Kanal D Mehmed: Bir Cihan Fatihi - Dizi Yorumları

İçim karardı, gündüz çekimi yok mu ya? :F Maşallah gece dizisi olmuş resmen. Görüntüler harika, hele o ay tutulmasına bayıldım.

Oyunculuklar çok iyi. Ertan Şaban, Kenan, Çetin Tekindor harika oynuyor. Babası için Tamer Birsel kalite açısından çok iyi seçim. Yönetmen değişikliği oldu, eski sahnelerden kullanılmış mıdır acaba. Bazı sahneler garip geldi çünkü. Gelecek bölüm daha net belli olur.

Neden konu ölü? 6 share alan dizimizin bile yorum konusu daha aktifti dün :A o3'e oh olsun:A ancak @xemrexxx doldurur bu sayfayı:A:A Ben gece izlicem... İnş puhuda vardır:A

Türkiye'de TT listesinde ilk sırada, Dünya'da 2. sıradayız. Teşekkürler Kanal D fandom...

Beklediğimi, istediğimi aldım; Mehmed'in ay tutulmasını hesaplayıp, ona göre plan yapması ve sonrasındaki sahne çok şıktı.

Oyunculuklar iyi. Gürkan Bey döktürüyor yine.

Dizinin +2 saat sürmesi beni rahatsız ediyor. 2 saate 3 bölümlük yabancı dizi sığdırabilecekken haftanın 1 gününü feda edebilirim sanırım.

Dizi çok hızlı ilerledi vallahi, ortalarda sıkıldım biraz. Neyse ki sonlara doğru aktı, son sahne de muhteşemdi. Diyalogları biraz zayıf buldum, Muhteşem Yüzyıl'da daha süslü ve ağır bir dil kullanılırdı. Buradaki dil basite kaçmış, bir an önce düzelmesi lazım. Efektlerde de bazı sahneler hoşuma gitmedi, daha iyi yapılabilirmiş. Bazı sahneler şaka falan olmalı dedim...

Dizinin en harika diyebileceğim kısmı müzikleriydi, tek kelimeyle bayıldım. Aytekin Ataş sen harikasın dostum. :bhr:

Kenan İmirzalıoğlu harika olmuş, tam oturmuş vallahi. Konuşması biraz daha vurgulu olabilir, o konuda da düzenlemeye gidilmeli. Gürkan Uygun harikaydı, Delibaş vallahi. :D Büşra Develi ve Hazal Filiz'i tam çözemedim, oturmuşlar gibi dursa da sanki bir eksiklik vardı. Ya da gözüm eski kadın oyuncularımızı aradı, bilemedim vallahi. Birkaç bölüme onların da notunu veririm. @Çiğdem-

Mert Yazıcıoğlu bu dizide parlar, aha yazdım buraya. Leyla Tanlar sırıtmış sanki, ilk bölüm heyecanına veriyorum. :A

Genel olarak diziyi beğendim ama dediğim gibi efektler beni rahatsız etti. Bu kadar çalışmanın sonucu bu olmamalıydı. Oyunculuklar güzeldi, müzikler efsaneydi. Bazı isimler oturmamış ya da eksik kalmış diyeyim. Ortaları biraz sıktı, başı ve sonu çok iyiydi. Yolu açık olsun diyeyim, ikinci bölümü bekliyoruz. :X

Dizi çok hızlı ilerledi vallahi, ortalarda sıkıldım biraz. Neyse ki sonlara doğru aktı, son sahne de muhteşemdi. Diyalogları biraz zayıf buldum, Muhteşem Yüzyıl'da daha süslü ve ağır bir dil kullanılırdı. Buradaki dil basite kaçmış, bir an önce düzelmesi lazım. Efektlerde de bazı sahneler hoşuma gitmedi, daha iyi yapılabilirmiş. Bazı sahneler şaka falan olmalı dedim...

Dizinin en harika diyebileceğim kısmı müzikleriydi, tek kelimeyle bayıldım. Aytekin Ataş sen harikasın dostum. :bhr:

Kenan İmirzalıoğlu harika olmuş, tam oturmuş vallahi. Konuşması biraz daha vurgulu olabilir, o konuda da düzenlemeye gidilmeli. Gürkan Uygun harikaydı, Delibaş vallahi. :D Büşra Develi ve Hazal Filiz'i tam çözemedim, oturmuşlar gibi dursa da sanki bir eksiklik vardı. Ya da gözüm eski kadın oyuncularımızı aradı, bilemedim vallahi. Birkaç bölüme onların da notunu veririm. @Çiğdem-

Mert Yazıcıoğlu bu dizide parlar, aha yazdım buraya. Leyla Tanlar sırıtmış sanki, ilk bölüm heyecanına veriyorum. :A

Genel olarak diziyi beğendim ama dediğim gibi efektler beni rahatsız etti. Bu kadar çalışmanın sonucu bu olmamalıydı. Oyunculuklar güzeldi, müzikler efsaneydi. Bazı isimler oturmamış ya da eksik kalmış diyeyim. Ortaları biraz sıktı, başı ve sonu çok iyiydi. Yolu açık olsun diyeyim, ikinci bölümü bekliyoruz. :X

Karagül'de parladı o zaten:A @xBUGRAx

Dizi guzel, begendim lakin yas konusu sikintili, su anki sahnede 16 yasinda olmasi lazim ama en az 30 gorunuyo

Fatihi kadınları yok mu?
Çiçek hatun ve Gülbahar hatun falan? Dizi oyuncularına baktım ne Hayal ne de Büşranin isimleri aynı. Eleni falan isimleri.