Fenerbahçe - Genel Sohbet & Transfer Konusu

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Emre'nin skorlardan çok takıma kattığı oyun hoşuma gidiyor benim. Zevk alıyorum takımı izlerken. Ersun Yanal'lı iki dönem hariç son on yılda zevk veren bir Fenerbahçe yok, Emre en azından keyif veren bir takım çıkardı ortaya ve bunu yaparken dediğin gibi zaman zaman balın etkisiyle de olsa skor almayı da başardı. Fener'in özellikle ilk yarıda ezip geçtiği hiç olmazdı, Emre bunu birkaç maçta sağladı. Bu benim önem verdiğim ve Fener'de olması gereken bir özellik. Ben böyle bir takım istiyorum. Ligin kötü Anadolu takımlarına karşı karın ağrısı çeken bir takım izlemek istemiyorum Erol Bulut-Aykut Kocaman dönemleri gibi. En azından Emre'nin onlar kadar pasif bir futbol anlayışı yok. Ersun Yanal'ın son dönemi için kim başarılı diyebilir mesela ama benim için ağza çalınmış bal misali bir sezon 19/20 hala. 19/20 ilk yirmi haftadaki Fenerbahçe bence son on yılın en zevk veren takımıydı. İkisi farklı oyun oynatıyorlar evet ama birleşim kümesi zevk veren futbol, yarın öbür gün getireceğin adam ki bu yönetim kim bilir kimi getirecek, karın ağrısı veren futbol oynatırsa hoşuna mı gidecek? :D

Emre tamamen bala geldi de yanlış bir yorum. Tamamen balla altı maç kazanamazsın, umudunu yitirmiş bir takımı kazansa şampiyon konumuna sadece balla getiremezsin, öyle bir dünya yok. :D Ben haklı çıktım düşüncesini sağlamlaştırmaya çalışıyorsun. Emre gider mi gitmez mi bilmem, pek umurumda da değil çünkü takip etmeyeceğim seneye ama şunu söyleyeyim getirsinler kaliteli bir yabancı kesin başarılı oluruz lafını ben dünden sonra söyleyemem. Muhtemelen soğukkanlı kalamaz Fener, bu sezonun ardından yine sil baştan kadro kurar. Bunun dahi pek önemi yok gerçi her şey lehine gitse de sonunu getiremez.

Fenerbahçe çok kötü bir döngü içerisinde ve bu döngü öyle kolay kolay kırılamayacak. Uzun süre daha şampiyonluk yok. Bizim de 14 senemiz olur bence zaten yarısı geçti gitti bile. Bu döngüden ancak sakin kalarak çıkarsın ama o sakinlik artık insanlarda tükendi. Ben bile bu iş olmaz artık diyorum ve takip etmeyeceğim, böyle çok insan var. Seneye de olma şampiyon bak bakalım statta kaç kişi olacak? Sokakta kaç Fenerli çocuk olacak? Fenerbahçe bir dönem gerçekten büyük bir kulüptü, ama küçüldükçe küçüldü engellenemiyor da. Geçmişteki travmalardan çıkabilecek gücü vardı Fenerbahçe'nin ama bugün yok. Fenerbahçe dün o maçı alsa ve şampiyon olsa tarihi farklı bir akışa bükecekti ama olamayarak kendisi için çok kötü bir tarafa büktü. Bu sezonki travma zaten önündeki birkaç sezonu etkileyecek. Uzun lafın kısası, Fenerbahçe dün iflas etmiştir.
İlk paragrafta yaptığın yorumlara katılmıyorum. Emre zevk veren bir futbol oynatmadı :A Sadece Paşa maçının ilk yarısı onun dışında offff Fenerbahçe bu be falan demedi kimse :A
İkinci paragrafa gelecek olursak tamamen bal dediğim durum buydu işte :A Visça penaltıyı atsa ki bir futbolcunun penaltıyı atma olasılığı %80 falan o hafta havluyu atıyordun zaten. Çok uzun sürmeyecekti yani Emre'nin verdiği umut. Balla getirirsin öyle bir dünya var :A 9 maçta 6 galibiyet almış ne abarttın? :A Merak etme Erol kalsa da en kötü 5 galibiyet alırdın. Rakipler de çok puan kaybetti yoksa 9 maçın 3'ünde puan kaybedemezsin zaten şampiyonluk yarışındayken son dönemeçte. Hele ki gerideyken :A
Bu seneki travma aşırı büyük bir travma olmaz diyorum son paragrafına da :A Eğer Bjk olursa ama. Zaten aralıktan beri malumun ilanı olur Bjk şampiyonluğu. Samandıra sıfırlanır, yönetim değişir, Alman ya da Brezilya ekolüne dönüş yaparsan da başarılı bir şekilde bu kadroya yapılacak 3-4 takviye öbür sene şampiyonluğu getirir. Gs şampiyon olursa çok büyük travma olur ve bu travmadna dönmek daha zor olur.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
İlk paragrafta yaptığın yorumlara katılmıyorum. Emre zevk veren bir futbol oynatmadı :A Sadece Paşa maçının ilk yarısı onun dışında offff Fenerbahçe bu be falan demedi kimse :A
İkinci paragrafa gelecek olursak tamamen bal dediğim durum buydu işte :A Visça penaltıyı atsa ki bir futbolcunun penaltıyı atma olasılığı %80 falan o hafta havluyu atıyordun zaten. Çok uzun sürmeyecekti yani Emre'nin verdiği umut. Balla getirirsin öyle bir dünya var :A 9 maçta 6 galibiyet almış ne abarttın? :A Merak etme Erol kalsa da en kötü 5 galibiyet alırdın. Rakipler de çok puan kaybetti yoksa 9 maçın 3'ünde puan kaybedemezsin zaten şampiyonluk yarışındayken son dönemeçte. Hele ki gerideyken :A
Bu seneki travma aşırı büyük bir travma olmaz diyorum son paragrafına da :A Eğer Bjk olursa ama. Zaten aralıktan beri malumun ilanı olur Bjk şampiyonluğu. Samandıra sıfırlanır, yönetim değişir, Alman ya da Brezilya ekolüne dönüş yaparsan da başarılı bir şekilde bu kadroya yapılacak 3-4 takviye öbür sene şampiyonluğu getirir. Gs şampiyon olursa çok büyük travma olur ve bu travmadna dönmek daha zor olur.
BJK olursa da fark etmez pek, yarın öbür gün şampiyonluk için önemli bir maça çıkacaksın diyelim kaç kişi inanacak Fener'in o maçı alacağına? Büyük kulüp refleksini kaybettik biz, durum sandığından da kötü. Kişiler değişse de değişmez bu durum.

Ben zevk alıyorum Emre'nin oynattığı futboldan. Kişisel bir olay bu, zaten şampiyon olamıyoruz en azından keyifli maçlar izleyelim kafasındayım.

Bu arada yönetimin değişmeyeceği ve Samandıra'nın sıfırlanmayacağı da aşikar neden bu senaryonun üzerinde duruyorsun anlamadım. :D İmkansız bir şey bu.

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
BJK olursa da fark etmez pek, yarın öbür gün şampiyonluk için önemli bir maça çıkacaksın diyelim kaç kişi inanacak Fener'in o maçı alacağına? Büyük kulüp refleksini kaybettik biz, durum sandığından da kötü. Kişiler değişse de değişmez bu durum.

Ben zevk alıyorum Emre'nin oynattığı futboldan. Kişisel bir olay bu, zaten şampiyon olamıyoruz en azından keyifli maçlar izleyelim kafasındayım.

Bu arada yönetimin değişmeyeceği ve Samandıra'nın sıfırlanmayacağı da aşikar neden bu senaryonun üzerinde duruyorsun anlamadım. :D İmkansız bir şey bu.
Niye imkansız olsun olması gereken bu zaten :A Tabii ki bu senaryo üzerinde duracağım çünkü bu senaryo olmazsa zaten takip etmeye de gerek yok :A

Orço bu işler anlık olarak değişir. 90'lara kadar Gs+Bjk'ın şampiyonluğu Fenerbahçe kadar ediyordu yanlış hatırlamıyorsam. 11 Fenerbahçe, 6 Galatasaray 6 Beşiktaş 6 Trabzonspor şampiyonluğu vardı. Sonra Galatasaray bundan 6-7 sene sonra ne yaptı 4 sene üst üste aldı ligi. İşte senin de yapman gereken şey bu. 4 olmasa bile bu takım 2-3 sene üst üste şampiyonluk alsın işte o zaman her şey 180 derece değişir.

• Beğendim

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Niye imkansız olsun olması gereken bu zaten :A Tabii ki bu senaryo üzerinde duracağım çünkü bu senaryo olmazsa zaten takip etmeye de gerek yok :A

Orço bu işler anlık olarak değişir. 90'lara kadar Gs+Bjk'ın şampiyonluğu Fenerbahçe kadar ediyordu yanlış hatırlamıyorsam. 11 Fenerbahçe, 6 Galatasaray 6 Beşiktaş 6 Trabzonspor şampiyonluğu vardı. Sonra Galatasaray bundan 6-7 sene sonra ne yaptı 4 sene üst üste aldı ligi. İşte senin de yapman gereken şey bu. 4 olmasa bile bu takım 2-3 sene üst üste şampiyonluk alsın işte o zaman her şey 180 derece değişir.
Ali Koç aday oluyor nasıl değişecekmiş yönetim? :D Olması gereken o ayrı ama değişmeyecek ki orası.

Tamam da o şampiyonluk nasıl gelecek abi gelmiyor işte. :D Ne yapsak olmayacak kafasındayım ben artık ve dediğim gibi inanılmaz soğudum. Bir yol olmaz artık salmak lazım. Bence sen de şimdiden sal çünkü Koç'un aday olmama ihtimali yok zaten. :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ali Koç aday oluyor nasıl değişecekmiş yönetim? :D Olması gereken o ayrı ama değişmeyecek ki orası.

Tamam da o şampiyonluk nasıl gelecek abi gelmiyor işte. :D Ne yapsak olmayacak kafasındayım ben artık ve dediğim gibi inanılmaz soğudum. Bir yol olmaz artık salmak lazım. Bence sen deşimdiden sal çünkü Koç'un aday olmama ihtimali yok zaten. :A
Koç'un başkan olup tüm yönetimin sıfırlanması ve Koç'un da futbolun f'sine dahi müdahale etmemesini umarız o zaman yapacak bir şey yok :A
Ben senden önce saldım zaten Emre'den bir cacık olmayacağını bildiğim için. Ama doğru bir planlama yapılırsa bu lig de dünyanın en zor ligi değil. 20 senede 2 şampiyonluğu var diye dalga geçilen Beşiktaş doğru tercih yapıp 2 sene üst üste şampiyon oldu bu ligde :A

• Güldürdün

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Koç'un başkan olup tüm yönetimin sıfırlanması ve Koç'un da futbolun f'sine dahi müdahale etmemesini umarız o zaman yapacak bir şey yok :A
Ben senden önce saldım zaten Emre'den bir cacık olmayacağını bildiğim için. Ama doğru bir planlama yapılırsa bu lig de dünyanın en zor ligi değil. 20 senede 2 şampiyonluğu var diye dalga geçilen Beşiktaş doğru tercih yapıp 2 sene üst üste şampiyon oldu bu ligde :A
Beşiktaş'ta öyle bir durumdan çıkmak bize oranla daha kolay. Fenerbahçe'de baskı zaten olmazsa olmaz üstüne yedi sene şampiyon olamadın dünyanın en tecrübeli adamını getir baskıdan geberecek adam. :A Her gelenin çuvallaması anormal değil. :D

Bu sezon olacaktın işte, o kadar fırsat geçti ki eline. Aşamıyorum bu hayal kırıklığını. Ozan kafayı vurabilse öne geçecektin, Pelkas gidiyor Valencia'nın üzerine abanıyor, İrfan gol atacakken golü kaçırmayı bırak sakatlanıp çıkıyor ki en önemli adamın, ilk yarı berabere gireceksin soyunma odasına, kafayı toparlayacaksın bir sakinleşeceksin gittin duraklamada yedin. Yine en kötü şekilde gelişti her şey. İflah olmayız. İki ekmek bir süt pankartı, Ersun'u kovma, mobbing yapma daha da niceleri çok ah aldık valla bel doğrulmuyor doğrulacak gibi de değil. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Beşiktaş'ta öyle bir durumdan çıkmak bize oranla daha kolay. Fenerbahçe'de baskı zaten olmazsa olmaz üstüne yedi sene şampiyon olamadın dünyanın en tecrübeli adamını getir baskıdan geberecek adam. :A Her gelenin çuvallaması anormal değil. :D

Bu sezon olacaktın işte, o kadar fırsat geçti ki eline. Aşamıyorum bu hayal kırıklığını. Ozan kafayı vurabilse öne geçecektin, Pelkas gidiyor Valencia'nın üzerine abanıyor, İrfan gol atacakken golü kaçırmayı bırak sakatlanıp çıkıyor ki en önemli adamın, ilk yarı berabere gireceksin soyunma odasına, kafayı toparlayacaksın bir sakinleşeceksin gittin duraklamada yedin. Yine en kötü şekilde gelişti her şey. İflah olmayız. İki ekmek bir süt pankartı, Ersun'u kovma, mobbing yapma daha da niceleri çok ah aldık valla bel doğrulmuyor doğrulacak gibi de değil. :A
Bu ligte bir maç 5-4 bitiyorsa her şey olabilir lisedeyken grup final maçında 5-0 mağluptum 5-5 yaptırdım ve gruptan çıkardım @Dosi @Doğan @HeisenBerg @Tolstoyevski @slhttnmtl @Emre Ozansoy @emreemreu @xdragxx @12.Adam

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
3-5 sene geçti diye
Sanmasınlar Fenerbahçe
Cimbom gibi Kartal gibi
Bekleyecek 15 sene

Şu tezahüratı tribünde yapan adamlara daha da çok koyuyordur şu zaman. Demek ki bizim de bu kadar bekleyecek günlerimiz gelecekmiş. Salıdan beri bana bir daha hiç olamayacağız gibi geliyor da, neyse.

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
TRT Spor'da şampiyonluk ihtimallerini izliyorum. Beşiktaş için 7-8, Galatasaray için 3-4, Fenerbahçe için ise tek bir ihtimal saydı. O da Galatasaray ve Beşiktaş'ın kaybetmesi. Bizdeki bu şansla Beşiktaş ve Galatasaray kaybeder, biz de kaybederiz. :A

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam and Dosi

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Ali Koç aday olacak mı bakalım. Olacaksa Emre ile devam edilecek mi? Şu iki soru belli olmalı hemen.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Ali Koç görev süresi boyunca GS, Başak ve BJK şampiyonlukları gördü. Sonuncusunu da görmeden gitme başkanım.

batuhankaralar

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Ali Koç bu akşam görev süresini doldurdu. Kendisine hayatta başarılar diliyorum :)

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Ralf Rangnick'i teknik direktör olarak istiyor bizimkiler ama adamın asıl pozisyonu sportif direktör. Leipzig'de teknik direktör gidince mecburi olarak geçmişti. Ralf Rangnick falan hayal, üç senedir Türkiye Ligi'nde ilk ikiye giremeyen takıma Rangnick falan gelmez gelmek isterse de iyi bütçe ister. Uçmamak lazım bu kadar.

• Beğendim