🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,383
Puanı
1,060
1586547461220.png

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
hastagın altnda tweetleri okuyrum da insanlar aclıktan cok zevk-ü sefa ihtiyaclarini karşilamak için çıkıyor:F Yarıdan coguu sigara tedariği için çıkıyorum diyor yaa!!!

• Güldürdün
Reactions: Angelica

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Şu an büyükşehirlerde özellikle İstanbul’da eşi benzeri görülmemiş bir panik ve kaos var, ki buna en yakını 15 Temmuz 2016 akşam saatlerinde oluşan panikti. Bu onu bile geçti. 1 ay sonra ilk defa insanlar bu kadar iç içe kalabalığa girdi, korkunç bir virüs salgını yayılımı söz konusu olabilir şu içinde bulunduğumuz saatlerde ve sırf böylesine plansız programsız tedbirsiz duyurdukları için şu an, şu saatte virüse maruz kalanlar önümüzdeki günlerde ölebilir ya da başkasına bulaştırarak ölümlere sebep olabilir, ki olacak da. Keşke bir işi de ele yüze bulaştırmadan yapsalar dişimizi kırsak.

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,030
Puanı
1,060
Çok yanlış karar verilmiş, yasağa göre herkes marketlere dolacak bu ne. :eek:

Böyle geç karar mı açıklanır?

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,030
Puanı
1,060
Peki hiç mi dışarı çıkamayacak kimse? Bizde resmi olarak iş yeri izni elinde olanlar çıkabiliyor ve market-banka gibi ihtiyaclar için özel sms numarına kimlik numaras; atarak izin alınıyor ve 2 saat o izinden sonra çıkıyoruz. Sizde nasıl düzenlenecek bu durum tüm herkes mi evde oturacak anlamadım? @The_Erinch @Forumdash @bazinga @Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Çok yanlış karar verilmiş, yasağa göre herkes marketlere dolacak bu ne. :eek:

Böyle geç karar mı açıklanır?

Geç açıklanması doğru, gündüz açıklansa daha da kalabalık yığınlar oluşabilir ve hafta içi olduğu için trafik ve piyasa durma noktasına gelebilirdi. Ancak yerden göğe kadar hatalı oldukları ve bu sebeple şu an oluşan kaos nedeniyle birçok ölüme sebep olacakları şey ise ayrıntıları belirtmemiş olmaları. Deselerdi ki “2 gün sokağa çıkma yasağı olacak ancak fırınlar, eczaneler ve bakkallar açık kalacak”, şu anki kaosun onda biri anca olurdu belki.

• Beğendim
Reactions: Billy Kane

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,772
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Peki hiç mi dışarı çıkamayacak kimse? Bizde resmi olarak iş yeri izni elinde olanlar çıkabiliyor ve market-banka gibi ihtiyaclar için özel sms numarına kimlik numaras; atarak izin alınıyor ve 2 saat o izinden sonra çıkıyoruz. Sizde nasıl düzenlenecek bu durum tüm herkes mi evde oturacak anlamadım? @The_Erinch @Forumdash @bazinga @Tolstoyevski
Biz de anlamadık. :D O yüzden herkes panik yaptı şu an. Hem geç saatte ve hem detaysız bir açıklama geldi.

Yine acele alınmış yanlış uygulanmış bir karar.

• İlginç
Reactions: Ahmed

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,222
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
"Kaş yaparken göz çıkarmak" sözünü izliyoruz... Ne anlamı kaldı şimdi 65 yaş ve üstü kişilerin sokağa çıkma yasağı, ne anlamı kaldı 20 yaş ve altı gençlerin dışarı çıkma yasağı?

Sokaklarda şuan sosyal mesafe 0, 2 saatte kaç kişi sokağa döküldü...

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,030
Puanı
1,060
Geç açıklanması doğru, gündüz açıklansa daha da kalabalık yığınlar oluşabilir ve hafta içi olduğu için trafik ve piyasa durma noktasına gelebilirdi. Ancak yerden göğe kadar hatalı oldukları ve bu sebeple şu an oluşan kaos nedeniyle birçok ölüme sebep olacakları şey ise ayrıntıları belirtmemiş olmaları. Deselerdi ki “2 gün sokağa çıkma yasağı olacak ancak fırınlar, eczaneler ve bakkallar açık kalacak”, şu anki kaosun onda biri anca olurdu belki.
Tam da bunu sormuşdtum üstde. Aaa açıklamanmamış o zaman bu durum

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski