TVen Yürüyen Ölüler 16. Bölüm

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
OLPlYD.png

Previously on TVen's the Yürüyen Ölüler;
sokak sanati: Arkadaşlar bir tabela gördüm hepiniz benimle gelin!
Çiğdem-: Ne tabelası şimdi sırası değil!
sokak sanati: Zaten acıktım, sinirim bozuk seni parçalamadan sözümü dinle! (Bağırarak) Çabuk!! (dizi kolik hızla sokak sanati'nın koluna girer, Çiğdem ve destere arkadan gelir)
Çiğdem-: Ben senin saçını başını yolup kendime fular yapmaz mıyım adi kadın! Bekle bekle....
sokak sanati: İşte burası... Tabelaya bakın!
dizi kolik: "Güvenli ve huzurlu bir hayat, zombilerin ulaşamayacağı rahat bir kasaba! 300 metre ilerde"
Çiğdem-: Buraya çok yakın! Bunca zamandır bu tabelayı nasıl fark edemedik?
sokak sanati: Artık sefil bir hayat sürmek zorunda değiliz! Hazırlanın, oraya gidiyoruz!
dizi kolik: Bir dakika, ya tuzaksa? Nasıl güvenicez?
sokak sanati: İyi ya hayatım bana yiyecek et çıkar şayet tuzaksa!

Çiğdem dizi kolik'e bakarak boğazını kesme işareti yapar, destere ise kızlardan uzakta yürümektedir. Çabucak toparlanarak yola koyulurlar...
Dosi: Bully! (Bully bu sesi kafasından duyduğunu sanıp aldırış etmez) Bully!
Bully: (Arkasına döner) Aman Allah'ım sen beni mi takip ediyordun!
Dosi: Ne olursun beni dinle! Tamam ben kötü bir insanım ama sana anlatacaklarım çok önemli!
Bully: Artık daha fazla yalan duymak istemiyorum anlamıyor musun?!
Dosi: Sen! Conditor ailesindensin! Lanetlisin Bully!
Bully: Ne diyorsun sen be! Saçmalama... Bırak peşimi, yine benim aklımı karıştırmana izin vermiyeceğim!
Dosi: Ensendeki dövme, laneti çağrıştırır!
Bully: Dövme mi?!
Dosi: Bully dediklerim doğru! Tamam bunca zaman sana doğruları söylemedim ama bu konuda yalan söylesem elime ne geçicek ki?
Bully: (Bu sözler karşısında az da olsa yumuşar ve merak etmeye başlar) "En başından anlat! Hafızamı kaybetmeden öncesini! Ben bunları biliyor muydum?!"
Dosi: Hayır! Laneti sana anlatacak kişi öldü...Yakın zamanda öleceksin Bully! Ölümün kara büyünün etkisiyle çok acı olacak! Üç büyük cadının gücüyle acı ve vahşet içinde öleceksin! (Bully bu sözler karşısında şok olur) Üzgünüm!
_______________YÜRÜYEN ÖLÜLER 16. BÖLÜM (Kasaba)_______________
Hızla yola çıkan dizi kolik, sokak sanati, Çiğdem ve destere tabeladaki yolu izleyerek "güvenli bölge" adındaki yere ulaşırlar. Güvenli bölge çevresi devasa güvenlik önlemleri olan bir kasabadır, grup üyeleri şaşkınlıklarını gizleyemezler.
dizi kolik: Galiba geldik!
sokak sanati: Galibası mı var! İşte burası şu devasa kapıya bakın.. (Tahtadan yapılmış çitler ve iki tane büyük kule dev kapının kenarına konuçlandırılmıştır.) Kapının yakınından bir ses yükselir "elinizdekileri bırakın, güvenlik için kontrol edileceksiniz"
Çiğdem-: Güvenli bölgenin olduğu bir dedikodudan ibaret sanıyordum, gerçekten de "kuzey"de hayat varmış!
Kapılar açılır, her biri tek tek aranarak içeri alınır. Başlarına nemrut ve yüzü hiç gülmeyen bir görevli gelir.
Aserat: Evet sağlık testlerinizi yaptıktan sonra, size kalacak yerinizi göstereceğiz. Ondan önce ise büyük efendimizle tanışacaksınız. Benimle gelin!
dizi kolik: Ayy ne suratsız bir herif.
Çiğdem-: Yakın zamanda senin de suratın o herif gibi olacak, gülmeye çalışacaksın gülemeyeceksin, ağlamaya çalışacaksın ağlayamayacaksın aynı böyle suratsız biri olacaksın. Yumruğumu bekle!
dizi kolik: Sadece gülüyorum sana... (Yanından uzaklaşır)
Kasabanın çevresi yüksek duvarlarla çevrili, içerisi ise bir düzen içindedir insanlar adeta robot gibi davranmaktadır. Evler, sokaklarda adeta sessiz bir çığlık hakimdir.
----
Bully:
Bahsettin lanet ne zaman gerçekleşecek, neden ben daha doğrusu neden benim ailem?
Dosi: Ne zaman gerçekleşeceğini bilmiyorum ancak 25 yaşına gelmeden kara büyü etkisini gösterir, sanıyorum fazla zamanın yok..
Bully: Kurtulan olmadı mı? Bir şekilde çaresi vardır, eminim! Kimse mi kurtulmadı?!
Dosi: Bir kişi var aslında..
Bully: Kim?!
Dosi: Adı Tenebris, güçlü bir cadıdır.
Bully: Benim Tenebris diye bir tanıdığım yok, tamam hafızamı kaybetmiş olabilirim ancak ailemi, akrabağlarımı, arkadaşlarımı hatırlıyorum! Madem lanet kandan geçiyor o da ailemden olması gerekmiyor mu?
Dosi: Gerçek adı Tenebris değil çünkü, adı... XanTier..
Bully: Ne?! Ciddi olamazsın, yine beni kandırmıyorsun değil mi?
Dosi: Hayır, yemin ederim ki doğruyu söylüyorum!
Bully: O bir katil, ailemizin yüzkarası!
Dosi: Öyle olmak zorundaydı...
Bully: Ne demek öyle olmak zorundaydı?
Dosi: Bak Bully, bu lanetten kurtulmanın yolunu XanTier biliyor fakat bedelini bir ömür boyu "Tenebris" gibi çekeceksin..
Bully: Beni ona götür!
Dosi: Peki.. Ama sakin olacağına söz vermelisin!
Bully: Zaten hayatım mahvoldu kavga çıkartmaya yer aramıyorum..
--- Şehir hastanesi ---
Mehmet:
Efendim...! Efendim! (Koşarak doktor turkuazz'ın yanına gelir)
turkuazz: Ne oldu?
Mehmet: Bilgisayar sistemimizden yoğun bir sinyal alıyoruz, galiba sokak sanati istediğimiz yere ulaştı!
turkuazz: (Laptobunu açarak ana bilgisayar sistemine bağlanır) Evet sokak sanati'nın vücudunda yoğun olarak enzim salgılanıyor, bu da demek oluyor ki insan yoğunluğu olan bir yerde! Hemen GPS'den uydu görüntüsü alın...
Mehmet: Tamam efendim! (Koşarak odadan çıkar, kısa bir süre sonra ekibiyle birlikte doktor turkuazz'ın yanına gelirler)
Salih: Efendim, uydu görüntülerine göre sokak sanati'nın bulunduğu yer büyük bir yerleşim yeri. Görüntüden anladığımız kadarıyla çevresinde devasa bir orman var.
Hande: Buraya çok uzak sayılmaz aslında ama planımız doğrultusunda yol bizi zorlayabilir!
turkuazz: sokak sanati ve vadikızı'nın verdikleri zarar yüzünden süper zombilerin bir kısmını öldürmek zorunda kaldık ancak geri kalanları yeterli olur. Hepsini depodaki kamyonlara dikkatlice alın. Gidiyoruz!
----
Yiğitt (ozgur2113)
acılar içerinde Tenebrıs'in kaldığı eve gelmiştir, artık acıları dayanılmaz haldedir. Çürüyen bedeni kendini taşıyamaz hale gelmiştir adeta sürüklenerek kapıya vurur; Tenebris! Tenebris! Ölüyorum...!" Nerdesin Tenebris?! (Kapıya var gücüyle vurmaya devam eder, artık o kadar bitkin düşmüştür ki nefes bile alamaz duruma gelir)
Tenebris (XanTier): Özgür! (Kapıyı açınca yerde yatan Yiğitt'i görür)
Yiğitt (ozgur2113): Ölüyorum, çabuk beni bedenime geri gönder, dayanacak gücüm kalmadı!
Tenebris (XanTier): Tamam sakin ol! (Özgür'ü sırtına alarak evin altındaki mahzene indirir)
Yiğitt (ozgur2113): Verdiğin kolye de, büyü de hiçbir işe yaramadı, kurtuldular...
Tenebris (XanTier): Kara büyüden kurtulmanın tek bir yolu vardır..
Yiğitt (ozgur2113): İşte o aşağılık cadı, yatutarsa denilen pislik yine... yine... (sözünü bitiremeden baygın düşer. Tenebris Yiğiitt'i dairenin içine sürükleyerek ayine başlar)
----
Sağlık kontrolü yapılan grup üyeleri daha sonra meydandaki bir eve götürülür, herkes büyük bir telaş içindedir.
Aserat: Dikkatli olun, hareketlerinize dikkat edin!
MayısKralı: Onun karşısında gülmeyin!
Tolstoyevski: O izin vermeden kesinlikle konuşmayın!
Aserat: Ve en önemlisi o sizinle konuşmadan sakın yüzüne bakmayın!
xBUGRAx: Konuşmalarınızı ince eleyip fox dokuyun!
Billy Kane: Hasssss sııııı ssssassss sssss!
Aserat: Haklısın Billy, onu söylemeyi unuttuk...
Billy Kane: Sıııı sssss saaa sssss!
destere: Derken?
Aserat: O yılan dili konuşur bizim dilimizi bilmiyor, "dikkatli olun aksi takdirde kara odayı boylarsınız" dedi!
dizi kolik: Kim la bu adam?!
destere: Bu kadar abartıldığına göre önemli biri olmalı...
sokak sanati: Fazla şişirmesinler, tek lokmama bakar..
Çiğdem-: Oha! Yok artık! (Bahsedilen kişi gelir...)
dizi kolik: Ayy ne kadar heybetli olmuş görmeyeli! (destere göz ucuyla bakar)
sokak sanati: Bu bir şaka olmalı!
"O" Kişi: Demek kasabamızın yeni misafirleri sizlersiniz, hoş geldiniz! (Kasabanın yöneticisi ve herkesin önünde titrediği kişi ....) Devam edecek...

