Galatasaray - Benfica Maçı Yorum Konusu - 14.02.19

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Luyindama birkaç pas hatası yaptı ama defansta genel anlamda çok daha sağlam bir isim Marcao'dan. Serdar da müthiş bir defans değil tabi ki o da hatalar yapıyordu ama şu ana kadar izlediğim Marcao her maç bize golü yediren isim konumunda. Yani çok net %100'lük hataları yok belki ama pozisyonları da önleyemiyor bir türlü onu demek istiyorum.

Marcao ve Luyindama ikisi de yeni isim takımda ve kısa bir adaptasyon sorunu yaşamaları doğal, ama ben öyle yerin dibine soktuğunuz gibi kötü bir performans görmedim Marcao’dan ki bence bunlardan önce eleştirilmesi gereken başka isimler var. Mesela bugün adamlar resmen yürüyerek geçtiler orta sahayı, Fernando ne yaptı bugün takım adına? Belhanda bir maç iyi oynuyor üç maç ölü oynuyor, bugün yine yokları oynadı. Hele Feghouli? Onyekuru deseniz kendini Pele olmaya kaptırmış, çalım da çalım tam güzel hareket yaptı derken işi berbat ediyor sürekli. Özellikle Fernando-Feg-Belhanda böyle oynadığı sürece çok gol yer çok az gol atarız.

Defans hattının ve forvet hattının takıma alışması yakındır ve şampiyonlukta da önemli katkıları olacaktır diye umut ediyorum. Ancak Belhanda, Feghouli ve Fernando üçlüsünün performansı belirleyecek havlu atıp atmamayı.

• Beğendim
Reactions: MasacRE

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bir ekleme daha yapayım. Muslera, Hamza Hamzaoğlu ile şampiyon olduğumuz sezondan beri berbat oynuyor, açık ve net söylüyorum bunu. Beş maçta bir düzgün bir kurtarış yapıyor diye efsane olarak anıp, takımda tutuyoruz hala şu adamı. Sezon sonu ilk yapılması gereken Muslera’yı satıp yerine daha genç bir kaleci transferi yapmak.

• Beğendim
Reactions: Danger UA!

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Ayrıca orada penaltı vardır veya yoktur orası tartışılır ama topa öyle mi çıkılır. Adamın bir eli tamamen açık, oraya top gelebileceğini düşünemeyen bir stoper çok da iyi stoper değildir. O kadar iyi olsa Porto veya bugün rakibimiz olan Benfica çoktan kapardı onu zaten. Birbirimizi kandırmaya gerek yok.
O kadar iyi olsa Benfica alır bilmem ne alır kadar boş bir yorum yok bu mantıkla iyi takımların almadığı her topçu çöp. Böyle ezberden boş bir yorum olamaz.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Hay başlayacam Serdar Aziz'e karakter yoksunu yeteneksiz bir herif hala arkasından ağlıyorsunuz. Sanki tüm sorun stoperlermiş gibi. Takımın orta sahası yok bilmem farkında mısınız?

Takımın tüm sorunu elbette Serdar Aziz değil, benim ve arkadaşların tepki gösterdiği nokta Marcao’nun bu kadar abartılıp, Serdar’dan beş gömlek üstün görülmesi.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
O kadar iyi olsa Benfica alır bilmem ne alır kadar boş bir yorum yok bu mantıkla iyi takımların almadığı her topçu çöp. Böyle ezberden boş bir yorum olamaz.

Yahu onu mu demek istedim? “Bu adam Serdar’dan beş gömlek üstün” cümlesi kurulmuş yukarıda ancak öyle değil. Ayrıca tüm durumlar ve tüm oyuncular için geçerli olmasa bile doğru bir yorum, boş değil. Portekiz Ligi’nden oyuncu alıyoruz, bu ligdeki gençleri toplayan iki takım var. Benfica ve Porto, zaman zaman Sporting. Bu oyuncu o kadar iyi olsa aldığımız fiyata alamazdık, bu kadar basit. Şu maça kadar izlediğim kadarıyla çok kaliteli bir kumaşı yok zaten, Serdar’dan da iyi değil.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ya nasıl beş gömlek üstün? Sakatlık problemi olmasa Serdar bu ligin en iyi iki stoperinden birisi olurdu. Marcao’dan da çok net daha iyi stoper, Marcao ne yaptı şu ana kadar beş gömlek üstün olabilecek. Serdar, Fenerbahçe armasını öptü diye kör mü bütün Galatasaray taraftarı anlamadım.

