2018 Ready Player One / Başlat - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
0917889.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

Ready Player One (2018)

Türü: Bilimkurgu, Aksiyon
Yönetmen: Steven Spielberg
Senaryo: Ernest Cline

Oyuncular:
Tye Sheridan
Olivia Cooke
Ben Mendelsohn
Simon Pegg
T. J. Miller

Filmin Özeti:

Ailesini küçük yaşta kaybeden Wade Watts, gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için zamanını The Oasis adlı bir oyun evreninde geçirir. Oyunun milyoner kurucusu oyun evreninin içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü bu anahtarı bulana vadetmektedir. Wade de bu macera dolu hazine avının peşine düşmüştür. Bir süre sonra her şey bir oyun olmaktan çıkıp acımasız bir rekabete dönüşür. Zira şirket hissedarları ve paragöz oyuncular hazineye herkesten önce ulaşabilmek için diğer yarışmacıları saf dışı bırakmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

Filmin Fragmanı:

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
2018 yılı içerisinde en çok beğendiğim filmlerden biri.

Spielberg ustalığını konuşturmuş. Göndermelerde detaylara gösterdiği dikkati inanılmaz. Hele bir The Shining sahnesi var ki... Bu filmi eğer ortalama bir yönetmen çekseydi vasat alelade bir filme dönebilirdi.

Filmin neredeyse tamamı CGI olmasına rağmen pek rahatsız olmadım.

Filmde 80'lerin efsane filmlerine bolca atıf var aslında filmin kendisi de 80'ler filmlerine benziyor.

Bir diğer beğendiğim nokta da filmin distopik bir mekanda geçmesine rağmen karanlık bir anlatımı olmaması. Aradaki dengeyi tutturmak zordur ama Spielberg iyi başarmış.

Çok başarılı bulduğum keyifli bir filmdi.

8.5/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Steven Spielberg resmen coşmuş bu filmde. Filmi aşırı heyecanla ve severek izledim. Filmde her şeyden yeteri kadar vardı. Bana göre Avengers ile birlikte CGI kategorisinin favori filmlerinden.

Filmdeki göndermelere ise aşırı güzeldi.

8.5/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Steven Spielberg harika bir iş çıkarmış. Gerçek ve oyun sahneleri iyi harmanlanmış. Filmde yapılmış olan göndermeleride çok beğendim.
Oyunun insanlar üzerindeki etkisini ve nasıl hırs ve öfkeye yol açtığını iyi belirtmişler. Adamın biri kaybetti diye kendini camdan atacaktı ve gerçekten kendini bu denli kaptıran çok var :A Özellikle kendini yalnız hissedenler kendini sanal aleme kaptırıp reeldeki hayatını yaşamayı unutuyorlar ve bu filmde bu mesaj çok bariz bir şekilde verilmiş
Filmde aldığım ana mesaj:
Aşk mı? para mı? Tabi ki aşkı seçeceksiniz :A
9/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Basit bir fikir gibi görünebilir belki ama altından kalkması çok zor bir film. Steven Spielberg bunu çok iyi başarmış. İçindeki geek'i bu yaşında hala bu denli iyi koruması da ayrı bir güzellik. İyi ki varsın Spielberg. :)

Efektler muhteşemdi. Shining göndermesi efsaneydi. Olivia Cooke seni çok seviyorum. ?

Tam yorum:

8/10

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Çok iyi filmdi gerçekten, 2018 yılın en beğendiğim filmleri arasında kesinlikle.

Basit bir bilim kurgu filmi kesinlikle değil, Steven Spielberg şov yapmış. Göndermeleri, muhteşem CGI kullanımı, esprileri falan kesinlikle çok iyi filmdi.

Ne olursa olsun, Spielberg bu türün üstatlarından. Saygı duyuyorum kendisine.

Shining göndermesi kesinlikle efsaneydi.

Oyunculuklar da gayet başarılıydı. Olivia Cooke hem çok güzel, hem de iyi oynuyor.

Ayrıca teknik anlamda neredeyse tamamı CGI olmasına rağmen hiçbir şekilde göz yormuyor film, özellikle bunu belirtmem gerek. Bence bu dalda, bu yüzden Infinity War'dan bir adım önde.

Kısacası konusu ve türü yüzünden sıradan bir film olabilecekken, Spielberg'in ustalığı ile bambaşka bir seviyede bir film ortaya çıkmış.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Başarılı bir distopik bilim kurgu. Benim gibi oyun seven insanlar için ise çok büyük keyif kesinlikle. Müthiş görsellik, keyif verici sıkmayan senaryosu, temposu, başarılı yönetmenliği filmi üst düzey yapıyor. Sürükleyiciliği ve çözüme giderken karakterlerin yaptıkları ilgi çekiciydi. Güzel espriler, göndermeler vardı. The Shining sahnesi kesinlikle muazzamdı, herkes belirtmiş ama ben de belirtmeden duramayacağım. :D

8/10

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Başarılı bir distopik bilim kurgu. Benim gibi oyun seven insanlar için ise çok büyük keyif kesinlikle. Müthiş görsellik, keyif verici sıkmayan senaryosu, temposu, başarılı yönetmenliği filmi üst düzey yapıyor. Sürükleyiciliği ve çözüme giderken karakterlerin yaptıkları ilgi çekiciydi. Güzel espriler, göndermeler vardı. The Shining sahnesi kesinlikle muazzamdı, herkes belirtmiş ama ben de belirtmeden duramayacağım. :D

8/10

Şükürler olsun, adaşım başladı. :A @MasacRE

• Güldürdün
Reactions: MasacRE and MEnes

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Spielberg resmen döktürmüş ya bu nasıl bir bilim kurgudur. Her dakikasından keyif aldığım, hiç sıkılmadığım bir film oldu. Efektler, göndermeler, iyi espriler.. Hepsinden bolca vardı. Distopyanın dibine vuran bir yapım. İnsanlar kendilerini sanal dünyaya kaptırmış ve esas hayatlarını ikinci plana atmışlar. Ne olursa olsun gerçek dünyadan kopmayacaksın. Yalnızlığını sanal dünya ile gidermeye çalışmak daha büyük sorunlara yol açıyor.

The Shining göndermesi muazzamdı be. Chucky bebeği de görmek fena değildi. :A

8.5/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Steven Spielberg harika bir iş çıkarmış. Gerçek ve oyun sahneleri iyi harmanlanmış. Filmde yapılmış olan göndermeleride çok beğendim.
Oyunun insanlar üzerindeki etkisini ve nasıl hırs ve öfkeye yol açtığını iyi belirtmişler. Adamın biri kaybetti diye kendini camdan atacaktı ve gerçekten kendini bu denli kaptıran çok var :A Özellikle kendini yalnız hissedenler kendini sanal aleme kaptırıp reeldeki hayatını yaşamayı unutuyorlar ve bu filmde bu mesaj çok bariz bir şekilde verilmiş
Filmde aldığım ana mesaj:
Aşk mı? para mı? Tabi ki aşkı seçeceksiniz :A
9/10
Edit: varmış yorum konusu hatta izlemişsin :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Zamanında forum olarak değerini vermemiz güzel olmuş. Hatta en düşük puanı ben vermişim. :A Hafızamda da güzel yaşlanan filmlerden oldu. Şimdi gerçeğe dönüşmek üzere oluşuyla yeniden popüler olacak gibi. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi