Ersun Yanal Dönemi Sona Erdi!

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Yerli gelirse bu isim Erol Bulut olur. Başka alternatif gözükmüyor şimdilik. :)

Yabancı olmasındansa ben yerli olmasını tercih ederim. Erol Bulut iyidir. :)

Ama yabancılar konusunda Brezilya biri gelirse de hayır demem. Brezilyalılar iyi oluyor bu konuda. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Üzücü
  • Beğendim
Reactions: 12.Adam and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ben kısa vadede başarıyı imkansız olarak görüyorum maalesef. Kim gelirse gelsin işimiz çok zor. Gelecek kişiye birkaç yıl şans verilmeli, Cocu gibi çok çok berbat gitmedikçe. İlk etapta hedef ileriye dönük bir kadro yapılanması yapmak olmalı.
1-2 sene bekleyecek sabrımız var mı ama? :A

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2006 senesinde başlayan malum savaştan (gerginlikten) sonra isterse Kloop gelsin, artık çok zor. Galatasaray ve Beşiktaş'ın 14-15 sene şampiyon olamama rekorlarına yaklaşacağını hatta kırabileceğini düşünüyorum Fener'in. Hatta 2020'lerde Fener hiç şampiyon olamazsa kimse şaşırmasın.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
2006 senesinde başlayan malum savaştan sonra isterse Kloop gelsin, artık çok zor. Galatasaray ve Beşiktaş'ın 14-15 sene şampiyon olamama rekorlarına yaklaşacağını hatta kırabileceğini düşünüyorum Fener'in. Hatta 2020'lerde Fener hiç şampiyon olamazsa kimse şaşırmasın.
Ben bu kadar kırılma noktası özürlü bir takım görmedim :A
İlk kırılma noktası Denizli maçıyla oldu. Daum 81 puan almış 90 gol attırmıştı o sezon ne diye kovuyorsun adamı. O gün biz hocamızın arkasındayız bir talihsiz maçla yapılanmayı bozmayacağız desen belki şu anda Türkiye liglerinde en çok şampiyonluk gören isimdi Daum :D
İkinci kırılma noktası Ersun Yanal'ın ilk döneminde kovulması :A Ersun Yanal'la güzel bir hava yakalamışsın ve saçma sapan sebeplerden kovuyorsun. Ersu hocayla devam edip 4.yıldızı takan ilk takım olsan o psikolojik üstünlükte Galatasaray'ı da zora sokabilirdin :A
Son kırılma noktası da Aziz Yıldırım'ın gözünü karartıp 2015'te transfer döneminde 50 milyon euro harcaması :A O dönemi çok net hatırlıyorum hiç kimse Gs'nin 4.yıldızını konuşmuyor Fener'in transferlerini konuşuyordu. Ama biz naptık o sezonu Pereira gibi bir hocaya emanet ettik ve çöküş başladı.
Bu kadar kırılma noktalarında hata yaparsan 10 sene 15 sene şampiyon olamazsan nerde yanlış yaptık diyemezsin. Listeyi uzatsam uzatırım ama cidden canım sıkılıyor düşündükçe.
Rakibin Galatasaray da tüm kırılma noktalarında hep doğru karar verince böyle bir tablo ortaya çıkıyor mlsf.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
2006 senesinde başlayan malum savaştan (gerginlikten) sonra isterse Kloop gelsin, artık çok zor. Galatasaray ve Beşiktaş'ın 14-15 sene şampiyon olamama rekorlarına yaklaşacağını hatta kırabileceğini düşünüyorum Fener'in. Hatta 2020'lerde Fener hiç şampiyon olamazsa kimse şaşırmasın.
Çok tehlikeli mesaj. :A Ters totem etkisi yaparsa Fenerbahçe 5. yıldızı takar. :A @Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
İlk kırılma noktası Denizli maçıyla oldu. Daum 81 puan almış 90 gol attırmıştı o sezon ne diye kovuyorsun adamı. O gün biz hocamızın arkasındayız bir talihsiz maçla yapılanmayı bozmayacağız desen belki şu anda Türkiye liglerinde en çok şampiyonluk gören isimdi Daum :D
İkinci kırılma noktası Ersun Yanal'ın ilk döneminde kovulması :A Ersun Yanal'la güzel bir hava yakalamışsın ve saçma sapan sebeplerden kovuyorsun. Ersu hocayla devam edip 4.yıldızı takan ilk takım olsan o psikolojik üstünlükte Galatasaray'ı da zora sokabilirdin :A
Son kırılma noktası da Aziz Yıldırım'ın gözünü karartıp 2015'te transfer döneminde 50 milyon euro harcaması :A O dönemi çok net hatırlıyorum hiç kimse Gs'nin 4.yıldızını konuşmuyor Fener'in transferlerini konuşuyordu. Ama biz naptık o sezonu Pereira gibi bir hocaya emanet ettik ve çöküş başladı.
Bu kadar kırılma noktalarında hata yaparsan 10 sene 15 sene şampiyon olamazsan nerde yanlış yaptık diyemezsin. Listeyi uzatsam uzatırım ama cidden canım sıkılıyor düşündükçe.
Rakibin Galatasaray da tüm kırılma noktalarında hep doğru karar verince böyle bir tablo ortaya çıkıyor mlsf.

Zico’nun gidişi de var...

