Dijital Platform İçerikleri - Genel Yorum Sohbet Konusu 🍿

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Pandemi öncesi aynı gün 2 kere bile gittiğimi bilirim, çok kafama takmam tek gitmişim çift gitmişim.
Ben hem üşenirim, hem de film ayırt ederim, bu yüzden zor gitmem yani. Yerli olacaksa eğer, iyi bir film olması gerekiyor ya da yabancı olacaksa eğer, alt yazılı bir film olması gerekiyor.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Ben hem üşenirim, hem de film ayırt ederim, bu yüzden zor gitmem yani. Yerli olacaksa eğer, iyi bir film olması gerekiyor ya da yabancı olacaksa eğer, alt yazılı bir film olması gerekiyor.
Yerli film sayılıdır gittiğim ama asla dublajlı film izlemem.

• Beğendim
Reactions: Araf

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Geçen gün konuşuyorduk Metin Arksan filmleri ve Mubi hakkında. Susuz Yaz gelecek ayın programındaymış. :A @Araf

Zeki Demirkubuz filmlerini de almışlar sanırım Masumiyet geliyormuş gelecek ay. :Z İnşallah izlemediğim eksik filmlerini de almışlardır.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Geçen gün konuşuyorduk Metin Arksan filmleri ve Mubi hakkında. Susuz Yaz gelecek ayın programındaymış. :A @Araf

Zeki Demirkubuz filmlerini de almışlar sanırım Masumiyet geliyormuş gelecek ay. :Z İnşallah izlemediğim eksik filmlerini de almışlardır.
Çok fazla da bir şey yokmuş açıkçası. Gelecek aylara sarkar belki tabii diğer filmler. Zeki Demirkubuz filmografisini bitirmeye çalışıyorum, önceden Masumiyet, Yeraltı, Kader ve Yazgı'yı izlemiştim. Bugün C Blok ve Üçüncü Sayfa filmlerini izledim. :D

Susuz Yaz'ı zaten izlersin ama C Blok'u da izle derim. Puanım düşük olabilir ama cesur biş iş. Zeki Demirkubuz, tam bir Gaspar Noé. Yani Türkiye'de onun tarzına en yakın isim diyelim. :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çok fazla da bir şey yokmuş açıkçası. Gelecek aylara sarkar belki tabii diğer filmler. Zeki Demirkubuz filmografisini bitirmeye çalışıyorum, önceden Masumiyet, Yeraltı, Kader ve Yazgı'yı izlemiştim. Bugün C Blok ve Üçüncü Sayfa filmlerini izledim. :D

Susuz Yaz'ı zaten izlersin ama C Blok'u da izle derim. Puanım düşük olabilir ama cesur biş iş. Zeki Demirkubuz, tam bir Gaspar Noé. Yani Türkiye'de onun tarzına en yakın isim diyelim. :A
Aa evet C Blok da Zeki Demirkubuz filmiydi yabancı film sanıp elemiştim listede. :A İzlerim kesin, Zeki Demirkubuz olması yeter sebep. :A Gaspar Noe benzerliğine pek katılamayacağım, Gaspar Noe hiç sevmeyen biri olarak. Fakat benzer temalardan beslendikleri iddia edilebilir gerçekten. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Aa evet C Blok da Zeki Demirkubuz filmiydi yabancı film sanıp elemiştim listede. :A İzlerim kesin, Zeki Demirkubuz olması yeter sebep. :A Gaspar Noe benzerliğine pek katılamayacağım, Gaspar Noe hiç sevmeyen biri olarak. Fakat benzer temalardan beslendikleri iddia edilebilir gerçekten. :A
Benzerliği derken, aykırı sahneler anlamında diyorum, ki C Blok izlersen görürsün. Türkiye'de kendisine en çok benzeyen yönetmen, bu kadarı yok yani, hatırlamıyorum. Bizden de bu kadar çıkıyor. :A Kendisinin de küçük bir rolü var bu arada. :A İlker Canikligil'in Gaspar Noé videosu var, orada da diyor Zeki Demirkubuz en yakını diye ama Türkiye'den Gaspar Noé çıkmaz diye de belirtiyor üstüne basa basa. :A Film öyle çok kötü de değil bu arada ama bir şeyler de eksik gibi. Puanına aldanma. :D

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Game of Thrones, Euphoria, The Leftovers, The Sopranos, Westworld ve True Detective gibi HBO dizileri için "SON 14 GÜN" ibaresi eklendi. HBO Max'in ayak sesleri olabilir ya da o ibare sonradan kaldırılabilir.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bende o ibareye rastlamadım ama kaldırabilirler cidden, çok da önemi olmaz nasılsa uzatmayacağım hayatta üyelik bitince. :A
BluTV'de mi?

Bende öyle gözükmüyor. Uzatırlar gözüküyorsa da. Arada oluyor öyle. :A

HBO Max'in ayak sesi olduğunu sanmıyorum. Daha yeni Bein Connect'e Hacks'i satmışlar. :A
BluTV'de, aynen. Tabii not düşeyim, mobil üzerinden bakacaksınız. Gerçi HBO Max dedim ama BluTV ile HBO birbiriyle ortak bir platform. Bir ara Entourage da, The Sopranos'ta da o ibare vardı ama kalkmıştı. İlgi çeksin diye koyuyorlardır belki o ibareyi. Mobil üzerinden görülüyor bu dediğim gibi, internet sitelerinde hiçbir şey görünmüyor. :D

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Honeyland belgeseli, şu anda hem Mubi'de, hem de BluTV'de yayında. Aynı zamanda Bein Connect'te de yayınlanıyor. Televizyonda TRT 2'de yayınlanmıştı. Oscar adayı belgesele platformlarda fazlasıyla ilgi var.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
BluTV'ye şaşırtıcı filmler gelmiş. Çağan Irmak'ın Ulak ile Babam ve Oğlum filmleri gelmiş mesela. Ayrıca doksanlı yıllardan kalma Salkım Hanımın Taneleri filmi gelmiş. Hemşo, Kolay Para, Gece 11:45 ve Osmanlı Cumhuriyeti gibi gişe filmleri de gelmiş.

Zafer Algöz'ün çok iyi bir performans sergilediği ama ödül alamadığı Salkım Hanımın Taneleri filmini tavsiye ederim. Zamanında olay olmuş bir film ve bu filmin yayınlanıyor olması şaşırtıcı geldi. Kıyıda köşede kalmış filmlerden birisiydi.

@bazinga, @Tolstoyevski.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
BluTV'ye şaşırtıcı filmler gelmiş. Çağan Irmak'ın Ulak ile Babam ve Oğlum filmleri gelmiş mesela. Ayrıca doksanlı yıllardan kalma Salkım Hanımın Taneleri filmi gelmiş. Hemşo, Kolay Para, Gece 11:45 ve Osmanlı Cumhuriyeti gibi gişe filmleri de gelmiş.

Zafer Algöz'ün çok iyi bir performans sergilediği ama ödül alamadığı Salkım Hanımın Taneleri filmini tavsiye ederim. Zamanında olay olmuş bir film ve bu filmin yayınlanıyor olması şaşırtıcı geldi. Kıyıda köşede kalmış filmlerden birisiydi.

@bazinga, @Tolstoyevski.
Ulak ve Salkım Hanımın Taneleri'ni listeme aldım. İki yıl sonra kaldırılmalarına yakın izlerim muhtemelen. :A

• Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Game of Thrones, Euphoria, The Leftovers, The Sopranos, Westworld ve True Detective gibi HBO dizileri için "SON 14 GÜN" ibaresi eklendi. HBO Max'in ayak sesleri olabilir ya da o ibare sonradan kaldırılabilir.
Dizilerdeki o yazılar kalktı, yani diziler büyük ihtimalle kalkmayacak. Platform daha önce de bunu yapmıştı.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dizilerdeki o yazılar kalktı, yani diziler büyük ihtimalle kalkmayacak. Platform daha önce de bunu yapmıştı.
Bazı HBO filmlerinde hala o yazı var.

Muhtemelen BluTV, HBO'dan yayın almak için belli bir kotası var. Bir yayını alırken yıllık alıyor. Eğer çok ilgi olan bir yapımsa hemen uzatıyor. Eğer fazla izlenmeyen bir şeyse bırakıp onun yerine başka bir şey alıyor. Dizi konusunda pek tercih değiştirdiklerini görmedik şu ana kadar. Sopranos, GoT gibi içerikleri bırakmak istememeleri çok normal... Daha fazlası için ise HBO Max'i beklememiz gerekecek...

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Bazı HBO filmlerinde hala o yazı var.

Muhtemelen BluTV, HBO'dan yayın almak için belli bir kotası var. Bir yayını alırken yıllık alıyor. Eğer çok ilgi olan bir yapımsa hemen uzatıyor. Eğer fazla izlenmeyen bir şeyse bırakıp onun yerine başka bir şey alıyor. Dizi konusunda pek tercih değiştirdiklerini görmedik şu ana kadar. Sopranos, GoT gibi içerikleri bırakmak istememeleri çok normal... Daha fazlası için ise HBO Max'i beklememiz gerekecek...
WarnerMedia ile Discovery birleşti, hatta şirket de kuracaklar yakın bir zamanda WarnerMedia Discovery diye. Discovery de BluTV ile ortak. Parçaları birleştirince kısmen de olsa HBO, Türkiye piyasasına girmiş kadar oluyor. HBO Max şu aşamada yapımlarıyla BluTV'de ve Bein Connect'te yer alacak gibi görünüyor. HBO Max olarak Türkiye'ye girdiğinde fazlasıyla piyasayı karıştıracaktır. Şu aşamada tabii şirket önce belini doğrultmalı.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1633544001094.png

Zeki Demirkubuz filmleri BluTV'de!

@bazinga, @Tolstoyevski.

• Harika