Exxen Gibi - Dizi Yorumları

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
1609511468181.png

Exxen'in merakla beklenen dizilerinden olan 'Gibi' yayın hayatına başladı!

Başrollerinde Feyyaz Yiğit ve Kıvanç Kılınç'ın yer aldığı, yönetmenliğini Ömer Sinir'in üstlendiği, senaryosunu ise Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi'nin kaleme aldığı ve sürekli olarak birbiriyle didişmekte olan iki arkadaş olan Yılmaz ve İlkkan'ın maceralarını anlatan dizi ile ilgili yorum ve paylaşımlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

'Gibi' ilk bölümüyle Exxen'de!

• Beğendim
  • Harika
Reactions: 12.Adam and Dosi

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Bunu açan kimse olmamış, bari ben açayım dedim. :A Süresi 27 dakikaymış. Buna da bakarım. :A

• Harika
Reactions: 12.Adam

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Özgür konudaki mesajını sil :A buraya at :A

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
1x1

Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi yine farklı şeyler peşinde. Feyyaz ve Kıvanç'ın kimyası da güzel olmuş. Herkesin seveceği bir proje olacağını sanmıyorum. Absürt komedi sevenler benimseyecektir. Açılış bölümü de güzeldi. Komedi olarak fazla bir şey vaat etmiyor ama sonda verdiği mesaj güzeldi. Takip edilmeye değer bir dizi olmuş.

7/10

• Beğendim
Reactions: bazinga and Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Açıkçası absürd komedi türü pek benim kalemim olmadığı için bu diziye uzun süre ilgimi çekmemişti ve biraz tereddütle yaklaşmıştım. Hele aynı iddiayla yola çıkan Şeref Bey'i de beğenmeyince yine aynı tepkiyi verir miyim dedim ama kesinlikle ondan çok daha iyi bir iş olmuş. Aslında iyi veya kötüden ziyade "orijinal" bir iş desem daha doğru olur çünkü çok farklı kafalardan çıktığı belli. Gerçi her bölüm birbirinden farklı konuları işlediği için tepkiler de aynı olmayabiliyor. Mesela bazı bölümlere çok gülerken bazılarında aynı tepkiyi vermedim ama hepsini eğlenerek ve sıkılmadan izledim. Durumlar absürd olsa da bunlar çoğunlukla öylesine ilginç bir gerçekçilikle ele alınmış ki komedi de buradan doğuyor aslında. Abartılı tiplemelere, şivelere vs. kaçmadan güzel tespitler ve karakterlerle gayet dozunda bir mizah çıkmış. Bu diziyi izlerken geleneksel komediler gibi düşünmemek lazım mesela bazı kısımlar fazla uzatılmış, bazı kısımlar olmasa da olur vs. gibi gelebilir ama dizinin de zaten genel izleyiciyi memnun etme, sürekli güldürme gibi kaygıları yok. O yüzden herkes sever mi bilmem ama dizinin vaadini iyi kavrayan birinin memnun olarak izleyeceğini düşünüyorum.

Feyyaz Yiğit'i sadece Ölümlü Dünya ve Cinayet Süsü'nden biliyorum (tabii ki daha öncesi de varmış ama oralara hakim değilim) ki iki filmde de parıl parıl parlamıştı. Burada da hem oyunculuk olarak hem de senaryo olarak takdire şayan bir iş çıkarmış. İlkkan dizinin biraz daha ciddiyet ve mantık tarafını kurarken güldürme kısmı Yılmaz'a düşmüş. Bazı anlarda hiçbir şey demeden sadece tek mimiğiyle bile reaksiyon alabiliyor gerçekten inanılmaz bir yetenek. Kıvanç Kılınç onun biraz gölgesinde kalsa da iyi bir pasör olup görevinin altından güzelce kalkmış. Yan roller no-name olmasına rağmen onlardan da güzel verim alınmış. Bu arada TV dizilerinde figüran olarak aşina olduğumuz pek çok oyuncuya bölümlük rollerin verilmesine de onlar adına sevindim. :Z

Tüm bölümler kendince güzeldi ama Yamyam, Karanlık Güç ve Atın Bulunuşu bölümleri şahsen favorilerim oldu. Diziyle ilgili fikir almak isteyen varsa önce bu bölümleri izleyip sonra da diğerlerine bakabilir. Hazır Exxen de bedavayken bayramda güzel güzel izlenecek bir iş arayanlara tavsiye ediyorum. :Z

7.5/10

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
En iyisi değişir mesela bence de 4, 6 ve 12 en iyi bölümler. :A Neyse o zaman hepsini izle senin sevebileceğin bir iş. :Z
Aynen zaten galiba tüm bölümler bağımsız değil mi? :A Her bölümü kısa komedi filmi tadında izlerim canım sıkıldığında güzel iş olmuş :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Aynen zaten galiba tüm bölümler bağımsız değil mi? :A Her bölümü kısa komedi filmi tadında izlerim canım sıkıldığında güzel iş olmuş :A
Evet hepsi farklı. :A Ben de sevmeyebilirim diye endişelenmiştim ama bayağı beğendim sen türe daha aşina olduğun için direkt bayılırsın. :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx