Süper Lig Takımlarının Kıskandıran Efsane Transferleri

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Süper Lig'e şimdiye dek birçok yıldız isim transfer olmuş ve transfer dönemlerinde büyük ses getirmiştir. Rakip takım taraftarlarını imrendiren, büyük ses getiren transferlerden belli başlı olanlarını listeledik. Sizler de listede olmayan fakat büyük ses getiren transferlerden olduğunu düşündüğünüz transferleri bu konu altından belirtebilirsiniz.

Gheorghe Hagi (1996)
1355373.jpg

1996 senesinde Galatasaray'a gelerek dünya çapında büyük yankı uyandıran Gheorghe Hagi, Galatasaray'da kendisinden beklenenin dahi çok üstünde bir performans göstererek adeta altın yıllarını Galatasaray'da yaşamıştır. Galatasaray'da oynadığı ilk 3 maçında galibiyeti getiren golleri atarak çok iyi bir başlangıç yapan Hagi, Galatasaray'da geçirdiği 5 sezonda 4 Süper Lig şampiyonluğu, 1 UEFA Kupası ve 1 UEFA Süper Kupasının kazanılmasında çok büyük katkıları olmuştur. 132 maçta 59 gol 51 asistlik performansıyla Galatasaray'ın unutulmaz efsaneleri arasında yer almıştır.

Mario Jardel (2000)
57fcd5c51abc6a77bf000001.jpg

Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanmasının ardından 2000-01 transfer döneminde Porto'dan 16 Milyon Dolar karşılığında transfer edilen Jardel, Galatasaray'da tek sezon forma giymesine karşın 48 maçta 32 gol atmış, UEFA Süper Kupası finalinde Real Madrid'e karşı uzatma dakikalarında attığı altın golle kupayı Galatasaray'a getirmiş ve aynı zamanda takımının Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale ulaşmasında büyük katkıları olmuştu.

Pierre van Hooijdonk (2003)
5c97214c45d2a03f6069217e.jpg

2003 transfer döneminde Fenerbahçe'ye gelen ve gösterdiği performansla büyük bir ilgi toplayan Pierre van Hooijdonk, 2003-2005 seneleri arasında Fenerbahçe ile kazandığı 2 şampiyonlukta büyük rol sahibi olmuştur. Hollandalı efsane golcü, Süper Lig'de çıktığı 53 maçta 32 gol atmış ve 13 asiste bulunmuştur.

Alex (2004)
alex-imza-001.jpg

2004 senesinde büyük çabalar sonucu Fenerbahçe'ye gelen Alex, kısa sürede takımın efsaneleri arasında girmiş ve taraftarın sevgilisi haline gelmiştir. 2004-2012 seneleri arasında Fenerbahçe ile geçirdiği 8 sezonda 3 şampiyonluk yaşayan Brezilyalı orta saha oyuncusu, 2 kez de gol krallığında zirvede yer almış ve 2007-08 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nin en çok asist yapan futbolcusu olmuştur.

Fenerbahçe ile toplam 344 resmi maça çıkan Alex, 172 gol 150 asist ile ulaşılması zor çok üstün bir performans ve istatistik sergilemiştir.

Anelka (2005)
anelka-for-fener.jpg

2005'in Ocak transfer döneminde Fenerbahçe'ye transfer olan ve transferi büyük ses getiren Fransız yıldız Nicolas Anelka, 2005-06 sezonunda gösterdiği performansla milli takıma kadar yükselmiş ve bir sonraki sezon 14 Milyon Euro karşılığında Bolton'a transfer olmuştur. 1.5 sezonluk Fenerbahçe macerasında 39 maçta forma giyebilmiş ve 14 gollük katkı sağlamıştır.

Robert Carlos (2007)
yv_RobertoCarlos015.jpg

1996-2007 yılları arası Brezilya milli takımı ve Real Madrid'in vazgeçilmez sol beki olarak adını dünya futbol tarihine yazdırmış olan Roberto Carlos, 2007 senesinde Fenerbahçe'ye sürpriz bir şekilde transfer olarak büyük yankı uyandırdı. Fenerbahçe ile 65 maça çıkan yıldız sol bek, 6 kez de rakip fileleri sarsmayı başardı.

