OzaN'dan Yabancı Dizi Önerileri 2: Üst Düzey Diziler

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şu konuda yabancı dizi önerilerini derlediğim bir yazı dizisine başlamıştım bildiğiniz gibi. İlk konuda "mutlaka izlenmeliler" başlığı altında beş diziyi herkese önermiştim. Bu yazıdaki diziler ise diğer başlığa girmeyi az farkla kaçırmış, fakat özellikle diğer yazıdaki dizileri izlemiş kişilerin izlemesi gereken diziler...

Diğer konuda olduğu gibi bu konuda da sadece yayın hayatına devam eden diziler var. Bitmiş dizileri ayrı yazıda ele alacağım. Sözü fazla uzatmadan bugünkü dizileri incelemeye başlayalım:

Homeland

Drama - Aksiyon / 3 sezon / 12 bölüm / 50 dakika

Neden izlenmeli:
  • Yayındaki en kaliteli dizilerden biri.
  • Özellikle ilk sezonuyla ödüle boğuldu, Emmy ve Altın Küre'de "en iyi dizi" seçilmesinin yanı sıra oyuncuları da pek çok ödül kazandı.
  • İlk sezonuyla çok iyi bir başlangıç yaptığından dolayı fazla zaman geçmeden diziyi favorileriniz arasına ekleyebilirsiniz.
  • Dizide sık sık Türkiye'ye yakın coğrafyalar gündeme geliyor. Dizinin bir ara İstanbul'a taşınması söz konusu oldu.
  • Türkiye'de de geniş bir izleyici kitlesine sahip.
  • Bir ajan dizisi olmasının yanında aile dramını da işlediğinden hemen herkese hitap edebilecek nitelikte.
Uyarılar:
  • Eğer üçüncü sezonunda düşüşe geçmemiş olsaydı "mutlaka izlenmeliler" arasında mutlaka yeri olacaktı. Fakat dördüncü sezonuyla yeniden o kategoriye çıkma şansı mevcut.

thumbnail_1405793490.jpg

Orphan Black

Drama - Bilim Kurgu / 2 sezon / 10 bölüm / 40 dakika

Neden izlenmeli:
  • Ele aldığı konu bakımından oldukça ilgi çekici ve kısmen daha ağır dizilerin arasında hafif komedi sosuyla birlikte izlemesi keyifli bir yapım.
  • Başrol oyuncusu Tatiana Maslany dizide birden fazla karakteri aynı anda canlandırıyor ve bu diziyle çeşitli ödüller, büyük bir hayran kitlesi kazanmayı başardı. Siz de izlediğiniz takdirde çok büyük ihtimalle hayran olduğunuz kadın oyuncular arasına bir yenisini ekleyeceksiniz. :)
  • Süresi sadece 40 dakika ve şu ana kadar 20 bölüm yayınlandı. Zaman sıkıntısı olanlar için izlemesi son derece kolay.
  • Forumda da büyük bir izleyici kitlesine sahip, FavoriForumum'un en sevilen dizilerinden. :)
Uyarılar:
  • Sanırım uyarılacak hiçbir noktası yok, herkes gönül rahatlığıyla izleyebilir. :)

thumbnail_1405793506.jpg

Boardwalk Empire

Drama - Suç / 4 sezon / 12 bölüm / 50-60 dakika

Neden izlenmeli:
  • Hemen her yönüyle ekranlardaki en kaliteli yapımlardan biri.
  • Arkasında Martin Scorsese, Terence Winter gibi önemli isimler bulunurken oyuncu kadrosunda da pek çok önemli oyuncu bulunuyor.
  • Bugüne kadar pek çok Emmy ve Altın Küre ödülü kazandı. Geçen gün açıklanan Emmy adaylıklarında da 7 adaylıkla en çok adaylık kazanan dizilerden biri oldu.
  • Özellikle mafya ve dönem dizilerini sevenleri yakalayabilecek nitelikte.
  • Dizideki çok sayıda karakterden kendinize favori bulmanız mümkün.
Uyarılar:
  • Dizi, bu sezon beşinci sezonuyla final yapacak.
  • Karakterlere alışmanız biraz zaman alabilir, 1-2 bölümde erken pes etmemenizde fayda var.
  • Son iki sezonunu ben de henüz izlemedim fakat kalitenin korunduğuna şüphem yok. Beraber izleriz isterseniz. :):)

thumbnail_1405793923.jpg

Vikings

Drama - Tarihi / 2 sezon / 9-10 bölüm / 40 dakika

Neden izlenmeli:
  • History kanalında yayınlanmasından ötürü yarı belgesel özelliği de var. Tarihteki gerçek kişiler baz alınmış.
  • Diziyle birlikte Vikingleri daha iyi tanıyabilirsiniz.
  • Türkiye'de en çok izlenen yabancı dizilerden biri durumuna geldi kısa sürede.
  • Az bölümlü ve bölüm süresinin kısa olması nedeniyle kolayca izlenebilir.
Uyarılar:
  • İlk sezonu da beğenildi aslında ama bana kalırsa dizi asıl parlamayı ikinci sezonda yaptı. Diziyle ilgili kesin kararınızı ikinci sezonu gördükten sonra verin. :)

thumbnail_1405793970.jpg

Shameless

Drama - Komedi / 4 sezon / 12 bölüm / 50-60 dakika

Neden izlenmeli:
  • Ekranların en utanmaz, sıradışı ailesi Gallagherlar ile tanışmalısınız.
  • Komedi ile dramanın birlikte nasıl iyi uyum sağladığını görmek için en uygun seçeneklerden biri.
  • Başrol oyuncusu William H. Macy bu yıl Emmy adayı oldu ve onun dışında da kadroda pek çok önemli ve kaliteli oyuncu bulunuyor.
  • Eğer uyarılardaki maddeden rahatsız olmayacaksanız bu çarpıcı diziyi sevmeme ihtimaliniz bir hayli düşük.
Uyarılar:
  • Dizideki ailemiz dizinin adı üstüne son derece utanmaz bir aile. Dolayısıyla dizide pek çok +18 öge görmeniz mümkün. Bu diziyi izledikten sonra diğer dizilerdeki +18 sahnelerin o kadar da fazla olmadığına kanaat getirebilirsiniz. :)
thumbnail_1405794046.jpg

Brooklyn Nine-Nine

Komedi - Polisiye / 1 sezon / 22 bölüm / 20 dakika

Neden izlenmeli:
  • Geçtiğimiz sezonun en iyi yeni komedi dizisi diyebiliriz.
  • Altın Küre'de "en iyi komedi dizisi" ve "en iyi komedi erkek oyuncu" ödüllerini almayı başardı.
  • Geniş kadrosu içerisinde kendinize uygun karakter bulmanız çok olası.
  • Gülme efektsiz komedilerden biri.
  • Forumda da en çok izlenen komedilerden biri.
  • Büyük ihtimalle ilerleyen yıllarda adından artarak söz ettirmeye devam edecek. İlk keşfedenlerden olmak isteyebilirsiniz. :)
Uyarılar:
  • Eğer başlama sebebiniz polisiye tarafı ise polisiye tarafının az olduğunu ve daha çok bir polis grubunun kendi içlerindeki eğlenceli ilişkilerin işlendiğini bilmenizde fayda var.
thumbnail_1405794096.jpg

Yazı dizisi devam edecek, bir sonraki yazı Pazar, olmadı Pazartesi en kötü ihtimalle Salı bu saatlerde yayında. :)

@destere @sürgünüm @Forumdash @cevaa @yatutarsa @sokak sanati @gundix123 @berkann @RevaN @mrt-06 @Reytinger @kaan955 @Harunnn60 @Bully @Ahmad @BuraK @AlemTo @xemrexxx @Çiğdem- @BesaleT @KayıpSehir @ehsan7000

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hepiciği izlediğim diziler:X Homeland'e adam aranıyor yorum için:F Hatta 4.sezona yetişin:X

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Homeland'ın adını çok duydum, izlemek isterim ama şu sıralar olmaz gibi. :)
Orphan Black ilk bölümünü izlemiştim, aslında sevdim ama nedense bıraktım bir ara devam edeceğim.
BE adını hiç duymamıştım şuan kadrajımda değil :)
Shameless ve Vikings'i severek izliyorum zaten, ikisi de çok iyi diziler. Öneririm ben de. :) :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Hepsini duymuşluğum var ancak hiçbiri dikkatimi çekmemişti izlemek için. Hala da öyle.

Shameless'taki +18'liği merak ettim. Bir video falan yok mu acaba. :D
B99 iyi gözüküyor ama ondan önce başlamam gereken bir sürü komedi var.

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Orphan Black ilgimi çekti bu filmler arasından. Başlanabilir. :X

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Orphan Black, güzeldi aslında ilk bölümünü izlemiştim belki buraya da yazmışımdır onun yerine başka dizi tercih etmiştim. Şuan o tarz bir dizi izliyorum üstüne 50-60dk olması uzun bir süre izlemem mümkün değil gibi.

Vikings, izlemek istersin ya her zaman bir türlü izleyemezsin, oda öyle bir dizi benim için. Tarihe karşı ilgim var konusu itibariyle sevmeme ihtimalim yok, elimde ki dizilerden birine ara verirsem başlayabilirim belki.

Brooklyn Nine-Nine, normalde yorum yapmayacaktım bu dizi için fakat belki komediyi bununla doldurabilirim, diğer seçenekler tutmazsa. Daha önce sadece ismini duyup isminde sonra zaten bakma isteği bırakmayan bir haldeydi, isimden kaybediyor. Kadro iyi gibi, 1-2 ismi tanıyorum. Bu dizi için başlamak isteyen varsa onlara katılırım, yoksa unuturum muhtemleen. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Homeland yazın başlarında izlemek istediğim bir diziydi ama sonra bir şeyler oldu bir haber falan görmüştüm ondan sonra soğudum, onu şu anlık askıya aldım o yüzden. :)

Orphan Black de forumda baya ilgi görüyordu o yüzden diziyi az buçuk tanıyorum. Aslında diziyi izlemek de istiyorum ama şimdilik kalsın. Çünkü bu diziden önce izlemem gereken diziler var. :)

Vikings de yine fazlasıyla karşıma çıkan bir dizi. Ona da başlamak istiyorum ve beğeneceğimi de düşünüyorum. Ama dediğim gibi yakın zamanda başlamam zor. Fakat duruma göre öne alabilirim diziyi. :)

Boardwalk Empire'ı da beğenerek izliyorum zaten. 1-2 kişi daha bize katılsa fena olmaz. :D

Reytinger

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,255
Puanı
460
Eline sağlık adminim tekrardan.:)

Aralarında bir tek Orphan Black var izlediğim. Aslında böyle diziler hep dikkatimi çeker. Ama yeni bir diziye başlamam yakında.:D

Belki dizileri azaltırsam Homeland olur.:)

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
Boardwalk Empire: Tam benlik dizimiş bu en yakın zamanda indirip izlemeyi düşünüyorum ):
Brooklyn-Nine-Nine:
Bir gün yabancı komedi izlersem ilk izliyeceğim yabancı komedi bu olacak :)
Homeland: Bunu izlicektim zaten arkadaştan alacaktım tüm bölümleri ):

@OzaN eline sağlık 3.çalışmanı bekliyoruz :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hepiciği izlediğim diziler:X Homeland'e adam aranıyor yorum için:F Hatta 4.sezona yetişin:X
Boardwalk Empire'a mı başladın mı? :eek:
:eek:
Hepsini duymuşluğum var ancak hiçbiri dikkatimi çekmemişti izlemek için. Hala da öyle.

Shameless'taki +18'liği merak ettim. Bir video falan yok mu acaba. :D
B99 iyi gözüküyor ama ondan önce başlamam gereken bir sürü komedi var.
Nasıl bir video bekliyorsun ki, diziyi izlemen lazım. Yoksa ultra sıradışı bir şey yok görüntü olarak. :D

Ondan önceki bir sürü komedi büyük ihtimal çok sezonlu diziler. B99 engel olmaz onlara. :):)

Orphan Black, güzeldi aslında ilk bölümünü izlemiştim belki buraya da yazmışımdır onun yerine başka dizi tercih etmiştim. Şuan o tarz bir dizi izliyorum üstüne 50-60dk olması uzun bir süre izlemem mümkün değil gibi.

