Usta Yönetmen Ang Lee'nin Yeni Filmi Billy Lynn's Long Halftime Walk'un Fragmanı Yayınlandı!

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Danger UA! yeni bir haber konusu açtı

Usta Yönetmen Ang Lee'nin Yeni Filmi Billy Lynn's Long Halftime Walk'un Fragmanı Yayınlandı!

billy.jpg

Brokeback Mountain ile Akademi Ödülü alarak, Akademi Ödülü kazanan ilk Asyalı yönetmen olan ve bu başarısını büyük beğeni toplayan son filmi Life of Pi ile tekrarlayan Tayvanlı usta yönetmen Ang Lee yeni bir filmle sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Ben Fountain'in çok satan ödüllü romanından uyarlanan filmin senaryosunu Jean-Christoph Castelli kaleme alıyor. Bu film Castelli'nin senaryosunu kaleme aldığı ilk film olma özelliğini taşıyor. Amerika'nın Irak'ı işgal ettiği dönemde geçen eleştirel bir film olan Billy Lynn's Long Halftime Walk, Bravo adlı asker timinden çatışmada hayatta kalanlarının eve döndüklerinde kahraman ilan edilmeleriyle birlikte hayatlarında yaşanan değişimi anlatıyor.. Ayrıca film gerçekte olanlarla Amerika'nın algısı arasındaki zıtlığa da odaklanıyor. Billy Lynn karakterini ilk kez kamera karşısına geçecek olan genç oyuncu Joe Alwyn canlandıracak. Ayrıca filmin kadrosunda Kristen Stewart, Vin Diesel, Chris Tucker ve Steve Martin gibi ünlü isimler bulunuyor.

Daha önce 2 kez En İyi Yönetmen Oscarı'nı kucaklayan Ang Lee'nin En İyi Film Oscarı'nı kazanıp kazanamayacağı merak konusu.

Filmin açılışı 14 Ekim'de New York Film Festivali'nde yapılacak. Amerika'da vizyon tarihi 11 Kasım olan film, Türkiye'de 17 Şubat 2017'de vizyona girecek.

[embed]
Orijinal formatta oku

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bence bu kez daha önce iki kez olan olayın tam tersi olacak ve en iyi filmi kazanıp, en iyi yönetmeni kaybedecek Ang Lee. Film fragmandan ilgi çekici gözüküyor ama tabii konusu biraz soru işareti.

Kristen Stewart'ın da ilk Oscar adaylığı hayırlı olsun. Birkaç sene öncesine kadar oyunculuğu dalga konusuydu ama kısa sürede saygın yer edindi, helal olsun. :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Konusunu sevdim ben. The Best Years of Our Lives'ı hatırlattı bana her ne kadar izlemesem de. :D

Teknik dallarda ve film, yönetmen dallarında adaylıklar alır. Kristen Stewart'tan emin olamıyorum. :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Buna benzer bir film daha izledim.Ondada eleştiri vardı sözde ama yinede ordu propagandası yapıyorlar gizliden gizliye.American Sniper'dı sanirsam Bradley Cooper oynuyordu.
American Sniper eleştiri değildi ki. Gizliden gizliye propaganda yok açık propaganda filmiydi.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Evet asker psikolojisini anlatıyordu da eleştirel şekilde değil kahraman askerlerimiz ne zorluklar çekiyor şeklinde. :) Tabii belki bu da bir çeşit eleştiri olarak düşünülebilir.
Tamam da orduyu ya da savaşı hiçbir şekilde eleştiren bir film değildi. Sadece bu adamlar kahraman haklarını verelim tarzı bir eleştiriydi.

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,769
Puanı
460
Hollywood'un en sevmediğim oyuncusu Kristen Stewart olabilir, ama iyi filmler yakalamaya başladı ön yargılı olmamak lazım :) Filmi merakla bekliyorum.