Insurgent / Kuralsız (2015) Film Bilgileri & Yorumları

gundix123

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2908446.jpg

Kuralsız - Insurgent (2015)

Türü: Bilimkurgu, Aksiyon
Yönetmen: Robert Schwentke
Senaryo: Brian Duffield (screenplay), Akiva Goldsman (screenplay), Mark Bomback (screenplay), Veronica Roth (novel)

Oyuncular:
Shailene Woodley
Theo James
Ansel Elgort
Miles Teller
Kate Winslet

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Futüristik bir distopyada geçen öyküde, beş farklı fraksiyona bölünen bir toplumun tüm yaşantısını bu hiyerarşik yap üzerine inşa ettiğini izlemiştik. Bu hiyerarşik yapılanmaya karşı çıkan Tris, hem çevresindeki insanları hem de işleyen bu düzeni değiştirecek güce sahip olduğunu keşfetmişti.

Devam filminde Tris'in tercihinin sonuçlarının yanı sıra, çözülmeye başlayan düzenin dünyayı ne hale getirdiğine tanık olacağız. Mücadeleye kaldığı yerden devam edecek olan Tris'in yolculuğunun bu ikinci ayağını perdeye taşıyacak isim ise, Robert Schwentke olacak.

Filmin Fragmanı

Film superdi :)
kitapla birebir aynı gittiler.Basroldeki oğlanın annesinin hastası oldum diyordum 20li yaslarindadir diye ama bir de baktim 48 😱 😱 taş gibi kadin maşallah :)
Kardesim oğlunu seviyor bende bu kadını yani anali oğullu hastasiyiz dedee :)
Filmin sonunda benim kadınım o sarı yellozu vurdu. (SARI KADIN AYNI MEDCEZIRDEKI SUDEYDI )
@Çiğdem- @xemrexxx @destere @OzaN @Billy Kane @Bully @yatutarsa siz izlemedinizmi ya :(

Film superdi :)
kitapla birebir aynı gittiler.Basroldeki oğlanın annesinin hastası oldum diyordum 20li yaslarindadir diye ama bir de baktim 48 😱 😱 taş gibi kadin maşallah :)
Kardesim oğlunu seviyor bende bu kadını yani anali oğullu hastasiyiz dedee :)
Filmin sonunda benim kadınım o sarı yellozu vurdu. (SARI KADIN AYNI MEDCEZIRDEKI SUDEYDI )
@Çiğdem- @xemrexxx @destere @OzaN @Billy Kane @Bully @yatutarsa siz izlemedinizmi ya :(
imdb puanı pek iç açıcı değil gibi :))

Bunlar ergen filmi ya. Genç kızların son zamanlarda The Hunger Games'le birlikte favorisi.:D
Bu, Grinin bilmem kaç tonu ve özellikle Hızlı Ve Öfkeli gibi filmler tümüyle ergen kitleye hitap eden çerezlik filmler bence. Yani sırf izleyici hoş vakit geçirsin, biz de para kasalım kafasıyla yapılmış filmlerdir, Bestseller Romanlar gibi.

Eğer hem gerçek bir distopya hem de bilimkurgunun hası, kaliteli bir kurgu ve mükemmeliyetçi bir yönetmenlik, el emeği göz nuru bir çalışma, harika müzikler ve fevkalade oyuncularla dolu, gerek dramın gerek maceranın gerek felsefe düşüncenin sınırlarının zorlandığı, adına binlerce, on binlerce makaleler, milyonlarca methiyeler yazılan, dört üzerinden beş puanı hakeden gerçek bir kült sinema filmi izlemek istiyorsanız ;

İzleyin. Elbette sakin bir ruh yapısıyla. :)

Bunlar ergen filmi ya. Genç kızların son zamanlarda The Hunger Games'le birlikte favorisi.:D
Bu, Grinin bilmem kaç tonu ve özellikle Hızlı Ve Öfkeli gibi filmler tümüyle ergen kitleye hitap eden çerezlik filmler bence. Yani sırf izleyici hoş vakit geçirsin, biz de para kasalım kafasıyla yapılmış filmlerdir, Bestseller Romanlar gibi.

Eğer hem gerçek bir distopya hem de bilimkurgunun hası, kaliteli bir kurgu ve mükemmeliyetçi bir yönetmenlik, el emeği göz nuru bir çalışma, harika müzikler ve fevkalade oyuncularla dolu, gerek dramın gerek maceranın gerek felsefe düşüncenin sınırlarının zorlandığı, adına binlerce, on binlerce makaleler, milyonlarca methiyeler yazılan, dört üzerinden beş puanı hakeden gerçek bir kült sinema filmi izlemek istiyorsanız ;

İzleyin. Elbette sakin bir ruh yapısıyla. :)
insurgent le işim olmaz ? ama grinin donu filmini mutlaka izleyeceğim ergenik olsada farketmez :) hiç bişey yoksa bile dakota johnson aşkına izlenir bence :))

Bence konu bakımından olmasa da tarz bakımından benzeyen, ancak çok daha kaliteli ve sanatsal olan Nymphomaniac filmini izlesen daha iyi olurdu. :)

https://fav10.net/forum/threads/nymphomaniac-part-1-2-İtiraf-bölüm-1-2-2013-film-bilgileri-yorumları.240293/
dediğin filmi mutlaka izleyeceğimde bir türlü ortam bulamadım :) ya da ortam uygun olduğunda film aklıma gelmedi film aklıma geldiğinde ortam kalabalıktı bir şekilde izlemeyi başaramadım :) bu filmi üç beş ay önce listeye almıştım bir türlü denk düşüremedik :)