Exxen Leyla ile Mecnun - 1. Sezon Yorumları

Sosyal medya hesaplarına bölüm çıkmadan önce fragmanı atıyorlar, YouTube'a bölüm çıktıktan sonra. :A
Aynen, saçma bir sosyal medya yönetimleri var. Halbuki hem platformun hem içeriklerin hesabını başarılı bir şirket yönetiyor, niye böyle yapıyorlar anlamıyorum. :A

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and Araf
Aynen, saçma bir sosyal medya yönetimleri var. Halbuki hem platformun hem içeriklerin hesabını başarılı bir şirket yönetiyor, niye böyle yapıyorlar anlamıyorum. :A
Acun Ilıcalı'nın uyguladığı bir yöntem olabilir. Bu platform her şeyiyle farklı, mesela farklılıklarından birisi de reklamlı ve reklamsız üyelik sunması. Türkiye'de başka hiçbir platformda bulamazsın. :A

Son bölümü yoğunluktan parça parça izlemek zorunda kaldım ama ben zevk aldım. Eski saçma bölüm tadını sonuna kadar aldım.

• Beğendim
Reactions: Araf
4x6

Buram buram Leyla ile Mecnun mizahı kokan bir bölümdü.

Pakize'nin sadece bir bölüm oynayıp gitmesi kötü olsa da, İskender'in komedi sahnelerine etki yaptı, bu açıdan iyi oldu aslında. İskender bakalım Feraye'ye kavuşabilecek mi, şimdilik tek kavuştuğu yer akıl hastanesi oldu Erdal gibi. Erdal ile İskender karakterleri akıl hastanesindeydi ama henüz yine birleşmeleri söz konusu olmadı. Dostoyevski'nin Mecnun'un evini satın alıp, evdeki göndermeler ve espriler çok iyiydi. Rusya'da edebiyat ve sanat icra eden isimler toplandı. Özellikle Gogol'un 'Palto'su esprisi çok iyiydi.

Yavuz'un eski haline dönmesi, yine olaylar olaylara dönmesi, o klasik giydiği deri ceketini giymesi de çok iyiydi. Karabasan, Yavuz'u kendine getirdi, hatta işlerini , şirketini de elinden aldı ve Yavuz suçlu durumuna düştü. Yine eskisi gibi topuk topuk topuk oldu Yavuz. Akıl hastanesinden resim sergisi açma meselesinden, Leyla'dan intikam alma meselesine döndü iş. Mecnun iyi kurtardı Leyla'yı, son sahne de iyiydi. İsmail'in ressam sahneleri de iyiydi, İsmail Dali oldu. Hani baştan sona komediydi ama klasikleşmiş dram sosu eksikti biraz sadece. Komedi sahneleri çok iyiydi. Hatta bir ara mısır sahnesi de görüldü içki yerine klasikleşmiş olan, o da iyiydi.

9/10

4x6

Ya sen ne muhteşem bir dizisin be... Tam bir 'Leyla ile Mecnun çılgınlığı' bölümü... Hiç mi şaşırtmaz biz dizi. Hiç mi pişman etmez, hiç mi mükemmelliğinden bir şey kaybetmez. Burak Aksak o kadar güzel yazıyor ki her bölüm üzerine koyarak, hikayeyi ilerleterek, eskiye selam da çakarak tadı damakta bırakıyor... 1 hafta beklemek eziyet geliyor her bölümde. Sezon sonuna doğru yaklaşıyoruz ve yine özlemle yeni bölümleri bekleyeceğiz. Yeni bölümlerin geleciğini bilmek bile bambaşka bir mutluluk sebebi... 2021'in en güzel yanısın Leyla ile Mecnun, iyi ki varsın...

