Netflix The Dark Crystal: Age of Resistance 1.Sezon Yorumları

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
MS konusunda hiçbir şey Şebo sevgisinin önüne geçemez diyordun. :A

Rahat mı olayım gelmesini istiyorum ben. :eek:

Bu arada filmi izledin mi ondan haber ver :A
İzledim, dizinin de 1. bölümünü izledim. İlk bölüm yorumumu yapıp 2'yi izleyeceğim, sen de başla artık salı diyordun perşembe bitti cumaya girdik :A

1x1

Filmin öncesinde geçiyor dizi zaten konuda da yazdığı gibi. Skeksislerin gençleşmek için uyguladıkları yöntemi ilk buldukları zamanı görüyoruz. Filmde bütün gelflingleri bitirmişlerdi, son kalan 2 tanesi yer alıyordu işte. Şimdi böyle bakınca sonunu bildiğimiz bir şeyi izliyor gibi oluyoruz ama mutlaka sürprizler yapacaktır. Bu dizi de 3 ayrı gelfling ana rolde yer alıyor. Onlar bir tek skeksislerin gerçek niyetinin farkındalar. Zaten bir tanesinin arkadaşı da ilk kurban oldu. Hikaye bunun üzerinden ilerleyecek gibi görünüyor şimdilik, izleyip göreceğiz bakalım :D

• Beğendim
Reactions: dreamy

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
İzledim, dizinin de 1. bölümünü izledim. İlk bölüm yorumumu yapıp 2'yi izleyeceğim, sen de başla artık salı diyordun perşembe bitti cumaya girdik :A

1x1

Filmin öncesinde geçiyor dizi zaten konuda da yazdığı gibi. Skeksislerin gençleşmek için uyguladıkları yöntemi ilk buldukları zamanı görüyoruz. Filmde bütün gelflingleri bitirmişlerdi, son kalan 2 tanesi yer alıyordu işte. Şimdi böyle bakınca sonunu bildiğimiz bir şeyi izliyor gibi oluyoruz ama mutlaka sürprizler yapacaktır. Bu dizi de 3 ayrı gelfling ana rolde yer alıyor. Onlar bir tek skeksislerin gerçek niyetinin farkındalar. Zaten bir tanesinin arkadaşı da ilk kurban oldu. Hikaye bunun üzerinden ilerleyecek gibi görünüyor şimdilik, izleyip göreceğiz bakalım :D
Ben senin foruma gelmeni bekliyordum. :eek: Neyse ben de filmini izledim The Crown ilk sezonu bitirip başlarım iki bölüm şeklinde devam ederiz :Z

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: MasacRE

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Ben senin foruma gelmeni bekliyordum. :eek: Neyse ben de filmini izledim The Crown ilk sezonu bitirip başlarım iki bölüm şeklinde devam ederiz :Z
Sen başlamışsındır diye izleyip geldim ben :A Neyse dün gece de 2. bölümü izledim, onun yorumunu yaparım sonra. Bugün izlemem o zaman, sen de başla bir an evvel. Ne kadar var Crown'un bitmesine :A

• Güldürdün

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
Sen başlamışsındır diye izleyip geldim ben :A Neyse dün gece de 2. bölümü izledim, onun yorumunu yaparım sonra. Bugün izlemem o zaman, sen de başla bir an evvel. Ne kadar var Crown'un bitmesine :A
Ben bugün iki bölüm izlemeye çalışacağım gece veya yarın gündüz yorum yaparım. :D Crown’un bugün sezon finalini izledim yani Dark Crystal’a direkt dalacağım :A

• Beğendim

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
1x1

Filmin çook öncesini anlatıyor dizi. Skeksislerin Gelfling’lere uyguladığı baskıcı tavırdan destek alarak kristali kendi çıkarları için kullanmalarının başlangıcını yani... Daha önce Gelflinglerin klan dediğimiz topluluklara ayrıldığını gördük ileride yolları direniş için er ya da geç kesişecektir tabii.

Aslında ilk bölümü izledikten sonra filmi beğenmememin en büyük sebebinin filmdeki bazı altı doldurulmayan sahneler olduğunu fark ettim. “rüya paylaşmak” ve “Aughra’nın kim olduğu” gibi.

• Beğendim

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710

1x1

Deet’i Game of Thrones’taki Missandei seslendiriyormuş. Bir karakteri seslendirdiğimi biliyordum ama hiçbir ses onun gibi gelmemişti. Şimdi araştırdım Deet’inkiymiş :F

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Deet’i Game of Thrones’taki Missandei seslendiriyormuş. Bir karakteri seslendirdiğimi biliyordum ama hiçbir ses onun gibi gelmemişti. Şimdi araştırdım Deet’inkiymiş :F
Seslendirme kadrosu çok iyi dizinin. İmdb'ye bir baktım şok oldum, kimler kimler var :A

• Güldürdün

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
Evet niye oldu ki ya ikimiz de tıkandık kaldık, normalde günde 2 bölüm iyi gider ama :A
2. bölümü izledim bence dizi bu bölümle açılmış bulunmaktadır. Dizi bölümü dediğin 40-50 dk arası olur zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım. :A

3. bölümü de gece izleyeceğim, bence günde bir bölüm yapalım biz onu. :Z

• Güldürdün

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
2. bölümü izledim bence dizi bu bölümle açılmış bulunmaktadır. Dizi bölümü dediğin 40-50 dk arası olur zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım. :A

3. bölümü de gece izleyeceğim, bence günde bir bölüm yapalım biz onu. :Z
(Yapamadılar :A) Ben izlemedim bu ara, sen izledin mi :A

• Güldürdün

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
1x4

Kötü bir bölümdü. :(

Bazı şeylerin altı doldurulmadığı için anlayamadım. Biliyorum fantastikte pek sorgulamamak gerek ama yine de rahatsız etti beni bu durum. Aughra ve Brea’nın sahnelerinden bahsediyorum.

Son sahnede o bitkilerin (hayvanların?) arasından çıkabilmeleri olmasa 10 numara bitiş olacaktı ama onda da sınıfta kaldılar bence. :)

Bir de Skeksisleri karıştırıyorum hangisi hangisidir fazla fikrim yok açıkçası. :A

5/10

1x5

Aughra’nın herkesi bir amaç için buluşturması dizinin geleceği için büyük bir adım oldu. Sonunda gerçek direnişi izleyebileceğiz. Yine önceki bölümü andıran sahneler olsa da daha iyiydi. Rian’ın Saray Nazırı’ndan kurtarılma sahnesi harikaydı. :Z

Her dizide olduğu gibi burada da bir çıkıntılık yapan karakter var tabii :A Seladon bir de kardeşini suçluyor annesinin ölümü için. :F

7/10 yeter bu bölüm için :A