Fav10 Başyapıt Festivali Mart'ta Başlıyor!

Güzel proje başyapıtların yarısını bile izlememişimdir benim için de iyi fırsat olacak. :)

İşte ilk 5 başyapıt (ilk duyurulması ilk sezonda olacağı anlamına gelmiyor):

Titanic (1997)
Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet'ın başrolleri paylaştıkları James Cameron imzalı bir başyapıt. Yayınlandığı dönem tüm zamanların en çok izlenen filmi unvanını ele geçirdi ve tam 11 Oscar kazandı.

Scarface (1983)
Efsane aktör Al Pacino'nun en önemli filmlerinden biri. Unutulmaz sahneleriyle bir gangster klasiği. IMDb Top 250'de #108

Pulp Fiction (1994)
Unutulmaz filmlerin yönetmeni Quentin Tarantino'nun en ünlü filmi. Oscar ödüllü senaryosu ve dev oyuncu kadrosuyla sinema tarihinin en önemli filmlerinden biri. IMDb Top 250'de #5

The Pianist (2002)

Roman Polanski'ye en iyi yönetmen Oscar'ı kazandıran 3 dalda Oscar ödüllü bir başyapıt. Gelmiş geçmiş en iyi İkinci Dünya Savaşı filmlerinden biri olarak anılıyor ve IMDb'de #42

The Prestige (2006)
Christopher Nolan'ın en ünlü yapıtlarından biri. Christian Bale, Hugh Jackman ve Scarlett Johansson'dan oluşan kadrosuyla IMDb Top 250'de #50

Oscar takımındaki herkesi etiketliyorum. Bu başlığa cevap yazan herkesi her hafta etiketleyeceğim 5'er filmi duyurmak adına. :):)

@OzaN @Danger UA! @sürgünüm @Tolstoyevski @destere @HeisenBerg @Yiğitt @Maskeli Fedai @cevaa @-potterhead- @sokak sanati @Titanium @gundix123 @Aserat @xdragxx @Castei @BesaleT @Tzira veee etkinliğin ilk sezonuna olamasa bile sonraki sezonlarına kesin katılması beklenen @berkann :):)

etkinlik muhteşem olmuş filmlerde muhteşem sanırım bir üçünü izlemişim diğer ikisiyle beraber izlediklerimide izlerim tekrar :)

Etkinlik şimdiden heyecanlandırdı. Rastgele seçilmiş filmler olmasına rağmen bana göre Pulp Fiction hariç 4 film de muhteşem. Daha bu seviyede birçok film de ortaya çıkacaktır mutlaka. Bu arada Pulp Fiction'a da uzun zamandır ikinci bir şans vermek istiyordum, bu etkinlik sayesinde o şansı da veririm artık kısmet olursa. :)

Etkinlik şimdiden heyecanlandırdı. Rastgele seçilmiş filmler olmasına rağmen bana göre Pulp Fiction hariç 4 film de muhteşem. Daha bu seviyede birçok film de ortaya çıkacaktır mutlaka. Bu arada Pulp Fiction'a da uzun zamandır ikinci bir şans vermek istiyordum, bu etkinlik sayesinde o şansı da veririm artık kısmet olursa. :)
Pulp Fiction muhteşem filmdir hangi yönünü beğenmemiştin?

Pulp Fiction muhteşem filmdir hangi yönünü beğenmemiştin?

Filmle ilgili mesajımı aradım ama bulamadım. Muhtemelen forum zamanından önce izlemiştim. İzleyeli çok uzun zaman oldu ve filmle ilgili hatırladığım tek şey filmi yarısında bırakmam. O zamanlar yüksek ihtimal daha yeni yeni filmlerle alakadar olduğum için filmi izlemeyi bırakmıştım. O yüzden hep bir soğukluk var bende. Fakat şimdi olsa o seviyede bir filmi ne kadar beklentim altında kalırsa kalsın sonuna kadar izlerim. :) Bu yüzden Pulp Fiction'a haksızlık yaptığımın farkındayım ve bu konuda vicdanım hep sızlar. :D

Filmle ilgili mesajımı aradım ama bulamadım. Muhtemelen forum zamanından önce izlemiştim. İzleyeli çok uzun zaman oldu ve filmle ilgili hatırladığım tek şey filmi yarısında bırakmam. O zamanlar belki daha yeni yeni filmlerle alakadar olduğum için filmi izlemeyi bırakmıştım.O yüzden hep bir soğukluk var bende. Fakat şimdi olsa o seviyede bir filmi ne kadar beklentim altında kalırsa kalsın sonuna kadar izlerim. :) Bu yüzden Pulp Fiction'a haksızlık yaptığımın farkındayım ve bu konuda vicdanım hep sızlar. :D
Bence en az 7 verirsin. Belki çok önceden izlediğin için diyalogları saçma bulmuş olabilirsin.:)

Bence en az 7 verirsin. Belki çok önceden izlediğin için diyalogları saçma bulmuş olabilirsin.:)
Aynen ben de o puan altında bir şey çıkacağını zannetmiyorum. Dediğin gibi de hem yaş ilerledi hem de sinema kültürü olarak o zamana kıyasla çok daha iyiyim. Yani ilk izlediğim gözden çok farklı bir gözle izleyeceğim filmi. Pulp Fiction'ı izledikten sonra vereceğim tepkiyi şimdiden çok merak ediyorum. İlginç olacak. :D

Aynen ben de o puan altında bir şey çıkacağını zannetmiyorum. Dediğin gibi de hem yaş ilerledi hem de sinema kültürü olarak o zamana kıyasla çok daha iyiyim. Yani ilk izlediğim gözden çok farklı bir gözle izleyeceğim filmi. Pulp Fiction'ı izledikten sonra vereceğim tepkiyi şimdiden çok merak ediyorum. İlginç olacak. :D
Zaten yarısında çıktığın için filmi tam izlemiş sayılmazsın.:D Başka beğenmediğin Tarantino filmi var mı?