Guti (2010)
396

Real Madrid'de geçirdiği 15 sezonun ardından 2010 senesinde Beşiktaş'a transfer olan İspanyol orta saha Guti Hernandez, Beşiktaş'ta toplam 40 maça çıkmış ve 12 kez fileleri sarsarak gol katkısında bulunmuştur.

Quaresma (2010)
5c8d32c145d2a05010d4461d.jpg

Beşiktaş'a ilk döneminde 2010 senesinde gelen ve 2010-2012 yılları arasında 73 resmi maçta 18 gol 28 asistlik katkı sağlamıştır. Portekizli yıldız, 2015-2019 yılları arasında tekrardan Beşiktaş'ta forma giymiş ve bu süreçte takımıyla 2 şampiyonluk yaşamıştır. Queresma, Beşiktaş'taki 2.döneminde 149 resmi maçta takımına 19 gol 50 asistlik katkı sağlamıştır.

Wesley Sneijder (2013)
929fc6cb98564cd8affc86adf5e2bdd3.jpeg

Galatasaray'ın en hareketli ve büyük yankı uyandıran Ocak dönemi transferlerinden biri olan Wesley Sneijder, 23 Ocak 2013'te Galatasaray tarafından resmen transfer edilmiş ve transferi büyük sükse yaratmıştır. Galatasaray'da geçirdiği 4.5 sezonda 2 şampiyonluk ve 3 Türkiye Kupası kazanan Hollandalı yıldız, Galatasaray ile 2013-2017 seneleri arasında 175 resmi maça çıkmış ve 45 gol, 44 asistlik bir performans sergilemiştir.

Didier Drogba (2013)
B_25468dc7b7b4365e86324c1bf7d26a57.jpg

Galatasaray'ın Ocak 2013 ara transfer döneminde transfer ettiği bir diğer büyük yıldız Didier Drogba, Galatasaray'da ilk formasını 15 Şubat 2013'te Akhisarspor'a karşı giymiştir. Karşılaşmanın 63.dakikasında oyuna giren Drogba, 1 gol 1 asist yaparak oyuna girdiğinde skor olarak geride olan takımının maçı kazanmasını sağlamıştır.

Galatasaray'da geçirdiği 1.5 sezonda toplam 52 resmi maçta forma giyen Drogba, 20 gol 13 asist yapmış ve ardından eski takımı Chelsea'ya tekrardan transfer olmuştur.

Robin Van Persie (2015)
55eaab8ff018fbb8f88f3722

2015-18 seneleri arasında Fenerbahçe'de forma giyen ve transferi çok büyük olay olay yaratan Hollandalı dünya yıldızı Robin Van Persie, Fenerbahçe ile çıktığı 87 resmi maçta 36 gollük bir performans sergilemiştir.

Podolski (2015)
0af037770dcb4d0487cefda7db18ba41.jpeg

2015-16 ve 2016-17 sezonlarında Galatasaray'ın formasını giyen Alman milli futbolcu Lukas Podolski, 74 maçta 34 gol 14 asistlik bir katkı sağlamıştır.

Samuel Eto'o (2015)
eto-o-antalyaspor-a-3-yillik-imzayi-atti-1590817.Jpeg

Ronaldinho'nun en formda olduğu dönemlerdeki Barcelona'daki partneri Samuel Eto'o, 2015-16 sezonunda Antalyaspor'a transfer olmuş ve 3 sezon boyunca forma giydiği 66 maçta 39 gol 13 asistlik katkı sağlamıştır.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Florent Malouda, Jose Bosingwa, Oscar Cardozo, John Obi Mikel ve DanielSturridge'i gözüm kapalı yazardım buraya.

• Beğendim
Reactions: BesaleT

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ariel Ortega vardı, büyük ses getirmişti o da ama gidişi olaylı olmuştu.

@bazinga isteğin üzerine konuyu açtım :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
En kariyerlisi Carlos ve Sneijder, en efsanesi yani Türkiye liginde iş yapanı ise Hagi’dir. 5 sezonda 4 şampiyonluk ve 2 Avrupa kupasının doğrudan başrolünü oynamış adam.

