OzaN'dan Yabancı Dizi Önerileri 5: Unutulmayanlar

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Friends çok güzel dizi kesinlikle izlemenizi öneriyorum. Konuda yazdığı gibi siyah beyaz değil hatta 1994 değil de 2004-2005 yılında çekilmiş havası veriyor. :D

Diğer bazı Amerikan komedileri gibi soğuk değil çok sıcak ve samimi bir dizi. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Friends: Efsane dizilerimden biri benimde son sezonuna geldim ama izlemeye kıyamıyorum bitecek diye gerisini siz düşünün. :)

Lost: Herkes çok bozmuş vs. dedi bende o yüzden inat etmiştim izlemiyordum ama madem bu kadar seveni var 1.bölümü bi izliyim dedim ve bağlandım diziye hatırlıyorum 2-3 ay gibi bi sürede dizinin tüm bölümlerini izlemiştim, iyiki de izlemişim hatta geç bile kalmışım diyorum.

Seinfeld: Friends, How I Met Your Mother gibi komedi dizilerim bitince başlamayı düşünüyorum.

The Sopranos: Pek benlik bi dizi değil. :)

Prison Break: İsmini çok duydum hatta bi ara Star TV'de de yayınlanıyordu ama beni saracak bi diziye benzemiyor.

Freaks and Geeks: İlk bölümünü izlemiştim ve sevmiştim de ama eldeki diziler çok olunca devam edemedim, dizilerim azalınca veya yazın izlemeye devam edeceğim. :)

Six Feet Under: İzlemedim ama ismini duymuştum şu an bi sürü birikmiş dizim var onlardan ve normal hayatımdan zaman kalırsa başlayabilirim. :)
Six Feet Under'ı artık tavsiye etmiyorum sadece ilk sezonu izleyin bırakın. :D İlk sezon gerçekten iyi ama. :):)

Prison Break herkesi sarar hiç merak etme onu. :):)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Six Feet Under'ı artık tavsiye etmiyorum sadece ilk sezonu izleyin bırakın. :D İlk sezon gerçekten iyi ama. :):)

Prison Break herkesi sarar hiç merak etme onu. :):)
prison break inde ilk iki sezonu yeterli üçüncü dördüncü sezonlarını izlemeselerde olur :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ben o sezonları da severek izledim biraz saçmalar gibi olsalar da, bence izlesinler. :):)
çok fazla abarttılar hele üçüncü sezon o yarım porsiyon olanı tam bir fiyaskoydu yine son sezonda düzelir gibi oldu .. bende izledim sonuna kadar ama ilk iki sezonu bitirdiğimiz için birde karakterlere alıştığımız için bırakamadık son hızla finali gördük :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
çok fazla abarttılar hele üçüncü sezon o yarım porsiyon olanı tam bir fiyaskoydu yine son sezonda düzelir gibi oldu .. bende izledim sonuna kadar ama ilk iki sezonu bitirdiğimiz için birde karakterlere alıştığımız için bırakamadık son hızla finali gördük :)
Valla bence sürükleyiciliğini hiç kaybetmedi. Zaten gerçekçiliğini değil de sürükleyiciliğini sevdiğim için dizinin son iki sezondan da gerçekten keyif aldım. :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bu yazı dizisi sayesinde yabancı dizilere giriş yapmıştım ve buranın altından devam ediyorum.

Öncelikle Prison Break'a başlayacagim. Kaç kişiden duymuştum fakat okul olduğu için baslayamadım. Birkaç hafta içinde günde 1-2 izleyerek kısa sürede bitirmeyi düşünüyorum diziyi.

Friends dizisine sürekli başlayayım diyordum ve sürekli ertelemiştim. Artık bunada başlayıp, bitireceğim.

Tabi bunlara baslamadan önce Breaking Bad var. @OzaN neden listede yok efsane dizi? (b) Breaking Bad'in ilk sezonunu izlemiş, sonra izleyemeyince unuttum gitti. İlk sezondan diziye başlayacagm.

Ah Lost vardı bir ara. İlk sezonu izlemiştim ama sonradan yine bıraktığım bir dizi oldu malesef ki. Öncelikli dizilerimden sonra ona yeniden şans vermeyi düşünüyorum.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu yazı dizisi sayesinde yabancı dizilere giriş yapmıştım ve buranın altından devam ediyorum.

Öncelikle Prison Break'a başlayacagim. Kaç kişiden duymuştum fakat okul olduğu için baslayamadım. Birkaç hafta içinde günde 1-2 izleyerek kısa sürede bitirmeyi düşünüyorum diziyi.

Friends dizisine sürekli başlayayım diyordum ve sürekli ertelemiştim. Artık bunada başlayıp, bitireceğim.

Tabi bunlara baslamadan önce Breaking Bad var. @OzaN neden listede yok efsane dizi? (b) Breaking Bad'in ilk sezonunu izlemiş, sonra izleyemeyince unuttum gitti. İlk sezondan diziye başlayacagm.

Ah Lost vardı bir ara. İlk sezonu izlemiştim ama sonradan yine bıraktığım bir dizi oldu malesef ki. Öncelikli dizilerimden sonra ona yeniden şans vermeyi düşünüyorum.
Başka kategoriye girmiştir Breaking Bad. :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Yaza kadar bitirilecek işlere bir de buradan baktım, gözüme direk Six Feet Under çarptı. Dexter'dan sonra Hannibal dizisi, ardından da SFU izleyeceğim. Onun dışında buradaki listede yer alan Prison Break'i izledim zaten. Lost konusunda karamsarlığım devam ediyor, bölüm sayısının fazla olması ve biraz ağır bir dizi olması beni korkutuyor. :(

Komedi dizilerine kapalıyım diyebilirim şimdilik. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yaza kadar bitirilecek işlere bir de buradan baktım, gözüme direk Six Feet Under çarptı. Dexter'dan sonra Hannibal dizisi, ardından da SFU izleyeceğim. Onun dışında buradaki listede yer alan Prison Break'i izledim zaten. Lost konusunda karamsarlığım devam ediyor, bölüm sayısının fazla olması ve biraz ağır bir dizi olması beni korkutuyor. :(

Lost ağır değil ya kim demiş. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060

LOST mu ağır :eek: Günde altı-sekiz bölüm izleyerek bitirdim. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Lost ağır değil ya kim demiş. :D
İlk sezonu izlemiştim, tabi ilk yabancı dizi deneyimi olunca biraz ağır geldi. :D Bir de soğuk yapısı var ya. :D Şimdilik güzel bir sıralama yaptım, buradan paylaşayım seninle:

1) Dexter (2. sezon bitmek üzere, ilk işi bunu tamamlamak olacak.)
2) Breaking Bad (4. sezondayım, Dexter'dan sonra bunu tamamlayacağım.)
3) Six Feet Under (Dexter'ım, Michael'im varmış başrolde)
4) Hannibal
5) Chuck (Daha kesin değil bu, belki yani)
6) Lost

LOST mu ağır :eek: Günde altı-sekiz bölüm izleyerek bitirdim. :D
İlk sezonu izledim aslında da ilk yabancı dizi deneyimim olduğu için belki öyle geldi. :D Yoksa güzel diziydi, her bölüm sonu güzel bitiyordu. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Lost hâlâ bir numara, ne Breaking Bad ne başkası onun yanına bile yaklaşamadı gözümde. Lost bir sanat eseri, bambaşka bir evrendir. Sanırım öteki dünyada şayet izin verilirse hafızamı sildirip yeniden izleme isteğini Lost üzerinden kullanacağım. Hatta ileride teknoloji elverirse Sil Baştan gibi, kesinlikle hakkımı Lost uğruna kullanırdım. :)

Listede Sopronos ve Seinfeild uzun zamandır listemde, ikisinin de birkaç bölümünü izleyip ertelemiştim lâkin uzun çaplı vakit bulduğum ilk zaman ikisini de izleyeceğim.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Lost hâlâ bir numara, ne Breaking Bad ne başkası onun yanına bile yaklaşamadı gözümde. Lost bir sanat eseri, bambaşka bir evrendir. Sanırım öteki dünyada şayet izin verilirse hafızamı sildirip yeniden izleme isteğini Lost üzerinden kullanacağım. Hatta ileride teknoloji elverirse Sil Baştan gibi, kesinlikle hakkımı Lost uğruna kullanırdım. :)

Listede Sopronos ve Seinfeild uzun zamandır listemde, ikisinin de birkaç bölümünü izleyip ertelemiştim lâkin uzun çaplı vakit bulduğum ilk zaman ikisini de izleyeceğim.
Lost'u bu kadar seven birisin diye sana soruyorum, son sezonunun bozduğu duruma ne diyorsun? :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Lost'u bu kadar seven birisin diye sana soruyorum, son sezonunun bozduğu duruma ne diyorsun? :D

Tek diyebileceğim, son sezon da dâhil olmak üzere, finalinin son dakikasının son saniyesine dek eşi benzeri görülmemiş müthiş bir zevk ve haz duyarak izlemiş ve bitiminde ayakta alkışlamışım. Lost'u bitirdiğimde haftalarca kendime gelemedim boşluk hissi yüzünden, sanki yakın bir arkadaşımı kaybetmiş gibi üzüldüm finali yüzünden. Lost'un tek kusuru varsa o da erken final yapması. Ha, final çok daha olağanüstü olabilir miydi? Belki, yine de ortada alışılmışın dışında metafiziksel bir final söz konusu. Söylendiği gibi rüya mevzusu da hiç olmadı ayrıca, kesinlikle öyle bir şey yok. :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Tek diyebileceğim, son sezon da dâhil olmak üzere, finalinin son dakikasının son saniyesine dek eşi benzeri görülmemiş müthiş bir zevk ve haz duyarak izlemiş ve bitiminde ayakta alkışlamışım. Lost'u bitirdiğimde haftalarca kendime gelemedim boşluk hissi yüzünden, sanki yakın bir arkadaşımı kaybetmiş gibi üzüldüm finali yüzünden. Lost'un tek kusuru varsa o da erken final yapması. Ha, final çok daha olağanüstü olabilir miydi? Belki, yine de ortada alışılmışın dışında metafiziksel bir final söz konusu. Söylendiği gibi rüya mevzusu da hiç olmadı ayrıca, kesinlikle öyle bir şey yok. :)
İlk sezonu 1-1.5 yıl önce izlemiştim, az çok hatırlıyorum. :D

Yer altında bir kuyu gibi bir yer bulmuşlardı, orada yemekler falan vardı. Sonra sinyal arama çalışmaları vardı, sinyale birileri takılıyordu falan. Sonra bizimkilere saldıran birisi vardı, kadındı. Şişko, uzun saçlı oğlanı hatırlıyorum. :D

Baya iyiydi aslında dizi de işte ilk deneyim olunca biraz soğuk kaldım. :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
İlk sezonu 1-1.5 yıl önce izlemiştim, az çok hatırlıyorum. :D

Yer altında bir kuyu gibi bir yer bulmuşlardı, orada yemekler falan vardı. Sonra sinyal arama çalışmaları vardı, sinyale birileri takılıyordu falan. Sonra bizimkilere saldıran birisi vardı, kadındı. Şişko, uzun saçlı oğlanı hatırlıyorum. :D

Baya iyiydi aslında dizi de işte ilk deneyim olunca biraz soğuk kaldım. :D

Benim de ilk izlediğim yabancı dizi oldu, yerli diziden yabancı dizi serüvenime geçişi sağladı hatta bu dizi sayesinde yerli dizileri izlemeyi istisnalar hariç tamamen bıraktım. Ulan dedim, bu diziyse bizimkiler ne? :D

Malesef ki Game Of Thrones hariç bütün efsanevi dizileri finali yaptıktan sonra izlemişim; Lost, Breaking Bad, Prison Break, Fringe... Lost'un son 2 sezon hariç tamamını dizimag'ta izlediğimi hatırlıyorum, ne güzel günlerdi. Orada ne teoriler, geyikler dönerdi fakat bölüm yorumlarını bile okumazdım kimi trollerin ilerleyen bölümlerden spoiler vermeleri yüzünden. :)

ayrıca birinci bölümden itibaren başlaman gerek öyle bölük börçük parçalarla pek işe yaramaz, zaten sıkılmak bu dizinin sözlüğünde yok. :)