Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İzlerim bugün, yarın fragman pek ümit vermedi ama izlemek de lazım tabii..
Fragmanı izlemeye gerek yok aslında, tamamen sürpriz olsun. :D Muhtemelen akşam izlerim, umarım iyi bir bölüm, iyi bir sezon olur. Leyla ile Mecnun'un yılbaşı bölümlerini de özledim bu arada. Nail Baba vardı Halit Akçatepe'nin canlandırdığı, çok iyiydi o zamanlar. :D

• Beğendim
Reactions: xdragxx and MEnes

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ben gece yayınlanacak diye biliyordum yılbaşıyla birlikte, direk bu gece olacağını hiç düşünmemiştim... Neyse o zaman akşam izleriz duruma göre bakarız artık... :A Talat Abi'nin varlığından bahsederek spoiler verdin ama neysse... Ben direk ilk bölümde gözükmez diyordum...
Dizi kadrosunda yahu adam niye spo olsun :A
Bu arada Cem Yılmaz'ın özel gösterisi de yayında Netflix'te onu da bekliyorsan :A
------

Fragmanı izlemeye gerek yok aslında, tamamen sürpriz olsun. :D Muhtemelen akşam izlerim, umarım iyi bir bölüm, iyi bir sezon olur. Leyla ile Mecnun'un yılbaşı bölümlerini de özledim bu arada. Nail Baba vardı Halit Akçatepe'nin canlandırdığı, çok iyiydi o zamanlar. :D
Aslında bu bölüm yılbaşı özel olabilirdi belki de öyledir ama sanmam.

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: Araf and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bu arada Cem Yılmaz'ın özel gösterisi de yayında Netflix'te onu da bekliyorsan :A
------

Kadroda olsa bile geçen sezon hemen ilk bölümde çıkmamıştı sonuçta... Talat Abi demek farklı şeyler demek, onun geldiği bölümü onun geleceğini bilmeden izlemek gerekiyor demek... Evet benim için bu bile spoiler... :A

Evet onu da bekliyordum, bakarız artık ona da bir ara... :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
------

Ben de sanmıyorum ama en azınan yılbaşı için iyi bir bölüm olmuştur diye umut ediyorum. Bir diğer alternatif ise, Gibi'nin ikinci sezon birinci bölümü. Ayn ıanda yayınlandı. İkisi birden de izlenebilir tabii, ikisi de iyi bir dizi.

• Beğendim
Reactions: xdragxx

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ben de sanmıyorum ama en azınan yılbaşı için iyi bir bölüm olmuştur diye umut ediyorum. Bir diğer alternatif ise, Gibi'nin ikinci sezon birinci bölümü. Ayn ıanda yayınlandı. İkisi birden de izlenebilir tabii, ikisi de iyi bir dizi.
Yeter her yerde Gibi reklamı yapıp durma be adam... Anladık iyi dizi...

• Güldürdün
Reactions: xdragxx and Araf

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Onu sona bırakırım beklentim daha yüksek onda :A

• Güldürdün
  • Sinir Bozucu
Reactions: Araf and MEnes

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Böyle bir şey tekrar gelirse haber edin. Hâlâ arada dinlerim :A @MEnes sözde bakacaktın, baktın mı?

• Güldürdün
Reactions: MEnes

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
LM kötü demedim ki Gibi'den beklentim daha yüksek sadece o kadar :A Hem bölüm sonlarında sürekli Ali Atay'a teşekkürlerimizle falan yazıyor nasıl bir katkısı var merak ediyorum.
Sihirli annem ucu açık bitti Eleştirilerden kaynaklı özellikle kızına yapılan eleştiriden kaynaklı @xdragxx @Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2x1

Tıpkı teknik direktörlerin de bir süreden sonra koltuğunu kendisinden daha güncel birine bırakması gerektiği gibi Burak Aksak’ın da kalemini bu işin üstesinden daha iyi gelebilecek birisine bırakması gerektiğini düşünüyorum. Tamam hikaye yine ona ait olsun ama senaryo olayı için değişim şart gibi.

Dizinin bölüm süresi gerçekten yakışmıyor bu diziye, biz de uzun dizilerin meraklısı değiliz ama en azından 70-75 dakika olması şarttı her bölümün. Ki bu konuda LİM severler hemfikir olmasına rağmen neden eleştirileri hiç dikkate almamışlar anlamıyorum. Keşke Exxen denen platform yerine Blu TV ile anlaşsalardı, orada daha özgür olacaklarına eminim.

Öte yandan baştan sona kadar keyifli Yani kendini izleten ve yer yer sesli güldüğüm bölüm oldu. Her ne kadar eski eskide kalsa da artık sadece Exxen bölümleri açısından kıyaslamak gerekiyor… Bu arada Deniz Işın cidden çok güzel be… En güzel ikinci yerli oyuncu bana göre Pınar Deniz’den sonra.

Öncelikle İskender-Erdal’ın halen bir arada gözükmemesi, Mecnun’un nikahında bile İskender’in olmaması aşırı sinir bozucuydu ama hadi tamam senaryo açısından yapacak bir şey yok o kısımda.

Mecnun ne güzel evini barkını işini kurmuş, evinde çiçek gibi karısı onu bekliyor masayı ne güzel donatmış. Ulan o çiçeği kapıya bırakıp Leyla’yı uzaktan izlemeye gitmek ne alaka? Bizim bildiğimiz Mecnun bu kadar da etiği ayaklar altına almazdı. Dizi resmen kara komediye dönüştü aslında, yabancı sitcomlardaki gibi bencil karakter olayı filan… Neyse ki İsmai ve Yavuz iyi kötü bi tepki koydu en azından.

Bölümlerin süresi kısa olduğu için hiçbir karakterden tam verim alınamıyor. İsmail olsun Yavuz olsun bazı şeyler çok hızlı geçiştiriliyor maalesef. Ve Exxen’de olduğu sürece çözüm de olmayacak gibi.

Teletabi’nin intiharı ve o kısım gerçekten güzeldi, tam LİM kafasında oldu. Belki de ölmemiştir, ileride ayağı bacağı kırılmış olarak görürsek şaşırmam.

Yalan şarkısına sanki başka bir kadının sesi eklenmiş. Normalde Ezgi Asaroğlu’nun sesiydi o ama daha arkaplandaydı. Eğer Ezgi’nin sesini daha belirgin hale getirmişlerse güzel olmuş bence. Umarım Ezgi’yi tekrardan görürüz, en azından ilk Leyla’dan bahsedildiği bir sahne görmek istiyoruz artık…

7.7

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
2x1

Eski Leyla le Mecnun tadı yoktu şimdi doğrusu, bu sezon yabancı bir diziyi izler gibi oldum. Ne diye böyle garip bir şekilde diziyi başka bir boyuta sürüklerler ki.

Evli bir erkekle, evli bir kadının aşkı boyutuna giren bir diziye dönüştürdüler, keşke bu boyutta olmasaydı dizi. Dizinin bu bölümünde evlilik muhabbeti tamam iyiydi hoştu da, keşke bozmasalardı hiç. Mecnun dediğin Leyla'dan başkasıyla evlenmezdi, Leyla'nın gönül bağı oluyor diye direkt evlenmesi de ayrı bir olay. Bir önceki sezonun girişi daha iyiydi ama bence biraz hayal kırıklığı oldu bu sezonun girişi. Hani en iyi sahneler, doktor sahneleriydi. Bir de evli adam muhabbetine katlanamayan Telatabi'nin kendini aşağı atması da komikti. Genel olarak biraz hayal kırıklığı olan bir girişti bence.

7/10