Klasik Breaking Bad - Dizi Yorumları

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
2. sezonuda bitirmiş bulunmaktayım. Heyecanın yanı sıra oldukça duygusal sahnelerin bulunduğu bir sezon olmuş.
Kaldığı yerden devam ediyor dizi. Aynı hikayenin devamı.
Dizinin bölümlerini izledikçe arada ufak yorumlar yaptığım için bir konudan diğer konuya atlamış gibi görünebilir toplu yorumum :A
Skyler ile Hank konuşurken Skyler'in yaşadığı problemleri sıralayıp patlaması harika performanstı.

Bazen çok konuşmamak gerekir. Jesse, Taco ile konuşurken, acı biber demeseydi Taco fasulyeli tozu içine çekecekti ama o kısım maalesef planlanıldığı gibi olmadı. Ganzo'nün ölüm haberi Tv'deyken Walter'in hızlıca kapatığı sahnede güldüm. 2. bölüm çok iyiydi. Yaşlı adamın zile basma sahneleride güzeldi.
Tuco manyağının bu kadar erken harcanmasını istemezdim ama baya uğraştırdı ölene kadar :A
Walter, Taco tarafından kaçırıldığını anlatamayacağı için kendince bir plan yaptı ve şaşırtıcıydı. Jesse herşeyini kaybetti ve aileside ona sırt çevirdi. O bölümler biraz durgundu. Paralarına da polisler el koydu.

6. bölümde Jesse'nin o iki bağımlının evindeki sahnelerini çok beğendim. ATM'den baya para alabildi. Hank'ın gittiği yerdeki sahneleride heyecalıydı.
Kaplumbağa üstündeki kesik kafa sahneleri çok iyiydi ama baya kötü oldum. Jesse ve Walter kendi çapında işlerini büyüttüler ve zaman zaman aksiliklerlede karşılaştılar. Bir dağıtıcılarının ölüm sahnesinde ateş edenin çocuk olmasını beklemiyordum. Walter'in 4 gün, Jesse ile Karavanda geçirdikleri sahneler çok iyiydi. Bu sezonun finali çok güzeldi. Jane öldü ve Skyler tüm yalanları öğrendi. Sezon başından beri pembe ayıcığı gösterip durdular ve finalin son sahnesinde de vardi ama henüz o kısmı anlamadım. Yeni sezonda bakalım neler göreceğiz.
Hank'in bir bölümde göle ne attığınıda anlamadım pek.
Bakalım 3. sezonda neler olacak. Kahramanlarımız bu sezon baya para topladılar.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
2. sezonuda bitirmiş bulunmaktayım. Heyecanın yanı sıra oldukça duygusal sahnelerin bulunduğu bir sezon olmuş.
Kaldığı yerden devam ediyor dizi. Aynı hikayenin devamı.
Dizinin bölümlerini izledikçe arada ufak yorumlar yaptığım için bir konudan diğer konuya atlamış gibi görünebilir toplu yorumum :A
Skyler ile Hank konuşurken Skyler'in yaşadığı problemleri sıralayıp patlaması harika performanstı.

Bazen çok konuşmamak gerekir. Jesse, Taco ile konuşurken, acı biber demeseydi Taco fasulyeli tozu içine çekecekti ama o kısım maalesef planlanıldığı gibi olmadı. Ganzo'nün ölüm haberi Tv'deyken Walter'in hızlıca kapatığı sahnede güldüm. 2. bölüm çok iyiydi. Yaşlı adamın zile basma sahneleride güzeldi.
Tuco manyağının bu kadar erken harcanmasını istemezdim ama baya uğraştırdı ölene kadar :A
Walter, Taco tarafından kaçırıldığını anlatamayacağı için kendince bir plan yaptı ve şaşırtıcıydı. Jesse herşeyini kaybetti ve aileside ona sırt çevirdi. O bölümler biraz durgundu. Paralarına da polisler el koydu.

6. bölümde Jesse'nin o iki bağımlının evindeki sahnelerini çok beğendim. ATM'den baya para alabildi. Hank'ın gittiği yerdeki sahneleride heyecalıydı.
Kaplumbağa üstündeki kesik kafa sahneleri çok iyiydi ama baya kötü oldum. Jesse ve Walter kendi çapında işlerini büyüttüler ve zaman zaman aksiliklerlede karşılaştılar. Bir dağıtıcılarının ölüm sahnesinde ateş edenin çocuk olmasını beklemiyordum. Walter'in 4 gün, Jesse ile Karavanda geçirdikleri sahneler çok iyiydi. Bu sezonun finali çok güzeldi. Jane öldü ve Skyler tüm yalanları öğrendi. Sezon başından beri pembe ayıcığı gösterip durdular ve finalin son sahnesinde de vardi ama henüz o kısmı anlamadım. Yeni sezonda bakalım neler göreceğiz.
Hank'in bir bölümde göle ne attığınıda anlamadım pek.
Bakalım 3. sezonda neler olacak. Kahramanlarımız bu sezon baya para topladılar.
Son durum ne, başladın mı 3. sezona :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
@Sherlock beyciğim bahsetti mi bilmiyorum, bir de Better Call Saul diye bir dizi var. BB'de henüz karşına çıkmamış olan Saul karakterinin geçmişini anlatıyor. Bu diziden başka karakterler de var ayrıca orada. Şimdi o dizi devam ediyor. Şubatta yeni sezonu gelecek. BB bitirdikten sonra BCS izlemeye başlayıp yeni sezon gelene kadar mevcut bölümlerini bitirip şubatta o dizinin yeni bölümlerini bizle izlemeni tavsiye ediyorum Dosi hanım :A

Utku beyciğim gerekli önermeyi yapmış, yeniden aynı şeyleri yazmaya gerek yok aslında ama Breaking Bad'i bitirdiğiniz zaman zaten otomatik olarak Better Call Saul'a başlamak isteyeceksiniz Dosi hanım. :A @Dosi

O evrenden kopmamak ve Breaking Bad izleyip sevdiğin karakterlerin birçoğunu tekrar görmek gerçekten muazzam bir his. :A Ki Breaking Bad'den bağımsız olarak yine oldukça kaliteli bir dizi. :A Ben yeni sezonun yakında olduğunu unutmuşum, Utku beyciğim her zamanki gibi hatırlıyor. :A

• Harika
  • Güldürdün
Reactions: Dosi and MasacRE

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Utku beyciğim gerekli önermeyi yapmış, yeniden aynı şeyleri yazmaya gerek yok aslında ama Breaking Bad'i bitirdiğiniz zaman zaten otomatik olarak Better Call Saul'a başlamak isteyeceksiniz Dosi hanım. :A @Dosi

O evrenden kopmamak ve Breaking Bad izleyip sevdiğin karakterlerin birçoğunu tekrar görmek gerçekten muazzam bir his. :A Ki Breaking Bad'den bağımsız olarak yine oldukça kaliteli bir dizi. :A Ben yeni sezonun yakında olduğunu unutmuşum, Utku beyciğim her zamanki gibi hatırlıyor. :A
Evet biz önerimizi yaptık @Dosi hanıma ama şu an için çok istekli görünmüyor :A Ama BB'nin efsane finalini izledikten sonra fikrinin değişmesi muhtemeldir :A

Daha geçen konuşmadık mı şubatta başlıyor diye be, nasıl unutmayı başardın yine hemen :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Evet biz önerimizi yaptık @Dosi hanıma ama şu an için çok istekli görünmüyor :A Ama BB'nin efsane finalini izledikten sonra fikrinin değişmesi muhtemeldir :A

Daha geçen konuşmadık mı şubatta başlıyor diye be, nasıl unutmayı başardın yine hemen :A

Aynen öyle Utku beyciğim, hele hele ilk iki sezonu bile oldukça sevmiş. Genelde insanlar ilk iki sezonu sıkıcı bulur sonra bağlanır iyice. 3, 4 ve ardından 5. sezon sonunda hayranı olacaktır dizinin. Sonra tutamayız ve kendisi başlar BCS'ye. :A

Kardeşim unutkan adamız, yapacak bir şey yok. :A

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Aynen öyle Utku beyciğim, hele hele ilk iki sezonu bile oldukça sevmiş. Genelde insanlar ilk iki sezonu sıkıcı bulur sonra bağlanır iyice. 3, 4 ve ardından 5. sezon sonunda hayranı olacaktır dizinin. Sonra tutamayız ve kendisi başlar BCS'ye. :A

Kardeşim unutkan adamız, yapacak bir şey yok. :A
Unutkanlık konusunda en doğru adrestesin Şerlok beyciğim, @Dosi hanım bu konuda danışman gereken 1 numaralı isimdir :A Gelince bu konuda sizle engin bilgilerini paylaşacaktır kendisi :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Unutkanlık konusunda en doğru adrestesin Şerlok beyciğim, @Dosi hanım bu konuda danışman gereken 1 numaralı isimdir :A Gelince bu konuda sizle engin bilgilerini paylaşacaktır kendisi :A

Demek @Dosi hanım bu konuda uzman, Dosi hanım çözün sorunumu. Adeta her şeyi unutuyorum... :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Son durum ne, başladın mı 3. sezona :A
Ne zaman 3. sezon bitecek diye sorsan daha iyi olur çünkü bu gece bitiyor :A sondan 1 önceki bölümü bitirmek üzereyim. Daha saat 9 bizde, 1 bölüm daha izlerim :A Geceye gelip 3. sezon yorumumu yaparım :bhr:

4 ve 5i sezonu ağırdan alabilirim. Bir yandan şehri turluyorum bu aralar :F gezmelerdende eksik kalmıyorum :A
Aa bu arada araya başka bir dizinin 1 bölümü ve bir de 2006 yapımı bir film sıkıştırdım :F
@Sherlock Bey ile senin bildirimlerine gece bakarım :A Bu aralar akşamları forumda yokken dizilere odaklanıyorum :D
Gerçi Sherlock Bey'in hiç bir bildirimine bakmasam daha iyi :A Benimkileri es geçiyor :ppp: ("Dosi Hanım merak etmeyin, aklımda. Hepsini halledeceğim" deyip yarısını unutur :A)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
3. sezonu 2. sezona göre daha geç bitirdim :A 3 güne yaydım :A
Yarın baya yoğun olacağım. 4. sezona başlarmıyım bilmiyorum ama hedefim Salı gecesine kadar bitirmek olacak.

3. sezon biraz durgun başladı. Jesse'nin imajı değişmiş, normal giyinmeye başlamış :A
Herkes Skyleri suçlamış,
Skyler'in Ted ile yaşadıkları tabiki yanlış ama Walter'de suçsuz değil.Sonuçta yaptıkları suç ve hamile karısıyla tam ilgilenmedi artı kızının doğumuna bile yetişemedi.

Hank'in psikolojisi git gide bozulmaya başladı ilk bölümlerde.
Kaplumbağa lakaplı kişinin başının nasıl kesildiğini bu sezon izledik. Tuco'nun bunak amcası bu sezonda vardı ve Walter'e yeni düşmanlar geldi.
Jesse ilk bölümler çok sahneleri yoktu ve ilk bölümlerde heyecan kısmı da azdı.
Hank'ın karavanın izini bulduğu bölüm ve Jesse ile Walter'in Karavandayken, Hank'ın onları sıkıştırdığı sahneler çok iyiydi.
Şu Tuco'nun kuzenlerimi her ne ise, onlar baya tehlikelilerdi ve üst üste cinayetler işlediler.
Hank'ın vurulma sahneleri çok heyecanlıydı. İkisi ile mücadelesi harikaydı. Özellikle o kurşun detayını beğendim.
Hank ölür sandım ve baya üzüldüm izlerken.

