Windows 10 İçin Yolun Sonu. Tarih Verildi!

Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

• Windows XP

Oy: 0 0.0%
  • Windows 7

• Windows 8

Oy: 1 11.1%
  • Windows 10

Oy: 3 33.3%
  • Windows 11

Oy: 3 33.3%
  • MacOS

Oy: 2 22.2%
  • Linux

• Kullanılan toplam oy
    9

RüzgarGülü

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,154
Puanı
711
1729070319485.png

İlk çıktığı 2015 yılından beri hızla ilgi toplayan ve beğenilen işletim sistemi Windows 10 için yolun sonu göründü. Microsoft tarih verdi.

Microsoft yaptığı açıklamada Windows 10 işletim sistemine, resmi olarak 14 Ekim 2025 tarihinde desteğini kesecek. 22H2 sürümü Windows 10 için paylaşılan en son sürüm olacak. 14 Ekim 2025'e kadar güncelleme almaya devam edecek.

Son açıklanan verilere göre Windows 10 işletim sistemi şu an en çok kullanılan işletim sistemi. Pazardaki payı yaklaşık %65 olan Windows 10' dan sonra Windows 11 çıkmasıyla her geçen gün Windows 11 işletim sistemine geçenlerin sayısı artıyor.

14 Ekim 2025 tarihinden sonra Windows 10 kullanmaya devam edilebilir. Ancak bundan sonra herhangi bir güncelleme almayacağı için bilgisayarınız güncel güvenlik önlemleri olmadığı için savunmasız kalacak.

Peki siz hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD
8.1 :A Ben de 8.1 çıktığı an geçtim :) Windows 10 çıktığında arayüzüne bir türlü alışamamıştım. O yüzden 8.1'den devam ediyorum :)
8.1 e geçince oyun vs çok sıkıntı oluyordu biraz kullanınca 7 ye tekrar geçmiştim çok hafif aslında en sevdiğim dir Xp den sonra ama 10 çıkınca iyi geldi 10 a geçmiştim şimdilerde 11 le devam :)

@bazinga reyiz günceli sever kesin 11 dir :D

8.1 e geçince oyun vs çok sıkıntı oluyordu biraz kullanınca 7 ye tekrar geçmiştim çok hafif aslında en sevdiğim dir Xp den sonra ama 10 çıkınca iyi geldi 10 a geçmiştim şimdilerde 11 le devam :)

@bazinga reyiz günceli sever kesin 11 dir :D
Xp ile GTA Vice City'i, 7 ile GTA San Andreas'ı az oynamadım :A :A :A

• Güldürdün
Reactions: RüzgarGülü
  • Güldürdün
Reactions: Royal Highness
8 mi yoksa 8.1 geçtin mi onda bilgisayarı kapat vs. Farklı yerde diye hatırlıyorum. 8.1 hemen geçmiştim ben 8 kullanırken :)
------

Linux neden?

Yazılım vs işlerle mi ugrasiyorsun.?
Farklı denizlere yelken açmak istiyorum. :A USBde 5 tane dağıtım var şu an, hepsini deneyeceğim.

Hayır. ✍️

• İlginç
Reactions: RüzgarGülü
Ders için microsoft uygulamaları yüklemiştim fenasal güvenlikli açamadım bile. :A
Ders noldu kaldım herhalde acamayınca :F
------

Seçim şansım artıyor. :A Hangisini daha çok beğenecegime ve hangisinin daha iyi performans vereceğine bakacağım.
Çoğaltıcı çok eskiden oyun oynamak için pc ye bakardık o zaman kullanmıştım :D

Seninkisi bambaşka evre, değişik fantazi :F