Show Aziz - Dizi Yorumları

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,763
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
a3twk8y.

Show TV'nin merakla beklenen yeni dizisi 'Aziz' bu akşam yayın hayatına başlıyor!

Yapımcılığını O3 Medya'nın üstlendiği, proje tasarımını Zeynep Günay Tan'ın yaptığı, yönetmen koltuğunda Recai Karagöz'ün oturduğu dizinin başrollerini; Murat Yıldırım, Damla Sönmez ile Simay Barlas paylaşıyor.

Senaryosunu Eda Tezcan'ın kaleme aldığı dizi ile ilgili yorum ve paylaşımlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz. İyi seyirler!

Aziz, yeni bölümleriyle her cuma 20.00'de Show TV'de!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,763
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Dizi için çok güzel bir dünya kurulmuş ve o dönem izleyiciye çok güzel yansıtılmış. Beklentimin üstünde ve sinema filmi tadında bir ilk bölüm sunmuşlar izleyiciye. Bu sezon başlayan ve izlediğim diziler arasında en iyi ilk bölüm Aziz'in oldu diyebilirim.
Efnan yüzünden işlenen bir cinayet sonrası Aziz'in hayatı değişiyor, ama Aziz-Efnan ile olacak gibi. Zaten Efnan ile daha güzel duruyorlar. :bhr: Aziz'in babası intihar etmedi bence, Galip mallardan dolayı öldürüp yerine geçti gibi duruyor. Adem de yeni psikopat karakterimiz oldu. Bir yolu olsa da kurtulsak tez vakitte.

Zülfikar'ın idam edildiği sahne bana 7. Koğuştaki Mucize'yi hatırlattı. Suçsuz biri, siyasi birinin çocuğunu öldürdü diye idam ediliyor iki yapımda da. Hatice Ana'nın Pier konuşurken bayrak açtığı sahne ve oğlu için yaptığı kılıcı Aziz'e hediye ettiği sahne çok iyiydi. :bhr:

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Dizi için çok güzel bir dünya kurulmuş ve o dönem izleyiciye çok güzel yansıtılmış. Beklentimin üstünde ve sinema filmi tadında bir ilk bölüm sunmuşlar izleyiciye. Bu sezon başlayan ve izlediğim diziler arasında en iyi ilk bölüm Aziz'in oldu diyebilirim.
Efnan yüzünden işlenen bir cinayet sonrası Aziz'in hayatı değişiyor, ama Aziz-Efnan ile olacak gibi. Zaten Efnan ile daha güzel duruyorlar. :bhr: Aziz'in babası intihar etmedi bence, Galip mallardan dolayı öldürüp yerine geçti gibi duruyor. Adem de yeni psikopat karakterimiz oldu. Bir yolu olsa da kurtulsak tez vakitte.

Zülfikar'ın idam edildiği sahne bana 7. Koğuştaki Mucize'yi hatırlattı. Suçsuz biri, siyasi birinin çocuğunu öldürdü diye idam ediliyor iki yapımda da. Hatice Ana'nın Pier konuşurken bayrak açtığı sahne ve oğlu için yaptığı kılıcı Aziz'e hediye ettiği sahne çok iyiydi. :bhr:
Meral Çetinkaya'yı da bulaştırmışlar duyar işine... 🤦‍♂️

• Sinir Bozucu
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,763
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Murat Yıldırım, Hakan Gence'ye konuşmuş. Röportajından dizi ile ilgili kısım:
- Bu sezon ekrana Show TV’de yayımlanan ‘Aziz’le döndün. Neydi bu işte senin ilgini çekip kalbini çalan?
Daha önce de iki farklı dönem filminde rol almıştım. Televizyondaki ilk dönem dizim ‘Aziz’ oldu. Hikâyenin geçtiği dönem, anlatımın doğal ve sadeliği okuduğum anda beni etkiledi. Senaryonun gerçekçi ve sarsıcı diyalogları elimden hiç bırakmadan sonuna kadar okumama neden oldu. Hücrelerime kadar işledi hikâye, diyebilirim. Bu da hikâyenin içinde yer almayı isteyip “Evet” dememi çok kolaylaştırdı.

- Canlandırdığın Aziz karakteri senin gözünden nasıl bir adam?
1930’ların Antakya’sında en büyük ve tek halı üreticisi Payidar ailesinin oğlu Aziz. Refah ve zenginlik içinde bir hayat sürerken Fransız delegesinin oğlunu öldürmesiyle kaderi değişiyor. Doğduğu toprakları, biricik aşkını, kısacası sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalıyor. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri döndüğündeyse her şeye sil baştan başlamak zorunda kalıyor. Aziz, verdiği hayat mücadelesiyle küllerinden yeniden doğarken, kalbini kapattığı aşk hiç beklenmedik bir şekilde karşısına çıkıyor. Bu öyle bir aşk ki kararlı, inatçı ve pes etmek nedir bilmeyen Aziz’in gücüne güç katarken halkın da kahramanı olmasına neden oluyor. Kahramanlığın tutku dolu bir aşkla harmanlandığı, anlatımı da çok güçlü bir hikâye.

- Nasıl bir hazırlık yaptın?
Senaryo ve genel hikâye çok doğru kurulup anlatıldığı için karakter kendiliğinden ortaya çıktı. O döneme dair araştırmalar yapıp bulabildiğim hikâyeleri okudum. Ayrıca yönetmenimizle de karakter üzerine sohbet edip okuma provalarında onu geliştirdik.

- Aziz’in hayatında bir anda büyük bir değişim oluyor. Sen hiç böyle büyük değişimler yaşadın mı?

Aziz kadar büyük bir değişiklik, böyle güçlü bir kader oyunu yaşamadım. Umarım yaşamam da... Ancak ben de biraz Aziz gibiyim; mücadele etmenin insanı güçlendirdiğine inanırım. Hayat, yaptığımız seçimlerle başımıza gelenler aslında. İçinde bulunduğumuz koşulları beğenmiyorsak yeni seçimler yapmalıyız. Önemli olan, bu cesarete ve inanca sahip olmak, gerisi bir şekilde gelir. Yeter ki insan kolay pes etmesin. İlla bir çıkış yolu bulunur.
------

• Harika
Reactions: Angelica

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
İlk bölüm güzel ayarlanmış konular güzel işlenmiş ortam güzel yansıtılmış ama cidden 2 saat dizi izlemeye izlemeye dayanma alışkanlığım gitmiş. Bozmazsa mutlaka bir şekilde takip edeceğim

• Beğendim

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
İlk bölümü izliyorum. Güzel ilerliyor. 2 saatlik kotayı doldurmak için epey uğraşılmış. Vatanım Sensin'i andırıyor. Muhtemelen izlemeyeceğim güzel ilerliyor ama.

• Beğendim

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,763
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Simay Barlas ile yapılan röportaj:
Aziz'den teklif geldiği zaman neler hissettiniz, dizinin hangi etmenleri teklifi kabul etmenizde önemli rol oynadı?

Öncelikle dizinin bir dönem işi olması beni çok heyecanlandırdı. Çünkü daha önce böyle bir projede yer almamıştım. 1930'lu yılların Antakyası'nda geçiyor olması ve o dönemde yaşayan insanların yaşadığı zorluklar, sosyal hayatları ve genel olarak hikâye beni fazlasıyla cezbetti. Bir de tabii 'Efnan' gibi savaşçı bir karakteri canlandıracak olma fikri heyecan vericiydi. Dik başlılığı, hakkını sonuna kadar koruması, hiçbir şeye boyun eğmemesi ve gerçekten çok güçlü bir karakter olması beni çektiğini söyleyebilirim.

'Efnan'ı canlandırmanın keyifli ve zor yanları nelerdir? Yaşayan bir karakter olsaydı, 'Efnan'a neler söylemek ister, hangi tavsiyelerde bulunurdunuz?

'Efnan'ı canlandırmanın keyifli yanı sanıyorum daha önce böyle bir karakteri canlandırmamış olmam. 'Efnan'ın vahşiliği, dünyayı algılama biçimi hem zorlayıcı hem de keyif aldığım bir şey aynı zamanda. Zor yanları, sanıyorum Simay olarak zorlandığım fiziksel tarafları. Mesela 'Efnan'ın yaz - kış çıplak ayakla dolaşıyor olması fiziksel olarak zorlayıcı olabiliyor. Bunun dışında zorlayıcı gibi görünse de daha önce canlandırmadığım bir karakter olması, o karakterin yaratım süreci bana çok iyi gelen bir süreç oldu. 'Efnan'a "hiç değişme, kararlarından, fikirlerinden hiçbir zaman vazgeçme" derdim.

'Aziz'in set ortamını anlatabilir misiniz, çekimler mutlaka yoğun bir çalışma temposunu gerektiriyordur. Onun dışında set gözlemlerinizi paylaşabilir misiniz?

Tüm ekibin elinden gelenin en iyisini hatta elinden gelenin fazlasını yapma gayretinde olduğunu söylemeliyim. Birlikte çalıştığımız tüm oyuncular ve teknik ekibimiz kendi alanlarının en değerli isimleri. Büyük bir uyum içinde çalışıyoruz. Sette olmaktan ve böyle bir ekiple çalışmaktan çok mutluyuz.
Tamamı burada.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,763
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Üç Kuruş gibi 15 dakika özet verirler diye bekledim ama yarım saat oldu daha bölün başlamadı. Umarım kötü etkilenmez. :(