Son İzlediğiniz Yabancı Dizi Bölümü ve Yorumu

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 7*7
Güzel bölümdü. :)
Debra yaptı yapacağını tam Dex aşık oldu öldür dedi Hannah'yı :eek: Isaac'in Dexterla konuşması çok çok kötü oldu polisler takip ediyordu Dex'le konuşması bile kötü bir de para bıraktı giderken Laguerta da en son onun adını gördü parçalar birleşirse gereksiz yere başı ağrır Dex'in :D
Sal her şeye fazlaca burnunu sokmaya başlamıştı Doakes, Louis gibi oldu sonu üzüldüm desem yalan olur :X

"Lila gibi karanlığıma sürüklenmedi
Rita gibi karanlığımı göremiyor değil
Lumen gibi de karanlığıma ihtiyacı yok" Hannah'yı güzel tarif etti Dex :)
9/10

Son düzenleme:

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 7*8
Uzun gibi geldi bu bölüm bana, sıkıcıydı biraz. :D
Isaac gay miymiş :eek: Şaşırdım valla, Victor'a bu kadar önem vermesi tuhaftı zaten biraz. :D Isaac'i Dex'in masasında görmek isterdik ama nasip değilmiş. :)) Yeni Victor'u o yanındaki mi olur acep :X

Astor ve Cody büyümüşler baya görünmüyorlardı uzun zamandır. Astor, GoT'daki Sansa'ya ne çok benzemiş öyle :O Bu Astor tam babasının kızı ot, içki ne ararsan var kızda :D

Debra sonunda ilanı aşk etti yani tam ilanı aşk gibi değildi ama aşık olduğunu söyledi sonuçta ve Dex her zamanki duygusuzluğuyla terk etti ortamı, tuhaf adam vesselam. :D

Bu arada Isaac gitti geri de gelmez galiba kalan 4 bölüm George üzerinden mi gidecek acep (b)
8/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 7*9
Çok iyi ve hareketli bir bölümdü özellikle geçen bölüme göre :)

Maşallah baya bereketli bölümdü Isaac,Burg, İki yanan adam 2 kiralık katil baya ölü vardı :X

Çok ters köşe bir sezon oldu bu sezon ben Isaac'i öldürmesini beklerken Dexter'la işbirliği yaptılar. Böyle biraz kiralık katil gibi oldu Dex hoşuma gitmedi o yanı :T: ama ne yapacan gönül ferman dinlemiyor Hannah için yaptı. :D

Burg ve Hannah'nın dövüş sahnesi de süperdi güzel öldürdü Hannah aferin. :D

LaGuerta amacın ne be kadın Doakes öleli 5 sezon oldu .ss Trailer'da Dex'in adı geçiyor sonun yakın gibi :D
9/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 7*10
Muhteşem bir bölümdü.
Acaip heyecanlı bir bölümdü. Laguerta'nın olayı Dexter'a kadar getirdiği sahnede kalp atışlarım hızlandı, ikinci sezondaki Doakes Dex'in evine girince yaşadığım heyecanıı yeniden yaşattı bana dizi. :D

Hannah'nın babası çok sinir bozucu bir karakter. O tip bir babadan Hannah güzelliğinde bir kız nasıl doğdu hayret. :D Bu arada Dex'in Clint'i öldürmediğine hemen inandı Hannah, insan bir düşünür. :X

Hayalet olayı beklediğimden hızlı çözümlendi. :) :) Dex'in Hayalet'e babasının ona kullandığı cümleleri kullanması güzeldi. :D

Harry's Codes tarih oldu diyebiliriz artık. İyi ki de oldu sırf onlar yüzüne Dex Clint'i öldürmeseydi yazık olurdu. :D

Bir sonraki bölümün fragmanı da çok güzeldi Hannah, Deb'e bir şeyler yaptı galiba (b)

Bu arada Hannah'nın karanlık yolcu hakkındaki konuşmaları, Dex'e yardımcı olma çabaları Lila'yı hatırlattı bana, rahmetli "dextaaa" dedikçe ağzına vurasım geliyordu. Anmış olalım onu da. :D
9.5/10