Çok fazla ön yargılı ve gereğinden fazla kötümser bakıyor ve Serdar’ı adeta tanrılaştırıyorsunuz. Marcao da hata yapacak, gol yenmesine de neden olacak Pepe’yi de getirsen Ramos’u da getirsen orta sahan ölüyse 20 pozisyondan 1’i 2’si zaten kaçınılmaz olarak gol olur. Fakat burada mesele Marcao’nun yetenekleriyse evet biraz abarttım Serdar’dan 5 gömlek üstün değil; 25 gömlek üstün bir oyuncudur illa abartmak gerekirse. Bu adam birkaç maça takımın en güvenilen ismi olacak ve utandıracaktır sizi, atın fava bekleyin. Tabi olmazsa da sevinir ve Serdar’la Tolgay’la birlikte selfie çektirirsniz artık. :D

Son düzenleme:
  • Beğendim

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Marcao ve Luyindama ikisi de yeni isim takımda ve kısa bir adaptasyon sorunu yaşamaları doğal, ama ben öyle yerin dibine soktuğunuz gibi kötü bir performans görmedim Marcao’dan ki bence bunlardan önce eleştirilmesi gereken başka isimler var. Mesela bugün adamlar resmen yürüyerek geçtiler orta sahayı, Fernando ne yaptı bugün takım adına? Belhanda bir maç iyi oynuyor üç maç ölü oynuyor, bugün yine yokları oynadı. Hele Feghouli? Onyekuru deseniz kendini Pele olmaya kaptırmış, çalım da çalım tam güzel hareket yaptı derken işi berbat ediyor sürekli. Özellikle Fernando-Feg-Belhanda böyle oynadığı sürece çok gol yer çok az gol atarız.

Defans hattının ve forvet hattının takıma alışması yakındır ve şampiyonlukta da önemli katkıları olacaktır diye umut ediyorum. Ancak Belhanda, Feghouli ve Fernando üçlüsünün performansı belirleyecek havlu atıp atmamayı.
Bu maç zaten hücumda berbattık ona bir şey dediğim yok, nerede hafta sonu TS'ye karşı oynadığımız oyun, nerede bu maç. Belhanda'yı ben zaten beğenmiyorum, onu TS maçıyla göklere çıkaranlara söyle sen :A Takım iyiyken o da oynuyor ama yıldız diyebileceğimiz bir adam değil yani maçın kaderini değiştirebilecek bir oyuncu değil bana göre.

Feghouli hiçbir zaman beklentileri karşılamadı ki, orada mevcut en iyi alternatif olduğundan oynuyor mecburen işte, hoca o kadar süre boşuna kesmedi takımdan onu . Onyekuru ise yetenekli, hızlı ama nerede ne yapması gerektiğini bilmiyor. Rodrigues, Bruma da bu tarz oyunculardı. Ama bir de şöyle düşün, bu futbolcular bir de zeki olsa oyunu iyi bilse Galatasaray'a yar ederler mi sence bunları? :D

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Marcao mu dandik? Yapmayın allah aşkına göz var nizam var, takımdaki en diri futbolculardan birisi bu adam. Bugün o pozisyonda ağır kaldı kabul ama bu adamın kalitesini de görmezden gelip ilk hatasında linç etmek lüzumsuz. Ozan için de her maç penaltı yaptırıyor diyorlardı ama 1 hatasına karşılık 10 kritik müdahaleyle Avrupa’ya gitti.

Luyindama canlı bomba deseniz inkar edemem her an ne yapacağı belli olmuyor ama Marcao 21 yaşında olmasına karşın Serdar’dan da Maicon’dan da kat be kat daha kaliteli ve sağlam. Nedir bu Serdar aşkı bir türlü anlamadım gerçi, sanki Serdar yerli Ramos’tu da her maç güven veriyordu, hiç hata yapmıyordu? Yahu Kayseri maçında gördük adamı ayni hatayı iki kere yapıp iki gol yedirdi, birinin pisi pisine iptal ettiler ama performans ortada Fener’de bile yedek adam.
Luyindama birkaç pas hatası yaptı ama defansta genel anlamda çok daha sağlam bir isim Marcao'dan. Serdar da müthiş bir defans değil tabi ki o da hatalar yapıyordu ama şu ana kadar izlediğim Marcao her maç bize golü yediren isim konumunda. Yani çok net %100'lük hataları yok belki ama pozisyonları da önleyemiyor bir türlü onu demek istiyorum.
Sıkıntı Marcao'dan çok orta sahada bence. Her rakip orta sahamızı çok çabuk geçiyor ve haliyle stoperler tek başlarına savaşmak zorunda kalıyorlar. Marcao ilk defa buaç hata yaptı geldiğinden beri. Yoksa diğer maçlarda çok sağlam ve temiz oynadı.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Yahu onu mu demek istedim? “Bu adam Serdar’dan beş gömlek üstün” cümlesi kurulmuş yukarıda ancak öyle değil. Ayrıca tüm durumlar ve tüm oyuncular için geçerli olmasa bile doğru bir yorum, boş değil. Portekiz Ligi’nden oyuncu alıyoruz, bu ligdeki gençleri toplayan iki takım var. Benfica ve Porto, zaman zaman Sporting. Bu oyuncu o kadar iyi olsa aldığımız fiyata alamazdık, bu kadar basit. Şu maça kadar izlediğim kadarıyla çok kaliteli bir kumaşı yok zaten, Serdar’dan da iyi değil.
İspanya Ligi'nde de Sevilla, Atletico bir oyuncuyu almadıysa çöptür, İtalya'da Roma, Napoli almadıysa çöptür. Böyle gider. Marcao'da kumaş görmediysen diyecek hiçbir şeyim yok. Orta sahandan iyi oyun kuruyor, 2.gol dışında tek bir hatası yok. Bugün orta saha ve bekler iyi değildi tüm savunma 2 oyuncuya düştü. Bu arada 2.golde kalecinin açılması gerekirdi.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Çok fazla ön yargılı ve gereğinden fazla kötümser bakıyor ve Serdar’ı adeta tanırlaştırıyorsunuz. Marcao da hata yapacak, gol yenmesine de neden olacak Pepe’yi de getirsen Ramos’u da getirsen orta sahan ölüyse 20 posizyondan 1’i 2’si zaten kaçınılmaz olarak gol olur. Fakat burada mesele Marcao’nun yetenekleriyse evet biraz abarttım Serdar’dan 5 gömlek üstün değil; 25 gömlek üstün bir oyuncudur illa abartmak gerekirse. Bu adam birkaç maça takımın en güvenilen ismi olacak ve utandıracaktır sizi, atın fava bekleyin. Tabi olmazsa da sevinir ve Serdar’la Tolgay’la birlikte selfie çektirirsniz artık. :D

Ahahaha. Abi cidden şaka gibi yorum ya. Serdar’ı biz tanrılaştırmıyoruz, siz adamı gereksiz yere gömüyorsunuz. Fatih Hoca’yı ben de çok seviyorum da eleştiri yapmaktan bu kadar korkmayın ya. Bu adamın hataları varsa söylemeyecek miyiz? Ne 5 gömlek, ne 25 gömlek üstün bir stoper Marcao Serdar’dan. Hatta Serdar daha iyi stoper Marcao’dan. Adamın sakatlık problemi var diye çöp ilan ettiniz, şaka gibi ya. Ayrıca Galatasaray, Serdar’ın ihanetinden çok daha büyük ihanetler gördü böyle tepki göstermediniz.

Yediğimiz gole gelirsek, orada sıradan bir hata söz konusu değil. O topa kolunu o şekilde açarak çıkarsan penaltıyı yaptırırsın, çok temel ve basit bir şey bu. Pozisyon bilgisi yüksek olan bir stoper o hatayı yapmaz.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
İspanya Ligi'nde de Sevilla, Atletico bir oyuncuyu almadıysa çöptür, İtalya'da Roma, Napoli almadıysa çöptür. Böyle gider. Marcao'da kumaş görmediysen diyecek hiçbir şeyim yok. Orta sahandan iyi oyun kuruyor, 2.gol dışında tek bir hatası yok. Bugün orta saha ve bekler iyi değildi tüm savunma 2 oyuncuya düştü. Bu arada 2.golde kalecinin açılması gerekirdi.

