serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,578
Puanı
1,060
afi%C5%9F-jpg.100767

BluTV’nin merakla beklenen yeni dizisi Yeşilçam bugün yayın hayatına başlıyor!

Yapımcılığını ES Film'in, yönetmenliğini Çağan Irmak'ın üstlendiği, senaryosunu ise Levent Cantek ile Volkan Sümbül’ün kaleme aldığı dizinin başrollerinde; Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci yer alıyor.

Dizi ile ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz. İyi seyirler...

• Harika
Reactions: Angelica

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Merakla bekliyorum umarım güzel bir iş olur da keyifle izleriz. :Z BluTV'yi sevmem ama böyle işlerin başarılı olmasını çok isterim.

Bu arada salı akşamı galası yapıldıktan sonra bu diziyle ilgili çeşitli sayfalardan (Ranini, Tokyo, Oya Doğan vs.) gelen yorumlarda hep "naif, tatlı, 2 saat keyifle aktı, oyuncular, prodüksiyon çok iyi" gibi pek detaya girilmeden bazı diplomatik tabirlerin kullanılması dikkatimi çekti. Hele ki aynı gün Fatma için yapılan coşku dolu övgülerden sonra. Ne yalan söyleyeyim ben Yeşilçam'ın eleştirel olarak daha başarılı olacağını ve Netflix farkıyla Fatma'nın daha çok izleneceğini düşünmüştüm ama Netflix'ten iki anlamda da Blu'ya çalım gelecek anlaşılan. :A

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,578
Puanı
1,060
Dizi oyuncularının karakter detayları:

1.jpg

Semih Ateş (Çağatay Ulusoy): Semih Ateş hikayeler olmadan yaşayamayan, sinemadan gözü dönen, “Film çekemezsem ölürüm ben!” anlayışına sahip, hırslı ve genç bir prodüktördür. Tüm hayatı filmler olan sinema aşığı Semih Ateş’in tek amacı batan şirketini yeni bir film ile yeniden ayağa kaldırmak, Yeşilçam’da kaybettiği itibarını ve kendisini terk eden Yeşilçam’ın yıldız oyuncusu olan eski eşi Mine Cansu’yu yeniden kazanabilmektir.

Tülin Saygı (Afra Saraçoğlu): Hakan’ın, tesadüfen gördüğü ve yıldız ışığı olduğuna inandığı bir kızı, Semih ile tanıştırmasıyla Tülin oyunculuk dünyasına adım atar. Tülin, Yeşilçam’ın kapısını sadece güzel bir yüz değil gerçek bir sanatçı olmak için çalan genç ve güzel bir oyuncudur. Semih’ten ilk andan itibaren etkilenen Tülin, ışıltısı, zekası ve açık sözlülüğüyle başta Semih olmak üzere etrafındaki herkesi kendine hayran bırakmaktadır.

Mine Cansu (Selin Şekerci): Bir zamanlar Yeşilçam’ın en ünlü oyuncusu, Semih’in eski eşi olan Mine Cansu yaş almaya ve yavaş yavaş gözden düşmeye başlamıştır. Semih’e hala çok değer vermekte ancak birlikte olamayacaklarını da adı gibi bilmektedir. Tek başına, tırnaklarıyla kazıyarak çıktığı kariyer basamaklarını inmeye hiç niyeti olmayan Mine, Yeşilçam’da tutunabilmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.

2.jpg

Reha Esmer (Yetkin Dikinciler): Yeşilçam’ın en ünlü prodüktörlerinden olan Reha, güçlü, zengin ve evli bir adamdır. Yeşilçam’da her yol bir şekilde Reha Esmer’e çıkar. Herkesin dostu gibi davransa da kişisel çıkarları ve iktidar hırsı sebebiyle düşman gördüklerini Yeşilçam’dan silmek için gücünü ve nüfuzunu kullanmaktan bir an olsun çekinmez.

İzzet Orkan (Özgür Çevik): İzzet, Amerika’dan gelen genç bir bürokrat ve siyasetçidir. Geleceğin başbakanı gözüyle bakılmaktadır. Sinema ve siyaseti iç içe düşünen İzzet, sinemanın Türkiye’de de ideolojik bir araç olarak kullanılmasının ve milli film yaptırmanın yollarını arar. Siyasetçi kimliğinin yanında karanlık bir özel hayatı ve karanlık hazları vardır.

Hakan İncekara (Bora Akkaş): Hakan, Semih’in biricik dostu, iş ortağı ve aynı zamanda başının da belasıdır. Mine Cansu’nun erkek kardeşi olan Hakan, ablasıyla boşanmasına rağmen eniştesi Semih’i yalnız bırakmamış ve en büyük destekçisi olmuştur. En büyük zaafı ise kadınlardır. Çapkınlıkları ve düşüncesizlikleri ile Semih’e zaman zaman illallah ettirse de her zaman Semih’in iyiliğini düşünüp onun yanında olmuştur.

Mümtaz Bolat (Altan Erkekli): Genç bir delikanlıyken Kosta Amca’nın ricasıyla Semih’i yanına alan ve ona Yeşilçam’da yol gösteren Mümtaz Bey, 20 yılı aşkın süredir Semih Ateş’le beraber çalışan bir sinema emekçisidir. Adana salonlarının son durumu, hangi filmin kaç hasılat yaptığı, hangi filmin çıktığı ve hangisinin battığı Mümtaz Bey’den sorulur.

Adviye Saygı (Nilüfer Açıkalın): Güzel kızı Tülin’i tek başına büyütmüş olan Adviye Hanım, kızının Yeşilçam’da başarılı olmasını en az Tülin kadar istemektedir. Kızı ve kendisi için en güvenilir insanları bulmaya çalışırken zaman zaman Yeşilçam’da yolunu kaybeden Adviye Hanım’ın en büyük zaafı ise renkli gece hayatı ve bir türlü vazgeçemediği içkidir.

• Harika
Reactions: Aserat

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Güzel bir giriş bölümü oldu. Her şeyden önce böyle yüksek prodüksiyon kalitesine sahip bir yerli dizi görmek güzel. Mank'in yerli ve daha az sıkıcı versiyonu olmuş resmen.

Kamera arkasında Çağan Irmak ve Gökhan Tiryaki gibi ustaların olduğu anlaşılıyor. Oyunculuk seçimleri de ilk bölüm itibarıyla çok başarılı gözüküyor. Özellikle Selin Şekerci göz dolduruyor. Selin Şekerci = Amanda Seyfried olmuş resmen...

Yeşilçam dünyasını, dönemin ustalarını yakından tanımak güzel olacak. Arka planda 60'lar Türkiye'sine dair de ufak tefek bir şeyler göreceğiz gibi. İlk bölüm için güzel bir giriş oldu. Karakterleri iyi tanıdık ve konu özellikle bölüm sonuna doğru ilgi çekici hal almaya başladı. Umarım daha da iyiye gider.

İlk bölüm olduğu için biraz ekstra cömert de davranarak:

8/10

• Beğendim
Reactions: Sherlock and Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
1x1

Güzel bir giriş bölümü oldu. Her şeyden önce böyle yüksek prodüksiyon kalitesine sahip bir yerli dizi görmek güzel. Mank'in yerli ve daha az sıkıcı versiyonu olmuş resmen.

Kamera arkasında Çağan Irmak ve Gökhan Tiryaki gibi ustaların olduğu anlaşılıyor. Oyunculuk seçimleri de ilk bölüm itibarıyla çok başarılı gözüküyor. Özellikle Selin Şekerci göz dolduruyor. Selin Şekerci = Amanda Seyfried olmuş resmen...

Yeşilçam dünyasını, dönemin ustalarını yakından tanımak güzel olacak. Arka planda 60'lar Türkiye'sine dair de ufak tefek bir şeyler göreceğiz gibi. İlk bölüm için güzel bir giriş oldu. Karakterleri iyi tanıdık ve konu özellikle bölüm sonuna doğru ilgi çekici hal almaya başladı. Umarım daha da iyiye gider.

İlk bölüm olduğu için biraz ekstra cömert de davranarak:

8/10
O filmi izlemeye hiç elim gitmiyordu böyle deyince hevesimi biraz daha kaçırdın. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

İlk bölümden de daha çok sevdim. Sadece prodüksiyona yaslanan, "nasıl olsa Çağatay Ulusoy var izlenir" kafasında bir iş olmasından korkuyordum ama değil. Senaryo da ilgi çekici, sürükleyici.

Ayrıca sinemaya övgü niteliğindeki kısımlar çok hoşuma gitti. Tülin Saygı da çok güzel. :love1:

Mümtaz'ın karşı tarafa çalışması sürpriz oldu. Bundan sonra tuhaf bir ilişki olacak. Semih'in hemen güvenmesi de enteresan...

"Bir gün biz de Amerikalılar gibi televizyon izleyeceğiz" gibisinden olan diyalog enteresandı. O zamanlar teknolojinin ülkeler arasında o kadar uzun süreçlerde yaygınlaşması çok enteresan gerçekten. Biz de işte Disney Plus, HBO Max gelmedi diye sızlanıyoruz. :A

8/10

• Harika
Reactions: Angelica

serhatt

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
62,578
Puanı
1,060
3. Bölüm Fragmanı

Akrep'ten önce ilk bölümünü izlerim diğerini de gece izlerim umarım. :A
O filmi izlemeye hiç elim gitmiyordu böyle deyince hevesimi biraz daha kaçırdın. :A
1x2

İlk bölümden de daha çok sevdim. Sadece prodüksiyona yaslanan, "nasıl olsa Çağatay Ulusoy var izlenir" kafasında bir iş olmasından korkuyordum ama değil. Senaryo da ilgi çekici, sürükleyici.

Ayrıca sinemaya övgü niteliğindeki kısımlar çok hoşuma gitti. Tülin Saygı da çok güzel. :love1:

Mümtaz'ın karşı tarafa çalışması sürpriz oldu. Bundan sonra tuhaf bir ilişki olacak. Semih'in hemen güvenmesi de enteresan...

"Bir gün biz de Amerikalılar gibi televizyon izleyeceğiz" gibisinden olan diyalog enteresandı. O zamanlar teknolojinin ülkeler arasında o kadar uzun süreçlerde yaygınlaşması çok enteresan gerçekten. Biz de işte Disney Plus, HBO Max gelmedi diye sızlanıyoruz. :A

8/10

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,850
Puanı
1,060
Az önce bölümleri tamamladım keyifle izledim oyunculuklar falan herşey süperdi kimi zaman şaşırttı kimi zaman güldürdü keyifle izledim diyebilirim diğer bölümleri merakla heyecanla bekliyorum :D

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
1x1

Güzel başladı. Tam beklentimdeki gibi olmuş. İlk dakikaları biraz durgun geldi ama sonradan açıldı. Son sahne de öbür bölüm için merak uyandırdı

7/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
1x1

Gayet güzel bir açılış bölümüydü. Teknik anlamda ülkemiz topraklarında yapılmış en iyi dizilerden birisi olduğu daha ilk bölümden belli. Prodüksiyon kalitesini ve görüntü yönetimini çok beğendim. Özellikle prodüksiyon kalitesi -yer yer dekor olduğu hissedilse de- övülmeye değer. Gökhan Tiryaki gibi bir ismin de bir dizinin kamera arkası ekibinde yer alıyor olması büyük ve önemli bir artı.

Çağatay Ulusoy'u uzun zaman sonra oynadığı bir role bu kadar yakıştırdım, genel anlamda gayet yeterliydi performansı. Selin Şekerci ve Afra Saraçoğlu da göz kamaştırıcıydı gerçekten. :A Fakat dizinin gizli yıldızı Bora Akkaş olmuş bence. Hem karakteri hem de oyunculuğu çok başarılıydı.

Dizinin Çağan Irmak'ın elinden çıktığı da az çok belli oluyor, beklentilerimin en azından ilk bölüm itibarıyla karşılandığını söyleyebilirim. Umarım bu ayarda devam eder. İlerleyen bölümlerde Yeşilçam ve sinemanın yanı sıra dönemin koşullarını, siyasi atmosferini de daha çok yansıtmalarını isterim açıkçası. Son olarak sinemaya yapılan övgüler, sinema hakkında kurulan cümlelerin tamamı çok hoşuma gitti...

• Beğendim
Reactions: bazinga