Bölümdeki çılgınlıkları saymakla bitmez. 54 dakikaya bu kadar muhteşem ve bu kadar fazla komik sahne yüklemek gerçekten bambaşka bir seviye. Eski Leyla ile Mecnun'dan esintiler 4. bölümden sonra iyice ortaya çıkacak gibi hissetmiştim. 5 ve 6. bölümde gördük ki gerçekten de öyleymiş. Üzüm sefası, Mısır sefası, Deliler Hastane'sindeki Erdal Bakkal'da sakız çiğnenmez tabelası, çöldeki İskender'in macerası, İskender'in herkesi Feraye görmesi... Yavuz'un tekrar deri cekete ve şapkaya dönmesi.. Leyla'nın evindeki sahnedeki muhabbetin deliler hastanesinde yaşanması. Herkesin ismini söyleyip birbirlerine bakıp her şey normalmiş gibi davranması. En sonunda Yavuz'un Az Sakallı'yı görüp patlaması... Deliler hastanesindeki maceranın tamamı... Gerçekten gülmekten çenem ağrıdı diyebileceğim mükemmmel bir absürt komedi bölümü diyebiliriz...

Hikayenin temel taşı olan Leyla ile Mecnun hikayesi de bu bölümle birlikte iyice ilerlemiş durumda ve çok da iyi işleniyor bana göre. Bazıları Leyla'yı beğenmiyor sosyal medyada ama bence müthiş yakışıyor role. Mesela örnek vermek gerekirse İsmail ve Mecnun'un doktor sahnesinde verdiği tepkiler ve yüz ifadeleri tam kıvamında geldi. Mimikleri ve tepkileri çok iyi. Absürtlüklere yabancı ama gördükçe alışıyor havasını çok iyi yansıtıyor. Mecnun ile de çok gayet iyi yazılmış sahneleri. Ama yavaş yavaş kıvama geliyor tabii... Bölümler ilerledikçe daha da iyi sahneler göreceğiz, son sahneden ve Sevdalılar Beni Anlar'dan bunu anladık... Mecnun'un Vidanjör, Vantilatör denemeleri çok iyiydi bu arada...

Mecnun'un evindeki sahneye ise ayrıca değinmek istiyorum... Tüm Rus manyaklarını bir araya toplamak, Tarkovsky'e yapılan gönderme... Tüm manyakların Gogol'un Palto'sundan çıkışı... Neler neler vardı be... Burak Aksak çılgınca göndermelerine her bölümde son sürat devam ediyor... Evin geri alınışı ve evdeki kalabalık da yine eski bölümleri andıran cinsten. Bir anda evde anlamsız bir kalabalık ve Mecnun'un verdiği klasik Mecnun tepkileri...

Bu bölümde İskender Erdal sahnesi neredeyse görecektik ama o sahneyi sanki bilerek bekletiyorlar gibi hissettim. Erdal'ın İskender diye bağırması ve yine karşılaşmamaları o sahnenin çok daha büyük ve efsane şekilde bize sunulacağını anlatıyor sanki. İyice umudum arttı o sahnenin bu sezonda yer alacağına dair. Hadi bakalım Burak, bizi mest et ve o muazzam birlikteliğin sahnesini yazmış ol... Bir de Erdal'ın Deliler muhabbetinde yine kısa çaplı bir Devrim göreceğiz sandım ama oralara gitmedi bölüm... Oralardan bir esintiler görseydik o da çok hoş olurdu ama o kadar zaman yoktu tabi... 54 dakika yine kısa olmuş bu bölüm için... Umarım 2. sezonda seyirci tepkileri göz önüne alınır da bölümler 1 saat üzeri olur...

Az Sakallı döndü, Teletabi sonraki bölüm fragmanında var... Mecnun ve Yavuz iş ve performans peşinde... Bakalım yine nasıl bir çılgınlık izleyeceğiz, 1 hafta bekleyelim bakalım...

9.7/10

Sezonun en L&M bölümüydü puanım 8.7

Erdal Bakkal eğer diziye geri dönmese komedi yarı yarıya azalırmış. İsmail'den falan çok daha etkili bir adam bu dizi için :A
Dizide ilk sezona göndermeler de baya iyiydi. En güldüğüm kısım Erdal Bakkal'ın akıl hastanesinde de bakkal kurması ve deli deliyi görünce cidden sopasını saklarmış esprisi oldu :A @MEnes beklediğin şey olmayacak bence unut onu :A
Bu arada ilk Leyla çok başka bir boyut ama 3.sezonki Leyla faciasından sonra bu Leyla da baya iyi geldi.