En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
https://fav10.net/forum/threads/the-wolf-of-wall-street-para-avcısı-2013-film-bilgileri-yorumları.210056/#post-1676835

Bu arada 'Kalbim Sende' ya da orjinal ismiyle 'Don Jon' isimli filmi siz siz olun, asla Türkçe Dublaj izlemeyin. Dublör seçimi yanlıştı doğrusu. Joseph Gordon-Levitt'in sesine öyle bir ses yakışmamış doğrusu. Ses ve tip hiç uyumlu değil. Mesela Joseph Gordon-Levitt'e 'Aşkın 500 Günü' filmindeki sesi iyiydi ama buradaki ses kötü. @OzaN, @cevaa ve @berkann, tavsiyem size özellikle. Gerçi mesela @OzaN asla Türkçe Dublaj izlemez. Bunu dedim ve rahatladım. :D

Bu arada 'Kalbim Sende' ya da orjinal ismiyle 'Don Jon' isimli filmi siz siz olun, asla Türkçe Dublaj izlemeyin. Dublör seçimi yanlıştı doğrusu. Joseph Gordon-Levitt'in sesine öyle bir ses yakışmamış doğrusu. Ses ve tip hiç uyumlu değil. Mesela Joseph Gordon-Levitt'e 'Aşkın 500 Günü' filmindeki sesi iyiydi ama buradaki ses kötü. @OzaN, @cevaa ve @berkann, tavsiyem size özellikle. Gerçi mesela @OzaN asla Türkçe Dublaj izlemez. Bunu dedim ve rahatladım. :D

Bende Dublajlı izlemiyorum artık, mecbur altyazıyı beklicem :D

Uyarın için teşekkürler ama ben de dublajlı izlemem. :D

Uyarın için teşekkürler ama ben de dublajlı izlemem. :D

Beni gömüyor musunuz, nedir arkadaş. Hiç kimsede izlemiyor tabi dublajlı. Üşengeç olduğum için izlemiyorum altyazılı. Zor da kalırsam izliyorum ancak. Alışkın değilim pek ama yani istesem izlerim. :D

Beni gömüyor musunuz, nedir arkadaş. Hiç kimsede izlemiyor tabi dublajlı. Üşengeç olduğum için izlemiyorum altyazılı. Zor da kalırsam izliyorum ancak. Alışkın değilim pek ama yani istesem izlerim. :D

Dublajlı izleyenler genelde altyazıya karşı ön yargılı olurlar. Altyazılıya alışanlar da dublajlı izleyemez bir süre sonra. :D Gömme gibi bir durum yok. :D

Dublajlı izleyenler genelde altyazıya karşı ön yargılı olurlar. Altyazılıya alışanlar da dublajlı izleyemez bir süre sonra. :D Gömme gibi bir durum yok. :D

Ben ön yargılı değilim yalnız, üşengecim. Şimdi filmi mi izleyeceğim, altyazıya mı bakacağım. Arada kaçırıyorum da, sar şimdi başa. Uzun iş yani. Diğer türlü izlerim yani. Her neyse önemli değil. :D

Ben ön yargılı değilim yalnız, üşengecim. Şimdi filmi mi izleyeceğim, altyazıya mı bakacağım. Arada kaçırıyorum da, sar şimdi başa. Uzun iş yani. Diğer türlü izlerim yani. Her neyse önemli değil. :D

Sen bilirsin. İzleye izleye kaçırmaların azalır ama. :D

Filmle ilgili yorumum için tıklayın.

Geçenlerde izlemiştim filmi. Beklentim yüksekti ancak beklediğimi bulamadım.

Beklediğimi bulamamamın başlıca sebebi: hikayedeki kopukluklardı. Örneğin:

Birdenbire varlığın adına E.T. denilmesi.
Eve giden yolun ormandan geçtiğini nasıl anladılar?

Filmde E.T.'yi arayan polislerin(?) yüzlerinin gösterilmeme olayını sevmedim.Komikti ve gizem katmıyordu. :D

Sıkılmadım ama hikaye özgün değildi. O dönem için özgün sayılsa bile bir farklılık yoktu.

6,5/10 (tan 6)

Lady Jane izledim..
indir.jpg

Uzun zamandır arşivimde bulunan ve en sonunda izlediğim Justin Timberlake ile Mila Kunis'in başrolde yer aldığı 'Arkadaştan Öte' ya da orjinal ismiyle 'Friends with Benefits' filmini izledim ve çok beğendim. Gece gece film izlemesi başka oluyor da tabi, o yüzden olsa gerek ki, filmler daha da iyi geliyor gözüme.

Yine bağlanmak yok modasına uyulan bir senaryo üzerine kurulu bir filmdi. "Bağlanmak yok" diye diye bağlanmaları da var. Hiç sıkılmadan izledim ve öyle bir ilerliyor ki, süpriz üstüne süpriz de geliyor. Her iki karakterin sevgilisinden ayrılmış olması da bu "bağlanmak yok" moduna girmelerine sebebiyet veriyor. Kadın bir anda vazgeçebilir bu durumdan ama Erkek, Kadının vazgeçmeyeceğini düşündüğünden vazgeçmez bu düşüncesinden. Bu şekilde ilerledi ve sonlara doğru da düğüm iyice çözüldü. Her ne kadar "bağlanmak yok" deseniz de, eninde sonunda bağlanırsınız ve bu böyledir. Başka şeyleri de yapsanız, bağlanırsınız. Filmde bir de gerçek bir şirket olan GQ dergisi üzerinden ilerlemesi de ayrı bir iyiydi. Justin Timberlake'nin görünüş olarak bilindiği tarzından çok farklı olduğu gerçeği de var. Mila Kunis hem güzelliğiyle, hem de fiziğiyle büyülüyor izleyiciyi.

Filmde iyi bir mesaj, iyi bir de bağlanış vardı ve o sayede film ayrı bir kaliteye de sahipti. Bir kişiyle o kadar yakınında durur, "arkadaş olalım" der ve o kadar vakit geçirirseniz, arkadaştan öteye geçersiniz elbette. Filmin aslında kısa özeti de buydu.

Katherina Heigl ve Jason O'Mara'nın başrolde yer aldığı 'Aşk ve Para' ya da orjinal ismiyle 'One for the Money' isimli yabancı filmi izledim. Çok iyi olmasa da, idare eder bir film.

Stephanie Plum'un iş bulmak için tahsilat işinde çalışmaya başlaması üzerine başlıyor film. Eskiden bir şeyler yaşadığı Joseph Morelli'yi yakalamaya çalışır. Çok karışık ilerledi film. Joseph Morelli'yi de kurtardı. O kadar da abartılı sahneler yoktu. Vardı ama ilişki üzerine çok fazla da gidilmedi. Katherina Heigl hem güzelliğiyle, hem de fiziğiyle büyüledi beni.

Stephanie Plum'un 'güçlü kadın' olarak lanse edilmesi içinde geçen filmde, sonunu iyi bağladılar. Karışık bir anlatım olmasaydı eğer, iyi bir film olabilirdi. Böyle sadece 'idarelik film' diyebiliriz.