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Arrested Development 1x1

Dizinin ne kadar absürd olduğunu anladık. Bu bölümde genelde karakter tanıtımları vardı. Fazla güldürmedi ama bir yerde kahkaha attırdı. :F

Başlangıç olduğu için; 7/10

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,598
Puanı
1,061
baby daddy 3x18 3x19 ailenin emma ile geçmişini hatırlardık :X emma nın ilk adımalrı duygulandırdı :T

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 7*11
Dizi mesaisine erken başladık bugün. :D

Asıl olaylar sonlara saklanmış sok dakikalar çok güzeldi. :) :)

Hannah'ya inansam mı inanmasam mı bilemiyorum :( Kaza tam onun işi gibi sudan da eritilmiş ilaç çıktı ama Deb de atmış olabilir kafamda deli sorular var.

Laguerta'dan korkmaya başladım artık garibim bir şey yapacak kendine o kadar kanıt var hala Dexter diyor. Bu arada Hannah tutuklanırken Dex'e "Keşke beni öldürseydin" demişti tam orada iyi ki Laguerta yoktu çünkü olsaydı "Bakın beni öldürseydi dedi demek ki o da Dex'in kasap olduğunu biliyor!!111!" diyebilirdi beklerdim. :D

Estrada olayı şaşırttı Dex'in öldürüp atmasını bekliyordum ama Laguerta cadısının işi çıktı o da .ss Dex'i cinayet kıyafetiyle dışarıda görmek bir tuhaf geldi. :) :)

Bu arada Dickie Moser kim ki? Dexter'ın bir kardeşi çıkmasa bari 8. sezona :X
9/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 7*12 (Sezon Finali)
Beklediğimden çok çok daha süper bir sezon finali oldu. Tabii bu son sezon finali.. :T

Direkt konuya gireyim: Debra, Laguerta'yı vurana kadar kurdeşen döktüm resmen vurduğunda evde "Aslan Debra" tarzında naralar yankılanıyordu :X Laguerta'ya üzülmedim değil ama çok durdu bu işin üzerinde o da ölmeyi hak etti :) (Bir katili ortaya çıkarmaya çalışması normalde iyi bir şey olabilir ama Dexter olunca işler değişiyor. :bhr: ) Dex'in çok küçük bir dikkatsizliği pahalıya patladı ona bütün sezon hop oturup hop kalktık o lamı orada düşürmeseydi bunlar yaşanmayacaktı.

Dexter öyle eli kolu kelepçeli Miami Metro'dan girerken kurtulacağını bildiğim halde içim bir tuhaf oldu. :(

Onun dışında Hannah'nın mahkemesi rekordu herhalde 5 saniye sürdü. :D Kaçmak için güzel bir yol bulmuş ama bence öyle bırakmazlardı tek başına bir polis dururdu başında ama böyle olsun bu seferlik. :X

Bu arada Dexter'da flashback görmeye pek alışkın değiliz bu bölüm 3 tane vardı hepsi de Doakes'lu sahnelerdi son iki tanesini hatırladım ama ilkini hiç çıkaramadım yeniden çekildiğini bile düşündüm :D Doakes'un o ilk bölümler Dexter'a küfürleri pek sorun olmuyordu ama tabii 7. sezon biterken Dexter sevgisi hat safhaya ulaştı kızdırdı Doakes. :D Gördüğümde ne kadar sevmediğimi hatırladım rahmetliyi. :) :)
10/10

Son düzenleme:

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 8*1 (A Beautiful Day)

Bölüm adıyla zerre kadar ilgisi olmayan bir bölümdü. :D

Debra'nın ağlamalarına dayanamıyorum artık.. :( Garibim ne çekti be geçen sezondan beri ağlayıp duruyor :T Artık en son Dex Biggy'yi öldürünce o ağladı o ağlayınca gözlerim doldu ilk defa Dexter izlerken .ss

Bu gelen psikopat profösörü ne çıktı öyle :eek: Bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum ama final sezonu tabii... :( Kadın Dex'in katil olduğunu, ilkeleri olduğunu çözmüş bir de o kuralların Harry'nin kuralları olduğunu bile çözmüş, inşallah son bu kadınan gelmez. Bu arada harry's codes'a uymadığı için ölmeyeceğini düşünüyor ama Dexter o kuralları esneteli çok oldu. :D

