OzaN'dan Yabancı Dizi Önerileri 5: Unutulmayanlar

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
İlerleyen sezonları bilmem de ilk iki sezonda aşk meşk işleri yok denecek kadar az. Daha çok başroldeki adamın ailesiyle ilgili problemler falan var mafya dışı konu olarak. :) Yalnız çok aksiyon bekleme aksiyon istiyorsan Prison Break'i izle önce. :):)

Sevmediğini nereden anladın? :D
bazen bir racon sahnesi herşeye bedeldir herşeye :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Prison Break için yazdım zaten fazla mantık aranmamalı diye. :):)

Sadece izlediklerimi önerdiğim için Deadwood doğal olarak kategori dışı kaldı. Geçen gün de konuştuk zaten dizi ilgimi çekiyor. Kışın etkinlik şekilde izlememiz muhtemel dizilerden. :):)
hem kışın hemde kesin değil gündeme alınması muhtemel yani ??? :)

bu arada friends in ilk iki bölümüne izledim friends için konu başlığı açılmamış sanırım gerçi benden başka herkes izlemiştir :) jenifer aniston rachel rolüyle sempatik her bölüm başında çok güzel bir sahne koymuşlar diziye keyifle başlıyoruz... çok kaliteli esprileri var karakterlere ilk bölümde ısınmak mümkün tek olumsuz yanı kahkaha efekti? olmasa daha iyi olurdu ..

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
hem kışın hemde kesin değil gündeme alınması muhtemel yani ??? :)

bu arada friends in ilk iki bölümüne izledim friends için konu başlığı açılmamış sanırım gerçi benden başka herkes izlemiştir :) jenifer aniston rachel rolüyle sempatik her bölüm başında çok güzel bir sahne koymuşlar diziye keyifle başlıyoruz... çok kaliteli esprileri var karakterlere ilk bölümde ısınmak mümkün tek olumsuz yanı kahkaha efekti? olmasa daha iyi olurdu ..
Şu an dizilerimiz çok, yeni diziye geçtiğimizde akla ilk gelenlerden olacak yani, oylamaya sunarız büyük ihtimal. :):)

Friends'in başlığı var, senin gibi daha ilk sezonda olanlar da var. :)

Başlık şurada:

https://fav10.net/forum/threads/friends-dizi-yorumları-tüm-sezonlar.220059/

Beğenmene sevindim, biraz şüpheliydim aslında komediye tamamen karşı olduğun için. :):) Ben ilk bölümde ısınamamıştım sonradan ısınmıştım üstelik. :) Efekt 90'lı yıllardaki sanırım her dizide varmış. Takıntı yapmadığın sürece rahatsız etmez herhalde ama evet bu her dizi için geçerli zaten efektsiz daha iyi olurlar. :):)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Şu an dizilerimiz çok, yeni diziye geçtiğimizde akla ilk gelenlerden olacak yani, oylamaya sunarız büyük ihtimal. :):)

Friends'in başlığı var, senin gibi daha ilk sezonda olanlar da var. :)

Başlık şurada:

https://fav10.net/forum/threads/friends-dizi-yorumları-tüm-sezonlar.220059/

Beğenmene sevindim, biraz şüpheliydim aslında komediye tamamen karşı olduğun için. :):) Ben ilk bölümde ısınamamıştım sonradan ısınmıştım üstelik. :) Efekt 90'lı yıllardaki sanırım her dizide varmış. Takıntı yapmadığın sürece rahatsız etmez herhalde ama evet bu her dizi için geçerli zaten efektsiz daha iyi olurlar. :):)
beğenmek sorun değil daha öncede söylediğim gibi devamlılık açısından sorun yaşıyorum yani izlerken keyif alıyorumda bir sonraki bölüme geçmemi sağlayacak merak unsuru olmayınca unutuyorum diziyi.. araya zaman girincede tekrar başlamak zor oluyor.... ama bunu izleyeceğim ..

