2018 First Reformed - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
4219355.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

First Reformed

Yönetmen: Paul Schrader
Türü: Dram

Oyuncular:
Ethan Hawke
Amanda Seyfried
Michael Gaston

Filmin Özeti:
Ethan Hawke tarafından canlandırılan eski bir askeri papaz, oğlunun ölümü yüzünden dağılmış durumdadır. Kilisesinin üyelerinden biri de radikal çevreci kocası intihar etmiş olan Mary’dir. Bu ikisi arkadaş olur ve film ilerledikçe Hawke’ın karakteri kilisenin şüpheli işlerini incelemeye başlar ve kilisesinin etik olmayan şirketlerle suç ortaklığıyla ilgili sırlarını keşfeder.

Filmin Fragmanı:

• Beğendim
Reactions: Çiğdem

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bu film hakkında diyeceğim şeyler:
Çok sıkıcıydı, tam olarak anlatılmak istenen şey ne pek anlamadım. Başroldeki adam kilise çalışanı ve pişmanlıkları var. Zamanında oğlunu askere gitmeye zorlamış ve oğlu askerde ölmüş.Eşi ondan ayrılmış ve hep huzursuz ve mutsuzmuş. içindekileri günlüklere döken biri sonra karşısına hamile bir kadın çıkıyor ve normal sıradan olayları izledik filmde. Ne bir heyecan ne de akılda kalacak bir olay. ( Ormanda başı kesik ölü bulduğu adamı saymazsak) Oscar etkinliği olmasaydı yarıda bırakırdım.
4/10

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: mesmeso and bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yılın overrated şampiyonlarından. Pederin hayatın anlamını arayışı ilgimi çekti ama konuyu çok yavan bir şekilde senaryolaştırmışlar. Bir de bu film her yerde senaryo ödülü topladı. ? Ethan Hawke gerçekten iyiydi. Kazandığı eleştirmen ödüllerine pek itirazım yok ama Oscar adaylığını kaçırması da üzmedi doğrusu.

Tam yorum:

5/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Film aşırı saçmaydı benim için. Sırf Ethan Hawke için sonuna kadar dayandım. Zaten finali de bir saçma oldu. Film bize bir şey anlattıysa ben kesinlikle anlamadım.

Filmde sadece Türkiye'de patlama haberini görünce bir dikkat kesildim o kadar.

4/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Aaa çok değişik bir filmdi aslında bunların hakkı 1 de yinede çok aykırı birşey olmadıkça geçen yılkı şeftali olayı gibi @Forumdash @sokak sanati anlamıştır :F Çok aykırı olmadıkça 2 de tutacam en sevmediklerimide :A
Bomboş sahneler polislerin karlı ormanda olma sahnesi castle rocku andırdı :A Son sahneyi anlamadım manyak adam vucudunu çiviledi sonra bir kadını öptü birşeyim yok der gibi :F Anlamayada çalışmak istemiyorum 2 verip geçiyorum :A :A :A

Şimdi bu üçüncü kez 2 verdiğim film olacak bu 3 filmin yani hiçbir albenisi yok :F 3 Alanların bile var :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Aaa çok değişik bir filmdi aslında bunların hakkı 1 de yinede çok aykırı birşey olmadıkça geçen yılkı şeftali olayı gibi @Forumdash @sokak sanati anlamıştır :F Çok aykırı olmadıkça 2 de tutacam en sevmediklerimide :A
Bomboş sahneler polislerin karlı ormanda olma sahnesi castle rocku andırdı :A Son sahneyi anlamadım manyak adam vucudunu çiviledi sonra bir kadını öptü birşeyim yok der gibi :F Anlamayada çalışmak istemiyorum 2 verip geçiyorum ?A:A

Şimdi bu üçüncü kez 2 verdiğim film olacak bu 3 filmin yani hiçbir albenisi yok :F 3 Alanların bile var :A
Ayy hatırlatma şunu :F

• Güldürdün
Reactions: Çiğdem