Bu arada özet kısmında farkettim de Jennifer Carpanter geçen sezon finalinde ne güzel oynamış öyle. :)

Artık Dexter'ın tepkilerini tahmin edebiliyorum iyice çözdüm galiba karakteri. :D
9.5/10

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Veep 3x1 - 3x2

Sezon bittiğine göre ben başlayabilirim. :D

Dizinin tarzına alışmak zaman alıyor. Yine ilk bölümler alışma bölümleri olacak gibi. Yine bazı yerlerde sesli güldüm ama genel olarak sıkıldım. :(

Sırasıyla:

7/10 6/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 8*2
Harry's Codes "Harry's" değilmiş de haberimiz yokmuş 8 sezondur. :D Asıl suçlu ortaya çıktı, Dexter'ı tedavi etmeye çalışacaklarına katil ettiler :(

Tamam debra çok şey yaşadın da bu halin sıkmaya başladı artık .ss Aynı 4. sezondaki Rita gibi oldu sürekli Dexter'a çemkiriyor -Rita da böyle yaptıkça soğumuştuk ondan sonra 4*12 de ne olduğu malum :( senaristler aynı taktiği uygulamamıştır inşallah .ss - Fragmanda da her şeyi söyleyeceğim falan dedi :eek:

Hannah McKay pek görünmüyor (b)
9/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 8*3

Debra'dan bugüne kadar pek çok yaratıcı küfür duyduk ama baş ağrısını tarif etmek için "kafamda filler sevişiyor" demek nedir :X
Bunca bölümdür dizide Quinn'i ilk ve son kez takdir ettim.:D Debra'yı o halde görünce Dex'e haber vermesi güzeldi, Batista olsaydı böyle yapmazdı bence. :) Dexter da süper toparladı bayıltacağı gelmezdi hiç aklıma hele kelepçelemesi :O

Vogel, Dexter'a psikopat deyip durmasına sinir oldum iyice, asıl kendisi psikopat bence .ss

Bu arada Dexter'ın Beyin Cerrahı diye öldürdüğü kişi Gazzo mudur Gonzalo mudur nedir o yanlış kişi bence çünkü önceden Dex kurbanlarının ağzı bantlı falan bile olsa açardı, güzel bir final konuşması yapardı. Bu işte bir iş var :)

Dexter, "benim hatam" deyip duruyor. Bu vaziyetler hayra alamet değil. :( Finalde kendine bir şey yapacak diye korkuyorum .ss
9/10

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Veep 3x3

Eleştirdiğim ilk iki bölümün ardından üst düzey bir bölüm geldi. Bölümün özellikle ilk dakikaları çok iyiydi sonra da bol bol güldüren, iyi sahneler vardı. :) Görmek istediğimiz bölümler bunlar. :):)

8/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 8*4

Yeter lan ne istiyor bu senarist bizden :( Ne zaman "güzel, işler yoluna koyuluyor" desek sonunda bir fokluk yapıyor. :(
Senarist yine şaşırtmadı bizi. Arabayla giderlerken baktım alttan 4*12 nin finalinde çalan müzik ya da ona benzer bir müzik çalmaya başladı dedim "bu sahnede bir şey olacak" hatta aynen Debra'nın direksiyonu kıracağını bile tahmin etmiştim :cool: Ne güzel gülüşüyorlardı eskisi gibi ama senarist efendi böyle bırakır mı :S

Vogel herhalde Doakes'tan sonra en nefret ettiğim ikinci karakter oldu hatta birinci. Dexter'ı resmen kobay olarak kullandı en kısa sürede plastiğe sarılması dileğiyle.

Bu arada yeniden bir Debra&Quinn istemiyorum. :/
9.5/10

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Breaking Bad 1x4

Şükür izleyebildim. :D Dizide her zaman olaylar gelişiyor, sıkılmadan kendini izlettiriyor da beklediğim şey bu değil. Dizi tam olarak kaçıncı sezonda açılacak? @OzaN Şimdiki bölümler de kötü değil, hatta iyiler ama 1.ymiş gibi değil.

Bölümü aslında yukarıda değerlendirmiş oldum. Bir çok olay oldu ama beni heyecanlandıran pek bir şey olmadı.

8/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
pll 5*1
power 1*1
"...İzlediğiniz dizi ve bölüm numarasıyla birlikte en az bir cümleden oluşacak kısa bir yorumu da belirterek bu başlığa yazabilirsiniz....." kurallara uyalım. :A

Dexter 8*5
Öğlen izledim ama yorumlamak şimdiye nasip oldu :D

İşte sahalarda görmek istediğimiz Debra! Albert olayını ne kadar da normal karşıladı keşke LaGuerta'yı da fazla büyütmeseydi. :D

Sezonlarca Rita'dan, bir buçuk sezon Debra'dan trip yiyen Dexter ilk kez trip atıyor herhalde bölümün başında Deb&Dexter&Vogel sahnesi çok iyiydi. Seri katil ama abi yüreği işte Deb onu öldürmeye çalışsa da kıyamıyor kardeşine :bhr:

Bu arada Beyin Cerrahı olayı kapandığına göre artık finallik bölümlere gelsek iyi olur yani ne olacak Dex ölecek mi, hapse mi düşecek (Allah korusun :( ) onları bekliyoruz gelecek bölümler çok heyecanlı olacak gibi :)

ekleme:

Cassie midir nedir ne gereksiz o öyle Jamie soğutuyor kendinden durup dururken arayı yapmayı çalışıyor falan, Hannah yengemizi istiyorum ben. :D
9/10

Son düzenleme:

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 8*6
Bu stajyer işi hiç iyi olmadı. :( Zach'te bir Dexter olma potansiyeli yok hem Dexter küçük yaşlarından itibaren Harry ve Vogel tarafından yetiştirildi Zach ise artık yetişkin biri yönlendirilmesi zor hatta imkansız Dexter en kısa zamanda bu sevdasından vazgeçip yarım bıraktığı işi tamamlamalı.

Tam sezonun yarısına geldik Hannah nerede diyordum, göründü. :D Yine ortalığı karıştıracak gibi :))
8/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dexter 8*7
Güzel şeylerle başlayalım yoruma. :D Harrison tam babasının oğlu, Harrison da Hannah'yı sorunca Debra'nın "Both of you" demesi kahkaka attırdı. Dexter aynı zamanda çok iyi bir durum komedisi olabiliyor bazen. :X

Gelelim Hannah'ya, gelmesine sevindim hem yüzünü görmek iyi geldi hem de diziye heyecan geldi ama kadın full zarar. :( 700 milyon dolarlık serveti olan adamı öldürdü boru mu bir şekilde ortaya çıkar, bu inşallah ilerde Dex'in başını ağrıtmaz.

Zach giderek kendinden nefret ettirmeye devam ediyor. Dexter'ın en büyük hatası oldu herhalde onu masasından indirmek, velet ilk krizde öldürüveriyor, severdim Cassie'yi. :(

Ayrıca Dexter'a uzanan eller kırılsın diyorum, dayak yediği sahnede ben yemişim gibi oldum :( Adam gerçekten aşık Hannah'ya o olaydan sonra kalktı ve "Bana bunu yaptıysa Hannah'ya ne yapar" dedi ama Hannah bu aşkı hakediyor mu tartışılır? :)

Kiti'nin orada çalışmasına şaşmamalı sokakta öyle gezse bakılmayacak cinsten :F Masuka'ya "baba" dediği sahnede Masuka'nın bakışı gülümsetti. :) :)

Bu arada Dexter, Zach'e ileride olacağı durumu anlatırken "Yanına kar kalacak" dedi kötü bir şey yapıyor sanki :D
9 ve 10 arasındayım 9.5/10 diyelim. :D

Son düzenleme:

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Ekleme:
Dizide Dexter'dan kaynaklı bazı mantık hatalarını ya da koskoca miami metro'nun iş Dexter'a kalsın diye olayları çözememesini "Dexter'ın şanındandır" deyip görmezden gelebiliyorum ama Hannah hayatını değiştirmiş yeni kimlik çıkarmış, evlenmiş ama telefonunu değiştirmemiş mi? :D