Tabi farklı düşünceler farklı görüşler olabilir ve bu işin futbolun doğasında var olması gereken de budur. Konu adına eline emeğine sağlık :Z @Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Eto'o'nun olduğu yerde bu ligin gördüğü en iyi bitirici olan Mario Gomez'in olmaması...
Boşluğu siz doldurun dedim. Herkesi eklersem ne anlamı kalır konunun :A normalde nerdeyse hiç biri eklenmeden açacaktım ama bir kısmını ekleyeyim dedim. Sen de bir zahmet bahsettiğin futbolcunun fotosu ve başarısını yaz :A
Bu biraz sohbet konusu tarzı bir konu
------

En kariyerlisi Carlos ve Sneijder, en efsanesi yani Türkiye liginde iş yapanı ise Hagi’dir. Ardından Alex gelir ama Hagi’ye yakın dahi değildir. 5 sezonda 4 şampiyonluk ve 2 Avrupa kupasının doğrudan başrolünü oynamış adam.

Emeğine sağlık :Z @Dosi
Normalde harika falan atardım ama üstteki yorumdan kaçırdın :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Boşluğu siz doldurun dedim. Herkesi eklersem ne anlamı kalır konunun :A normalde nerdeyse hiç biri eklenmeden açacaktım ama bir kısmını ekleyeyim dedim. Sen de bir zahmet bahsettiğin futbolcunun fotosu ve başarısını yaz :A
Bu biraz sohbet konusu tarzı bir konu
------

Normalde harika falan atardım ama üstteki yorumdan kaçırdın :A

Abartılı bir şey dememişim bence @bazinga bile kabul edecektir doğruluğunu mesajımın? Carlos ve Sneijder’in kariyeri; Hagi’nin ise Türkiye’de yaptığı işler kazandığı şampiyonluklar ve UEFA kupası ortada. Yani 5 senede 4 şampiyonluk ve iki tane de Avrupa kupası istatistiğinin üstünde biri varsa bu ligde o zaman dediğim yanlış olurdu. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Abartılı bir şey dememişim bence @bazinga bile kabul edecektir doğruluğunu mesajımın? Carlos ve Sneijder’in kariyeri; Hagi’nin ise Türkiye’de yaptığı işler kazandığı şampiyonluklar ve UEFA kupası ortada. Yani 5 senede 4 şampiyonluk ve iki tane de Avrupa kupası istatistiğinin üstünde biri varsa bu ligde o zaman dediğim yanlış olurdu. :A
Alex'i hiç katmasaydın. Alex kırmızı çizgimizdir :A
------

Mesajını düzenlediğin için güldürüyü beğeniye çevirdim @Tolstoyevski :A

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Alex'i hiç katmasaydın. Alex kırmızı çizgimizdir :A
------

Mesajını düzenlediğin için güldürüyü beğeniye çevirdim @Tolstoyevski :A
Aslında ben Alex’i küçümsemek için öyle yazmamıştım o yüzden çıkardım o kısmı çünkü Alex’in de hakkını vermişim editten önce. Ama Türkiye’de en fazla iş yapan deyince, tarafsız bir gözle birisine sorsalar: 5 sezonda 4 şampiyonluk + UEFA kupası + UEFA Süper Kupası mı yoksa 8-9 sezonda 3 şampiyonluk + bolca gol atan birisi mi diye çoğunluk doğal olarak ilk şıkkı seçer tarafsız gözle? 5 sezonda 4 şampiyonluk ve 2 Avrupa kupası kolay değil ve üstelik direkt başrolünü oynayan biriydi bunların kazanılmasında.

