Netflix Squid Game - Dizi Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

squid_game_xlg.jpg

Squid Game

Tür:
Aksiyon, Macera, Dram
Süre: N/A

Yönetmen: N/A
Senaryo: N/A

Oyuncular:
Daniel C Kennedy
John D. Michaels
Geoffrey Giuliano

IMDb Linki

Puanlar: 8.3

Dizinin Fragmanı:

Dizinin Konusu:

"Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, tuhaf bir davet alır.
Davette onlara cazipi bir ödül karşılığında çocuk oyunlarında yarışmaları teklif edilir.
Teklifi kabul eden oyuncular, yarışmayı kazanırlarsa 40 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olacaktır.
Ancak ödül cazip olsa da oyunun ölümcük riskleri vardır."

(beyazperde.com)

Diziyle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,113
Puanı
1,061
tavsiye üzerine başladım. İlk bölüm oyun sahnesi çok iyiydi. "Yeşil ışık, kırmızı ışık" diye diye grubun 60% falan öldü. 2. Bölüme geçeceğim. :D

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x1

Normalde uzak doğu yapımları özellikle dizileri pek sarmaz beni ama bu ezberleri bozan bir dizi oldu, en azından ilk bölümü itibariyle tek solukta izletti kendini. Parasite filmine benzer bir kalitesi var her ne kadar türleri çok farklı olsa da. Hem dram hem de gerilimi çok iyi, özellikle gerilimi... Aynı zamanda müzikleri de on numara.
Son sahnelerde milleti tavuk gibi öldürmeleri nefes kesti. Bölümün büyük kısmı geçiş temalıydı ama son sahne sert bir distopyaya dönüştürdü diziyi...

8.6

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x2

Dizinin en güzel yanı, gerçekten çok sürükleyici en azından ilk iki bölüm itibariyle öyle ve saat çok geç olmasa üçüncü bölüme de hemen bakardım.

Bu bölümde baştan sona Güney Kore’nin alt tabakalarına dair hayatlardan kesitler izledik. Parasite ile bu dizi arasında bağlantı kurmak aslında bu bölüm nedeniyle hiç de abartı değil, izleyen de hak verecektir ikinci bölüm adına en azından. Çok nadir dizi tavsiye ederim, bu da onlardan biri oldu ve zaten toplam 9 bölüm olduğu için gözü kapalı dalış yapılabilir… @Dosi @bazinga @The_Erinch @Araf @DarkLegenD @MEnes

... Asıl dram ondan sonra başladı ve dışarıdaki cehennemi sonuna dek hissettik…

Öyle çaresiz hayatlar var ki göz göre göre bu ölüm oyuna tekrar geri dönmek zorunda bırakıyor hayat. Şu anlatılanlar gerçek hayatta olsaydı bile eminim ki yine insanlar bile bile geri dönerlerdi bir umut diyerekten. Bu yüzden zaten dizi fazlasıyla sağlam bir altyapıya sahip..

8.4

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Netflix trend listesinde yer alıyor dizi ve ilgi de görüyor. İzlemeyi düşünüyordum, @Tolstoyevski'nin yorumlarından sonra izleme isteğim daha da arttı.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Çok ilginç ama ilk bölümdeki kırmızı ışık yeşil ışık olayını rüyamda yaşadım bugün. Bilinçaltına anında etki etmesi ilginç. Çok ilginç ve gerilim dolu bir histi… Kabus gibi ama. Yarı finale kalıyordum devamını göremedim…

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Çok ilginç ama ilk bölümdeki kırmızı ışık yeşil ışık olayını rüyamda yaşadım bugün. Bilinçaltına anında etki etmesi ilginç. Çok ilginç ve gerilim dolu bir histi… Kabus gibi ama. Yarı finale kalıyordum devamını göremedim…
Gece izlemeyeyim bari, rüyama girmesin. Bu arada inceden spoiler da veriyor gibisin sanki de neyse. :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Gece izlemeyeyim bari, rüyama girmesin. Bu arada inceden spoiler da veriyor gibisin sanki de neyse. :A
Spoiler sayılmaz gibi tam trafikte hız yaparken araba yarışı misali o manada yani :A

Gün içinde izle bence de çünkü bir sonraki bölüme geçmem isteyebilirsin eğer sararsa :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Spoiler sayılmaz gibi tam trafikte hız yaparken araba yarışı misali o manada yani :A

Gün içinde izle bence de çünkü bir sonraki bölüme geçmem isteyebilirsin eğer sararsa :A
Aslında konusu ilgimi çekmişti yayınlanmadan önce ama sonra sıradan bir şey çıkar diye düşünüp kenara atmıştım diziyi. Şimdi trend listesine girdi, forumda da adı geçiyor, izlenmesi düşünebilir. Tutma ihtimalinin düşük olduğu düşündüğün diziler tutabiliyor böyle. :A

• İlginç

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
1x1

Normalde uzak doğu yapımları özellikle dizileri pek sarmaz beni ama bu ezberleri bozan bir dizi oldu, en azından ilk bölümü itibariyle tek solukta izletti kendini. Parasite filmine benzer bir kalitesi var her ne kadar türleri çok farklı olsa da. Hem dram hem de gerilimi çok iyi, özellikle gerilimi... Aynı zamanda müzikleri de on numara.
Son sahnelerde milleti tavuk gibi öldürmeleri nefes kesti. Bölümün büyük kısmı geçiş temalıydı ama son sahne sert bir distopyaya dönüştürdü diziyi...

8.6
Çinlileri mi izleteceksin bize? 😡😡

• Sinir Bozucu

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x3

Yine kalitesini ve gerilimini koruyan oldukça iyi bir bölümdü. Dizi bir çırpıda akıp gidiyor, sürükleyiciliği çok iyi. Tasarım yönüyle La Casa de Papel, distopik yönüyle The Haindmaid’s Tale, gerilim hissi yönüyle PUBG ve de dram yönüyle Parasite’e benziyor diyebiliriz. Ama bunlara benzetmiş olmam tüm bunlardan toplama dizi olduğu anlamına gelmiyor, sadece benzerlik hissi bakımından yakın hissettiriyor. Hele müzikleri… Dark kalitesinde müziklere sahip…

Bu bölümde şeker üzerinden şekil çıkarma olayını gördük. Başrol karakterin kardeşi hainlik etti resmen ona önceden söylemeyerek, bencilliğin dik alası…

Dedektif polisin kolayca onların içine girebilmesi şimdiye dek dizinin en zayıf unsuru gibi, bilemedim belki herkes çekik gözlü diye kameradan bile anlaşılmadı ama bu kadar kolay olmamalıydı sanki…

8.3

• Beğendim
Reactions: Araf

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x4

Özellikle ilk kısmındaki herkesin birbirini öldürdüğü sahne tam bir kaos ve dehşetti. Işıkların açılıp kapanması filan derken…

Son kısımdaki ip çekme halat çekme oyunu da oldukça sinir bozucuydu. Yeşil ışık kırmızı ışık daha adil bir oyundu bence…

8.3