Fav10 Film Kulübü 12. Sezon | Film Seçimi - 1. Hafta

Hangi filmleri izleyelim?

• Kullanılan toplam oy
    12
  • Anket kapatılmış .

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
  • Dead Man: Bu şaheseri forum izlemeli ama herkese hitap etmeyebilir ayrı konu.
  • The Son's Room: Konusu iyi. Awakenings tarzı bir film gibi.
  • Dolls: Japonya'dan bir hikaye anlatısı. Üç hikaye, üç ayrı hayat.
  • Under the Sand: François Ozon'un farklı bir tarzı var, iyi bir film çıkabilir. Tabii bir In the House gibi olur mu, hiç sanmam.
  • In Syria: Bir Orta Doğu anlatısı. Sanırım tek mekanda geçiyor.
  • The Motorcycle Diaries: El Che'nin dönüm noktası, Gael García Bernal başrol.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Yarın sabah kapanıyor oylama. Akşam saatlerinde de bitmiyor, sabah saatlerinde bitiyor. Akşam konuları açar zaten. :A
Hayır konuları demedim. Bugün diğer etkinliğin sonucu gelecekti. Dünde sondu :A kuponumu istiyorum :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Hayır konuları demedim. Bugün diğer etkinliğin sonucu gelecekti. Dünde sondu :A kuponumu istiyorum :A
Onun sonucunu diyorsun, tamam. Yarın akşam hepsini halleder, hafta sonu tatili de var, hepsi aradan çıkar. Adam yoğun, baskı yapmayalım, unutuyor. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Onun sonucunu diyorsun, tamam. Yarın akşam hepsini halleder, hafta sonu tatili de var, hepsi aradan çıkar. Adam yoğun, baskı yapmayalım, unutuyor. :A
Ozaman konuda zaman belirtmesin :A bu forumda herkes bir tarih verir ama zamanını aşar ve adminden beklemezdim :A zamanlama konusunda hassas biriyim :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
@Sherlock'tan gol haberi bekleniyor. :A
------

Oylamada son saatler...

Bu arada Taste of Cherry'ye niye kimse oy vermedi benim en yüksek beklentim olan filmdi, forumda İran sineması seviliyor aslında. :(

@bazinga @mesmeso @Sherlock @MEnes @serhatt @phoebebuffay @Araf @Aserat @soo @Özgür @dreamy @-potterhead- @Dosi @Tolstoyevski @Maskeli Fedai @The_Erinch ve ilgilenen herkes...
Ben izlediğim için oy kullanmadım. Konusu da çok ağır olduğu için ruhum daralmıştı ama konusu Orta Doğu ülkeleri açısından çok cesurca. Abbas Kiyarüstemi iyidir, başka filmlerini de izlemiştim. İran'ın da en iyi yönetmenlerinden biri. :)

• Beğendim
Reactions: bazinga

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@Sherlock'tan gol haberi bekleniyor. :A
------

Oylamada son saatler...

Bu arada Taste of Cherry'ye niye kimse oy vermedi benim en yüksek beklentim olan filmdi, forumda İran sineması seviliyor aslında. :(

@bazinga @mesmeso @Sherlock @MEnes @serhatt @phoebebuffay @Araf @Aserat @soo @Özgür @dreamy @-potterhead- @Dosi @Tolstoyevski @Maskeli Fedai @The_Erinch ve ilgilenen herkes...
Böyle şeyler benim hevesimi kırıyor açıkçası.
Bir kişi için bir sürü kişi bekletiliyor üstelik 1 ay boyunca var olan bir etkinlik bu, hatta çok daha önceden başladı.
Ben zamanında iPad elimden gider endişesi ile 13-14 Haziran tarihlerinde foruma girmeyip filmlere yüklenmiştim sırf size eşlik edebilmek için.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Böyle şeyler benim hevesimi kırıyor açıkçası.
Bir kişi için bir sürü kişi bekletiliyor üstelik 1 ay boyunca var olan bir etkinlik bu, hatta çok daha önceden başladı.
Ben zamanında iPad elimden gider endişesi ile 13-14 Haziran tarihlerinde foruma girmeyip filmlere yüklenmiştim sırf size eşlik edebilmek için.
Son güne bırakmak benim de hoş karşıladığım bir şey değil de geçerli mazeret sunuldu ve sonuçların 1 gün açıklamasının kimsenin mağdur eden bir yanı yok. Yeni sezona başladık bile. :)

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Aslında boş vaktim oluyor. 2 tane film izleyebilirim haftada. Kaç hafta sürecek bu etkinlik? Haftada mi izleyeceksiniz bu kadar filmi?
Katılabilir miyim yoksa sadece etiketliler mi katılıyor?

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aslında boş vaktim oluyor. 2 tane film izleyebilirim haftada. Kaç hafta sürecek bu etkinlik? Haftada mi izleyeceksiniz bu kadar filmi?
Katılabilir miyim yoksa sadece etiketliler mi katılıyor?
Toplam 1 ay sürecek. Muhtemelen 12-14 civarı film seçilecek toplamda. (Yarısı bu konudaki 1. hafta oylamasından diğer yarısı 2. hafta oylamasından olacak şekilde)

Herkes katılabiliyor elbette, bekleriz. :Z Etiketliler daha önce etkinliğe ilgi göstermiş kişiler.

• Beğendim
Reactions: cehennet

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Toplam 1 ay sürecek. Muhtemelen 12-14 civarı film seçilecek toplamda. (Yarısı bu konudaki 1. hafta oylamasından diğer yarısı 2. hafta oylamasından olacak şekilde)

Herkes katılabiliyor elbette, bekleriz. :Z Etiketliler daha önce etkinliğe ilgi göstermiş kişiler.

Cevap gelene kadar konuyu inceleme fırsatım oldu. 1 ay ise haftada 2 filmle yetişebilir miyim ki? Ek süre falan veriliyormuş. Yetişir her halde yaa.:Z

Bury My Heart at Wounded Knee

Filmini en çok merak etmiştim ama kimse ilgilenmemiş. Amerikan tarihine çok meraklıyım. Bos vaktimde onuda izleyeceğim. Note aldım.

Netflix'de var mı bu filmler? Nerden izleyeceğim.

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben izlediğim için oy kullanmadım. Konusu da çok ağır olduğu için ruhum daralmıştı ama konusu Orta Doğu ülkeleri açısından çok cesurca. Abbas Kiyarüstemi iyidir, başka filmlerini de izlemiştim. İran'ın da en iyi yönetmenlerinden biri. :)
@bazinga'ya bak, spoiler vereceğimi düşündüğü için midir nedir, yorumumu es geçti. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Cevap gelene kadar konuyu inceleme fırsatım oldu. 1 ay ise haftada 2 filmle yetişebilir miyim ki? Ek süre falan veriliyormuş. Yetişir her halde yaa.:Z

Bury My Heart at Wounded Knee

Filmini en çok merak etmiştim ama kimse ilgilenmemiş. Amerikan tarihine çok meraklıyım. Bos vaktimde onuda izleyeceğim. Note aldım.

Netflix'de var mı bu filmler? Nerden izleyeceğim.
BluTV'de var tamamı. Bir önceki sezon Netflix sezonuydu, bu kez tüm filmler BluTV'de. :)
------

@bazinga'ya bak, spoiler vereceğimi düşündüğü için midir nedir, yorumumu es geçti. :A
Biraz filmle ilgili heyecanımı kıran bir yorum oldu. Forumun geneline de çok uygun değil gibi dediğine bakılırsa. :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: cehennet and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
BluTV'de var tamamı. Bir önceki sezon Netflix sezonuydu, bu kez tüm filmler BluTV'de. :)
------

Biraz filmle ilgili heyecanımı kıran bir yorum oldu. Forumun geneline de çok uygun değil gibi dediğine bakılırsa. :A
Hevesini kırmasın ama tabii biraz ağır ilerleyen bir film. Aklında intihar düşüncesi geçen birisinin özellikle aşık olacağı bir film, hatta bizzat yaşayana özel bir film de diyebiliriz. Tabii unutmamak gerekir, bu bir sanat filmi. :)

The Wind Will Carry Us bak bu da başka boyut, bu da yaşam üzerine, ikisini bir arada işliyor. Bildiğin Orta Doğu'yu görüyorsun. Where is the Friend's Home bunu herkes izlemeli özellikle, bir çocuğun sorumluluk duygusu. :)

• Beğendim

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Oylamada normal süre bitti...

Aşağıdaki üç film elendi:
Bury My Heart at Wounded Knee (2007)
The Motorcycle Diaries (2004)
Grey Gardens (2009)

Aşağıdaki dört film ise seçilmeyi garantiledi:
Elephant (2003)
Dead Man (1995)
Dolls (2002)
Under the Sand (2000)

Geriye kalan 5 film 5 oyla sınırda kalmış durumdalar. 4 film çok az, 9 film çok fazla.

Oylarını değiştirip sonucu netleştirmek isteyenler için 8 saat daha uzatıyorum oylamayı...

@bazinga @mesmeso @Sherlock @MEnes @serhatt @phoebebuffay @Araf @Aserat @Özgür @Dosi @Tolstoyevski @Maskeli Fedai @The_Erinch @cehennet @kerem @Angelica @MasacRE ve ilgilenen herkes...

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Oylamada normal süre bitti...

Aşağıdaki üç film elendi:
Bury My Heart at Wounded Knee (2007)
The Motorcycle Diaries (2004)
Grey Gardens (2009)

Aşağıdaki dört film ise seçilmeyi garantiledi:
Elephant (2003)
Dead Man (1995)
Dolls (2002)
Under the Sand (2000)

Geriye kalan 5 film 5 oyla sınırda kalmış durumdalar. 4 film çok az, 9 film çok fazla.

Oylarını değiştirip sonucu netleştirmek isteyenler için 8 saat daha uzatıyorum oylamayı...

@bazinga @mesmeso @Sherlock @MEnes @serhatt @phoebebuffay @Araf @Aserat @Özgür @Dosi @Tolstoyevski @Maskeli Fedai @The_Erinch @cehennet @kerem @Angelica ve ilgilenen herkes...
Elenenleri seçeneklerden kaldır istersen, daha iyi olur. :D