Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,757
Puanı
1,061
destere ip gibi yazıyordu :F ben yabancı dizilerde izledikten sonra aklımda birşey kalmıyor 2 satır zor yazıyorum destere 40 dakıkalık yabancı diziden roman çıakrtıyordu nasıl hafızasında tutuyor anlamak zor :A :A :A
O spoiler kutusunu açınca up uzun bir yazı çıkıyordu :F :F @Çiğdem- de aksine 2-3 cümle ile geçiştiriyor :A @MasacRE-

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,702
Puanı
1,060
@MasacRE- ile ne kadar benziyorsunuz birbirinize. :A Sessiz sessiz izlemeler bitirmeler. :A

@MasacRE- ile birçok ortak yönümüz olduğu doğrudur. :A Dizi, Netflix projesi olduğu için tüm bölümleri bir arada yüklüyorlar. O yüzden başladığım zaman sıradan bitiriyorum diziyi. :A

Bu arada herkese öneririm , ilk bölümlerde sıkılabilirsiniz ama bırakmayın. Son bölümleri oldukça heyecanlı çünkü. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
@MEnes de öyle ikisi iyi sıvıyor ortalığı ben üşeniyorum :A TWD'yi de 2 bölümünü de izledim yine üşendim yoruma, herhalde kısa bir şey yazar geçerim :A @Çiğdem-
Ben yazmaya başladım mı tutamıyorum paragraflar dökülüyor klavyeden engel olamıyorum. :A Yazmak lazım okumak lazım üşenmeyin arkadaşım üşenmeyin. :A

Bu arada bu diziye hala başlamadığım da doğrudur. İlk sezonu indirip köyde izleyecektim güya, hala duruyor indirilmiş diziler listesinde izlenmeyi bekleyen şekilde. :A Artık bir ara ilk sezona başlarsam 2 sezonu seri biçimde toptan izleyip yok ederim kısmetse. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Ben yazmaya başladım mı tutamıyorum paragraflar dökülüyor klavyeden engel olamıyorum. :A Yazmak lazım okumak lazım üşenmeyin arkadaşım üşenmeyin. :A

Bu arada bu diziye hala başlamadığım da doğrudur. İlk sezonu indirip köyde izleyecektim güya, hala duruyor indirilmiş diziler listesinde izlenmeyi bekleyen şekilde. :A Artık bir ara ilk sezona başlarsam 2 sezonu seri biçimde toptan izleyip yok ederim kısmetse. :A
Artık ben senden umudu kestim zaten, dizileri haber vermiyorum dağ kadar birikmiş dizilerini düşününce :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Artık ben senden umudu kestim zaten, dizileri haber vermiyorum dağ kadar birikmiş dizilerini düşününce :A
Aynen sana listeyi atmıştım hala hiç birine başlamadım bile. :A Nasıl yapacağım ne yapacağım nasıl yetişeceğim bilmiyorum, aslında işe başlamadan bir çoğunu aradan çıkarabilirdim. 1 2 aydır boş duruyorum ama yok niyeyse izleyemiyorum. :A :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Aynen sana listeyi atmıştım hala hiç birine başlamadım bile. :A Nasıl yapacağım ne yapacağım nasıl yetişeceğim bilmiyorum, aslında işe başlamadan aradan 3 4 tanesini bile çıkarabilirdim. 1 2 aydır boş duruyorum ama yok niyeyse izleyemiyorum. :A :A
Anlaşılan sen izlemeye ben de yazmaya üşeniyorum :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Aslında sinema izledim baya 2017'ye ait. Yabancı dizilerde sıkıntı oldu bende uzun bir süredir. :A Ha bak sinemaları yazmadım işte orda üşendiğimi söyleyebilriim. :A
Ben de film pek izlemedim ya 2017'ye ait en fazla 10 film falan izlemişimdir herhalde. Var mı önereceğin film? :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Ben de film pek izlemedim ya 2017'ye ait en fazla 10 film falan izlemişimdir herhalde. Var mı önereceğin film? :D
Contratiempo'yu şiddetle öneririm. İspanyol geriilm gizem suç filmi. Hiç İspanyol filmi izlememiştim ama adamlar efsane bir film yapmış. Türünün en iyilerinden biri net bir şekilde. :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
2x1

Giriş bölümü gibi olmuş . :)

Şu turunçgil küçük kızdan bir şey çıkacak bakalım yanında ki de sevgilisi olamaz sanırım yaşça büyük çünkü. :D

Kayıp çocuk kurtulduktan sonra halisünasyon görmeye başladı. Diğer başrolde ki kızda kurtulmuş en çok ona şaşırdım. Polisin yanında olması da ayrı mesele. :D

Şu ilk sezonda ölen kız gözlüklı kız gerçekten öldü dimi aklımdan çıktı uzun zaman olunca? Ama bende öldü diye hatırlıyorum. Ailesi de hala bulmaya çalışıyor. :/

7.5

@Çiğdem- @MasacRE- @Tolstoyevski @mrt-06 @Yiğitt @destere @Forumdash @OzaN
Geçen hafta izlemiştim yorum yapmayı unutmuşum :F

1.Bölüm den pek birşey anlamadım çok durgundu aklımda pek birşeyde kalmadı daha çok konuşma sahneleriyle geçti :F soruna gelirsek
Öldü diye hatırlıyorum bende sahneside hayal mayal kafamda canlanıyor gebermişti galiba gözlüklü kız :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,757
Puanı
1,061
Geçen hafta izlemiştim yorum yapmayı unutmuşum :F

1.Bölüm den pek birşey anlamadım çok durgundu aklımda pek birşeyde kalmadı daha çok konuşma sahneleriyle geçti :F soruna gelirsek
Öldü diye hatırlıyorum bende sahneside hayal mayal kafamda canlanıyor gebermişti galiba gözlüklü kız :A
2.yi izlerim bu gece :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2x2 - 2x3 - 3x4- 2x5 - 2x6 - 2x7 - 2x8 - 2x9

Genel olarak fena sezon değildi ama övgüleri göz önüne alırsak benm için az hayal kırıklığı oldu. Senaryo çok tahmin edilebilir ilerliyor, ilk sezonun gerisinde kaldı kesinlikle.

Beklediğim gibi ilk sezonun farklı bir tekrarı oldu, ilk başta kötü olaylar sonra gelişme bölümleri ardından mutlu son ve tabi ki olmazsa olmaz son sahne merak ögesi olarak Gölge Canavar.

Mad Max karakteri de tam hayal kırıklığı yarattı. Tüm sezon boyunca acaba gizli gücü mü var diye bekledim durdum, tipi de gayet müsait ama resmen bomboş ve akışa hiçbir etkisi olmayan karakter olarak eklenmiş züppe abisiyle birlikte. Halbuki Eleven dan daha tatlı olduğu kesin.

Eleven çok itici, sezon boyunca ağlamasından gına gelmişti. Her olayda gözü doluyor, bıktık yeminle.

Bob'un ölümüne de üzüldüm ama bir Amerikan klişesi gereği olmazsa olmazdı zaten o ölüm.

Son olarak Eleven'in kardeşi ve onun ekibi kesinlikle sezonun en güzel eklentisiydi. Gelecek sezonda o tayfanın da işlerin içine dahil olmasını beklerim.

6.9/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
2x1. Bölüm

Güzel bir başlangıç oldu benim açımdan.. bölümün başından sonuna eleven ı beklemekle geçti ömrümüz. O tıfıl kız olmasa zaten diziye devam etmezdim bugüne kadar? neyseki
son sahnedede olsa jim adlı polis kazmasının evinde ulaşabildik eleven a ... artık bundan sonraki bölümler daha güzel geçecektir :)
çılğın max adlı kız diziye taze kan gibi olmuş yanındaki sosyetik parlakta ( @Çiğdem- in favorisi olacaktır :) ) sanırım çılğın max in abisi falandır...
kazma steve ile iskeletor nancy ( bu kıza kıl oldum kızları sevmemem nadirdir, ama bu iskeletoru sevemedim bir türlü ölse keşke :) ) yiyişmeye devam ediyorlar?
jonathan da nancy e karşı hala platonik takılmaya devam ediyor oğlancık nancy e açılana kadar nancy 120 erkek değiştirir bu gidişle :)
bölüm başlangıcındaki ilk sahnede arabayla polisten kaçarken peşindeki polislerin tepesine tünel yıkan kali adlı bir kız vardı?, demekki eleven ın aksine paralel dünyanın verdiği gücü kötüye kullanan insanlarda var bu yüzden bu sezonun eleven ve kötüler arasında geçmesi büyük bir ihtimal gibi ...
will le jonathan ın anası joyse, kendine bob adlı yeni bir sevgili yapmış, arada bir onunla uzun eşek oynuyorlar :) ama olsun ben şişko bob un oynadığı karakteri sempatik buldum renkli bir adam :)
tıfıl will in paralel dünyaya ait tuhaf hayaller görmesi sıklaşmaya başladı, onuda eleven a ikinci bir yardımcı güç olarak atayabilir senaristler :)

2x1

Giriş bölümü gibi olmuş . :)

Şu turunçgil küçük kızdan bir şey çıkacak bakalım yanında ki de sevgilisi olamaz sanırım yaşça büyük çünkü. :D

Kayıp çocuk kurtulduktan sonra halisünasyon görmeye başladı. Diğer başrolde ki kızda kurtulmuş en çok ona şaşırdım. Polisin yanında olması da ayrı mesele. :D

Şu ilk sezonda ölen kız gözlüklı kız gerçekten öldü dimi aklımdan çıktı uzun zaman olunca? Ama bende öldü diye hatırlıyorum. Ailesi de hala bulmaya çalışıyor. :/

7.5

@Çiğdem- @MasacRE- @Tolstoyevski @mrt-06 @Yiğitt @destere @Forumdash @OzaN

turunçgil dediğin sanırım max :) bende o turunçgilin yanındaki yuvarlağı kızın abisi olarak düşünüyorumda (çünkü kız o kazmaya göre daha çocuk sayılır) ama belki olmayadabilir yani şimdiden net konuşmayalım bence :)

@Çiğdem- le birlikte isimleri sanki şirinlerdeki karakterler gibi sayıklıyorsunuz:) yok gözlüklü kız yok gözlüklü şirin :)
gözlüklü kız barb değilmiydi, hanı ilk sezon havuzda canavar girmişti kıza:) onu soruyorsanız ölmüşte olabilir geri getirebilirlerde? çünkü tıfıl will e de canavar iki metre kadar boğazdan girmişti? onu bile hayata döndürmüştü anasıyla jim salağı :) yani gözlüklü şirinenizde dönebilir her an belli olmaz :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
2x2. Bölüm

bu bölümde fena sayılmazdı baştan sona heyecanlı geçti .. bölüme kurtlanmış balkabakları damga vurdu :)

nancy, barb ın derdine düşüp kendini içkiye verdi.. içtikçe steve e saydırıp jonathan ın kollarında buldu kendini :)
eleven ın nasıl jim in evine geldiğini çözdük sanırım jim in mezara bıraktığı çikolataları aşırırken tanışmışlardır büyük ihtimalle?
canavarlar balkabağı seviyormuş nerde balkabağı tarlası varsa içine etmişler :)

max adlı kızın, yanındaki kafadan kontak billy serserisiyle bağını çözemedim tam ? akrabası gibi bişey sanırım tam olarak neyi abisimi eltisimi teyzesimi o kısım flu :)
sanırım bizim tıfıllar gurubuna max de dahil olacak:)
billy nin doktoruda canavar A.Ş nin elemanı gibi bişey, deneyler yapıyor habire, bir yandanda billy i kontrol altında tutuyor ?
polis jim in eleven a söz verip sözünde durmaması kötü oldu... kız şimdi hırsından dağlara bayırlara vurur:) kafasıyla kanal değiştiriyor tv kumandası gibi kafa var kızda :)

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
2x2. Bölüm

bu bölümde fena sayılmazdı baştan sona heyecanlı geçti .. bölüme kurtlanmış balkabakları damga vurdu :)

nancy, barb ın derdine düşüp kendini içkiye verdi.. içtikçe steve e saydırıp jonathan ın kollarında buldu kendini :)
eleven ın nasıl jim in evine geldiğini çözdük sanırım jim in mezara bıraktığı çikolataları aşırırken tanışmışlardır büyük ihtimalle?
canavarlar balkabağı seviyormuş nerde balkabağı tarlası varsa içine etmişler :)

max adlı kızın, yanındaki kafadan kontak billy serserisiyle bağını çözemedim tam ? akrabası gibi bişey sanırım tam olarak neyi abisimi eltisimi teyzesimi o kısım flu :)
sanırım bizim tıfıllar gurubuna max de dahil olacak:)
billy nin doktoruda canavar A.Ş nin elemanı gibi bişey, deneyler yapıyor habire, bir yandanda billy i kontrol altında tutuyor ?
polis jim in eleven a söz verip sözünde durmaması kötü oldu... kız şimdi hırsından dağlara bayırlara vurur:) kafasıyla kanal değiştiriyor tv kumandası gibi kafa var kızda :)
Biraz Fantastik öğeler artmalı biraz durgun başladık sankı sezona :A
2.Bölüm
Şu oğlan traşlı kız gelmesi iyi oldu diziye :F farklı boyuttan dünyaya gelmeleri ilgi çekiciydi ama iğrençti o pembe sıvı :ppp:

Onun harici yine repliklerle ilerledi dizi son sahne biraz umut verdi bir velet çöp kutusunda bir şey yakaladı kedi değil herhalde bakalım ne çıkacak :A