🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,990
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
SON DAKİKA!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma kısıtlamasını illerdeki duruma göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz.
------

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mart, aşılamada yüksek rakamları göreceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi 4 gruba ayırarak Mart ayı itibariyle kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz.
------

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız, normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz."
------

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Halen uzaktan eğitimle faaliyetlerine devam eden öğrencilerimizin durumu, illerimizdeki vaka sayısına göre değerlendirilecektir."
------

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Restoran ve kafeler için yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacak.

• Beğendim
Reactions: Angelica

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060
"llerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka, aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz."

Konuşmasının son açıklamları sanırım.

Açıklamalarından anladığım büyükşehirler biraz daha bekleyecek.....

• Beğendim

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1613670483508.png

• Üzücü

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,219
Puanı
1,060

Bartın Valiliği kademeli normalleşme sürecine dair kararlar aldı. Buna göre kent genelinde bütün sınıflarda eğitime 1 Mart tarihinde başlanacağı açıklandı.​

• İlginç
Reactions: DarkLegenD

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,284
Puanı
1,060
Karadeniz vaka sayısında aldı başını gidiyor. Çok yüksek olarak Trabzon, Giresun, Samsun, Ordu ve Rize göze çarpıyor.

Türkiye geneli vaka sayısında da düşüş yok halen. Bu virüs bitmeyecek kolay kolay gibi gözüküyor.

• Beğendim
Reactions: Carpe Diem

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Hem mutasyon hem de insanların sıkılması nedeniyle vakalar yüksek trendde maalesef. Test sayısının neden bu kadar düştüğünü anlamıyorum, bir ara +170 bin test yapılıyordu şimdi 110 binlere kadar düştü. Mutasyonu da düşünürsek test sayısının artması gerekmez mi? İhtiyaca göreyse bile toplu hareketliliğinde olan isimlerin testleri belli aralıklarla yapılabilir.

Ağır hasta sayısı düşüşünü sürdürüyor, umarım düşüş devam eder bu şekilde... Vefat sayısı da azalmaya devam ediyor, ağır hasta sayısı azaldıkça vefat sayısı da aynı doğrultuda azalışta.

• Beğendim
Reactions: EmreCan

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Yapılan modellemede birçok ülkenin ülkemiz de dahil sürü bağışıklığı kazandıracak oranda aşılama yapması yaz sonunu bulacak. Yazın yavaşlar pandemi, muhtemelen sonbahar gibi de normale adımlar atılır ama 2021 genel olarak yine sıkıntılı geçecektir özellikle okulların açılmasıyla Eylül'de. Eskisi kadar şiddetli olmaz ama o dönem de bir vurur sonra etkisi epey azalır gibi.

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,293
Puanı
860
Umarım okulları açmazlar çünkü tedbirlere uyan yok okulda hastalık kapmak istemiyorum ve şuan 9.107 ise okullar açılınca 10.000 11.000 olur