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
beğenmek sorun değil daha öncede söylediğim gibi devamlılık açısından sorun yaşıyorum yani izlerken keyif alıyorumda bir sonraki bölüme geçmemi sağlayacak merak unsuru olmayınca unutuyorum diziyi.. araya zaman girincede tekrar başlamak zor oluyor.... ama bunu izleyeceğim ..
Ben genelde komedileri belli bir programa oturtmuyorum boşluk doldurucu olarak kullanıyorum. Genelde günlük izleyecek dizilerim veya filmlerim önceden belli oluyor. (Genelde ya yeni bölüm çıktığı gün ya da etkinlik günü.) Onları izledikten sonra baktım hala bir şeyler izleme ihtiyacım var o zaman komediden tüketiyorum. :)

Bir de benim özellikle 20 dakikalık komedileri en çok izlediğim zaman en yoğun olduğum zamanlardır. Mesela okul zamanı sınav yoğunluğundan dolayı dizi, film falan izleyemiyordum ama çalışma aralarında 20 dakikalık bir komedi koyuyordum hem kafa yormak gerekmiyor, kafayı boşaltıyorsun biraz hem de vaktinden pek götürmüyor. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ben genelde komedileri belli bir programa oturtmuyorum boşluk doldurucu olarak kullanıyorum. Genelde günlük izleyecek dizilerim veya filmlerim önceden belli oluyor. (Genelde ya yeni bölüm çıktığı gün ya da etkinlik günü.) Onları izledikten sonra baktım hala bir şeyler izleme ihtiyacım var o zaman komediden tüketiyorum. :)

Bir de benim özellikle 20 dakikalık komedileri en çok izlediğim zaman en yoğun olduğum zamanlardır. Mesela okul zamanı sınav yoğunluğundan dolayı dizi, film falan izleyemiyordum ama çalışma aralarında 20 dakikalık bir komedi koyuyordum hem kafa yormak gerekmiyor, kafayı boşaltıyorsun biraz hem de vaktinden pek götürmüyor. :)
dizinin süresi mükemmel, dediğin gibi boşluk doldurmak ve kafa dağıtmak için birebir, 20 dakikanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun zaten :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Lost'un sonunu duyunca tüm iştahım kaçtı boş yere izlemiş gibi oluyormuşuz gibi oldu. İlk bölüme baktım sonunu duyunca bıraktım.:(

Prison Break izlemiştim biraz 3-5 bölüm falan ama sonra bıraktım daha doğrusu devam edemedim.:(

Komedi olmasına rağmen Friends'e bakabilirim.:D

KayıpSehir

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,645
Puanı
360
Prison Break`e başlamak istiyorum. Lost ve Freinds`de ilgi çekici.

Lost'un sonunu duyunca tüm iştahım kaçtı boş yere izlemiş gibi oluyormuşuz gibi oldu. İlk bölüme baktım sonunu duyunca bıraktım.:(

Prison Break izlemiştim biraz 3-5 bölüm falan ama sonra bıraktım daha doğrusu devam edemedim.:(

Komedi olmasına rağmen Friends'e bakabilirim.:D
Prison Break sıkıcı mı?

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
@OzaN'a bu mükemmel calismasindan dolayi tesekkür etmeliyim, bu listeyi gördükten yaklasik 6 ay sonra Lostu sonunda bitirdim.

Izleidigim en güzel en efsane dizilerden birisiydi, unutulmayacaklar listesinin basini cekecek dizidir Lost. "Lost cok bozdu" muhabbetine gelince Lostun "bozulan" sezonlari bile bircok diziye tas cikartir cinsten kaliteliydi, izlemeyen kalmasin mutlaka izlesin bence.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
@OzaN'a bu mükemmel calismasindan dolayi tesekkür etmeliyim, bu listeyi gördükten yaklasik 6 ay sonra Lostu sonunda bitirdim.

Izleidigim en güzel en efsane dizilerden birisiydi, unutulmayacaklar listesinin basini cekecek dizidir Lost. "Lost cok bozdu" muhabbetine gelince Lostun "bozulan" sezonlari bile bircok diziye tas cikartir cinsten kaliteliydi, izlemeyen kalmasin mutlaka izlesin bence.
Ben de izliyorum o diziyi 2. Sezon 13. Bölümdeyim yaz olsaydı 1 ayda bitirirdim de uzun zaman izleyemiyorum. :D

GreatOttoman

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,738
Puanı
361
İçlerinden sadece SFU'yu izliyorum, çok iyi bir dizi. :)
Lost'a başlamayı düşünmedim değil ama gerçekten çok kötü yorumlar duydum başlama isteğimi kırdı.
Friends'e de başlamıştım ama devamı gelemedi. :(
Pişmanmısın bu yorumundan ? :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@Yiğitt tabi bir de Death Note efsanesi var malum. :D

Ama hiçbiri Lost kadar derinden etkilemedi. Belki izlediğim ilk yabancı dizi olmasından da kaynaklanabilir ama bilmiyorum, onlarca dizi izledim yine de Lost'u mumla arıyorum. İlerde teknoloji mümkün olursa, Lost hakkında bildiğim tüm şeyleri hafızamdan sildirip yeniden başlayabilirim kim bilir? Sil Baştan filmindeki gibi :D

Unutmadan belirteyim Fringe'i de Lost'un kardeşi sayıyorum. O da bir başkaydı.

Ve Türkler'den de Leyla Ile Mecnun ve eski Çakırlı Vadi benim için ayrı öneme sahip. :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
@Yiğitt tabi bir de Death Note efsanesi var malum. :D

Ama hiçbiri Lost kadar derinden etkilemedi. Belki izlediğim ilk yabancı dizi olmasından da kaynaklanabilir ama bilmiyorum, onlarca dizi izledim yine de Lost'u mumla arıyorum. İlerde teknoloji mümkün olursa, Lost hakkında bildiğim tüm şeyleri hafızamdan sildirip yeniden başlayabilirim kim bilir? Sil Baştan filmindeki gibi :D

Unutmadan belirteyim Fringe'i de Lost'un kardeşi sayıyorum. O da bir başkaydı.

Ve Türkler'den de Leyla Ile Mecnun ve eski Çakırlı Vadi benim için ayrı öneme sahip. :)
Ben de ilk olarak Lost ile başladım. :D
TWD ilk sezonu bitirdim evet güzeldi ama bir Lost etmedi gibi. :)
Türkler'den baya sevdiğim dizi var, ayrım yapamıyorum o konuda. :D

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Friends: Efsane dizilerimden biri benimde son sezonuna geldim ama izlemeye kıyamıyorum bitecek diye gerisini siz düşünün. :)

Lost: Herkes çok bozmuş vs. dedi bende o yüzden inat etmiştim izlemiyordum ama madem bu kadar seveni var 1.bölümü bi izliyim dedim ve bağlandım diziye hatırlıyorum 2-3 ay gibi bi sürede dizinin tüm bölümlerini izlemiştim, iyiki de izlemişim hatta geç bile kalmışım diyorum.

Seinfeld: Friends, How I Met Your Mother gibi komedi dizilerim bitince başlamayı düşünüyorum.

The Sopranos: Pek benlik bi dizi değil. :)

Prison Break: İsmini çok duydum hatta bi ara Star TV'de de yayınlanıyordu ama beni saracak bi diziye benzemiyor.

Freaks and Geeks: İlk bölümünü izlemiştim ve sevmiştim de ama eldeki diziler çok olunca devam edemedim, dizilerim azalınca veya yazın izlemeye devam edeceğim. :)

Six Feet Under: İzlemedim ama ismini duymuştum şu an bi sürü birikmiş dizim var onlardan ve normal hayatımdan zaman kalırsa başlayabilirim. :)