🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@DR arkadaşımızdan son gelişmeleri üzerine değerli bir yorum yaptı bir okuyun derim. Okuyunca bende hak verdim ona. :ok:

'' Merhaba sevgili arkadaşlar. Nasılsınız? Özlediniz mi beni? :A Virüsle ilgili bir yorumumu size iletmek istedim. Bu virüs zaten tam anlamıyla eradike edilemeyecek. Eğer 0 vaka olmasını bekleyen varsa bu neredeyse imkansız.

Zamanında böyle çok can alan virüsler oldu ama hala aramızdalar. Sadece etkinliğini kaybettikleri için artık gün yüzünde değil. Virüsü tam olarak yok etmek ciddi bir iş ve bunun için ya sınırlar bir kaç sene kapalı tutulmalı ve yok edildikten sonra bile başka ülkelerden ziyaretçi alınmamalı.

Bu yüzden yüreğinizi ferah tutun. Bu virüsten daha fazla vaka sayısı veren virüsler var ama açıklanmıyor. Sadece yapmamız gereken şey biraz dikkatli olmak. Zaten bunu her zaman yapmamız gerekiyor herhangi bir hastalığa yakalanmamak için. Hepinizi çok seviyorum. Kendinize iyi bakın. :D''

Anladığım 0 vaka olmasını bekliyorsanız boşuna beklemeyin diyor. Güzel değerlendirmeler. :D

@sokak sanati @Yiğitt @Ahmed @bazinga @Emre Ozansoy @Tolstoyevski @emreemreu @DarkLegenD @Maskeli Fedai
Sıfırlanmayacağına katılıyorum ancak elbet aşısı bulunacak. Aşısı bulunana kadar zorunlu durumlar haricinde evde kalmak gerekiyor.

Şu anda hastanelerdeki hasta sayıları kontrol edilebilir düzeye geldiği için normalleşme adımları atılıyor. Aslında bir bakıma sürü bağışıklığına geçme denemesi de denilebilir. Fakat özellikle yaşlıların bu virüse karşı çok savunmasız olduğu unutulmamalı. Yaptığınız küçük bir ihmalkarlık sonucu sevdiklerinizin ölümüne sebebiyet vermek istemezsiniz.

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Sıfırlanmayacağına katılıyorum ancak elbet aşısı bulunacak. Aşısı bulunana kadar zorunlu durumlar haricinde evde kalmak gerekiyor.

Şu anda hastanelerdeki hasta sayıları kontrol edilebilir düzeye geldiği için normalleşme adımları atılıyor. Aslında bir bakıma sürü bağışıklığına geçme denemesi de denilebilir. Fakat özellikle yaşlıların bu virüse karşı çok savunmasız olduğu unutulmamalı. Yaptığınız küçük bir ihmalkarlık sonucu sevdiklerinizin ölümüne sebebiyet vermek istemezsiniz.
Bugün de İzmir'de tüm yaşlılar dışarıda. :eek:

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,776
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Normalde gitmeyecektim, ama gittim nedense. Sosyal mesafe kurallarına uyularak kılındı namaz, ama ben hala daha erken olduğunu düşünüyorum.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,776
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
SON DAKİKA!

MEB, özel okul öncesi eğitim kurumları, yabancı dil, bilgisayar gibi çeşitli kurslar ile sürücü kurslarının 1 Haziran'dan itibaren açılacağını duyurdu.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Kimsenin maske falan taktığı yok. Maske takmayana ceza versinler en azından...

Maske takan yok, sosyal mesafeye dikkat eden yok, el temizliği kim bilir ne durumda... Hepsini geçtim sokakta çok fazla yaşlı insan görüyorum, hadi gençler bize bir şey olmaz mantığı ile hareket ediyor olabilirler -ki bence yanlış bir düşünce- ancak risk grubundaki insanların bu kadar umursamaz olması garip. Dediğin gibi caydırıcı cezalar olmadığı sürece kısıtlamalara bundan sonra dikkat edilmeyeceği, uyulmayacağı çok açık.

• Beğendim
Reactions: bazinga

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
@bazinga maske takmayana ceza var zaten. Birçok ilde bu durum söz konusu. Kocaeli'de 250 TL cezası var mesela. :)

Ama inceleyen yok sokakları ve birçok kişide takmıyor maalesef. :)

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Evet diye biliyorum. :D

Ben İstanbul dışındaki büyük şehirlerden bazılarını kapsıyordu maske takma zorunluluğu diye hatırlıyordum da o yüzden sordum, yanlış mı biliyorum diye düşündüm. Kimse dikkat etmiyor gördüğüm kadarıyla, o yüzden sanmıyorum bahsettiğin gibi bir cezası olduğunu İstanbul özelinde. :D

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Ben İstanbul dışındaki büyük şehirlerden bazılarını kapsıyordu maske takma zorunluluğu diye hatırlıyordum da o yüzden sordum, yanlış mı biliyorum diye düşündüm. Kimse dikkat etmiyor gördüğüm kadarıyla, o yüzden sanmıyorum bahsettiğin gibi bir cezası olduğunu İstanbul özelinde. :D

Yaşadığım şehir Kocaeli'de var olduğunu biliyorum ve bazı büyükşehirlerinde olduğunu biliyorum. :D

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060