"Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" Günde 2 Defa Yayınlanacak!

Italyada belediye başkanı medyanın onunde kuran okutuyor veya başa gelen biri incile yemin ediyor ama iş bize geldi mi şov aman gizli oku sakın kimse duymasın niye ya tv de kurani güzel okuma yarışması olmasın kuran okumaya 1 kişiyi bile teşvik ederse bu iş doğrudur
Bırakın artık müslüman ülkede kuranla uğraşmayı bu ülkenin mayası budur değişmez değişmeyecek
Sen ne yaşıyorsun. Örnek verdiğin adamın dini bile müslümanlık değilken neyin ispat çabasına giriyorsun. Bu işler derin işlerdir. Öyle kürsüde kuran sallamakla camiye ayakkabı ile girmekle olmaz din işleri. Ayrıca kuran yarışmasında dinden, kurandan çok para konuşuluyor ve adamın okumasını hoca sıfatında ki kişiler eleştiriyorsa bu teşfik edici değil ancak şevk kırıcı olur.

• Beğendim
Reactions: Angelica
Italyada belediye başkanı medyanın onunde kuran okutuyor veya başa gelen biri incile yemin ediyor ama iş bize geldi mi şov aman gizli oku sakın kimse duymasın niye ya tv de kurani güzel okuma yarışması olmasın kuran okumaya 1 kişiyi bile teşvik ederse bu iş doğrudur
Bırakın artık müslüman ülkede kuranla uğraşmayı bu ülkenin mayası budur değişmez değişmeyecek
Kuranla uğraşan biz değil, her fırsatta gözümüze sokarak değersizleştiren sizlersiniz.

Ayrıca sana son bir örnek vermek istiyorum. Eski insanlara bak dinlerine ne kadar bağlılar öyle değilmi. Kuran okurlar, namaz kılarlar. Ve bunu komşuları ile bile paylaşmazlar. Bunu ben rahmetli anneannemden biliyorum. Ama şimdikilere bak. Her kapanan müslüman sıfatında siyaset yapıyor twitterda sadece. Böyle dini göze sokup soyasete, televizyona uydurmak doğru değil. İnsanların dini bulması için böyle programlar şart değil yani. Bunlar ancak ekibin cebini para ile doldurur.

• Harika
Reactions: Angelica
Ayrıca sana son bir örnek vermek istiyorum. Eski insanlara bak dinlerine ne kadar bağlılar öyle değilmi. Kuran okurlar, namaz kılarlar. Ve bunu komşuları ile bile paylaşmazlar. Bunu ben rahmetli anneannemden biliyorum. Ama şimdikilere bak. Her kapanan müslüman sıfatında siyaset yapıyor twitterda sadece. Böyle dini göze sokup soyasete, televizyona uydurmak doğru değil. İnsanların dini bulması için böyle programlar şart değil yani. Bunlar ancak ekibin cebini para ile doldurur.
Baş örtülü üniversite bile okuyamıyor bas örtülü anne askerî törene bile katılamıyor müslümanlar hor görülüp eziliyor ama soran olursa eskiden gizli dersin yav hadi baba geç o işi bitti o devir toprak atıldı üstüne bunlar zorunuza gitmeyecek yada gidebilir sıkıntı yok :D

Forum İstatistikleri

Konular
170,776
Kullanıcılar
8,428
Son Üye
KeRemm