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Aslında ben Alex’i küçümsemek için öyle yazmamıştım o yüzden çıkardım o kısmı çünkü Alex’in de hakkını vermişim. Ama Türkiye’de en fazla iş yapan deyince, tarafsız bir gözle birisine sorsalar: 5 sezonda 4 şampiyonluk + UEFA kupası + UEFA Süper Kupası mı yoksa 8-9 sezonda 3 şampiyonluk + bolca gol atan birisi mi diye çoğunluk doğal olarak ilk şıkkı seçer tarafsız gözle? 5 sezonda 4 şampiyonluk ve 2 Avrupa kupası kolay değil ve üstelik direkt başrolünü oynayan biriydi bunların kazanılmasında.
Fenerbahçeli birinden Alex vs Hagi kıyaslaması isteme. Tarafımız belli tabiki :A söz konusu GS olunca, seninde objektif yaklaşacağını sanmıyorum :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Fenerbahçeli birinden Alex vs Hagi kıyaslaması isteme. Tarafımız belli tabiki :A söz konusu GS olunca, seninde objektif yaklaşacağını sanmıyorum :A
Ben rakamlara döküyorum yani elimden geldiğince objektif açıdan ileri sürüyorum neden böyle diye ama Fenerbahçeliler hangisini daha çok seviyorsunuz diye ele alıyor biraz da sanki :A

Mesela Sneijder vs Alex kıyası da yapılabilir. Sneijder’in de 2 şampiyonluğu ve Avrupa’da çeyrek finali var. Ama ben yine de Alex Türkiye liginde daha başarılı Sneijder’den diyorum, bu benim ne Sneijder sevgimi ne de Galatasaraylılığımı etkilemez, sadece gerçekte olanı inkar etmemek durumumu.

X kişisi 5 senede 4 şampiyonluk + 2 Avrupa kupası
Y kişisi 8.5 senede 3 şampiyonluk + 0 Avrupa kupası

Şimdi isimleri hiç katmayıp sadece bu iki şıkta sormuş olsaydık Fenerbahçeliler dahi hangi şıkkı tercih ederdi? Bunun cevabı, bu meselenin de cevabı bence.. :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ben rakamlara döküyorum yani elimden geldiğince objektif açıdan ileri sürüyorum neden böyle diye ama Fenerbahçeliler hangisini daha çok seviyorsunuz diye ele alıyor biraz da sanki :A

Mesela Sneijder vs Alex kıyası da yapılabilir. Sneijder’in de 2 şampiyonluğu ve Avrupa’da çeyrek finali var. Ama ben yine de Alex Türkiye liginde daha başarılı Sneijder’den diyorum, bu benim ne Sneijder sevgimi ne de Galatasaraylılığımı etkilemez, sadece gerçekte olanı inkar etmemek durumumu.

X kişisi 5 senede 4 şampiyonluk + 2 Avrupa kupası
Y kişisi 8.5 senede 3 şampiyonluk + 0 Avrupa kupası

Şimdi isimleri hiç katmayıp sadece bu iki şıkta sormuş olsaydık Fenerbahçeliler dahi hangi şıkkı tercih ederdi? Bunun cevabı, bu meselenin de cevabı bence.. :A
Sneijder çok yankı yapmadı benim için. Hagi'nin ismini daha fazla duydum ben.
Başka yorumum yok :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sneijder çok yankı yapmadı benim için. Hagi'nin ismini daha fazla duydum ben.
Başka yorumum yok :A
Hagi zamanında Avrupa’daki Türkleri çok fazla gururlandırdı, Avrupa’da kupa kazanan ilk ve tek Türk takımı olmasından dolayı o dönem Avrupa’daki Türkler Almanya’dakiler özellikle büyük sempati duygular ve gururlandılar bu başarılardan dolayı ve Hagi’nin de etkisi büyüktü. Fenerbahçe’ler dahi bu yüzden hakkını verir Hagi’nin o dönemdekiler yani. :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Hagi zamanında Avrupa’daki Türkleri çok fazla gururlandırdı, Avrupa’da kupa kazanan ilk ve tek Türk takımı olmasından dolayı o dönem Avrupa’daki Türkler Almanya’dakiler özellikle büyük sempati duygular ve gururlandılar bu başarılardan dolayı ve Hagi’nin de etkisi büyüktü. Fenerbahçe’ler dahi bu yüzden hakkını verir Hagi’nin o dönemdekiler yani. :A
Doğrudur. İyi futbolcu ve GS'ye en çok katkı sağlayandı.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Tolsto hocam yine güldürdü :A
Sneijder kim Roberto Carlos kim niye ikisini ayrı yere koydun ki? :A
Kariyer olarak bana göre tartışmasız lider Carlos'tur. İkinci de tabii ki Eto'o'dur. Üçüncü konusu tartışmaya açık bana göre Mesut Özil'dir.