BÜYÜK SEZON FİNALİNE SON 4 BÖLÜM | 17. Bölüm 4 Eylül Salı 22.00'da...

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Sürpriz ismi öğrenemedik merak ettim şuan.:D İki taraftan saldırı altına alacaklar bizim ekibi. İnce eleyip fox doküman lazım cidden çünkü Yine geldi @turkuazz manyağı. Birde onun kadar manyak biri geliyor. Olaylar derinleşiyor.:F

@Çiğdem- @dizi kolik bir olma zamanı unutun sizde oyunu.:Z

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Sürpriz ismi öğrenemedik merak ettim şuan.:D İki taraftan saldırı altına alacaklar bizim ekibi. İnce eleyip fox doküman lazım cidden çünkü Yine geldi @turkuazz manyağı. Birde onun kadar manyak biri geliyor. Olaylar derinleşiyor.:F

@Çiğdem- @dizi kolik bir olma zamanı unutun sizde oyunu.:Z
Emeğe saygıyı unutuyorsun hep. :F

@xBUGRAx'ın o repliğe çok gülmesi lazım. :A

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Aseratın dizisiyle çatıştır
bence belki benim diziye yarar ve şu Aseratın dizisini geçmek için en mantıklısı bu senin dizin hem XanTierin diziside çatışması @mrt-06
Her sezonu 10 bölüm olarak tasarladım ve 3. sezon halinde, üçüncü sezonda da bu olayların başlangıcını ele alacağım gelecek "O" kişi ve ekibiyle. :D

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
çiğdem destere sokak sanati dizikolik nıhayet tabelanın yazılı olduğu mekana ulaştılar ancak güvenli bir yermi orası henüz bilinmiyor.çiğdem ile dizikolik atışmaları sürdü bu bölümde.Dosinin Bulyye ona yardım edeceği kişinin Xantier olduğunu söylemesiyle ikisi ondan yardım isteyecekler bakalım istedikleri yardımı alabilecekler mi,bölümde birçok yeni oyuncu bulunuyor bakalım bu oyuncular diziye nasıl etki edecekler..Tenebris Ozguru bakalım kurtarabilecekmi bölüm sonunda tabelanın yazdığı mekana gelen kişi bakalım kim olacak,emeğine sağlık @mrt-06 iyi bir bölüm oldukça olmuş:)

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
çiğdem destere sokak sanati dizikolik nıhayet tabelanın yazılı olduğu mekana ulaştılar ancak güvenli bir yermi orası henüz bilinmiyor.çiğdem ile dizikolik atışmaları sürdü bu bölümde.Dosinin Bulyye ona yardım edeceği kişinin Xantier olduğunu söylemesiyle ikisi ondan yardım isteyecekler bakalım istedikleri yardımı alabilecekler mi,bölümde birçok yeni oyuncu bulunuyor bakalım bu oyuncular diziye nasıl etki edecekler..Tenebris Ozguru bakalım kurtarabilecekmi bölüm sonunda tabelanın yazdığı mekana gelen kişi bakalım kim olacak,emeğine sağlık @mrt-06 iyi bir bölüm oldukça olmuş:)
Teşekkürler. :D Uzun zaman sonra ilk defa bu kadar erken okudun. :A

Bu bölüm harika olmuş cidden. Nirvanaya ulaşacak bölümün işaretcisi. 17. Bölümden beklentim büyük.:A
17. bölüm süper oldu zaten, çok beğendim. :Z

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061