En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Uzun Hikaye

Film için şöyle puan grafiği verebilirim.
7.5 ~ 8/10

Kenan İmirzalioğlu başlı başına filmi tek başina sırtlamiş.Yani şöyleki hepsi gider bi Kenan kalır gibisinden:X

Herneyse filmde Ali'nin oğlunun 3 kuşak halini izliyoruz filmde. Bana sanki "Dedemin İnsalari" filmi gibi geldi heleki Ushan Çakır'ın her 2 filmde de oynadiğini düşündüğümüzde filmin benzerliği daha da çok pekişiyor. Film gayet güzeldi.Kah güldürdü kah ağlatti kah sorgulatti.

Bu arada film 1940'dan 1970'in sonuna kadar uzanan bi film fakat 1970'lik kısmında bir kelime aklıma takıldı "fix"
Olay şöyle;
Msutafa(Ushan Çakır) matbaaya öğle yemeği götürür. Baba sorar;
Ali(Kenan İ.):Neler var bakalım?
Mustafa(U.Ç) :Sipariş üzerine "fix" menü:X

"Fix" kelimesnin o zamanlarda günümüzdeki gibi kaliplaşmiş bir kelimeydi bi an düşündüm:X

İzlemeyen varsa tavsiyede edilir hani:)

Son düzenleme:
Raging Bull izledim.

Robert De Niro aldığı Oscar'ı sonuna kadar hak etmiş, şuana kadar böyle bi oyunculuk görmedim. (Al Pacino'nun Scarface'de ki oynculuğu hariç)

Filmde güzeldi, zirveye çıkan boksörün, aynı hızla zirveden düşüşü konu alınmış. 1940'lı dönemleri anlatmasıda ayrı bi güzeldi benim için :D 9/10
@OzaN

Raging Bull izledim.

Robert De Niro aldığı Oscar'ı sonuna kadar hak etmiş, şuana kadar böyle bi oyunculuk görmedim. (Al Pacino'nun Scarface'de ki oynculuğu hariç)

Filmde güzeldi, zirveye çıkan boksörün, aynı hızla zirveden düşüşü konu alınmış. 1940'lı dönemleri anlatmasıda ayrı bi güzeldi benim için :D 9/10
@OzaN

Gerçekten ders niteliğinde bir oyunculuktu. Çok büyük usta Robert de Niro :)

Forrest Gump

Filmin ilk bir saatini bundan yaklaşık 2 ay önce izlemiştim, kalanını bugün tamamladım. :D Yazın tekrardan izleyeceğim. :)

Ama hayatımda izlediğim en güzel filmlerden birisi oldu. Fakat bazı yerleri -mesela 3 yıl koşması- saçma geldi ve bu kadar da olmaz dedirtti. :D

9.5/10

Forrest Gump

Filmin ilk bir saatini bundan yaklaşık 2 ay önce izlemiştim, kalanını bugün tamamladım. :D Yazın tekrardan izleyeceğim. :)

Ama hayatımda izlediğim en güzel filmlerden birisi oldu. Fakat bazı yerleri -mesela 3 yıl koşması- saçma geldi ve bu kadar da olmaz dedirtti. :D

9.5/10

Son derece uçuk bir hayatı anlatan bir film zaten. Gerçekte de bu tarz hikayeler yok değil. Filmdeki her şey gerçekte de olabilecek şeyler. :)

Son derece uçuk bir hayatı anlatan bir film zaten. Gerçekte de bu tarz hikayeler yok değil. Filmdeki her şey gerçekte de olabilecek şeyler. :)

Evet aslında öyle ama gerçekler de saçma olabiliyor bazen. :D Bence 3 yıl koşması ve aniden durması saçmaydı :)

Bu arada ben Forrest Gump gibi yürüdüğümü fark ettim. :( :D

Evet aslında öyle ama gerçekler de saçma olabiliyor bazen. :D Bence 3 yıl koşması ve aniden durması saçmaydı :)

Bu arada ben Forrest Gump gibi yürüdüğümü fark ettim. :( :D

O biraz yönetmenin gösterme şekliyle alakalı elbette durmadan koşmadı bu adam. Biraz masalsı bir hava katmış yönetmen olaya ve bence çok da iyi yapmış. Filmin en sevdiğim sahnelerinden şüphesiz. :)

Seven Pounds izledim.

