En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Çok beğendiğim bir film oldu. Baştan sona çok iyiydi.

Karakterlerin hepsi birbirinden farklıydı, ve bu çok hoşuma gitti.
Senaryo pek farklı olmasa bile sonuyla hem duygulandırdı hem düşündürdü. İzleyin derim.

9/10

Uzun zamandır ertelediğim bir filmdi.

Bu film de karakterleriyle öne çıkan bir film oldu. Karakter farklı ve enteresandı. Biraz absürt gibi dursalar da filmin gerçekliğinden bir şey kaybettirmemiş bu. Absürt dediysem de sadece kameralı çocuk gerçek hayattan farklıydı biraz.

Anlatımıyla, sürprizleriyle beğendiğim bir film oldu. Böyle bir filmde bu tür bir sürpriz beklemiyordum. Ama tabi bunda finale doğru hikayenin çok iyi işlenmesi de büyük etken.

Kevin Spacey iyi oynamış. Diğer oyuncular da idare ederdi.

8,5/10 ('tan 8)

Uzun ve zorunlu bir aranın ardından sahalara geri döndüm. :):)

Yorum şurada: https://fav10.net/forum/threads/frozen-karlar-Ülkesi-2013-film-bilgileri-yorumları.209280/#post-1687719

Çok beğendiğim bir film oldu. Baştan sona çok iyiydi.

Karakterlerin hepsi birbirinden farklıydı, ve bu çok hoşuma gitti.
Senaryo pek farklı olmasa bile sonuyla hem duygulandırdı hem düşündürdü. İzleyin derim.

9/10

Uzun zamandır ertelediğim bir filmdi.

Bu film de karakterleriyle öne çıkan bir film oldu. Karakter farklı ve enteresandı. Biraz absürt gibi dursalar da filmin gerçekliğinden bir şey kaybettirmemiş bu. Absürt dediysem de sadece kameralı çocuk gerçek hayattan farklıydı biraz.

Anlatımıyla, sürprizleriyle beğendiğim bir film oldu. Böyle bir filmde bu tür bir sürpriz beklemiyordum. Ama tabi bunda finale doğru hikayenin çok iyi işlenmesi de büyük etken.

Kevin Spacey iyi oynamış. Diğer oyuncular da idare ederdi.

8,5/10 ('tan 8)
İkisi de sevdiğim filmler. :):)

Yalnız 8.5'tan 8 nasıl oluyor onu anlamıyorum. 8.5'tan 9 olmaz mı yuvarlama işlemi gereği? :D

Son düzenleme:

Uzun ve zorunlu bir aranın ardından sahalara geri döndüm. :):)

Yorum şurada: https://fav10.net/forum/threads/frozen-karlar-Ülkesi-2013-film-bilgileri-yorumları.209280/#post-1687719

İkisi de sevdiğim filmler. :):)

Yalnız 8.5'tan 8 nasıl oluyor onu anlamıyorum. 8.5'tan 9 olmaz mı yuvarlama işlemi gereği? :D

Mantıken öyle olmalı ama benim sistemimde buçuklu puanlar üste ya da alta tamamlanabiliyor. :D

Imdb'de buçuklu puanlar olmalı kesinlikle. 7,5'tan da 8, 8,5'tan da 8 verilebiliyor. :(

Mantıken öyle olmalı ama benim sistemimde buçuklu puanlar üste ya da alta tamamlanabiliyor. :D

Imdb'de buçuklu puanlar olmalı kesinlikle. 7,5'tan da 8, 8,5'tan da 8 verilebiliyor. :(
Bence de olmalı ama olmaz. :(

Saçma bence senin yöntem. Buçuk verdiysen üsta tamamlayacaksın, üste tamamlamayacaksan buçuk vermeyeceksin. :D

Bence de olmalı ama olmaz. :(

Saçma bence senin yöntem. Buçuk verdiysen üsta tamamlayacaksın, üste tamamlamayacaksan buçuk vermeyeceksin. :D

madem 8 vereceksin niye buçuğa çıkıyorsun bre müslüman :))

8,5 verdiğim film 8 verdiğim filmden daha üstündür. Ve dikkat ettiyseniz önüme gelene 8 veriyorum. :D 8,5'tan 8'e yuvarlamamın sebebi de aslında bu. Filme 8 veriyorum ama 8 verdiğim filmlerden ayırmak istiyorum.

8,5'tan 9 verdiğim filmler de var, ender olsa da. :D

Sistemim biraz garip ama bence güzel. :D

8,5 verdiğim film 8 verdiğim filmden daha üstündür. Ve dikkat ettiyseniz önüme gelene 8 veriyorum. :D 8,5'tan 8'e yuvarlamamın sebebi de aslında bu. Filme 8 veriyorum ama 8 verdiğim filmlerden ayırmak istiyorum.

8,5'tan 9 verdiğim filmler de var, ender olsa da. :D

Sistemim biraz garip ama bence güzel. :D
7.5 kulan o zaman 8'ler daha anlamlı olsun? :):)

Mantıklı. :D Kendi kendime bir düzenlemeye gideceğim zaten ama boş vakit bulamıyordum. :D
Böyle şeylere takıntılı kişiler için zor bir durum aslında. Mesela Blue Jasmine'e verdiğim 7.0 puan acaba az mı oldu diye düşünüyorum zaman zaman. Filmi izlerken çok beğendim akıcıydı falan ama 8'lik kadar da iyi değildi. 7.5 olsa IMDb'de 7.3 civarı bir yerden 7.5 verirdim mesela o filme. :D

Böyle şeylere takıntılı kişiler için zor bir durum aslında. Mesela Blue Jasmine'e verdiğim 7.0 puan acaba az mı oldu diye düşünüyorum zaman zaman. Filmi izlerken çok beğendim akıcıydı falan ama 8'lik kadar da iyi değildi. 7.5 olsa IMDb'de 7.3 civarı bir yerden 7.5 verirdim mesela o filme. :D

Aynı filme aynı puanı vermeyi ben de düşündüm. :d Blue is the Warmest Color'a da 7 vermişim Blue Jasmine de. Ancak Blue Jasmine'i daha çok sevdim. Ya Blue is the...'nın puanı azaltmalıyım ya da Blue Jasmine'inkini arttırmalıyım. :D Aralarındaki fark az olsa neyse de aynı puanı hak etmiyorlar gibi. :D

Özellikle ikili karşılaştırmalar sonucunda çok kararsız kalıyorum puanlama olayında. Zor bir şey. :D

Aslında yıllardır izlemek istediğim bir film ve hazır izlenilecek film yokken ve boş zamanım varken bu filmi izleyeyim dedim. :D

Film çok bir şey vaat etmiyor. Hani o Christopher Nolan'ın yakaladığı o erişilmez ve harika havayı bu filmde hissetmiyorsunuz. Bunun çekildiği yılla ilgisi var illaki ama yönetmenin başarısızlığının da etkisi büyük. Belki izlemekle bazı konularda kendimce hata ettiğimi düşünsem de en azından Nolan gerçeğini benim için gözler önüne seren bir film oldu. Nolan Batman'in makus tarihini değiştirmiş gerçekten, büyük yönetmen. :D

Dediğim gibi filmi izlediğim için pişmanlık var ama pişmanlık duymamam için de sebepler var; birincisini yukarıda belirttim. İkincisi ise şüphesiz Jack Nicholson. Özellikle Heath Ledger'la kıyaslanması beni hep sinir etmiştir. Çünkü, Heath Ledger muhteşemdi ve her kim olursa olsun -Jack Nicholson dahil- onun kadar iyi bir performans gösteremez diyordum ama yanılmışım. Heath Ledger da çok iyi ama Jack Nicholson bambaşkaydı. Jokeri nasıl bir şey yapmış anlamak güç. Yine ağzım açık izledim ustayı. Heath Ledger ile karşılaştırma yapmış gibi olmayayım ama sanırım görüp görebileceğim en iyi joker Nicholson'mış. Ama Heath Ledger'ın da hakkını yemeyelim o da müthişti şüphesiz... Neyse Nicholson konusunda lafı fazla uzattım fakat şunu da söylemeden edemeyeceğim: Kesinlikle gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan birisi. Hatta işi büyütüyorum. :D Bana göre Al Pacino ve Marlon Brando'dan sonra gördüğüm en iyi oyuncu... Özellikle gülüşüne hastayım. :D

Senaryo sıkıcıydı. Kurgu desen onun da elde tutulur pek bir yanı yok. Daha iyisi olabilirdi.

Kısacası, sıkıcı da olsa izlenilmesi gereken bir film bence. Jack Nicholson'ın hatırına bile izlenilebilir.

Puanım: 7/10

[imdb= Dallas Buyers Club] tt0790636
https://www.imdb.com/title/ [url]http://bit.ly/1nCl1wy
[/URL][/imdb]

Dün 1'den 6'ya kadar seri film yaptım. Daha önce ilk 2 serisinin izlemiştim ama sonraki serileri izleyememiştim.

Ölümcül Deney - Kıyamet 7 / 10
Serinin ilk filmine göre vasat kaldı ilk filmde herşey ilk açığa çıkıyor 2. film sanki geçiş filmi gibi geldi bana 3 puan kırdım.

Ölümcül Deney İnsanlığın Sonu 9 / 10
Epey iyidi film, özellikle son sahnesi çok iyidi. Birkaç yerde mantık hatası buldum 1 puancık kırdım. :D

Ölümcül Deney Ölümden Sonra 10 / 10
Açık ara serinin en iyi filmi oldu. Dönüşüm sonrası başka bir türün de çıkması ile heyecan arttı. Yalnız Ölümcül Deney İnsanlığın Sonu'nda Milla Jovovich sarışınken Ölümcül Deney Ölümden Sonra'da nasıl siyah saçlı oldu ne ara oldu sorusu aklıma gelip duruyor. :D

Titanik
kaçıncı defa oldu bilmiyorum ama nekadar izlersem izleyeyim hep çok güzel geliyo bana efsane film :T

Son düzenleme: