TVen Kazanmak İçin 25 Saniye 7. Bölüm

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,872
Puanı
1,061
onjEN2.jpg

mrt-06: Sayın FF izleyicileri Kazanmak İçin 25 Saniye tam gaz devam ediyor, 4 yeni yarışmacımızı stüdyo çağırıyorum; yatutarsa, dizi kolik, yakup09, ozgur2113! (Alkış eşliğinde mrt-06 ile tokalaşıp masalarına geçerler) Hoşgeldiniz. Evet yarışmamızı biliyorsunuz 8 soru yönelteceğim ve 2 joker hakkınız var süreniz 25 saniye.. Hazırsanız ilk soruya geçelim!

1)'Sanat Güneşi' olarak adlandırdığımız ünlü sanatçımız kimdir? (250 puan)
A)Muazzez Abacı B)Bülent Ersoy C)Zeki Müren D)Ebru Gündeş

__yatutarsa______dizi kolik________yakup09_______ozgur2113___
CCCC
’’Sanat Güneşi’’ olarak adlandırdığımız ünlü sanatçımız rahmetli Zeki Müren’dir, doğru cevap C şıkkı. Kolay bir soruydu dört yarışmacım da tam puan aldı. Zaten ilk etap soruları zor olmaz fazla sıkıntı yapmayın yani. 2. Sorumuz!

2)'Every Way That I Can' şarkısıyla 2003 yılında Eurovision birincisi olan olan şarkıcımız kimdir?
A)Grup Athena B)Sertap Erener C)Şebnem Paker D)Ajda Pekkan

__yatutarsa______dizi kolik_______yakup09_______ozgur2113___
BBBB
“Every Way That I Can” şarkısıyla 2003 yılında Eurovision’u kazanan sanatçımız Sertap Erener’dir, doğru cevap B şıkkı. Yine tüm yarışmacılarım sorudan tam puan aldılar. 3. Soruya geçelim.

rY5LZz.jpg
3)Sevilen oyuncu ‘Binnur Kaya’ şıklardaki hangi dizide yer almamıştır? (750 Puan)
A)Yabancı Damat B)Ekmek Teknesi C)Türk Malı D)Avrupa Yakası

BBBB
Binnur Kaya sırasıyla Yabancı Damat, Avrupa Yakası, Türk Malı dizilerinde yer almıştır ancak Ekmek Teknesi dizisinde rol almamıştır. Doğru cevap “B” şıkkı. 4. soru gelsin!

4)TBMM kararıyla 1 Ocak 2005 tarihinde Türk Lirasından kaç sıfır atılmıştır? (1000 Puan)
A)4 B)5 C)6 D)7

CC C
mrt-06: Yakup cevabın ne?
yakup09: Yarı yarıya joker hakkımı kullanmak istiyorum.
mrt-06: O halde 2 seçenek çıksın!
A)4 B)5 C)6 D)7
yakup09: 5 ya da 6 ama, tam hatırlamıyorum C şıkkı 6 diyelim.
mrt-06: TBMM kararıyla 1 Ocak 2005 tarihinde Türk Lirasından 6 sıfır atılmıştır; doğru cevap C şıkkı. 5. Soru!​

5)Yapılarına göre diller grubunda Türkçe Hangi Gruba girer? (1250 puan)
A)Tek Heceli Diller B)Eklemeli Diller C)Çekimli Diller D)Çok Heceli Diller

C BB
dizi kolik: yarı yarıya!
mrt-06: Bilgisayar 2 seçeneği çıkarıyor..
A)Tek Heceli Diller B)Eklemeli Diller C)Çekimli Diller D)Çok Heceli Diller
dizi kolik: Hmm, D diyorum.
mrt-06: Türkçe “Eklemeli Diller” grubunda yer alır doğru cevap B şıkkı. Sorudan Yakup ve Özgür puan aldılar. 6. soru gelsin bakalım.

6)Şıklardan hangisinin her yıl kutlanan özel günü yoktur? (1500 Puan)
A)Dünya Su Günü B)Dünya Ruh Sağlığı Günü C)Dünya Avarelik Günü D)Dünya Hayatı Anlama Günü

C D C
mrt-06: dizi kolik cevabın?
dizi kolik: Telefon hakkımı kullanıcağım.
mrt-06: Peki ekrana 3 isim geliyor online listesinden;

__gundix123______AlemTo_______berkann____
dizi kolik: Berkan'ı arayılım.
mrt-06: Alo, Berkan Kazanmak İçin 25 Saniye'den arıyorum dizi kolik sana bir soru yöneltecek, çok az süresi var. (berkann C yanıtını verir) Gerçekten çok ilginç bir soru hazırlamışız. Doğru cevap;
Bant Reklamı
onXQvq.jpg
Dünya su, ruh sağlığı, avarelik günü her yıl kutlanmaktadır. Ülkemizde pek bilinmiyor bu günler. Özel gün olarak kutlanmayan Hayatı Anlama günüdür, cevap D şıkkı. Böyle bir gün yok. :D Bu sorudan sadece yakup09 puan alabildi. 7. soru!

7)Mustafa Kemal Atatürk’ün nüfusa kayıtlı olduğu il hangisidir? (2000 Puan)
A)Gaziantep B)Bursa C)Ankara C)İstanbul

AAA
ozgur2113: Of iki şık arasında kaldım yarı yarıya!
mrt-06: İki şık çıktı 10 saniyen var.
A)Gaziantep B)Bursa C)Ankara D)İstanbul
ozgur2113: B şıkkı diyorum.

mrt-06: Mustafa Kemal Atatürk’ün nüfusa kayıtlı olduğu il Gaziantep’dir, doğru cevap A şıkkı. Özgür maalesef bu sorudan puan alamadın. Ve final sorumuz, 3000 puan değerinde!

8)Bir basketbol takımında oyuncuların forma numarası hangi sayıyla başlar? (3000 Puan)
A)0 B)1 C)3 D)4

D D
mrt-06: Yakup, Emre hadi bir cevap verin artık.
yakup09: 4 yok yok 3, C şıkkı!
yatutarsa: Yarı yarıya!
mrt-06: İki seçenek çıkıyor.
A)0 B)1 C)3 D)4
yatutarsa: D şıkkı diyorum!
mrt-06: Cevabı açıklıyorum.
LdyQNG.jpg

22 Ağustos Cuma 20.00'da!! Kalan 3 yarışmacının kıyasıya mücadelesi..

Basketbol takımında oyuncuların forma numarası 4 ile başlar 3000 puanlık final sorumuzun cevabı D şıkkıdır. Peki ben izleyicilerimize neden 4 ile başladığını sormak istiyorum ilginç bir kural internette pek bilgiye ulaşamadık, siz nerden bildiniz? :)

ozgur2113: Ben bi yerde duymuştum ama nerden duydum unuttum. :D
yatutarsa: Benim tamamen sallamasyon. :Z

mrt-06: Pekii, ilk haftamızın sonuna geldik, aramızdan kim ayrılacak öncelikle 1. ve 2.yi açıklıyorum 1. yarışmacımız..... 7500 puan ile dizi kolik, 2. Yarışmacımız 6750 puan ile ozgur2113 oluyor. Tebrikler dizi kolik. :)

dizi kolik: Çok teşekkür ederim aslında beklemiyordum böyle bir performans göstereceğimi. 1.lik sürpriz oldu bana.
mrt-06: Peki ozgur2113 sana da tebrikler puanın çok iyi. 3. ve programımıza veda eden 4. Yarışmacımız kim? 3. Yarışmacımız 6000 puan ile....

yatutarsa oluyor. Veda eden isim küçük bir farkla 5750 puanla yakup09. Katıldığın için çok teşekkür ederim Yakup. :)
yakup09: Ben de teşekkür ederim burada yarışmak çok keyifiydi. Çok eğlendim keşke ilk aklımdan geçen seçeneği söyleseydim 4 deseydim o soruda son anda 3 dedim, kötü oldu...
mrt-06: Sağlık olsun burda sizle yarışmak güzeldi umarız tekrar katılırsınız programımıza. :)

SıraYarışmacıPuanı
1dizi kolik7500
2ozgur21136750
3yatutarsa6000
4yakup095750
Efendim hafta görüşmek üzere hoşçakalın, kendinize iyi bakın. Bu hafa özel bölümümüz olacaktı aslında ama uzatma kararı aldık 3 hafta sonrasına bunu da belirtelim.
|| Yarışmaya başvurmak istiyorsan: Tıkla

OJDNXD.jpg

Güzel bir bölümün daha sonuna geldik
@ özgür2113 senden Gaziantep sorusunu bilmeni beklerdim.

Benim için çok güzel bir yarışma oldu. :D En çok şaşırdığım soru özel günler sorusuydu. :D

onXQvq.jpg

Bu Flash Tv reklamlarına benzemiş. :A Hani Sarsung telefonunu kakalayan. :A
1 çift çorap da hediyesi vardı, onu kaldırdım. :F TOTAL'de uçuyoruz o yüzden böyle oluyor. .ss

Benim için çok güzel bir yarışma oldu. :D En çok şaşırdığım soru özel günler sorusuydu. :D
Daha bitmedi ki? :D Köfe gibi kızar biber gibi patla sana çok kızgınım. :F

İlk soru kolay sözde en zor soru benim için :D
Güzel olmuş eline sağlık @mrt-06 :)
@dizi kolik Tebrikler :)
Cidden mi? Sana da teklif getircektim. :(

1 çift çorap da hediyesi vardı, onu kaldırdım. :F TOTAL'de uçuyoruz o yüzden böyle oluyor. .ss

Daha bitmedi ki? :D Köfe gibi kızar biber gibi patla sana çok kızgınım. :F

Cidden mi? Sana da teklif getircektim. :(
Tutamadım kendimi. :F Ama o kadar konusunu açtım fragmanı da açmalıydım. :F

Teklifini beklerim :D
Ama soruların zor :D
Çoğu kişi böyle diyor aslında o kadar zor sormamaya çalışıyorum. :( İlerdde TV dizileri özel yapıcam ona katılırsın o vakit? :D

Tutamadım kendimi. :F Ama o kadar konusunu açtım fragmanı da açmalıydım. :F
Ben 3 yıldır belkiyorum ama. :T

Ve @mrt-06 teşekkür ederim. 1.'lik beklemiyordumo yüzden sevindim açıkçası. Keyifli yarışmaydı. :X
Hiç beklemiyordun demi? :X

Çoğu kişi böyle diyor aslında o kadar zor sormamaya çalışıyorum. :( İlerdde TV dizileri özel yapıcam ona katılırsın o vakit? :D

Ben 3 yıldır belkiyorum ama. :T

Hiç beklemiyordun demi? :X
Bir şey olmaz sen bol bol izle. :X Yayın tarihini açarsın inşallah. :A

Bir şey olmaz sen bol bol izle. :X Yayın tarihini açarsın inşallah. :A
Onu da sen açarsın. :bağır: Ben tanıtımı açtım baktım yanda kimse açmamış Twitter'a bir girdim FF sayfası paylaşmış konunu o an bakakaldım. Şok oldum hayat o an benim için durdu. :F

Sen teklif getir kabul ederim :D
Kafama göre gelemem öyle :D
Haftada 15 Bin'e teklif getiricem sana. :D Şaka bir yana gelecek yaz devam edecek o zaman mutlaka özelden atıcam. :)