Fav10 Başyapıt Festivali - 3. Sezon

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Başyapıt filmlere, Godfather gibi Matrix gibi gelmiş geçmiş en iyi filmlerin sıkıcı bulunup 2-3-4 gibi puanlar verilerek gözlerimizin kanamasına neden olacağı ihtimaline karşı etkinlikten uzak durmam daha iyi olur gibi sanırım . :A

Şaka bir yana çok üst düzey olmadıkları sürece filmleri üzerinden çok zaman geçmeden tekrar izlemek biraz zor oluyor zaman darlığından ve izlenmemiş filmler listesinden. Şimdi baktım Top 250’de izlediğim film sayısı tam 200’ü bulmuş şu an, 6-7 sene önce 5-10’lardaydı ve 2 sene önce de 190’lardaydı. 2016’nın sonlarından sonra ilerleme durdu nedense ve giderek daha az film izler oldum eskiye göre. Fakat öyle bir dönem gelecek ki eskisinden bile daha fazla izler olacağım büyük ihtimalle 2020’de artık. Yine de Top 250’de bir yerden sonra insan duraklıyor, filmlerin ağırlığından ya da çok soyut olmasından dolayı olabilir üst üste gitmiyor ve geri kalan bir avuç film listenin geri kalan hepsinden daha uzun vadede izlenmek zorunda kalıyor.

Yine de duruma göre bazı filmleri tekrardan izleyebilirim zaman bulursam. :D

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Başyapıt filmlere, Godfather gibi Matrix gibi gelmiş geçmiş en iyi filmlerin sıkıcı bulunup 2-3-4 gibi puanlar verilerek gözlerimizin kanamasına neden olacağı ihtimaline karşı etkinlikten uzak durmam daha iyi olur gibi sanırım . :A

Şaka bir yana çok üst düzey olmadıkları sürece filmleri üzerinden çok zaman geçmeden tekrar izlemek biraz zor oluyor zaman darlığından ve izlenmemiş filmler listesinden. Şimdi baktım Top 250’de izlediğim film sayısı tam 200’ü bulmuş şu an, 6-7 sene önce 5-10’lardaydı ve 2 sene önce de 190’lardaydı. 2016’nın sonlarından sonra ilerleme durdu nedense ve giderek daha az film izler oldum eskiye göre. Fakat öyle bir dönem gelecek ki eskisinden bile daha fazla izler olacağım büyük ihtimalle 2020’de artık. Yine de Top 250’de bir yerden sonra insan duraklıyor, filmlerin ağırlığından ya da çok soyut olmasından dolayı olabilir üst üste gitmiyor ve geri kalan bir avuç film listenin geri kalan hepsinden daha uzun vadede izlenmek zorunda kalıyor.

Top 250’de ben de yıllardır 220-230 arasında dolaşıyorum. :D

Zorlasam 1-2 ayda rahat tamamlarım da içinden gelmiyor. Bunda sebep sona izlemek istemediğimiz filmler kalıyor. Çoğu uzun süreli, eski ve yabancı filmler. Mesela Akira Kurosawa sevmiyorum ve onun 5 filmini falan izlemem lazım tamamlamak için. ?

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Yok ya, o tarz puanlar bu etkinlikle verilmemiş gördüğüm kadarıyla. Geçmiş sezonları inceledim de biraz, dolayısı ile o konuda bir çekincen olmasın bence. :A

• Beğendim

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Er Ryan'ı kurtarmak ve Godfather gibi abartılı filmler dışında ki filmlere tekrar bakabilirim.:X
Godfather'ı izlememe rağmen puan vermemişim. Hemen konuyu uplatıp puan vereyim.:A

• Olmamış

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
O zaman 2 tanesini izlemişim gerisi kalmış :A Aslında çoğunu daha önceden izledim ama en az 5-6 yıl olmuştur bu filmleri izleyeli. Birçok detay yok aklımda, o yüzden bir tekrar yapılabilir ama süreyi uzun tutmak lazım Sherlock beyciğim bizim gibi üşengeçler için :A

• Beğendim
Reactions: Sherlock and MEnes

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Ben katıldım sayılır. 3 filmi yorumladık bile ? Artık film izleyemiyorum eskisi gibi ama 4. film sözünü vermiş oldum, tamamlayacaz artık o yarıda bıtaktığım filmide :A
@MasacRE işte meşhur konumuz bu. Geçen haftalarda film izleme sevdam yine kabarınca Sherlock bey bu başyapıt mevzusundan söz etti bende izlemeye koyuldum ama yorumları konu açılınca yap demişti fakat çok erteleyince dün başladım yorumlarıma :F
İyi düşünmüşsünüz :D Bu sefer tamamlayabilirsek etkinliği dördüncüsü de gelir belki :A

• Güldürdün
Reactions: Sherlock and Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
O zaman 2 tanesini izlemişim gerisi kalmış :A Aslında çoğunu daha önceden izledim ama en az 5-6 yıl olmuştur bu filmleri izleyeli. Birçok detay yok aklımda, o yüzden bir tekrar yapılabilir ama süreyi uzun tutmak lazım Sherlock beyciğim bizim gibi üşengeçler için :A
Aynı durumdayım yoldaşım. Ben de çoğunu izleyeli uzun yıllar geçmiştir. Tekrar izlemekte bir sıkıntı görmüyorum. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Etkinliği kazanacak olan Godfather'ı 5. dakikasında falan kapatmıştım 1-1.5 yıl önce izlemeye çalışırken. :A Aradan çok zaman geçti ama tekrar düşün bakalım katılıp, katılmayacağımı. :A
Sen buna entel dedin ama bu bildiğimiz sanat düşmanı çıktı. :A @MasacRE
Bu son 1-1.5 senede çok değişti Dark, o zamanlar entel değildi :A Şimdi ben inanıyorum Godfather gibi filmlerin kalitesini anlayacağına :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İyi düşünmüşsünüz :D Bu sefer tamamlayabilirsek etkinliği dördüncüsü de gelir belki :A
Ben 3te kaldım. 4 e söz verdim ama zaten kimse sözünü tutmuyor, bir kerede ben tutmayıp 3te kalayım :A (4 günlük tatile girdik ama filmlere bulaşmaya niyetim yok:A)
Aynı durumdayım yoldaşım. Ben de çoğunu izleyeli uzun yıllar geçmiştir. Tekrar izlemekte bir sıkıntı görmüyorum. :A
Dedi ve son güne bıraktı ama içinden çıkamadı :A

Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: MasacRE and MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ben 3te kaldım. 4 e söz verdim ama zaten kimse sözünü tutmuyor, bir ekrede ben tutmayıp 3te kalayım :A (4 günlük tatile girdik ama filmlere bulaşmaya niyetim yok:A)

Dedi ve son güne bıraktı ama içinden çıkamadı :A
Bilemiyorum Zeyy, neler olacağını kestiremiyorum. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
aa bana Zeyy dedi, evet evet Zey dedi :A
Sürede belirtilmedi henüz, iyice salarsın bu işi :A
Yok bee başyapıt filmlere Oscar filmlerine yaptıklarımı yapmayı düşünmüyorum. :A Saygısızlık olurdu bu durum... Direk The Godfather'dan başlayacağım hatta...

• Güldürdün
Reactions: Dosi