Filmin başı çok sıkıcıydı, aslında genel olarak sıkıcı bir işleyiş vardı. Yönetmenliği beğenmediğimi söyleyebilirim. Fakat sonu etkiledi, Will Smith de iyi bir performans sergilemiş.

Puanım 7 (Seven) / 10

Forrest Gump 8/10

Genel olarak güzel bir filmdi. Çok komik yerleri olduğu gibi duygusal yerleri de vardı. :)
Son 30 dakikasında çok şaşırdım. :(

Scarface 10/10

Belki 100 kere izlemişimdir ama canım sıkıldıkça izliyorum.
Gerçek bir Hollywood efsanesi Al Pacino'nun en beğendiğim filmi tek başına sırtlamış filmi resmen.

Fight Club

Beklediğim gibi bir film çıkmadı. Çok farklıydı. Hikayesi çok güzel ve sıradışıydı.

Filmin vermeye çalıştığı mesaj güzeldi ama bunu yanlış yoldan yapmışlardı. Binaların havaya uçurulması filan hoş şeyler değildi bence. Ya da sanat eserlerine zarar verilmesi... Bunları yaparak hayatın kurallarına karşı çıkmıyorsun bence.

Oyunculuklar çok iyiydi. Filmden önce Brad Pitt'e hayran olacağımı düşünüyordum ama Edwart Norton'a hayran oldum. :D

Yönetmen de iyiydi. Araya sıkıştırılan p**** kareleri de. :D Şu süblüminal konusuna gelirsek; filmde zaten süblüminalın nasıl yapıldığı anlatılıyor ve insanların hiçbirisi bunu görmüyorlar deniliyor. (Ne alakaysa artık) Daha sonra filmde görüyoruz ki bazı sahnelerinde p**** kareleri konulmuş ve izleyicilerle alay edilmişe benziyor.

Filmin sonu V For Vendetta'daki gibiydi. Oha şimdi düşündüm de film genel olarak V For Vendetta'ya benziyordu. Birbirlerini tanımayan insanlar, bir amaç için buluşuyorlar ve amaçlarına uygun bir binayı patlatıyorlar. Aslında V For Vendetta Fight Club'a benziyor demek daha doğru. :D

Binaların yıkılması sahnesi de hiç inandırıcı değildi.

Bu filmin de gerçek bir hikayeden alınmış. Çok şaşırdım.

Puanım: 8.3/10

- - - Ekleme - - -

Hayır ya çok düşük vermişim. :D 9/10 veriyorum. :D

Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

Dün yarısını izlemiştim, bugün geri kalan kısmını izleyerek tamaladım filmi. Çok uzun bir film ama iyi bir film. Çok farklı bir konusu var. Benjamin yaşlı doğuyor ve gittikçe gençleşiyor. Sevdiklerini tek tek kaybettiğini görmek berbat bir duygu olsa gerek. Benjamin bunları yaşıyor. Yaşlı iken, gençleştikçe gençleşiyor ve hatta en sonunda bebek bile oluyor. Benjamin ile Daisy hiçbir zaman kopamadılar birbirlerinden. Daisy hasta iken Benjamin'in günlüğü ile kızı Caroline okutturdu ve anlattı herşeyi. Çok garip bir filmdi, ismi gibi öncelikle 'tuhaf'tı. Brad Pitt çok iyi bir performans sergilemiş. Kısacası çok farklı ve çok iyi bir film.

Fight Club 9.5/10

Yok böyle bir film ters köşe olduk sonunda. Hele finali son 20 dakikası süperdi. Fazla yorum yapmak istemiyorum spoiler vermemek için. :D