Süper Lig Takımlarının Kıskandıran Efsane Transferleri

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Süper Lig kariyeri olarak -:Sırasız Hagi,Alex,Sneijder

İsim olarak-Sırasız:Roberto Carlos,Özil,Drogba,Hagi,Sneijder

• Beğendim
Reactions: Dosi

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Genel olarak 14 kez giymiş sonuçta yani onu diyorum.
Guti ilk 10'a girer kariyer bakımından ama Özil bir iki tık önde. 2014 Dünya Kupası'nda kupa töreninde Plati'nin formasını aldığı tek adam Özil'di böyle bir adam :A Tek başına Xavi, Inıesta kadar katkı veriyordu en parlak Barça döneminde.
İşte ben diyorum Xavi varken oynaması çok sor Xavi ile aynı döneme çok geçti. Özil kalıcı olsaydı ben de Özil derdim ama yok. Tabiki pozisyonu itibariyle Özil'in daha teknik olması ve gol atması normal.

@Tolstoyevski hocam seni merak ediyorum Guti hakkında sen daha tarafsız olursun. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Kupa olarak bakarsan en iyi 3-4.forvet. Fenomen Ronaldo'nun da ŞL'si yok bu arada bilmem biliyor musun? :A Ama etki olarak ilk 10'a giremez Benzema kaç tane forvet sayarsın önüne kupa olarak ondan çok geride olan.

Özil 2015 sonrası falan düşmedi :A 18-19 sezonundan itibaren düşüş mevcut. Sneijder konusu ciddi gereksiz uzuyor. Yolanthe Cabau bile Özil der biz burada Sneijder diyoruz. Sneijder 1 sezon parladı hocam 1! Özil dediğin adam 5-6 sene parlıyordu Avrupa'da :A
Özil vs Sneijder olayını en iyisi birkaç sene sonra kıyaslayalım Türkiye liginde göstereceği performansa göre, şimdi ne desek birkaç sene sonra yanlışa düşmüş olarak kalabiliriz ikimiz de. :A

Ronaldo ayrı bir seviye. Adamın 2 Dünya Kupası, bir tane de Dünya Kupası finali var. 3 kez FIFA yılın futbolcusu, 2 kez Ballon D'or, İnter'le UEFA Kupası, Real Madrid-Barcelona yılları filan.. Adam futbolun tanrılarından yani ŞL'si olmaması Mesut'u haklı çıkarmıyor. Mesut'a top-class filan diyoruz da Mesut'un kişisel ne başarısı var şu ana dek? FIFA'da yılın futbolcusu mu olmuş Ballon D'or mu kazanmış ya da yaklaşmış?

Ben söyleyeyeyim, sıfır. :A Bu lige gelmiş transferler içerisinde Ballon D'or'a en çok yaklaşan isim Sneijder olmuş.

Mesut'un en iyi Ballon D'or performansı ise 2011 senesinde 11.liği. Sneijder 2010 senesinde Ballon D'or'un 4.sü olmuş, ilk 3'deki isimler de Barça'nın üçlüsü yani o dönem Sneijder'a haksızlık yapıldığına yönelik tepkiler bile gelmişti.

Mesut'un ise en üst çıktığı nokta 2011 senesinde 11.lik?

2013 senesinde son kez 16.olmuş, 2013 senesinden sonra ise listede yok. Yok sıfır. Sırf bu bile adamın sadece 2009-13 seneleri arasında top class dönemini yaşadığının ve devamında tıpkı Sneijder gibi düşüş yaşadığının kanıtı. :A

Ballon d'or = Senenin en iyi futbolcu ödülleri. @Dosi @Gerekli24

• Güldürdün
Reactions: xdragxx and Dosi

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
@Tolstoyevski hocam seni merak ediyorum Guti hakkında sen daha tarafsız olursun. :A
Bu cümleye olan tepkim:

20201225_032212.jpg

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Özil vs Sneijder olayını en iyisi birkaç sene sonra kıyaslayalım Türkiye liginde göstereceği performansa göre, şimdi ne desek birkaç sene sonra yanlışa düşmüş olarak kalabiliriz ikimiz de. :A

Ronaldo ayrı bir seviye. Adamın 2 Dünya Kupası, bir tane de Dünya Kupası finali var. 3 kez FIFA yılın futbolcusu, 2 kez Ballon D'or, İnter'le UEFA Kupası, Real Madrid-Barcelona yılları filan.. Adam futbolun tanrılarından yani ŞL'si olmaması Mesut'u haklı çıkarmıyor. Mesut'a top-class filan diyoruz da Mesut'un kişisel ne başarısı var şu ana dek? FIFA'da yılın futbolcusu mu olmuş Ballon D'or mu kazanmış ya da yaklaşmış?

Ben söyleyeyeyim, sıfır. :A Bu lige gelmiş transferler içerisinde Ballon D'or'a en çok yaklaşan isim Sneijder olmuş.

Mesut'un en iyi Ballon D'or performansı ise 2011 senesinde 11.liği. Sneijder 2010 senesinde Ballon D'or'un 4.sü olmuş, ilk 3'deki isimler de Barça'nın üçlüsü yani o dönem Sneijder'a haksızlık yapıldığına yönelik tepkiler bile gelmişti.

2013 senesinde son kez 16.olmuş, 2013 senesinden sonra ise listede yok. Yok sıfır. Sırf bu bile adamın sadece 2009-13 seneleri arasında top class dönemini yaşadığının ve devamında tıpkı Sneijder gibi düşüş yaşadığının kanıtı. :A

Zlatan hepsini cebinden çıkarır :A
------

@Tolstoyevski objektif bir üyedir. Lütfen :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Zlatan hepsini cebinden çıkarır :A
------

@Tolstoyevski objektif bir üyedir. Lütfen :A
Evet o gelseydi en kariyerli isim olurdu ama yaşı nedeniyle en etkili isim olmayabilirdi. :A

Son cümlene darıldım... Seni forumda ilk kez "en objektif isim" seçen kişi kimdi... bir hatırla istersen... (sigara.emoji)

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Evet o gelseydi en kariyerli isim olurdu ama yaşı nedeniyle en etkili isim olmayabilirdi. :A

Son cümlene darıldım... Seni forumda ilk kez "en objektif isim" seçen kişi kimdi... bir hatırla istersen... (sigara.emoji)
Objektif olduğunu belirttim işte. Sıkıntı ne? (b)

Zlatan hangi takıma gitse hâlâ etkili :Z

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
İşte ben diyorum Xavi varken oynaması çok sor Xavi ile aynı döneme çok geçti. Özil kalıcı olsaydı ben de Özil derdim ama yok. Tabiki pozisyonu itibariyle Özil'in daha teknik olması ve gol atması normal.

Guti Real Madrid gibi bir takımda 15 sezon geçirmeyip başarıp hem de yedek de değil daimi 11'lerden olup toplam 542 maça çıkıp 77 gol atmış.

Roberto Carlos'un da 527 maç 68 golü var Real Madrid'de.

İkisi kıyaslanamaz farklı mevkiler farklı milli takımlar ancak Guti de en az Carlos kadar Madrid efsanedir bu rakamlar gereği. :A
------

Objektif olduğunu belirttim işte. Sıkıntı ne? (b)

Zlatan hangi takıma gitse hâlâ etkili :Z
Tersini kastettin ama ironi yaparak.. ben ise doğruca direkt demiştim hem de 2015 senesi :eek: :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Dosi and Gerekli24

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Tuttuğun takım hangisi? @12.Adam sormadan ben sorayım :A
Biraz şaşırtıcı olabilir ama hiç bir maçını kaçırmadığım takım Arsenal sonra Galatasaray geliyor bir de izlemeye beğendiğim Guardiola takımları var şu an City eskiden Bayern,Barca bir de Messinin olduğu takımları izlerim Arjantin ve Barca.

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Guti Real Madrid gibi bir takımda 15 sezon geçirmeyip başarıp hem de yedek de değil daimi 11'lerden olup toplam 542 maça çıkıp 77 gol atmış.

İkisi kıyaslanamaz farklı mevkiler farklı milli takımlar ancak Guti de en az Carlos kadar Madrid efsanedir bu rakamlar gereği. :A
------

Tersini kastettin ama ironi yaparak.. ben ise doğruca direkt demiştim hem de 2015 senesi :eek: :A
Carlos apayrı zaten ona bir şey demiyorum. Özil ile adi geçmeyecek kadar küçük değil yani bu benim için yeterli :A

• Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Sklgjskljglsjklgjkls

Ya artık gülüyorum. Sadece kendinizin inancağı şeyi millete inandırmaya çalışmayın.
Çok basit şekilde örnekler veriyorum ama anlamamazlıktan geliyorsun. 1 sene vitrinde olan adamla Özil'i kıyaslaman cidden komik geliyor bana. Türkiye'de Özil 0 gol 0 asist yapsın yine Özil Sneijder'den büyük bir futbolcu.
Sneijder Madrid, Inter gördükten sonra sizin abarttığınız seviyede olsa 28'inde buraya gelmezdi diyorum :A Bu konuda cidden bir daha yorum yapmak istemiyorum çünkü Özil'in Sneijder'den büyük olduğunu Wesley Sneijder'in oğulları bile bilirken ben niye tartışayım? :A

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Biraz şaşırtıcı olabilir ama hiç bir maçını kaçırmadığım takım Arsenal sonra Galatasaray geliyor bir de izlemeye beğendiğim Guardiola takımları var şu an City eskiden Bayern,Barca bir de Messinin olduğu takımları izlerim Arjantin ve Barca.
GS olmasına üzüldüm :(
En sevmediğim takım. Bjk olsaydı yine sevinirdim :A

------

2015 imkansız :A 2016'dır. Ben 2015'te nerdeyse kimse ile muhabbet etmezdim Survivor konusundaki yorumlar hariç :A

• Olmamış

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409

Gutti acayıp yüksek IQ olan bir futbolcu,verdiği assistler tadından yenmez ama şöhrete bakarsak şimdi bazı madrid fanlarına sorsan tanımıyorlar onu,oysa Carlosu bütün dünya tanıyor ama kesinlikle katılıyorum ki bir Madrid efsanesidir sadece oynadığı yıllarda kadroya bakarsak anlıyoruz ki neden o kadar tanınmıyor kendisi.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@Dosi eline sağlık ama tam istediğim konu olmamış bu. :A Ben aslında herkesin kendi için rakip takımlarda kıskandığı oyuncuları yazmasını istemiştim. Yani Fenerbahçeliler GS-BJK-TS'den yazacaktı vs. :A Bu şekilde herkes kendi oyuncularını yarıştırmaya başlıyor. :A

Konudaki yorumları okuyamadım, fırsat bulunca ekleme yapmaya çalışırım. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sklgjskljglsjklgjkls

Ya artık gülüyorum. Sadece kendinizin inancağı şeyi millete inandırmaya çalışmayın.
Çok basit şekilde örnekler veriyorum ama anlamamazlıktan geliyorsun. 1 sene vitrinde olan adamla Özil'i kıyaslaman cidden komik geliyor bana. Türkiye'de Özil 0 gol 0 asist yapsın yine Özil Sneijder'den büyük bir futbolcu.
Sneijder Madrid, Inter gördükten sonra sizin abarttığınız seviyede olsa 28'inde buraya gelmezdi diyorum :A Bu konuda cidden bir daha yorum yapmak istemiyorum çünkü Özil'in Sneijder'den büyük olduğunu Wesley Sneijder'in oğulları bile bilirken ben niye tartışayım? :A
Dediğim gibi en iyisi Sneijder vs Özil tartışmasını kapatalım ucu bucağı yok zira :A

Bu arada yanlış anlaşılmasın, Sneijder Özil'den çok üstündür, çok kalitelidir asla demedim. Hatta yetenek olarak Özil'in daha bile önde olduğu söz konusu olabilir. Ama öyle Fenerlilerin dediği gibi Özil Tanrı, Sneijder bir hiç filan da değil şimdi. Çok fark yok aralarında, 28 yaşında gelmiş olması ise transfer başarısı olarak daha başarılı bir transfer olarak görüyorum. :A

Neyse bence de birkaç sene sonra tartışmak en iyisi. Deriz ki Süper Lig'de Mesut çok iş yaptı, Sneijder'dan bile daha iyi performans gösterdi. Ya da deriz ki Falcao-RVP gibi hayal kırıklığı yarattı vb. Lige gelmelerinden önceki kariyerleri bir noktadan sonra önem arz etmiyor zira.

• Beğendim
Reactions: baron

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Dediğim gibi en iyisi Sneijder vs Özil tartışmasını kapatalım ucu bucağı yok zira :A

Bu arada yanlış anlaşılmasın, Sneijder Özil'den çok üstündür, çok kalitelidir asla demedim. Hatta yetenek olarak Özil'in daha bile önde olduğu söz konusu olabilir. Ama öyle Fenerlilerin dediği gibi Özil Tanrı, Sneijder bir hiç filan da değil şimdi. Çok fark yok aralarında, 28 yaşında gelmiş olması ise transfer başarısı olarak daha başarılı bir transfer olarak görüyorum. :A

Neyse bence de birkaç sene sonra tartışmak en iyisi. Deriz ki Süper Lig'de Mesut çok iş yaptı, Sneijder'dan bile daha iyi performans gösterdi. Ya da deriz ki Falcao-RVP gibi hayal kırıklığı yarattı vb. Lige gelmelerinden önceki kariyerleri bir noktadan sonra önem arz etmiyor zira.
Forumda kimse Sneijder kim çöp demedi ki :A
Özil bana göre 1-2 tık önde. Hatta Sneijder gelince kıskandım bile dedim daha ne diyim? :D

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@Dosi eline sağlık ama tam istediğim konu olmamış bu. :A Ben aslında herkesin kendi için rakip takımlarda kıskandığı oyuncuları yazmasını istemiştim. Yani Fenerbahçeliler GS-BJK-TS'den yazacaktı vs. :A Bu şekilde herkes kendi oyuncularını yarıştırmaya başlıyor. :A

Konudaki yorumları okuyamadım, fırsat bulunca ekleme yapmaya çalışırım. :A
Haklısın, aslında başlığı öyle yazarak senin istediğin kıvamda olsun istedim ve başlangıcında öyle bir yorum ile başladım konuya ama içeriğini her nekadar hiç bir şey yazmadan konuyu açmış olsaydım bile yine herkes aynı yorumları yapacaktı.
Ben konuda Falcao detayı verdim (imrendiğim) ve @xdragxx 'te istenilen kıvamda yorumlarda bulundu bana cevap olarak ama @Tolstoyevski ve @xdragxx Alex, Hagi, Sneijder ve Özil tartışmalarına girdiler :A

• Güldürdün