f10caner

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
3
Puanı
4
Sonu beklediğimden daha iyi bitti diyebilirim. 3. sezonu daha büyük keyifle bekliyorum kesinlikle. Bakalım neler olacak ^^

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
2x10

Harikaydı, sadece bölüm süresi 1.5 saat olduğu için arada sıktı ki normalde filmleri bile tek part izleyemeyen ben için fazla bir süre bu. :)

Sezon genel olarak ilkinden daha iyiydi çünkü gerçekler yavaş yavaş çözülmeye ve işin içine aksiyon girmeye başlamış bu sezon. Özellikle son bölümler fazlasıyla tatmin etti. Teknik açıdan yine kusursuzdu zaten.

Çok vurucu bir bölümdü. O kadar fazla olay oldu ki kafama oturtmak için Youtube’dan inceleme videosu izledim bölümden hemen sonra. Ters köşe yapmamışlar bu finalde demiştim ki Hale, Dolores çıktı. :) Tam da Dolores reise R.I.P demeye hazırlanırken...

Bölümdeki en sevdiğim diğer sahne Clementine’ın yakıp yıktığı anlar ve Maeve’in kızını kurtarıp diğer simülasyon evrene gitmesini sağlamasıydı. Maeave o esnada vuruldu birkaç defa ama kurtarılacağını düşünüyorum. Bence Dolores’in gerçek dünyaya açılırken yanına aldığı kontrol ünitelerinden biri ona ait.

Aklıma takılan konu ise William’ın son hali oldu. Büyük ihtimal öldü ve James Delos’a yapılanların aynısı yapılıyor ona da.

Şu Dolores ve Bernard’ın Demirhane’deki dev kütüphane ile karşılaştıklarında cidden ileride böyle bir şey olabilir mi diye düşünmedim değil. Böyle bir duyguyu ‘The Island’ filmini izlerken de hissetmiştim. Onda da böyle bir isyan söz konusuydu neyse spoiler olmasın.

Bir de bu bölümü yorumlayıp da Lee Sizemore’dan bahsetmemek olmaz. Adam giderayak kahraman oldu. :A Hektor ve tayfası orada kurtuldu ama kapının önünde veda ettik maalesef. :(

İyi ki sezonu geç izlemişim, yoksa bu yaşananları dizi başlayana kadar unuturdum kesin. :Z

9/10

• Harika
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Westworld 3. Sezon.jpeg

Yayınlanan ilk iki sezonuyla büyük beğeni kazanan HBO dizisi Westworld, 3. sezonuyla aramıza geri dönüyor.

Bilimkurgu ve western türlerini başarıyla harmanlayan Westworld, izleyicileri gelişmiş yapay zekaya sahip robotların futuristik tema parklarda insanları eğlendirmek için kullanıldığı bir geleceğe götürüyor. Dizinin 3. sezonunda bu tema parkların dışında gerçek dünyayı da göreceğiz.

Hali hazırda kadrosunda Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Thandie Newton, Ed Harris, Tessa Thompson, Luke Hemsworth ve Rodrigo Santoro gibi isimlerin bulunduğu dizinin 3. sezonunda, Breaking Bad’deki Jesse Pinkman rolüyle Emmy kazanan Aaron Paul da yer alacak. Ayrıca Vincent Cassel, Lena Waithe, Scott Mescudi, John Gallagher Jr. ve Marshawn Lynch da oyuncu kadrosuna dahil olan isimler arasında.

Diziyle ilgili yorumlarınızı sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

• Harika
  • Beğendim
Reactions: MasacRE and dreamy

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Evet ikinci sezonun ilk bölümlerinde büyük sabrım son bulmuştu. :A

Fragmanı izledim geçen hoş gözüküyordu aslında ama dizinin süresi çok uzun. Bu sıkıcılıkla her bölüm 5 dakika falan olsa gayet çekilebilir bir şey olurdu. :A

Her bölümü 1 saat, çok çok uzun da sayılmaz aslında. :A Zaten böyle büyük bir prodüksiyona sahip bir dizi için az bile. :A

Sırf Aaron Paul'un hatırına bile izlenirdi bu sezon aslında ama yorumlarını ve dizinin akıcılığından ne kadar şikayet ettiğini hatırlıyorum, o yüzden daha fazla ısrar etmeyeceğim. :A

Better Call Saul'e bekliyoruz ama, bu sezon müthiş ilerliyor fakat yorumlarını göremedik. :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
  • Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Unutmuştum sezonun geleceğini mutlu oldum. :A Yalnız inşallah Youtube’da geçmiş sezon için video çekilmiştir, zaten bölümler kendi içinde yeterince beyin yakarken böyle daha da anlaşılması zor olacak aksi takdirde. :A

Özlemiştik diziyi ya, geri dönmesi gerçekten mutluluk verici bir gelişme. :A

Şöyle bir video mevcut, yine tam olarak taşlar yerine oturmuyor ama olduğu kadar artık:

• Beğendim
Reactions: dreamy

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Unutmuştum sezonun geleceğini mutlu oldum. :A Yalnız inşallah Youtube’da geçmiş sezon için video çekilmiştir, zaten bölümler kendi içinde yeterince beyin yakarken böyle daha da anlaşılması zor olacak aksi takdirde. :A
Özlemiştik diziyi ya, geri dönmesi gerçekten mutluluk verici bir gelişme. :A

Şöyle bir video mevcut, yine tam olarak taşlar yerine oturmuyor ama olduğu kadar artık:

Ben o videoya ek olarak bir de bunları izledim. Yalnız kafam iyice allak bullak oldu. Hiçbir şey hatırlamadan direk dalış yapsam daha mı iyiydi acaba diye düşünüyorum :A

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Sherlock and dreamy

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
Ben o videoya ek olarak bir de bunları izledim. Yalnız kafam iyice allak bullak oldu. Hiçbir şey hatırlamadan direk dalış yapsam daha mı iyiydi acaba diye düşünüyorum :A

Ben diziyi 3 ay önce falan bitirmeme rağmen böyleyim o yüzden sizi anlıyorum. :F @Sherlock

İzleye izleye açılır diye düşünüyorum. :A İzleyince bizi haber et de hazırlıklı olalım her şeye. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Ben diziyi 3 ay önce falan bitirmeme rağmen böyleyim o yüzden sizi anlıyorum. :F @Sherlock

İzleye izleye açılır diye düşünüyorum. :A İzleyince bizi haber et de hazırlıklı olalım her şeye. :A

Zaman çizgisi olarak çok karışık dizi ya, videolardan birisinde de denildiği gibi özellikle ikinci sezon. :A

Dediğin gibi yapacak bir şey yok, kafamız karışa karışa izleyeceğiz artık. Bölüm bölüm yorum yaparsak hepimiz adına iyi olacak gibi. :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Geçen sezonun son bölümünü izledim tekrar. Şimdi daha iyi oturdu olaylar. Ha dizi her türlü karışık tabi ne olursa olsun ama en azından geçen sezon ne izlediğimi biliyorum artık :A Şimdi oradan devamını getiririm artık sıkıntı yok :A Sen de başlamadın daha değil mi izlemeye :D

• Beğendim

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
Geçen sezonun son bölümünü izledim tekrar. Şimdi daha iyi oturdu olaylar. Ha dizi her türlü karışık tabi ne olursa olsun ama en azından geçen sezon ne izlediğimi biliyorum artık :A Şimdi oradan devamını getiririm artık sıkıntı yok :A Sen de başlamadın daha değil mi izlemeye :D
Hayır ama bu hafta kesin izleyeceğim. İstiyorsan belli bir gün belirleyip izleyebiliriz sana da uyarsa tabii. :Z Daha önce yapamamıştık ikimiz bu sefer gerçekleştirebiliriz inşallah. :A

• Beğendim
Reactions: MasacRE

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Hayır ama bu hafta kesin izleyeceğim. İstiyorsan belli bir gün belirleyip izleyebiliriz sana da uyarsa tabii. :Z Daha önce yapamamıştık ikimiz bu sefer gerçekleştirebiliriz inşallah. :A
Haftalık yayınlandığı için gün belirlemeye gerek yok bence. Bir sonraki bölüm yayınlanana kadar izleyelim mümkünse. Bölüm birikmesin yani. Daha önce yapamamıştık doğru, şimdi @Sherlock da var ama o da en az bizim kadar tembel ve üşengeç :A Bu üçlü hiç güven vermiyor bu konuda :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and dreamy

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
Haftalık yayınlandığı için gün belirlemeye gerek yok bence. Bir sonraki bölüm yayınlanana kadar izleyelim mümkünse. Bölüm birikmesin yani. Daha önce yapamamıştık doğru, şimdi @Sherlock da var ama o da en az bizim kadar tembel ve üşengeç :A Bu üçlü hiç güven vermiyor bu konuda :A
Tatildeyim ama eskisi gibi dizi izleme isteği yok içimde cidden ki uzun zamandır böyle sadece Survivor izliyorum. :A Haklısın o zaman pazartesiye kadar izleyelim. :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Tatildeyim ama eskisi gibi dizi izleme isteği yok içimde cidden ki uzun zamandır böyle sadece Survivor izliyorum. :A Haklısın o zaman pazartesiye kadar izleyelim. :A
Fırsatını bulmuşken izle bence bol bol, sonra vaktin bile olmayacak izlemeye :A Zaten tatil olayı bitince acısını da çıkarırlar sizden o boşa geçen günlerin :A

• Güldürdün

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
Fırsatını bulmuşken izle bence bol bol, sonra vaktin bile olmayacak izlemeye :A Zaten tatil olayı bitince acısını da çıkarırlar sizden o boşa geçen günlerin :A
Aynen ya tatil uzayacak yüksek ihtimal ve yazın o sıcakta okula gitmek zorunda bırakılacağız. :( Şu uzaktan eğitim ne kadar işe yarar orası da belirsiz :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Aynen ya tatil uzayacak yüksek ihtimal ve yazın o sıcakta okula gitmek zorunda bırakılacağız. :( Şu uzaktan eğitim ne kadar işe yarar orası da belirsiz :A
Böyle bir anda ortaya çıkan şeylerden hayır gelmez :A AÖF olayı yıllardır var gerçi ama diğer üniler nasıl uygulayacak ki bunu aniden. Tatil bitince iyice sıkıştıracaklardır sizi, sonuç kaçınılmaz :A

• Üzücü

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Hayatımda bundan daha doğru çok az tespit gördüm Utku beyciğim. :A

• Güldürdün