Siyahi adam çok kibar. Yaptıklarını bilmemize rağmen suç işleyen biri profilini hiç çizmiyor ve kötü biri olduğuna inanamıyor insan :A Fazla iyi görünümlü :A

Hank'ın tedavi masraflarını Skyller, Walter'in karşlayabileceğini ve kumardan paraları kazandığını belirtti. Yeni bir yalan daha başlamış oldu.
Walter'in sinek ile mücadelesi komikti :A ama sonra Jesse'de katıldı sineği yok etmek için. O sahneler biraz fazla uzun ve gereksiz geldi sonradan.

Sezon genel olarak ilk bölümler durgundu ama sonradan hareketli bölümler izledik. Arada muhteşem diyeceğim sahneler vardı. Kardeşlerin Hank ile olan sahnesi belkide bu sezonda en beğendiğimdi.

Herkes birbirinden gizli iş çeviriyor. Walt herzaman Jesse'nin arkasını kolladı. Bu sezon yolları çok ayrı kaldı.
Son sahnede iyiydi. Jesse, silahı ateşlerken sanki adami hedef almadı. İlkez devamını merak ettiğim bir sezon finali oldu.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

Çok hızlı gittim ve yüksek ihtimmale onu da izlerim ama yeni sezona yetişirmiyim emin değilim :A
Demek @Dosi hanım bu konuda uzman, Dosi hanım çözün sorunumu. Adeta her şeyi unutuyorum... :A
Sherlock Bey'e bu konuda yardımcı olmayacağım Utku Bey. Kendisi şu yukardaki bildirimimi bile es geçmiş. Unutkanlığıyla baş başa bırakıyorum onu :A
Manyakça dizi izlediğim için kafam dolu zaten. Vaktim yok Sherlock Bey'e :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Çok hızlı gittim ve yüksek ihtimmale onu da izlerim ama yeni sezona yetişirmiyim emin değilim :A

Sherlock Bey'e bu konuda yardımcı olmayacağım Utku Bey. Kendisi şu yukardaki bildirimimi bile es geçmiş. Unutkanlığıyla baş başa bırakıyorum onu :A
Görüldüğü üzere burayı da es geçmiş @Sherlock beyciğim :A Evet en iyisi yardımcı olma ona boşver, ne hali varsa görsün :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
4. sezonu bitirdim ve 5. sezona giriş yaptım bugün ?
4. sezona hızlı başladık. Jesse, Gale'yi öldürmüş ve Gus'un kendi adamını bıçakla öldürdüğü sahnede şok oldum diyebilirim. Bakamadım o sahneye. Başta anlamadım ama sonra onun Gale'nin evinde görgü tanıkları tarafından görüldüğü için öldürüldüğünü düşünüyorum. Hank ve Walter'in sahnesinde 'WW' mevzusu ve Hank'tan öğrendiği bilgiler iyiydi. Walter sarhoşken Hank'ın kafasını karıştırmasaydı belki Hank işin izini sürmeye devam etmeyecekti. Hank iyi bir araştırmacı olarak Gus ve Gale'nin birbirini tanıdığını öğrendi. Gus, Gale ile olan bağlantısına uygun bir hikaye buldu ama polislerle yaptığı o ufak sorgudan sonra baya bi endişelendi.
Sezonun son 4-5 bölümü baya hareketli geçti.
Hank ileri gittikçe Walter için iş tehlikeli olmaya başladı. Jesse ve Walter'in bu sezon bu kadar ayrı olması pek hoşuma gitmedi.
Skyller bu sezon baya olayların içindeydi ama işleri eline yüzüne bulaştırmayı başardı.
12. bölümde Jesse ve Walter'in sahnesi çok iyiydi. Walter'in Jessenin gözlerini açtığı sahne. Gus'un öldürülme sahneleride çok iyiydi. Aklima direk kamera görüntüleri geldi. O kısımdan birşey çıkacak mı bakalım. Bu dizide hiç bir detay boşuna değil.
5. sezonunun olduğunu bilmesem bu dizinin finaliydi diye düşünürdüm. Herşey bitti gibi göründü. Bakalım 5. sezonda ne gibi bölümler izleyeceğiz. Gus ölmüş olabilir ama muhakak ortaya yeni kötü adamlar çıkacaktır. Bu tip insanların sonu gelmiyor çünkü.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Görüldüğü üzere burayı da es geçmiş @Sherlock beyciğim :A Evet en iyisi yardımcı olma ona boşver, ne hali varsa görsün :A

Bu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. :A

• Güldürdün

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
4. sezonu bitirdim ve 5. sezona giriş yaptım bugün ?
4. sezona hızlı başladık. Jesse, Gale'yi öldürmüş ve Gus'un kendi adamını bıçakla öldürdüğü sahnede şok oldum diyebilirim. Bakamadım o sahneye. Başta anlamadım ama sonra onun Gale'nin evinde görgü tanıkları tarafından görüldüğü için öldürüldüğünü düşünüyorum. Hank ve Walter'in sahnesinde 'WW' mevzusu ve Hank'tan öğrendiği bilgiler iyiydi. Walter sarhoşken Hank'ın kafasını karıştırmasaydı belki Hank işin izini sürmeye devam etmeyecekti. Hank iyi bir araştırmacı olarak Gus ve Gale'nin birbirini tanıdığını öğrendi. Gus, Gale ile olan bağlantısına uygun bir hikaye buldu ama polislerle yaptığı o ufak sorgudan sonra baya bi endişelendi.
Sezonun son 4-5 bölümü baya hareketli geçti.
Hank ileri gittikçe Walter için iş tehlikeli olmaya başladı. Jesse ve Walter'in bu sezon bu kadar ayrı olması pek hoşuma gitmedi.
Skyller bu sezon baya olayların içindeydi ama işleri eline yüzüne bulaştırmayı başardı.
12. bölümde Jesse ve Walter'in sahnesi çok iyiydi. Walter'in Jessenin gözlerini açtığı sahne. Gus'un öldürülme sahneleride çok iyiydi. Aklima direk kamera görüntüleri geldi. O kısımdan birşey çıkacak mı bakalım. Bu dizide hiç bir detay boşuna değil.
5. sezonunun olduğunu bilmesem bu dizinin finaliydi diye düşünürdüm. Herşey bitti gibi göründü. Bakalım 5. sezonda ne gibi bölümler izleyeceğiz. Gus ölmüş olabilir ama muhakak ortaya yeni kötü adamlar çıkacaktır. Bu tip insanların sonu gelmiyor çünkü.

Kalın harflerle işaretlediğim kısım çok önemli Dosi hanım, Breaking Bad'i gelmiş geçmiş en iyisi yapan en önemli konu bu muhtemelen. Diziyi izledikçe bunu anlamanız ve ona göre izlemeniz ise kendimi hatırlattı. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. :A
@MasacRE
2 ayrı yerde Sherlock Bey'e taş atmak işe yaradı. Tüm bildirimlere karşılık vermiş güüüünler sonra :A
Kalın harflerle işaretlediğim kısım çok önemli Dosi hanım, Breaking Bad'i gelmiş geçmiş en iyisi yapan en önemli konu bu muhtemelen. Diziyi izledikçe bunu anlamanız ve ona göre izlemeniz ise kendimi hatırlattı. :A
Dizi bitsin, filmi yeniden izleyeceğim :A puanımda değişecektir :A