görüntü kalitesi ve kostümler şahane, onu da belirtmeliyim. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Evim Sensin'de de çok güzel yorumlamıştı "Sen Yarim İdun"u. Fahriye güzel ve başarılı bir oyuncu, ama genel olarak rol alacağı dizilerde çok yanlış seçimler yapıyor. Çalıkuşu aslında güzel bir seçim ama senaryosu her nedense çok yavaş ilerliyor ve bakışma sahneleri çok çok fazla, ara sıra izliyorum ama çok sıkıcı bir dizi gerçekten. Müziklerinin de çok başarılı olduğunu söyleyemem ama görüntü kalitesi ve kostümler şahane, onu da belirtmeliyim. :)

dediklerinin birçoğu doğru ama kıza sanki kum gibi kaliteli işler yağıyorda kabul etmiyormu diyorsun? ona kaliteli diziler için teklifte bulunmayanlar utansın :)

Sende mi "izleyemedin":X

izledim kıydım yani :)

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
dediklerinin birçoğu doğru ama kıza sanki kum gibi kaliteli işler yağıyorda kabul etmiyormu diyorsun? ona kaliteli diziler için teklifte bulunmayanlar utansın :)

izledim kıydım yani :)
Bence geliyordur. Sonuçta Yaprak Dökümü'nden sonra yıldızı baya bir parladı ve o diziden sonra hep başrol olarak yer aldı. Tims'den ve Çalıkuşu'ndan ümitliydim ama beklentilerimin altında çıktı dizi. Bu kıza sanırım Ay Yapım projesi gerekli. Keşke Kurt Seyd&Shura'da Farah Zehnep yerine Fahriye Evcen yer alsaydı. Zaten Farah Zeynep'in o sarı saçlarını gördükten sonra içim bir fena oldu.:ppp:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bence geliyordur. Sonuçta Yaprak Dökümü'nden sonra yıldızı baya bir parladı ve o diziden sonra hep başrol olarak yer aldı. Tims'den ve Çalıkuşu'ndan ümitliydim ama beklentilerimin altında çıktı dizi. Bu kıza sanırım Ay Yapım projesi gerekli. Keşke Kurt Seyd&Shura'da Farah Zehnep yerine Fahriye Evcen yer alsaydı. Zaten Farah Zeynep'in o sarı saçlarını gördükten sonra içim bir fena oldu.:ppp:

farahımı gördükçe ben ferahlıyorum farahıma laf yok :)

çalıkuşu kaliteli bir dizi ama seyirciden beklenildiği kadar izleyici toplayamadı nedeni yok? çünkü erkek oyuncuda iyi oynuyor yani bir malkoçoğlu durumu kurtarıyor sırıtmıyor dizide.. ay yapımın dizilerinde entrika boldur belki o tarz yapımlarda çok izlenme imkanı daha fazla ama yanındaki oyuncularda kaliteli olmalı..

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
farahımı gördükçe ben ferahlıyorum farahıma laf yok :)

çalıkuşu kaliteli bir dizi ama seyirciden beklenildiği kadar izleyici toplayamadı nedeni yok? çünkü erkek oyuncuda iyi oynuyor yani bir malkoçoğlu durumu kurtarıyor sırıtmıyor dizide.. ay yapımın dizilerinde entrika boldur belki o tarz yapımlarda çok izlenme imkanı daha fazla ama yanındaki oyuncularda kaliteli olmalı..
Çalıkuşu'nun sıkıntısı zaten en başında senaryodan daha sonrada müziklerden kaynaklanıyor ki senaryo çok çok önemli bir faktör. Özellikle ülkemizdeki diziler uzun metraj hatta daha da fazlası olduğundan bölümlerin bakışma sahneleriyle geçmesi ve olayların ağır gelişmesi dizini diğer yönlerden pozitif olsa da negatif bir etken olarak kılıyor...

Farah Zeynep'e sarı gitmiş mi Allahasen? :eek:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Çalıkuşu'nun sıkıntısı zaten en başında senaryodan daha sonrada müziklerden kaynaklanıyor ki senaryo çok çok önemli bir faktör. Özellikle ülkemizdeki diziler uzun metraj hatta daha da fazlası olduğundan bölümlerin bakışma sahneleriyle geçmesi ve olayların ağır gelişmesi dizini diğer yönlerden pozitif olsa da negatif bir etken olarak kılıyor...

Farah Zeynep'e sarı gitmiş mi Allahasen? :eek:

onu daha öncede ben sarı görüyordum :) bence yakışmış tabi bakış açılarımız farklı şimdi mümkün olsa senin bakış açınla bakardım kıza ordan nasıl görünüyor diye :)) ama bu mümkün değil en iyisi kendi bakış açılarımızla yaşayalım:)

bakışma sahneleri dediğin gibi her dizide var severek izlediğim karadayı dizisindede var bolca ve sıkıyor bizi ona bir çare bulmaları lazım ama kanallardaki bu tüm geceyi tek diziyle kurtarma alışkanlığı olduğu müddetçe kurtulamayız?

Pasham

Favori Üye
Reaksiyon puanı
225
Puanı
164
ya bu dizi umarm devam eder izlemiyorum ama dizinin kalitesinden suphem yok eski sisteme gore daha iyi oranlar alirdi ama bu sistemde de cok kotu gitmedi bence

eros

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,439
Puanı
559
Dizinin 21.45 alınması kötü oldu

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi