Nostalji Köşesi ☎️📻🪁💌

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
nostalji köşesi.jpg

Zaman su gibi akıp gitmekte, özellikle çocukluğumuza ve eski zamanlara gün geçtikçe olan hasretimiz büyümekte. Zaman geçtikçe, geçmiş daha bir değerli, daha bir nostaljik hale gelmekte...

Bu konu altından eski programlardan, dizilerden ya da eskiye, nostaljiye dair denk geldiğiniz kısa videoları, görüntüleri ve her türlü nostaljik içeriği paylaşabilirsiniz.

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Geçmiş zaman olur ki... Zaman zaman geçmişe, nostaljiye dair hatıraları da yeri gelince paylaşırız. Hayırlı keyifli olsun. :A @Dosi

Köşeye bir nostaljik kare bırakayım...

images
Misket bile oynama tecrübem oldu benimde ama Türkiye'de. Burda pek bu tarz kültür yoktu :A
------

@AteşBöceği isteğin doğrultusunda açıldı konu. Bu konu altında nostalji olarak adlandırdığın şarkıları da paylaşırsın. Genel bir konu bu

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Misket bile oynama tecrübem oldu benimde ama Türkiye'de. Burda pek bu tarz kültür yoktu :A
Misket kapmada ben de pek iyi değildim, misketi mini futbol topu, parmaklarımızı da futbolcu gibi yaparak oynardık o keyif verirdi ama :A

Saklambacı da çok özledim o gerilim hissini...

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Senin saklambaçta da topal ördek diyen oluyor mu? :A
Hayal meyal hatırlıyorum ama pek değil :A Kör Ebe diye bir oyun oynardık mahallede, o da çok keyifliydi böyle gözümüzü bir şeyle bağlayıp kişileri bulma oyunu. Mahalleden ziyade daha çok küçük ortamlardan, ev içinde oynanıyordu sanırım :A

Futbol üzerine en çok “aylık” adını verdiğimiz oyunun tadı damağımda. 3-4 kişi oluyordu oyunda belki daha çok ama en az 3 kişi. İçlerinden bir kaleye geçiyor, diğerleri topa yalnızca bir kez dokunarak gol atmaya çalışıyor. Pas usulü. Belli limiti vardı tabii, kuralları vb, auta atan kaleye geçiyordu galiba. Ya da sayı dolduğunda sayıyı dolduran kaleye geçiyordu...

Bir de Japon Kale diye bir futbol oyunu vardı. 2 kişi kaleden kaleye oynuyor, kale çizgisini geçmek yasak :A

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,164
Puanı
1,060
Hayal meyal hatırlıyorum ama pek değil :A Kör Ebe diye bir oyun oynardık mahallede, o da çok keyifliydi böyle gözümüzü bir şeyle bağlayıp kişileri bulma oyunu. Mahalleden ziyade daha çok küçük ortamlardan, ev içinde oynanıyordu sanırım :A

Futbol üzerine en çok “aylık” adını verdiğimiz oyunun tadı damağımda. 3-4 kişi oluyordu oyunda belki daha çok ama en az 3 kişi. İçlerinden bir kaleye geçiyor, diğerleri topa yalnızca bir kez dokunarak gol atmaya çalışıyor. Pas usulü. Belli limiti vardı tabii, kuralları vb, auta atan kaleye geçiyordu galiba. Ya da sayı dolduğunda sayıyı dolduran kaleye geçiyordu...

Bir de Japon Kale diye bir futbol oyunu vardı. 2 kişi kaleden kaleye oynuyor, kale çizgisini geçmek yasak :A
Aylıkta topu kaleciye nişanlayana ne oluyor?

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Aylıkta topu kaleciye nişanlayana ne oluyor?
O değil de çocukken sürekli oynadığımız oyunların kurallarını bile unutmaya başladığımı fark ettim.. Cidden yaşlanıyoruz 🚬

Aylığın olayı şuydu yanlış hatırlamıyorsam, topa yerden vurmak yasaktı. Yerden vurunca gol olsa bile yerden vuran kişi kaleye geçiyordu, illa havadan ortalarla gol olması gerekiyordu kafa da dahil :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
E
Renktaşım, sınıf fotoğrafını paylaşmış. :A
Sol en arkadaki benim. Sol en öndeki kız da platoniğim...
------

O değil de çocukken sürekli oynadığımız oyunların kurallarını bile unutmaya başladığımı fark ettim.. Cidden yaşlanıyoruz 🚬

Aylığın olayı şuydu yanlış hatırlamıyorsam, topa yerden vurmak yasaktı. Yerden vurunca gol olsa bile yerden vuran kişi kaleye geçiyordu, illa havadan ortalarla gol olması gerekiyordu kafa da dahil :A
Hayır öyle bir kural yoktu :A Kaleci şutu kurtarırsa kaleye sen geçiyordun :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
E

Sol en arkadaki benim. Sol en öndeki kız da platoniğim...
------

Hayır öyle bir kural yoktu :A Kaleci şutu kurtarırsa kaleye sen geçiyordun :A
Tamam bende hatlar karıştı, yerden vurmanın yasak olduğu başka bir oyun vardı ama onun olayı topun hiçbir şekilde yere değmemesiydi :A Yani adam sana havadan orta atıyor, onu havadan kontrol edip uzaklaştırıyorsun bir şekilde o tarz bir şey :A

Evet aylıkta durum oydu, belirtilen sayıda kaleye geçen kişiler gol yiyince oyundan çıkıyorlardı :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Tamam bende hatlar karıştı, yerden vurmanın yasak olduğu başka bir oyun vardı ama onun olayı topun hiçbir şekilde yere değmemesiydi :A Yani adam sana havadan orta atıyor, onu havadan kontrol edip uzaklaştırıyorsun bir şekilde o tarz bir şey :A

Evet aylıkta durum oydu, belirtilen sayıda kaleye geçen kişiler gol yiyince oyundan çıkıyorlardı :A
Ben olduğum zaman genellikle 101 aylık oynardık :A Kaleye ilk geçen en az sektiren olurdu. Ben de top sektirme konusunda çok prof olduğum için asla kaleye ilk geçen olmazdım. Çok 60-70 sektirip sonrasında kaleye çektiğim şut ya dışarı çıkmıştır ya da kaleci havadan tuttuğu için kaleye ben geçmişimdir o kadar sektirdiğim halde.
İşin en acısı da 101 aylık oynuyorsun 90-95 sayının çoğu senin sayende gelmiş. Son düzlükte topu dışarı atıp kaleye geçiyorsun. Millet de sektirmeden direkt birer birer gol atıp seni 101 yapıp anne yapıyorlar :A Tabii ki beşik atarsan 5 tane sayılması olayı falan da vardı :A
Genelde baba olurdum ama ben iyiydim aylıkta. Futbol tenisi de çok oynardım onda da iyiydim :A
------

Ne var be @Dosi olmamış atıp duruyon :A
------

Haa ben sana beğeni attım sanıyordum meğerse Tolsto'ya atmışım skljjgklksk

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,164
Puanı
1,060
Ben olduğum zaman genellikle 101 aylık oynardık :A Kaleye ilk geçen en az sektiren olurdu. Ben de top sektirme konusunda çok prof olduğum için asla kaleye ilk geçen olmazdım. Çok 60-70 sektirip sonrasında kaleye çektiğim şut ya dışarı çıkmıştır ya da kaleci havadan tuttuğu için kaleye ben geçmişimdir o kadar sektirdiğim halde.
İşin en acısı da 101 aylık oynuyorsun 90-95 sayının çoğu senin sayende gelmiş. Son düzlükte topu dışarı atıp kaleye geçiyorsun. Millet de sektirmeden direkt birer birer gol atıp seni 101 yapıp anne yapıyorlar :A Tabii ki beşik atarsan 5 tane sayılması olayı falan da vardı :A
Genelde baba olurdum ama ben iyiydim aylıkta. Futbol tenisi de çok oynardım onda da iyiydim :A
------

Ne cevherler varmış sende be anlamadığım şey neden 101 ?

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
------

iyi hatırlattın baba olmak filan olayı vardı en son kalan baba oluyordu :A

Bizim mahallede o sayı 101 değil, 3 katı düşüktü ve Allah kahretsin neyse :A Çocuk aklıyla hiç aklımıza kötü şeyler gelmezdi, asla nereden bilelim o sayının başka anlamlara geldiğini :A Senelerce o sayıyla oynadık, yeri geldiği bağırdık hadi şunu oynayalım diye o sayıyı diyerek :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
------

------

Haa ben sana beğeni attım sanıyordum meğerse Tolsto'ya atmışım skljjgklksk
Yok yanlışlıkla tıklamışım :A @Tolstoyevski
Mavi önlük giydim bende :A