Dediğim yorumun ucu çok açık kabul ediyorum fakat dediğim gibi benim tepkim yukarıdaki saçmasapan cümleyeydi. Dediğim gibi çok kaliteli bir stoper olduğunu düşünmüyorum. 2. gol konusunda katılıyorum, yukarıda da yazdım zaten Muslera’nın çoktan bu takımdan iyi bir fiyata gönderilmesi gerekiyordu. Takımın yanlış bilmiyorsam en çok kazanan iki oyuncusundan birisi, böyle hatalar yapan bir adam o maaşı almamalı.

• Beğendim

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Bu adam birkaç maça takımın en güvenilen ismi olacak ve utandıracaktır sizi, atın fava bekleyin. Tabi olmazsa da sevinir ve Serdar’la Tolgay’la birlikte selfie çektirirsniz artık. :D

Bundan sonra en güvenilen isim olsa ne olacak ya? Belki de bugün yaptırdığı penaltı yüzünden tur gidecek. Gerektiği yerde hem hocayı, hem yönetimi eleştiririm. Marcao başarısız olursa da eleştirmeye devam ederim. Kimse Galatasaray’dan büyük değil, eleştiri yapmak suç mu oldu anlamadım ki.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Sıkıntı Marcao'dan çok orta sahada bence. Her rakip orta sahamızı çok çabuk geçiyor ve haliyle stoperler tek başlarına savaşmak zorunda kalıyorlar. Marcao ilk defa buaç hata yaptı geldiğinden beri. Yoksa diğer maçlarda çok sağlam ve temiz oynadı.
Orta sahamız lig standardının üstünde bence. Bu maç kötüydüler ama genele bakınca Ndiaye, Fernando gayet yeterli bir ikili diye düşünüyorum. Şu ana kadar izlediğimiz Marcao'yu beğenmedim ben, sadece bu maç değil diğer maçlarda da kötüydü. Evet ayağı iyi, güzel toplar atıyor ama stoperde bu ekstra bir özelliktir. Sen önce defansını iyi yap, üstüne oyun da kuruyorsan senden kralı yok zaten ama defansın iyi değilse o özelliğin de kurtarmaz seni.

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ahahaha. Abi cidden şaka gibi yorum ya. Serdar’ı biz tanrılaştırmıyoruz, siz adamı gereksiz yere gömüyorsunuz. Fatih Hoca’yı ben de çok seviyorum da eleştiri yapmaktan bu kadar korkmayın ya. Bu adamın hataları varsa söylemeyecek miyiz? Ne 5 gömlek, ne 25 gömlek üstün bir stoper Marcao Serdar’dan. Hatta Serdar daha iyi stoper Marcao’dan. Adamın sakatlık problemi var diye çöp ilan ettiniz, şaka gibi ya. Ayrıca Galatasaray, Serdar’ın ihanetinden çok daha büyük ihanetler gördü böyle tepki göstermediniz.

Yediğimiz gole gelirsek, orada sıradan bir hata söz konusu değil. O topa kolunu o şekilde açarak çıkarsan penaltıyı yaptırırsın, çok temel ve basit bir şey bu. Pozisyon bilgisi yüksek olan bir stoper o hatayı yapmaz.

Bir kere pozisyon penaltı değildi ve o an top omzuna doğru geldiği için yapabileceği bir şey yoktu o hamle dışında, VAR olsaydı zaten bunu şu an söz konusu etmiyor olurduk. İkinci golde evet ağır kaldı ama adım gibi enimim ki orada onun yerine Maicon da olsaydı Serdar da olsaydı o dönerek kavis alan topun arkasında kalır ve o golü yine yerdik.

25 gömlek olayını siz durumu abarttığınız için abartmak amaçlı söyledim ama 21-22 yaşındaki bu adamın Serdar’dan çok daha üstün olduğunu net bir şekilde gönlüm rahat olarak söyleyebilirim ve o “saçma” bulduğun kısmı da yakın gelecekte bu adama premier ligden ciddi bir meblağa talip çıktığında bizzat bu konuda hatırlatacağım, şayet unutmazsam ki unuturum büyük ihtimalle.

Neyse bunları geçelim Kasımpaşa ve Akhisar maçları çok önemli, bu iki maçtan kayıpsız ayrılmak şampiyonluk potasında kalmak anlamına gelir. Avrupa için belki bu iki yeni stoper hazır olmayabilir ama ligi rahatlıkla götürebilecek seviyenin üstündeler. Luyindama duran toplarda çok etkili bir silah ama savunmada en az Maicon kadar canlı bomba izlenimi verdi bana da, ondan hızlı olsa bile. Ama umarım bu adaptasyon sorunudur ve çok yakın zamanda çözülecektir. Sonuçta bu adamlar elimizdeki adamlar ve şampiyonluk sürecinde rolleri ortada, hata yaptıklarında gömmek için pusuda beklemek yerine bu kısa süreçte sabırlı ve daha az karamsar olmayı tercih ederim.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bundan sonra en güvenilen isim olsa ne olacak ya? Belki de bugün yaptırdığı penaltı yüzünden tur gidecek. Gerektiği yerde hem hocayı, hem yönetimi eleştiririm. Marcao başarısız olursa da eleştirmeye devam ederim. Kimse Galatasaray’dan büyük değil, eleştiri yapmak suç mu oldu anlamadım ki.

Yahu tamam eleştirin, hatalarını konuşalım ama bana gelip bu maçı Marcao yüzünden kaybettiğimizi kimse söylemesin. Hadi Porto maçlardaki gibi maçı domine etseydik ve Marcao’nun ikinci goldeki hatası yüzünden kaybetseydik sabaha kadar yerden yere vurulmasına bir şey diyemez hak verirdim ama özellikle bu maçta Marcao’dan önce eleştirilecek isimler varken tüm suçu Marcao’ya yüklemek insafsızlıktır her şeyden önce. Fernando Fernando gibi oynasaydı, Belhanda-Feghouli iki pas yapabilmiş olsaydı, Ndiaye boş driplinglerle sürekli top kaybına neden olmamış olsaydı ve etkili oynasaydı, Onyekuru ileride Messicilik taslamasaydı bu maç böyle bitmezdi. Senin orta saha ve kanatların ölüyken defanstan daha ne bekleyebiliriz ki? Golü bile sol bekin ortasında stoper attı.

Bugün yaptırdığı penaltı mı yüzünden tur mu gidecek? :D Yahu penaltı penaltı değil ki her şeyden önce. Eğer illa buradan vuracaksak o zaman ben de derim ki Serdar’ın Konya maçında yaptırdığı penaltı yüzünden şampiyonluk gidecek belki de? Hadi ikinci golden dem vursanız yine anlayacağım ama İspanyol hakemin verdiği bu yanlış karar yüzünden stoperi gömüp turun onun yüzünden gideceğini savunmak da bence benim “5 gömlek üstün” cümlem kadar fazla iddialı ve 25 gömlek kadar farklı bir düzeyde kaçıyor. :)

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,625
Puanı
860
Gol olmasına sebep olan pozisyon penaltı değil.

Bu Süper Lig için geçerli yalnız. :A

Bildiriye imza atmasaydınız kardeşim. :A

Bir ekleme daha yapayım. Muslera, Hamza Hamzaoğlu ile şampiyon olduğumuz sezondan beri berbat oynuyor, açık ve net söylüyorum bunu. Beş maçta bir düzgün bir kurtarış yapıyor diye efsane olarak anıp, takımda tutuyoruz hala şu adamı. Sezon sonu ilk yapılması gereken Muslera’yı satıp yerine daha genç bir kaleci transferi yapmak.
Bu şey değil mi ya Onur Recep Kıvrak?

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Fernando dünyanın en boş adamı leş ve çöp
Muslera dünyanın en abartılan kalecisi çöp
Ndiaye hali saha topçusu ve beyinsiz
Onyekuru beyinsiz
Belhanda gamsız umursamaz
Orta sahasiz ve lider oyuncu eksikliği ile avrupada şansımız yok Fernando ve muslera bu takımın kanayan yarasıdır derhal sutlanmali

• Beğendim