Klasik Seinfeld - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
9x21

Büyük final öncesi kolaj bölümüydü. Çok güzeldi gerçekten. Bu sezon dizi diğer sezonlara göre vasat gidiyordu ama diziyi neden sevdiğimi hatırlattı. Sonunda ağlamamakta zorlandım. :(

9+ /10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
9x22 (Final)

Vay be bir efsane dizinin daha sonuna geldik...

İzlediğim en özel dizilerden biriydi kesinlikle. Belki en büyük rakibi olan Friends kadar sevmedim hiçbir zaman ama televizyon tarihinde çok önemli bir yeri olduğu aşikar. Başta dizi tarihinin en mükemmel komedi karakterlerinden biri olan Cosmo Kramer olmak üzere Geroge Costanza, Jerry Seinfeld ve Elaine Benes unutulmaz karakterlerim arasına üst sıralarda yer aldılar. Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler. :):)

Finale gelecek olursak gerçekten enteresan bir final oldu. Herhalde bugüne kadar izlediğim dizi finalerinden en ilginç olanlarından biriydi. :D Dizinin geçmiş sezonlarına gönderme yapmak için çok ilginç bir yol seçmişler. Çok sevdim diyemem ama fena da değildi, keyifle izledim, oldukça orijinaldi. :)

9/10

• Beğendim
Reactions: Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Dizinin asıl başlangıcı ikinci sezon, ona göre izle. :Z

İlk sezon 3-5 bölümdü zaten sanırsam. :A
Amazon'da görünce şaşırdım zaten evet öyleymiş 2.sezon da 12 bölüm falan bakalım :A
Öyle bir oturuşta izlemek istemiyorum bu kez :D Her gün yemek yerken en fazla 4 bölüm şeklinde izleyim de bitmesi uzun sürsün :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Amazon'da görünce şaşırdım zaten evet öyleymiş 2.sezon da 12 bölüm falan bakalım :A
Öyle bir oturuşta izlemek istemiyorum bu kez :D Her gün yemek yerken en fazla 4 bölüm şeklinde izleyim de bitmesi uzun sürsün :A
Ben genelde bu tip büyük dizileri sezon sezon izliyorum. Bir sezon bitirip sezon finali yapıyorum, 3-4 ay sonra yeni sezona geçiyorum. Hem diziden sıkılmamış oluyorum hem de dizinin tadını uzun yıllar çıkararak o zamanlar izlemiş olmanın hissiyatına yaklaşıyorum. :A

• İlginç
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ben genelde bu tip büyük dizileri sezon sezon izliyorum. Bir sezon bitirip sezon finali yapıyorum, 3-4 ay sonra yeni sezona geçiyorum. Hem diziden sıkılmamış oluyorum hem de dizinin tadını uzun yıllar çıkararak o zamanlar izlemiş olmanın hissiyatına yaklaşıyorum. :A
Bu yöntem çok değişik bir yöntem ama aslında olması gereken yöntem :A Ama benim gibi meraktan geberenler için işlemez maalesef :D

• Güldürdün

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Gülme efekti de yoktu değil mi? HIYMM ve Friends'e dair en nefret ettiğim şey gülme efektleri, çok sinir bozucular. :A
Onu tam hatırlamıyorum ama vardı sanki ya. Efektsiz sitcomlar 2000 sonrası The Office, Modern Family gibi dizilerle yaygınlaştı. Öncesindeki tüm sitcomlar efektli olması lazım. (Mutlaka istisna vardır)

Sevdiğim komedilerde efektin varlığını unutuyorum ben, takıntı yapmamak gerek. :A

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Onu tam hatırlamıyorum ama vardı sanki ya. Efektsiz sitcomlar 2000 sonrası The Office, Modern Family gibi dizilerle yaygınlaştı. Öncesindeki tüm sitcomlar efektli olması lazım. (Mutlaka istisna vardır)

Sevdiğim komedilerde efektin varlığını unutuyorum ben, takıntı yapmamak gerek. :A
The Office de vardı malum platformda sanırım, o şimdiden önde başladı gönlümde ama kulak her türlüsüne alışır birkaç bölümden sonra gerçi. :A

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x1

1989 yapımı olduğu için henüz tedirginim, dile kolay 30 senelik bir dizi. Değişen dünya, mizah yapısı... Fakat ilk bölüm fena değildi. Gözlüklü adamda ışık var, dizinin tadı tuzu olacak kapasitede. Stand-Up sahnelerini şimdilik yadırgadım ama zamanla ona da alışırım gibi.

8.0

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
1x1

1989 yapımı olduğu için henüz tedirginim, dile kolay 30 senelik bir dizi. Değişen dünya, mizah yapısı... Fakat ilk bölüm fena değildi. Gözlüklü adamda ışık var, dizinin tadı tuzu olacak kapasitede. Stand-Up sahnelerini şimdilik yadırgadım ama zamanla ona da alışırım gibi.

8.0
Stand-up sahnelerini jenerik diye düşün hocam ben de pek sevmedim o sahneleri :A Ama dizi gittikçe güzelleşiyor :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Stand-up sahnelerini jenerik diye düşün hocam ben de pek sevmedim o sahneleri :A Ama dizi gittikçe güzelleşiyor :D
Evet ilk başta tuhaf geliyor stand-up sahneleri ama alışılıyor ve güzel geliyor zamanla. Çok iyi tespitler var stand-uplarda. :D
Seinfeld’i HIYMM ve Friends’ten daha akıcı ve komik bulabilirim bir ihtimal bunun sebebi ise arkadaşlık-romantizm duygusallıklarına bu iki dizi kadar girmeyecek gibi durması ilk bölüm itibariyle. Daha çok sanki insan ilişkileri, Leyla ile Mecnun tarzı ince olaylar olacak izlenimi verdi. Fakat gülme efekti yani seyircileri işin dezavantajı ve üçünde de var maalesef...

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Seinfeld’i HIYMM ve Friends’ten daha akıcı ve komik bulabilirim bir ihtimal bunun sebebi ise arkadaşlık-romantizm duygusallıklarına bu iki dizi kadar girmeyecek gibi durması ilk bölüm itibariyle. Daha çok sanki insan ilişkileri, Leyla ile Mecnun tarzı ince olaylar olacak izlenimi verdi. Fakat gülme efekti yani seyircileri işin dezavantajı ve üçünde de var maalesef...
Hocam daha iyi ya Himym'de bir bölüm sonra ne olacak diye diye 3 haftada bitirdim diziyi :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
1x2

İlk bölüm gibi yine mizah dozajı yüksek kaliteli bir bölümdü fakat ilk bölümle arasındaki hikaye kopukluğunu geç fark ettim. İlk bölümdeki kadın bu bölümde yoktu ve Elena diye bir kadın birden çıktı, başta ilk bölümdeki kadın sandım sonradan fark ettim zaten saç rengi değişik. Bölümler arası bağlantılar olmayacaksa bu oldukça kötü bir durum ama daha yolun çok başındayız.

Komşu karakteri yani Kramer de geçici bir karakter değildir umarım. Türk dizilerindeki çat kapı gelen patavatsız komşu tiplemesi böyle karakterlerden uyarlamış olmalı. Burhan Altıntop vb.

8.2

• Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
1x2

İlk bölüm gibi yine mizah dozajı yüksek kaliteli bir bölümdü fakat ilk bölümle arasındaki hikaye kopukluğunu geç fark ettim. İlk bölümdeki kadın bu bölümde yoktu ve Elena diye bir kadın birden çıktı, başta ilk bölümdeki kadın sandım sonradan fark ettim zaten saç rengi değişik. Bölümler arası bağlantılar olmayacaksa bu oldukça kötü bir durum ama daha yolun çok başındayız.

Komşu karakteri yani Kramer de geçici bir karakter değildir umarım. Türk dizilerindeki çat kapı gelen patavatsız komşu tiplemesi böyle karakterlerden uyarlamış olmalı. Burhan Altıntop vb.

8.2
Yok hocam ilk bölümü pilot gibi düşün hikayede kopukluk yok :D

• Beğendim

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

8.2
Kramer televizyon tarihinin en efsane karakterlerinden biridir. Hatırladıkça güldüğüm çok sahnesi vardır. :A

• Güldürdün