Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,770
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
10-ocak-2020-trt1-yayin-akisi-12802371_amp.jpg

Mevlana'nın oyuncu kadrosu netleşti ve sürpriz bir gelişme yaşandı!

Yapımcılığını Kale Film'in üstlendiği, senaryosunu Ali Aydın'ın kalem aldığı, yönetmen koltuğunda Can Ulkay'ın oturacağı dizide; Timuçin Esen (Mevlana), Ahu Türkpençe (Kirra Hatun), Kaan Yıldırım (Ömer Atabek), Devrim Özkan (Efsun), Ahmet Mümtaz Taylan (Zerkubi), Baki Davrak (Şemseddin İsfehani), Burç Kümbetlioğlu (Gıyaseddin), Gizem Yılmaz (Kimya), Levent Can (Vezir Ali), Haluk Piyes (Erzurum Kale Komutanı), İlker Aksum (İdris), Musa Evren (Eyüp), Burak Can (Alaaddin), Yusuf Çim (Sultan Veled), Mert Turak (Meczup), Şirazi (Ushan Çakır), Olzhas Togymbet (Baycu Noyan), Sanurjan Süleymen (Soketay), Mert Karabulut (Kemalettin Kamyar), Muhammet Emre Kaya (Harun), Bestem Türen (Cennet Hatun), Beyazıt Gülercan (Bahattin Veled), Yavuz Selim Okur (Hüsamettin Çelebi), Gökhan Yavuz (Davuni) ve Furkan Karadere (Şerafettin) yer alıyor.

Diziye ilerleyen bölümlerde dahil olacak Şems karakterini kimin oynayacağı henüz belli değilken, dizinin TRT'nin dijital platformunda ekrana geleceği öğrenildi.

Çekimleri Ağustos ayında başlayacak olan Mevlana, yakında TRT 0'da!

Kaynak: Birsen Altuntaş

Son düzenleme:

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Kadro diye savaş ordusu yapmışlar resmen. :A Aslında bu kadar kalabalık kadronun içindeki gerçekten iyi oyuncular yarıdan az ondan bomba bir kadrosu falan yokmuş. :A Ayrıca şimdiden -izlemeyeceğim ama- dizideki en kıl kaptığım karakter Sultan Veled. :A

• Güldürdün
Reactions: EmreCan

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Mini ve 60 dakikalık muhteşem bir dizi yapabilirler. Kadro çok güzel. Timuçin Esen kendini devler ligine yazdıracak bu işiyle beraber.

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,770
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Kadro diye savaş ordusu yapmışlar resmen. :A Aslında bu kadar kalabalık kadronun içindeki gerçekten iyi oyuncular yarıdan az ondan bomba bir kadrosu falan yokmuş. :A Ayrıca şimdiden -izlemeyeceğim ama- dizideki en kıl kaptığım karakter Sultan Veled. :A
O sırada Sultan Veled:

Startv Akrep GIF by Tüplü Televizyon

• İlginç
Reactions: cookies

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
TRT 1'den yüksek bütçeli bir Mevlana dizisi. Oyuncu kadrosu fazlasıyla şaşırtıcı ve çok iyi. :)

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,947
Puanı
710
Dönem dizilerini baya baya izliyorsun ve beni şaşırtıyorsun. :A Ama bunu izlemeye değer. :bhr:
Hoşuma gidiyor özellikle müzikleri oyuncuları giyim tarzları Kuruluş Osman , Diriliş , Uyanış , Mavera'da benim için güzeldi tam izleyemedim ama harika bir dizi olduğu belliydi Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi de harika bir dizi ama yanliş zamanda yayınlayıp malesef kurban ettiler diziyi :( Şöyle diyeyim benim dönem filmlerine dizilerine karşı ön yargımı kıran HARUN adında bir arkadaşim var o bana Emre gel Türkler Geliyor filminin sinemasına gidelim demeseydi ben belki ben hala dönem dizilerine ön yargılı bakacaktım onun sayesinde ön yargımı kırmış oldum iyiki de gidip izlemişim :bhr:

• İlginç
Reactions: Emre Ozansoy

Entr

Üye
Reaksiyon puanı
139
Puanı
54
Web Sitesi
mafolduktv.live
Dizinin kadrosunda iyi isimler var. Uzun süredir üstünde çalışılıyor ve çekimleri de 1 yıl sürecek bakalım nasıl olacak...

• Beğendim
Reactions: EmreCan

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,770
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Hoşuma gidiyor özellikle müzikleri oyuncuları giyim tarzları Kuruluş Osman , Diriliş , Uyanış , Mavera'da benim için güzeldi tam izleyemedim ama harika bir dizi olduğu belliydi Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi de harika bir dizi ama yanliş zamanda yayınlayıp malesef kurban ettiler diziyi :( Şöyle diyeyim benim dönem filmlerine dizilerine karşı ön yargımı kıran HARUN adında bir arkadaşim var o bana Emre gel Türkler Geliyor filminin sinemasına gidelim demeseydi ben belki ben hala dönem dizilerine ön yargılı bakacaktım onun sayesinde ön yargımı kırmış oldum iyiki de gidip izlemişim :bhr:
Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman, Uyanış ve Bozkır'ı ilk bölümü dışında izlemedim asla. Ama Diriliş'in müziği cidden güzel. :A Dönem dizisi olarak da sadece bunu ve Barboraslar'ı izleyip bitireceğim gibi. :A

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,947
Puanı
710
Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman, Uyanış ve Bozkır'ı ilk bölümü dışında izlemedim asla. Ama Diriliş'in müziği cidden güzel. :A Dönem dizisi olarak da sadece bunu ve Barboraslar'ı izleyip bitireceğim gibi. :A
Aaa Barbarosları'da izleyeceğim demeseydin unuturdum :A Hepsinin müzikleri harika dinlemelisin :A
------

İlk başta öyle denmişti ancak sonra çekimlerin 1 yıl süreceği ortaya çıktı ondan sonra ne oldu bilmiyorum
1 yıl çok fazla
------

Ben Ramazan ayında yayınlanacağını zannetmiyorum, sezon içerisinde yayınlanır. Eğer Ramazan ayında yayınlanacak olsa bugüne kadar belirtilirdi.
Ramazan ayında olsa zaten izlenmez saat 11 e atacaklar 1 2 gibi bitecek çok saçma hem giden vergilere de yazık olacak :A

• Güldürdün
Reactions: Emre Ozansoy

Entr

Üye
Reaksiyon puanı
139
Puanı
54
Web Sitesi
mafolduktv.live
Aaa Barbarosları'da izleyeceğim demeseydin unuturdum :A Hepsinin müzikleri harika dinlemelisin :A
------

1 yıl çok fazla
Rahat olsun, oyuncular da hazırlansın, daha kaliteli bir şey çıksın diye olabilir Mavera dizisi sadece 2 ayda çekilmişti oyuncuların hazırlık süreci de yoktu. Ancak başka nedeni vardır muhtemelen