• Güldürdün

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Guti iyi hatırlattın @Dosi millet Sneijder Mesut diyor. Guti kariyer olarak bunlarla rahat yarışır. Beşiktaş adına ben Pepe ve Gomez de eklerdim. Her ne kadar başarılı olmasa da Falcao da kıskandıran bir transfer oldu.

En kariyerlisi Carlos ve Sneijder, en efsanesi yani Türkiye liginde iş yapanı ise Hagi’dir. 5 sezonda 4 şampiyonluk ve 2 Avrupa kupasının doğrudan başrolünü oynamış adam.

Tabi farklı düşünceler farklı görüşler olabilir ve bu işin futbolun doğasında var olması gereken de budur. Konu adına eline emeğine sağlık :Z @Dosi
Bence en yararlı olan genel çapta Alex geliyor bana lig olarak bakarsak. Kariyer olarak Carlos Sneijder Drogba Guti yarışır.

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: xdragxx and Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Guti iyi hatırlattın @Dosi millet Sneijder Mesut diyor. Guti kariyer olarak bunlarla rahat yarışır. Beşiktaş adına ben Pepe ve Gomez de eklerdim. Her ne kadar başarılı olmasa da Falcao da kıskandıran bir transfer oldu.

Bence en yararlı olan genel çapta Alex geliyor bana lig olarak bakarsak. Kariyer olarak Carlos Sneijder Drogba Guti yarışır.
Guti mi? :A
Guti hiçbir zaman süper star olmadı en fazla B sınıfı bir yıldızdı. İspanya milli takımını bile 14-15 kez giymiş bir futbolcu.

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

Falcao geçen sene çok ses getirdi ve evet kıskandırdı ama hayal kırıklığı yarattı. Bu sebepten dolayı Ortega'ya da yer vermedim.
Boşlukları siz doldurun istedim, yoksa bir sürü transfer var ve Özil en taze kıskandıran transfer. Umarım iyi işlere imza atacaktır

• Beğendim
Reactions: Gerekli24

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

O dönemi yaşamış yakınlarından birine sor Hagi’yi canlı izlemiş olanlara bakalım Hagi mi diyecek yoksa Alex mi :A

Alex 8.5 sezonda 3 şampiyonluk, Hagi 5 sezonda 4 şampiyonluk + 2 Avrupa kupası. Ve direkt başrol. Bence matematik ortada ve net bir durum. :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Gerekli24 and Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
O dönemi yaşamış yakınlarından birine sor Hagi’yi canlı izlemiş olanlara bakalım Hagi mi diyecek yoksa Alex mi :A

Alex 8.5 sezonda 3 şampiyonluk, Hagi 5 sezonda 4 şampiyonluk + 2 Avrupa kupası. Ve direkt başrol. Bence matematik ortada ve net bir durum. :A
Yaaaa yeteeer be hocaaaaam başka bir argüman sunun artık vallaha yeter :A
8.5 sene mi eylülde giden adama +0.5 eklemek de iyiymiş. Kupaya bakacak olursan dünya tarihinin gelmiş geçmiş en iyi forveti Karim Benzema'dır. Hadi bakalım bunu da açıkla. :A
------

Guti kaç sene Real Madrid'de kaldı. Mesut Özil'den kariyer olarak rahat daha iyidir.

Hagi'nin zamanı zirve zamanı sadece bunu Hagi'ye bağlamak bence doğru değil yetenek desen Hagi derim rahat.
Ahahahaha :A
Ondan mı dosi'ye Guti'yi iyi hatırlattın diyorsun :A Guti hiçbir zaman A sınıf bir yıldız olmadı bu şekilde anca kendinizi kandırırsınız :A Fenerbahçe için Baroni falan neyse Real Madrid için de Guti onun en fazla bir tık üstüdür :A Özil'in 3 senesinde bıraktığı iz Guti'den büyük :D