• Beğendim
Reactions: xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Zico’nun gidişi de var...
Zico'nun gidişi var tabii :A
2017-2018'de göze çok hoş gelen bir futbol oynanmasa da ligi 2.bitiren bir takım var. O kadroya nokta atışı 3-4 transfer yapsan Cocu macerasına girmesen 18-19 sezonu da çok farklı olabilirdi :A Ali Koç sağolsun kadroyla öyle bir oynadı ki küme düşecektik :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Zico'nun gidişi var tabii :A
2017-2018'de göze çok hoş gelen bir futbol oynanmasa da ligi 2.bitiren bir takım var. O kadroya nokta atışı 3-4 transfer yapsan Cocu macerasına girmesen 18-19 sezonu da çok farklı olabilirdi :A Ali Koç sağolsun kadroyla öyle bir oynadı ki küme düşecektik :A

Ya ben Ali Koç’u ve ne yapmak istediğini cidden anlamıyorum, bunun bir benzerini en son Dursun Özbek döneminde görmüştüm. :A Transfer yapıyor ama hiçbiri büyük takım futbolcusu değil, teknik direktör desen sürekli değişiyor. :A

Şu an Fenerbahçe çok benzer bir durumda, ya transfer dedikodularına bakıyorum... Gökhan Gönül ve Caner Erkin’in geleceği söyleniyor, yani ne bileyim bu kadar mı vizyon olarak küçüldü Fenerbahçe? Başkan değişmediği sürece bir kulüpte teknik direktörlüğe kim gelirse gelsin değişen pek bir şey olmuyor bence. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ya ben Ali Koç’u ve ne yapmak istediğini cidden anlamıyorum, bunun bir benzerini en son Dursun Özbek döneminde görmüştüm. :A Transfer yapıyor ama hiçbiri büyük takım futbolcusu değil, teknik direktör desen sürekli değişiyor. :A

Şu an Fenerbahçe çok benzer bir durumda, ya transfer dedikodularına bakıyorum... Gökhan Gönül ve Caner Erkin’in geleceği söyleniyor, yani ne bileyim bu kadar mı vizyon olarak küçüldü Fenerbahçe? Başkan değişmediği sürece bir kulüpte teknik direktörlüğe kim gelirse gelsin değişen pek bir şey olmuyor bence. :A
Fenerbahçe önce şu saçma başkancılık huyundan vazgeçecek. Sıradan bir başkan olsun iyi bir hoca olsun çok daha iyi. Başkan ne kadar büyük bir isim olursa egosu o kadar zarar veriyor bu takıma.

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Aynı zamanda Bursa'ya kaçan şampiyonluk da kritik bir psikolojik kırılma oluşturdu. Keza Kadıköy'de şampiyonluğu GS'ye yine final haftasında kaptırmak.. Dile kolay 4 şampiyonluğu 4 maçla verdi takım, avantaj Fener'deydi ama bu 4 maç bitirdi. Haliyle camia daha çıldırdı, yönetim daha düşünmeden hareket etmeye başladı. Derken bugünler geldi...

GS'de de 2013 senesinde Terim'in gönderilmesi benzer bir kırılmaydı, üst üste şampiyonluklardan sonra ligin domine edilmesine mani oldu o olay. Ama GS çabuk toparlandı çünkü GS'de başkancılık kültürü yok, camia kültürü var. Yani geçenlerde senin de sanırım eleştirdiğin o lise kültürü, GS Lisesi olayı sayesinde GS'de başkancılık mümkün değil. Bu yüzden zaten en demokratik kulüp diyorum, üst üste gelen şampiyonluklarda bile hesaba çekilebiliyorlar. Tabi ki olumsuz yanları da var gruplaşmak gibi lakin FB ve BJK'nin kulüp kültürüne baktığımızda GS'nin o oturmuş geleneğine bin kez şükredilir. Çünkü diktatörlüğe mani bir sistem var. En basit örneği Dursun, adam uyanıklık yapıp baskın seçim yaptı ve adı bile duyulmamış, liseli olmayan bir iş adamına ibretlik bir şekilde kaybetti. Böyle şeyler kolay kolay diğer kulüplerde yaşanmaz.

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Dursun'un ilk dönemi tamam da, son döneminde yaptığı transferlerin ekmeğini yedik ve halen yiyoruz iyi kötü şimdi :A Mariano, Gomis, Feghouli, Belhanda, Linnes, Garry...

Kulübü batırdı FFP olarak ama hiç değilse şampiyonluk kadrosu kurdurdu. Ali Koç onca yardım parası topladı, onca transfer yaptırdı ama durum ortada. En son 7.sırada tutunmaya çalışıyordu takım. Dursun > Ali Koç diyebilir miyiz :A @DarkLegenD @xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Dursun'un ilk dönemi tamam da, son döneminde yaptığı transferlerin ekmeğini yedik ve halen yiyoruz iyi kötü şimdi :A Mariano, Gomis, Feghouli, Belhanda, Linnes, Garry...

Kulübü batırdı FFP olarak ama hiç değilse şampiyonluk kadrosu kurdurdu. Ali Koç onca yardım parası topladı, onca transfer yaptırdı ama durum ortada. En son 7.sırada tutunmaya çalışıyordu takım. Dursun > Ali Koç diyebilir miyiz :A @DarkLegenD @xdragxx
Deriz :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Yok maalesef. İşte bu nedenle takımdan komple ümidi kesmek en iyisi. Önümüzdeki üç yılda şampiyonluk falan alabileceğimize inanmıyorum. :D
İyi kötü şubata kadar gelmiştik :A 3-4 nokta atışıyla şampiyonluk çok uzak bir hedef değil ama bu yönetim 3-4 nokta atışı yerine 1-2 bölgeyi daha da güçsüzleştirir :A