Bu akşam ne izleyeceksiniz/izlediniz?

• Kullanılan toplam oy
    27

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,774
Puanı
559
Camdaki Kız'ın yükseliş yaşayacağı belliydi. Hem tekrarları iyi gitti, hem youtube izlenmeleri yüksekti, hem de bolca konuşuldu.
Reytinglerde genel bir yükseliş olmuş ilginç bir şekilde. Ben izlenme oranları gittikçe düşer artık diyordum.
Bu reytinglerden sonra Akrep'in final haberi gelir sanırım bu hafta.

Bu arada Yaprak Dökümü tekrarı oldukça iyi gidiyormuş, bunu da öğrenmiş olduk. Sabah kuşağının Müge Anlı'dan sonra en çok izlenen 2.yapımı olmuş sanırım. AB'de daha da yüksektir muhtemelen. Yıllardır tekrar tekrar yayınlanmasına rağmen hala izlenmesi... :bhr:

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,531
Puanı
1,060
Kaç gündür gelecek hafta reytingler fiyasko olacak diye inat eden sendin ne de güzel patladın. :Z
Onun bu söylediğimle ne alakası var. Kabul et yine saçmaladın.

Hem bu reytinglerin şişirme olduğu 1000 km öteden belli. Kanal D'de TRT'ye özenmiş olmalı. :)

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Geçen hafta da dediğim gibi Camdaki Kız 10 reytingi geçmiş. İnsanlar artık farklı diziler istiyor bu da bunun en büyük örneği.

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
BZÇ- bütün gruplarda yükselişler yaşamış bu reytinglerde değil 4 sezon 5 sezon onayını de alır,dizi bu kadar rakiplere rağmen Total'de zirveyi bırakmıyor.

CK-muhteşem bir yükseliş yaşamış dizinin YT izlenmelirnden biraz belliydi yükseleceğine ama bu kadar beklemiyordum bakalım bir 2-3 bölüm dizinin kitlesini anlayacağız.

BZK-çok kaliteli bir iş ama rakipleri de çok güçlü daha yüksek hak ediyor ama bu reytingler de kötü değil 6-7 arası giderse güzel olur.

MD-artık 7 reytingi zor görecektir gibi geliyor kemik kitlesi diziyi bırakmıyor ama bu reytinglerle kanal yeni sezon onayı verir mi bilemiyorum.

Alev Alev-güzel yüksek reytinglerle başladı ama sonradan düşüşü durduramadı bu gidişle yeni sezon imkansız

Akrep-diziyi forumda bir 3-5 kişi dışında hiçkimse izlemiyor galiba AB'de 0.83 almış.

Esra Erol bu sezon fırtına gibi esiyor.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Camdaki Kız'ın yükseleceği o kadar belliydi ki. Hafta boyunca trendlerden inmedi, kanaldaki tekrarları güzel izlendi ve iyi kötü bir şekilde fısıltıyla yayılmayı başardı. Bu bölüm ilkine göre daha hareketli olunca çift hane de çok rahat gelmiş. Burcu'nun başarısını ortaya koymak için reytinglere ihtiyaç yok ama yine de kariyerinde ilk kez 10+ alabilmiş bir diziye sahip olmasına ayrıca sevindim. Böyle tempolu bölümler, bir tık kısalmış süre ve ağır hikayenin ortasında izleyiciye nefes aldıracak sahnelerle bu yükseliş ivmesinin devam edeceğini düşünüyorum tebrikler. :Z Onur Güvenatam ve Gülseren Budayıcıoğlu 4'te 4 yaptı muhtemelen gelecek sezon Kral Kaybederse de aynı başarıya ulaşacak.

Bu arada GB demişken dün akşamdan beri özellikle İzzet Çapa'nın tweet'iyle birlikte alevlenen tartışmalar var ki ona buradan cevap vermek konuyu fazla dağıtacak. Ama şunu söyleyebilirim ki izleyiciler bu dizileri zorla izlemiyor. Bu dizileri yayından kaldırınca toplumun psikolojisinin bir anda düzeleceği de yok. Gerçek hayat hikayesi olsun veya olmasın ortada emeğinin karşılığını alabilmiş kaliteli bir prodüksiyon var ve keşke buna odaklanılsa. Yıllarca ekranı tümör gibi sarmış saçma sapan töre ve mafya dizilerindense böyle işlerin daha yüksek reyting almasını tercih ederim.

Diğer dizilere gelecek olursak BZK iyi reytinglere rağmen niyeyse bir türlü o beklenen çıkışı yapamıyor. Beklenen diyorum çünkü TRT gazıyla çift haneli reytingler alabileceğini düşünüyorduk. Camdaki Kız'ın bir hafta geç başlaması onun aleyhine olur derken tam tersi bir durum yaşandı. Uyanış, Diriliş, Kuruluş derken galiba bir dönem dizisinin çift haneli reyting alması için daha uzak geçmişte daha hamasi bir şeyler yapılması gerekiyor herhalde.

BZÇ geçen haftaki düşüşten sonra bir nebze silkelenmiş ama rakip dizi eski gücünü kaybettiği için AB'de boşluktan zirveyi alabildiği dönemlerin sonunda bitmesi güzel. :Z ATV dizilerine sıfır tolerans. :A

Mucize Doktor'un bu hale gelmesi çok üzücü. Geçen sene kimse yanına yaklaşamazken şimdi yeni diziden büyük darbe yedi. Gerçi 5-6 reyting kötü değil ama bu dizinin çıtayı nereye koyduğu da ortada. Çoktan misyonunu tamamlayıp adını altın harflerle yazdırmışken en iyisi güzel bir bölüm sayısına ulaşmışken Haziran'da final yapmak. Hatta ben FOX'un yerinde olsam gelecek sezon Kanunsuz Topraklar'ı perşembeye koyup Çukurova'ya nispet yaparım. :A Bu arada 5.80 reytingle 10, 6 reytingle 8. olmak da ilginçmiş şu reyting sistemini bir anlayabilsek..

Alev Alev adı gibi kül olmaya devam ediyor. Eskiden bu dizi iyi reyting alınca sevinirdim şimdi çöktüğü için seviniyorum bizi bu hale getiren herkes beter olsun.ss

Filler tepişirken çimen değil Akrep ezilmiş. Akıncı gibi 26'yı göremeyeceği netleşti. Gelecek hafta 19. bölüm yayınlanacakmış muhtemelen 20'de de final yapar. Star hatalı gün değişikliği kararıyla boş yere harcadı oysa bir şekilde sezon sonuna kadar idare edebilirdi. Demet Akbağ ve Evrim Alasya gibi iki harika oyuncu bir araya gelsin ama 1 reyting bile alama olacak iş değil. :(

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,531
Puanı
1,060
Menajerimi Ara'ya laf eden Akrep fandom dönüpte kendi dizilerine baksınlar şimdi. :F Bu resmen kara bir leke, AB'de 61. olmak ne demek PT kuşağında 0.83 reytingle. :F Bu gidişle bu bölümle birlikte yayından bile kaldırılmış olabilir. :A

Camdaki Ecünnü şişirilmiş asla bu reytingleri alamaz yoksa. :A

ÇUKUROVA kim gelirse gelsin etkilenmiyor, yeniden 10 reytinge çıkmış ABC1'de 1 reytingten fazla artmış, çatlasın @Aserat lar pardon düşmanlar. :Z Gerçek başarı budur. :A 4. sezon is coming. :A

Alev Alev hafif kıpırdanma yaşamış, bölüm çok iyiydi, özellikle son sahneler, haftaya da artış bekliyorum ama oranları yetersiz maalesef. :(

Mucize Doktor da yükseliş yaşamış, şaşırtıcı. :A Ama dizi samimiyetini kaybetti zordan izliyorum.

• Harika
Reactions: Özgür

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Menajerimi Ara'ya laf eden Akrep fandom dönüpte kendi dizilerine baksınlar şimdi. :F Bu resmen kara bir leke, AB'de 61. olmak ne demek PT kuşağında 0.83 reytingle. :F Bu gidişle bu bölümle birlikte yayından bile kaldırılmış olabilir. :A

Camdaki Ecünnü şişirilmiş asla bu reytingleri alamaz yoksa. :A

ÇUKUROVA kim gelirse gelsin etkilenmiyor, yeniden 10 reytinge çıkmış ABC1'de 1 reytingten fazla artmış, çatlasın @Aserat lar pardon düşmanlar. :Z Gerçek başarı budur. :A 4. sezon is coming. :A

Alev Alev
hafif kıpırdanma yaşamış, bölüm çok iyiydi, özellikle son sahneler, haftaya da artış bekliyorum ama oranları yetersiz maalesef. :(

Mucize Doktor da yükseliş yaşamış, şaşırtıcı. :A Ama dizi samimiyetini kaybetti zordan izliyorum.
Zirveyi alamadığı sürece kendi çapında takılmaya devam edebilir umrumda değil. :A

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,584
Puanı
1,060
Camdaki Kız beklediğim gibi AB'de çift orana ulaşmış, tebrikler diziye.

Akrep büyük şok yaşamış. AB işi aslında ama bu kadar kötü gitmesi ilginç.

Bir Zamanlar Çukurova yükselmiş bu hafta.

Bir Zamanlar Kıbrıs iyi oranlar alsa da bence bekleneni veremedi genel olarak.

Mucize Doktor yükselmiş ama neredeyse ilk 10 dışında kalıyormuş, gün baya doldu.

Survivor iyice düştü.

ozmoturk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,084
Puanı
410
Akrep 0 almış :oops: Prime time göbeğinde zararına yayının dibini görmüş Star. Uzun zamandır bir dizide görmemiştik sanırım bu kadar düşük bir reytingi...

Camdaki Kız'a rağmen izleyici Bir Zamanlar Çukurova hala ayakta, bizimkiler Camdaki Kız'a geçince daha düşer sanmıştım :d:

Alev Alev'den ne umduk ne bulduk. İzlemedim ama kadrosu ve konusu itibariyle AB'de öne çıkabilir demiştim, uzun zamandır baş aşağı gidiyor ve Total oldu :) 26'da biter sanırım.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Akrep 0 almış :oops: Prime time göbeğinde zararına yayının dibini görmüş Star. Uzun zamandır bir dizide görmemiştik sanırım bu kadar düşük bir reytingi...

Camdaki Kız'a rağmen izleyici Bir Zamanlar Çukurova hala ayakta, bizimkiler Camdaki Kız'a geçince daha düşer sanmıştım :d:

Alev Alev'den ne umduk ne bulduk. İzlemedim ama kadrosu ve konusu itibariyle AB'de öne çıkabilir demiştim, uzun zamandır baş aşağı gidiyor ve Total oldu :) 26'da biter sanırım.
Sizinkilere kocaman sevgiler. :Z

• Güldürdün
Reactions: ozmoturk
Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Akrep için başta kanalı suçluyordum ama perşembeye ilk geçtiğinde en azından sezon sonunu görecek kadar izleniyordu. Şuan dizinin bu hale gelmesinin en büyük suçlusu senaristtir. Başlangıçtaki konunun temel taşlarından birisi olan bir karakteri diziden çıkarıp bence seğir zevki olmayan bir karakteri dizinin ortasına bıraktı. Zaten o karakter diziye girdikten sonra bıraktım diziyi. Reytinglerdeki düşüşe bakılırsa genel olarak seyirci de benzer sebeplerden dolayı diziden uzaklaşmış gibi görünüyor.
Bu oranlarla 26. bölümü görürse helal olsun.