Vikings, izlemek istersin ya her zaman bir türlü izleyemezsin, oda öyle bir dizi benim için. Tarihe karşı ilgim var konusu itibariyle sevmeme ihtimalim yok, elimde ki dizilerden birine ara verirsem başlayabilirim belki.

Brooklyn Nine-Nine, normalde yorum yapmayacaktım bu dizi için fakat belki komediyi bununla doldurabilirim, diğer seçenekler tutmazsa. Daha önce sadece ismini duyup isminde sonra zaten bakma isteği bırakmayan bir haldeydi, isimden kaybediyor. Kadro iyi gibi, 1-2 ismi tanıyorum. Bu dizi için başlamak isteyen varsa onlara katılırım, yoksa unuturum muhtemleen. :D
Orphan Black 50-60 değil 40 dakika. :)

B99 adını ekibin çalıştığı polis istasyonundan alıyor. Bence güzel isim, hem kulağa hoş geliyor hem de iyi bir kısaltma sahibi. :D Etkinlik düzenleyebiliriz diğer isteyenlerle birlikte. :):)

Homeland yazın başlarında izlemek istediğim bir diziydi ama sonra bir şeyler oldu bir haber falan görmüştüm ondan sonra soğudum, onu şu anlık askıya aldım o yüzden. :)

Orphan Black de forumda baya ilgi görüyordu o yüzden diziyi az buçuk tanıyorum. Aslında diziyi izlemek de istiyorum ama şimdilik kalsın. Çünkü bu diziden önce izlemem gereken diziler var. :)

Vikings de yine fazlasıyla karşıma çıkan bir dizi. Ona da başlamak istiyorum ve beğeneceğimi de düşünüyorum. Ama dediğim gibi yakın zamanda başlamam zor. Fakat duruma göre öne alabilirim diziyi. :)

Boardwalk Empire'ı da beğenerek izliyorum zaten. 1-2 kişi daha bize katılsa fena olmaz. :D
Diğerleri için acele etmene gerek yok zaten yeni sezonlarına epey var. :)

Homeland izleseydin keşke, bence severdin. Neden soğuduğunu bilmiyorum ama endişe edilecek bir şey yok dizide. :):)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Boardwalk Empire'a mı başladın mı? :eek:
:eek:

Nasıl bir video bekliyorsun ki, diziyi izlemen lazım. Yoksa ultra sıradışı bir şey yok görüntü olarak. :D

Ondan önceki bir sürü komedi büyük ihtimal çok sezonlu diziler. B99 engel olmaz onlara. :):)

Orphan Black 50-60 değil 40 dakika. :)

B99 adını ekibin çalıştığı polis istasyonundan alıyor. Bence güzel isim, hem kulağa hoş geliyor hem de iyi bir kısaltma sahibi. :D Etkinlik düzenleyebiliriz diğer isteyenlerle birlikte. :):)

Diğerleri için acele etmene gerek yok zaten yeni sezonlarına epey var. :)

Homeland izleseydin keşke, bence severdin. Neden soğuduğunu bilmiyorum ama endişe edilecek bir şey yok dizide. :):)
Niye soğuduğumu ben de bilmiyorum unututtum haberin içeriğini. (b) Seveceğimi düşünüyorum zaten senin yazdıklarından sonra da büyük ihtimal başlarım. Ama şimdilik beklemede kalsın tüm iyi dizileri harcamak istemiyorum. Biraz zamana yaymak daha iyi. :D

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
The originalsa isinamadim vampir gunluklerine devam edecegim.....

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Niye soğuduğumu ben de bilmiyorum unututtum haberin içeriğini. (b) Seveceğimi düşünüyorum zaten senin yazdıklarından sonra da büyük ihtimal başlarım. Ama şimdilik beklemede kalsın tüm iyi dizileri harcamak istemiyorum. Biraz zamana yaymak daha iyi. :D
4. sezona yetişen birileri olsa iyi olur @Forumdash ile yalnız takılıyoruz. :D Hepsini harcayamazsın zaten istesen de daha bir sürü dizi var. :D