Netflix Call My Agent (Menajerimi Arayın) - Dizi Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
4. Sezon

İyisiyle kötüsüyle bir diziye daha noktayı koyduk. Beğensem de ilk 3 sezona göre biraz daha geride olduğunu düşünüyorum. Bu dizi hiçbir zaman yüksek tempolu bir iş olmadı ama konuk hikayelerinin bu sezon öncekiler kadar iyi olmaması tempoyu iyice düşürmüş. Ajansın kasvetli havası yer yer dizinin kendisine de yansımış gibiydi.

Ve maalesef ASK kapandı. :( O da yetmedi Jean Gabin de öldü. :( Yine de bunlara rağmen mutlu sonla bitti denilebilir. Evet artık aynı çatı altında olmayacaklar ama Andrea ailesine daha çok ağırlık verecek, Camille-Matthias-Arlette üçlüsü kendi ajansını kuracak, Noemie yapımcı, Herve de oyuncu olarak devam edecek, Sofia ünlü bir yönetmenin filminde oynayacak ve Gabriel de (köstebeklik için) StarMedia'ya geçecek yani herkes kendi yolunu çizdi diyebiliriz. Bizim EGO Ajans aynı sonu yaşamaz umarım. :A

Ve gelelim şu Elise karısına. Rakip firmadan gelen birini doğru düzgün sorup etmeden bu kadar kolay şekilde ASK'a alıp onun tuzağına düşmesi kesinlikle Andrea'lık bir hareket değildi ama terk edilip ortada kalışına verelim bari. Biz Türk uyarlamasında Serkan'a sürekli oyuncu çalıyor diye laf ediyorduk ama kadın iki bölümde kaç yıllık ajansı yerle bir etti resmen ABV. :mad:

Sonuç olarak biraz geç bulup erken kaybetme (bizim versiyonun kadrosu ilk kez açıklandığında keşfettik malum) durumu oldu ama gerçekten çok eğlenceli ve kaliteli bir diziydi. Fransa'nın eğlence dünyasına pek hakim olmamak bile sorun yaratmadı çünkü gerçekten her ülkede yaşanabilecek evrensel olaylar vardı. Neyse ki Menajerimi Ara'mız hala devam ediyor Allah ona akıllı bir senarist ve uzun ömür versin. :A

Sezon puanım: 7/10
Genel puanım: 8/10

• Beğendim
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
4x1

Diziyi hayvan gibi özlemişim. Her bir karakteri ayrı ayrı özlemişim ama Mathias ve Noemie'yi daha çok özlemişim.

Charlotte Gainsbourg çok sevdiğim bir isimdir. Buradaki hikayesi de çok güzeldi. Andrea ile verdiği çaba çok iyi yazılmış. Hikayesinin sonu da komik bitti.

Gabriel'in o uyuz kıvırcığı bırakıp kendine daha güzel bir sevgili bulmasına çok sevindim. Umarım ona odaklanmış bir bölüm görürüz.

Andrea sonunda istediğini elde edip şirketi yönetmeye başlamış. Bakalım hem işi hem de evi bir arada götürmeyi ne zaman bırakacak.

Mathias ve Noemie'nin birlikteliğinin bozulmamasına o kadar sevindim ki anlatamam. Mathias abim konulmasının intikamını çok pis alacak.

8/10

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
4x1

Diziyi hayvan gibi özlemişim. Her bir karakteri ayrı ayrı özlemişim ama Mathias ve Noemie'yi daha çok özlemişim.

Charlotte Gainsbourg çok sevdiğim bir isimdir. Buradaki hikayesi de çok güzeldi. Andrea ile verdiği çaba çok iyi yazılmış. Hikayesinin sonu da komik bitti.

Gabriel'in o uyuz kıvırcığı bırakıp kendine daha güzel bir sevgili bulmasına çok sevindim. Umarım ona odaklanmış bir bölüm görürüz.

Andrea sonunda istediğini elde edip şirketi yönetmeye başlamış. Bakalım hem işi hem de evi bir arada götürmeyi ne zaman bırakacak.

Mathias ve Noemie'nin birlikteliğinin bozulmamasına o kadar sevindim ki anlatamam. Mathias abim konulmasının intikamını çok pis alacak.

8/10
Daha dün hevesim yok demiştin kesin ikizler burcusun sen. :A

• Güldürdün
Reactions: mesmeso and 12.Adam

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Laptop bozuk evde canım sıkılıyordu. Televizyondan Netflix'e girdim baktım dizi bana bakıyor başlayayım dedim. :D

Kova burcuyum bu arada. :D
İyi yapmışsın konuşacak biri arıyordum ben de. :A Zaten bizde de bu bölümlere girilmeye başlandı ikisini birlikte izlemek ilginç bir deneyim olacak. :A

O zaman yükselenin falan ikizlerdir. :A

• Güldürdün
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
4x2

Sezon güzel devam ediyor. Bölümler hiç sıkmadan sonuna kadar izletiyor.

Frank Dubosc, Asteriks filminden tanıdığım bir isimdi. Hikayesi de çok güzeldi. Yaşlı ve genç aktör konusu bu sezonda işlenmiş. Hikayenin sonu da güzel bir sürprizle bitti.

Mathias abim hâlâ çok yumuşak davranıyor. Beklediğim sertliği göstermedi. Ona bu şekilde davrananlardan intikam alması gerekiyor. Hikayenin kaybeni olmasını istemiyorum.

Noemie'nin kendini kabul ettirme çabasına çok güldüm. Mathias'a bir tek bu ilişki yüzünden güvenmiyorum. Her an bu güzelliği üzecek potansiyeli var.

Gabriel hâlâ aptal gibi Sophia'nın peşinde. Ona yaptıklarından sonra nasıl hâlâ ondan bir şey bekliyor anlamış değilim.

Camille burada dizide neredeyse yok gibi. Halbuki bizim versiyonda kız baş rol gibi yazılıyor. Şöyle sağlam bir menajerlik yaptığı sahneyi görsek de keyiflensek.

Andrea ve Colette ilişkisinin bir yerde patlayacağı belliydi ama bu kadar erken beklemiyordum. Andrea ne zaman pes edecek acaba?

Elise benim yeni favorim olmaya aday. Kadın girdiği gibi herkesi birbirine düşürdü. İleride daha çok seveceğimi hissediyorum.

8/10

• Beğendim
Reactions: Aserat

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
4x3

Mathias ve Elise'i bir arada görmeyi o kadar çok istiyorum ki. Muhteşem bir ikili olurlar.

Elise'e hayran kaldım. İleride güzel şeyler yaşatacak hissi var içimde. Asistanlarına da bayıldım. Gabriel ile de bir yakınlaşma gelecek sanırım.

Önceki bölüm Camille pasif kalıyor demiştim bu bölümde istediğimi aldım. Menajerlik işinde Andrea'nın yolundan gitmesini çok istiyorum.

Noemie gülüm şov yaptı bu bölüm. Mathias değerini artık anlasın bu kızın. Kriz anında çok güzel bir yönetim sergiliyor.

Konuk hikayemiz Jose Garcia falan değildi bu adam bildin RDJ ya. Bu kadar mı benzerlik olur ya. Sanki Jose'yi değilde RDJ izledim bir bölüm. Hikayesi de güzel yazılmıştı. Bize uyarlayabilir mi acaba bu hikayeyi?

Bu bölüm daha çok ofis dışı hikayelere odaklandık. Son üç bölümde daha çok entrika görürüz inşallah.

8/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
4x4

El birliğiyle yıktınız Mathias abimi mutlu musunuz? Adam sevdiği iki kadının onu terk etmesine dayanamadı. Elbet ayağa kalkacağız reis. Sen iyileşmene bak.

Elise hastayım sana be kadın. Mathias, ASK'nın pimini çekmişti bu kadın bombayı bırakacak. Gabriel yine uyardığı ile kalacak.

Gabriel demişken ona sövmeden geçmeyeceğim. Ulan hâlâ niye o kıvırcık kafanın peşinden koşuyorsun? Bir yetenek fukarası şımarık için değer miydi gül gibi ilişkini harcamaya?

Camille istemem falan diyor ama tam babasının kızı. Ben ismini alma olayını kullanarak yazarı elinden alır dedim ama daha fenasın yaptı.

Andrea freni patlamış kamyon gibi geliyor. Duvara ne zaman sert bir şekilde vuracak merak ediyorum.

Sandrine'nin hikayesi güzel düşünülmüş. Bizde buna aday olabilecek kimse aklıma gelmedi. Konu olarak ilgi çekiciydi. Gabriel'e sabır diliyorum.

Bölümün yıldızı Herve ay gibi parlıyordu. Bizdeki versiyonu işlevsiz olsa da burada harikalar yaratıyor. Oyunculuk konusunda neler yapacak deli gibi merak ediyorum.

8/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
4x5

Ohhhh ASK. Ohhhh Andrea. Ohhhh Gabriel. Nasıl da rahatladım. Siz bunu sonuna kadar hak ettiniz. Şimdi kovduğunuz adamın ayaklarına yalvarmak için geri dönün.

Mathias abime başta üzüldüm ama sonda kendisine yakışanı yaptı. Sevdiği kadın için her şeyi yapabileceğini gösterdi. ASK'ya hiç olmadığı kadar güçlü geri dönecek.

Andrea sen başına gelen her şeyi sonuna kadar hak ediyorsun. Umarım o kırılmayı yaşar ve kendine çeki düzen verirsin.

Gabriel sen bu kafayla aynen devam hacı. Seni terk eden o kıvırcığın peşinde koşmaya devam.

Elise... Karaktersiz kekim benim. Ellerine sağlık. Bunların hak ettiği muamele buydu. Neyse sen şimdi zaferinin keyfini çıkart Mathias abim aklını alacak.

Sigourney Weaver diziye değişik bir enerji kattı. Sezonun en iyi konuğuydu. Yüz olarak Zuhal Olcay'a çok benziyor. Bizde inşallah o oynar bu rolü.

9/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
4x6

Harika bir sezon finali oldu. Dizinin en iyi finali olabilir. Bölümün içinde her duygu vardı.

Dokuz kişilik ailemizin tekrar bir arada olması beni çok sevindirdi. O kadar kavgaya rağmen gerçek bir aile olduklarını tekrardan gösterdiler.

Bu bölüm köpeği yüzünden Arlette'ye bir şey olacak diye çok korktum. Onun vedası beni çok üzerdi.

Menajer ekibimiz güç kaybetti ama asistanlar aşırı bir güç kazandı. Hepsi kendi yollarını çizecek kadar büyüdüler. Hatta menajerleri bile yanlarına almayı başardılar.

Camille, Arlette, Mathias, Herve, Sofia ve Noemie bir arada kalmaya devam edeceklerdir. Hicham'ı fazla göreceğimizi düşünmüyorum.

Gabriel gittiği yerde Elise ile yakınlaşır mı diye düşünmeden edemiyorum. Kendisi manipülasyona çok açık olduğu için Elise ondan faydalanabilir.

Camille ve Mathias arasındaki ilişkinin artık oturmasına çok sevindim. Baba kız sektöre yön verecek güçteler.

Andrea'nın artık ailesini seçmesine sevindim ama bu uzun süreli olmayacaktır. İntikam için en doğru zamanda geri dönecektir.

Jean Reno bu bölüm için en uygun isimmiş. Bölümün büyüsüne çok güzel katkı sağladı.

10/10

• Beğendim